Skocz do zawartości
Buu

Płyty Ryflowe I Siatki A Chlodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

nie zabardzo wedzialem gdzie wcisnoac ten topic, bo w gre wchodzilo abo moding, albo chlodzenie konwencjonalne, no ale widac ze wypadlo na chlodzenie :wink: dobra przejde do rzeczy

 

Dzisiaj rano na "przechadzce" po castoramie, zauwazylem ,w dziale "metalowym", plyty aluminiowe ryflowane i siatki staloe ( no nie do konca siatki bo plyty stalowe z otworami , mam nadzieje ze mnie zrozumiecie), no i nagle przyszedl mi pomysl i cala koncepcja na zrobienie z takiego zestawu obudowy:

 

w skrocie buda bylaby zrobiona z tej siatki stalowej, a podstawa oraz miejsce na mobo by bylo zrobione z plyty ryflowanej, jednak jest pewne ale, czy w takiej obudowie , w ktorej z kazdej strony jest dostep świezego powietrza, nie bedzie problemu z przeplywem powietrza, bo w normalnej budze w pewien sposob jest wymuszany przeciag z przodu kompa do tylu, dzieki czemu polepsza sie chlodzenie

 

a jak w takiej "otwartej" budzie?? bo wentylatory na "tylnej" sciance beda pobieraly powietrze w sposob dla nich najlatwiejszy a wiec przez "dziurawa" boczna scianke.

 

Głownie o to mi chodzi czy w takiej obudowie nie bedzie problemów z obiegiem powietrza, czytaj z chlodzeniem??

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pomysl sredni ze wzgledow posuwajacej sie choroby wyciszeniowe :mur:

moim zdaniem problem z obiegiem bedzie.

powietrze bedzie przeplywalo tylko za lub przed wiatrakiem

bez kanalow powietrznych brak jakiej kolwiek kontroli przeplywu

efektywnosc chlodzenie porownywalna z otwart klasyczna oboudowa

Edytowane przez ^KapitaN^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba!!

wymyśliłem już kiedyś sam coś takiego, nawet chciałem zrealizować projekt.

Niemiałem sprawnej sPawarki więc się skończyło tylko na planach.

Chciałem zrobić budę tylko i wyłącznie z takieg grubej siatki odlanej.

Bez żadnych innych elementów. Tylko stal i 4 plastikowe kołki przytrzymujące mobo.

Cyrkulacja niejest rzeczą bez której komputer niemoże działać, a zawsze jest możliwość obłorzenia wszystkiego plexi albo kawałkami blachy stalowej, też możę wyglądać fajnie!!

Jak uda Ci się coś sklecić to daj koniecznie fotki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wygladac by wygladalo super tylko wszystko sie rozbija o ta cyrkulacje powietrza, a oblozenie wszystkiego plksja odpada, z powodu ...wlasnie wygladu. W takiej obudowie "standardowe" usytuowanie wentylatorów nie wchodzi w gre bo nie spelnialyby swojego zadania( nie byloby przeciagu ), musialbym zastosowac wszedzie tunele powietrzne ( nawiew na proc i "odwiew", na grafe[moze to nie jest az tak potrzebne no ale.. ], itp ).

 

Koncepce jak by mialo to wygladac to juz mam , w sumie obudowa by kosztowala ( jezeli udalo by mi sie zmiescic na 1 plycie 1mx1m ) okolo 150zlociszy, tylko ten przeplyw powietrza..... ... nie wiem moze sie tym zajme... znaczy coraz bardziej mnie ciagnie do palnika :lol: ale musze to dobrze przemyslec ( glownie chlodzenie, bo teoretycznie taka obudowa , zaprojektowana do chlodznia moze "wyciagnac" naprawde wiele)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zgodze sie z kapitanem, ze nie wiele to slchlodzi, i efekt bedzie taki sam jak pezy otwartej budzie badz calkowicie bez budy, jedynie mozna robic dla wygladu, bo wygladac to moze calkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezli bym chcial zrobic tylko taka obudowe (material, wyglad )a wszystkie inne rozwiazania zaczerpnac od zwyklej obudowy ( np. chlodzenie) to pomysl by byl chybiony bo tylko wygladalo by to ladnie, a inne rzeczy by byly glupie, ale jezeli pomyslec by nad dobrym rozwiazaniem przeplywy powietrza, tunele sie klaniaja :wink: , to moglo by to niezle ostudzic kompa bo:

1. powietrze do chlodzenia kazdego komponentu by bylo zasysane z zewnatrz i odrazu wywiewane;

2. nie ociaplaly by sie inne komponenty od temp w budzie

3. swobodny przeplyw cieplego powietrza do gory ( takie atuchlodzenie, niewielkie ale jest :wink: )

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...