Skocz do zawartości
KvM

Mój Pierwszy Intel

Rekomendowane odpowiedzi

. Kurde widać że typowy maniak AMD i wszystko czego niema w AMD to olewacz twierdzisz że to [ciach!]o. Pewnie jakby HT było w AMD to odrazu byś się na to żucił

nam maniakom AMD wystarczy fakt ze to AMD stworzylo HT ,opatentowalo i sprzedalo Intelowi - chyba nie widzialo w tym przyszlosci :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja nie wiedziałem, ze amd ht stwprzyło, ale jaja no :lol: . powiedzcie mi czy orginalny wiatrak z p4 2.8 s775 jest głosny i czy mozna go jakos z poziomu biosu uciszyc <_< bo jutro bede miał własnie tego proca i ta plyta PŁYTA EPOX 5EPAJ I915P S775 DŹW/SIE/SATA/PCI-E, mam pytanie czy praca na intelu bez duala jest do [gluteus maximus]?

moze uznacie mnei za noba, ale nie jestem, tzn w intelu to cholerny newbie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawacz ma rację , jeśli jesteś zwolennikiem AMD to tak będziesz pieprzył. Spróbuję Ci to wytłumaczyć w najprostrzy , laikoniczny sposób proszę zassaj Filmik z THG gdzie porównywali  P4 3.0HT i 3.6 non HT

 

1276090[/snapback]

TRochę macie moi drodzy kłopoty z rozumieniem czytanego tekstu. Ten procek nie będzie chodził w środowisku wielozadaniowm. Nie będzie jednocześnie obsługiwał kompresji WINRAREm i nie bedzie jendocześnie skanował dysku nortonem. Ten film też trzeba umieć obejrzeć. Napisałem wyraźnie, że sprzęt będzie obsługiwał tylko jedno zadanie, a tak się składa, że w takim przypadku Ht niewiele daje, a czasem nawet spowalnia. Procki Z HT mają FSB 800, a ja nie kupię płyty z FSB 1066 i nie mam zamiaru podkręcać FSB powyżej specyfikacji. Jakbym kupił procka z HT to wyrzuciłbym 200PLN w błoto. Sory dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli komp bedzie rejestrował materiał video, a ty będziesz chciał równocześnie przeglądać wcześniej zarejestrowany materiał to HT może być w tym momencie bardzo miłą rzeczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to mi 16 kamer chodzi na PIII 800MHz, pamieci SDR etc. i nie gubi klatek.

Skorzystaj z mojego doświadczenia i jak możesz to zrób mniej ale lepszej jakości kamer.

Jeśli porównać przepustowości to tyle ile wpompowuje taka przeciętna kamerka w QVGA x16 kamer to dla proca jest nic, dla pamieci o tyle o ile, dla szyny PCI prawie max, ale pierwsze co ci siądzie to dysk.

Dlatego polecam jakiś RAID0 i dwa dyski SCSI10kRPM i może płytkę z PCI66MHz, w sumie nie powiedziałeś jak dokładnie chcesz to zrobić.

 

Zresztą w sumie ja się nie znam, ale jedno jest pewne, są rózne komputery do róznych zastosowań i na PC się świat nie kończy, a raczej dopiero zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to mi 16 kamer chodzi na PIII 800MHz, pamieci SDR etc. i nie gubi klatek.

Skorzystaj z mojego doświadczenia i jak możesz to zrób mniej ale lepszej jakości kamer.

Jeśli porównać przepustowości to tyle ile wpompowuje taka przeciętna kamerka w QVGA x16 kamer to dla proca jest nic, dla pamieci o tyle o ile, dla szyny PCI prawie max, ale pierwsze co ci siądzie to dysk.

Dlatego polecam jakiś RAID0 i dwa dyski SCSI10kRPM i może płytkę z PCI66MHz, w sumie nie powiedziałeś jak dokładnie chcesz to zrobić.

 

Zresztą w sumie ja się nie znam, ale jedno jest pewne, są rózne komputery do róznych zastosowań i na PC się świat nie kończy, a raczej dopiero zaczyna.

1281262[/snapback]

Masakrystyczny ten intel. Na boxowym coolerrze bez kręcenia w biosie 54C.... No niezła masakra. A ja się przyzwyczaiłem do 26C na A64 (fakt, że nie na boxowym coolerze).

Procek poszedł z FSB 800 czyli na 3,6GHz. Ciekawe czy będzie stabilny (na razie tylko w biosie chodzi, bo nie mam czasu na instalowanie windowsa).

 

W kwestii wymagań producent karty do monitoringu zaleca 2,8GHz P4. Tu procek kompresuje, a nie karta, dlatego P3 800 nie dałaby rady.

Skończcie już z tym HT jak ktoś będzie podglądał ten obraz to będzie to robił przez sieć więc procek nie będzie angażowany w decodowanie obrazu... Co za uparciuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie już z tym HT jak ktoś będzie podglądał ten obraz to będzie to robił przez sieć więc procek nie będzie angażowany w decodowanie obrazu... Co za uparciuchy.

1281857[/snapback]

Hehe KvM nie przejmuj się nimi. Niektórzy po prostu lubią wyżucać pieniądze. Absolutnie nie mam nic do HT ale jeśli komuś to nie potrzebne to po co mu wciskać to na siłę... Ale z drugiej strony... są ludzie co znaczki zbierają... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jesteście uparci !!!!

Dziś dla testu porównywałem P4 2400 bez HT (18*133) z moim.

Testowałem Prime 95 zapuściłem torture test, który kożysta tylko z 1 procesora logicznego. No i moj procek skończył ten test ponad 2 razy szybciej!!!!!! A różnica w Mhz to tylko 600Mhz!!

No ale jak chcesz to bierz starocia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jesteście uparci !!!!

Dziś dla testu porównywałem P4 2400 bez HT (18*133) z moim.

Testowałem Prime 95 zapuściłem torture test, który kożysta tylko z 1 procesora logicznego. No i moj procek skończył ten test ponad 2 razy szybciej!!!!!! A różnica w Mhz to tylko 600Mhz!!

No ale jak chcesz to bierz starocia.

1284005[/snapback]

A jakie u Ciebie jest FSB? Pewnie 800MHz. sprawdź u siebie jakie masz wyniki z HT włączonym i wyłączonym, a nie porównuj się z dziadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc chodzi sobie procek na 3,6GHz od jakiejś godziny w prime95 na defaultowym napięciu. Procek ma temp ok 70C wg sandry. A więc nie jest źle. Dziwią mnie niskie wyniki testów syntetycznych w sandrze (pamięci 4800 MB/s) w obliczeniach stałoprzecinkowych też daleko prockowi do Opterona 2,6Ghz... Zobaczymy co będzie dalej, na razie nie jest źle.

 

UPDATE

Puściłem go na 3,8GHz (211x18) prime chodzi od kilku minut. Napięcie niepodnoszone. To chyba dobry wynik jak na 2,4GHz?

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogule to po co komu HT.

Ja przez przejście z Win98 z wyłączonym HT na Win2000 z HT

Straciłem 500 3D-Marków.

Ale niestety już nie wróce.

Co do płyty to polecam minimum IS7-E2 za jakieś 310 PLN a jeśli masz 350 to po prostu IS-7

 

Po co tyle wujgaryzmów. To i tak jest walenie głową w ściane.

Ja tam sie za bardzo na fora AMD nie wpycham.

A AMD-kowcy u nasz czują sie jak u siebie.

:mur:

Jak ktoś chce poznać jakś platforme to dlaczego mu nie pomóc.

A tak pozatym wątpie żeby do TV Przemysłowej było potrzeba wiecej niż 2.4 bez HT z szyną 533.

Ale to jest tylko oja opinia. Polecam tylko dokucić dobry zasilacz Modecom 350GTF to minimum.

Edytowane przez djwatoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogule to po co komu HT.

Ja przez przejście z Win98 z wyłączonym HT na Win2000 z HT

Straciłem 500 3D-Marków.

Ale niestety już nie wróce.

Co do płyty to polecam minimum IS7-E2 za jakieś 310 PLN a jeśli masz 350 to po prostu IS-7

no to niezle - tylko ze win2000 nie obsluguje HT - wyczytalem to gdzies tutaj (jakis artykul)

mial obslugiwac z SP4 ,ale cos nie wyszlo i nie dziala :D

 

Po co tyle wujgaryzmów. To i tak jest walenie głową w ściane.

Ja tam sie za bardzo na fora AMD nie wpycham.

A AMD-kowcy u nasz czują sie jak u siebie.

:mur:

Jak ktoś chce poznać jakś platforme to dlaczego mu nie pomóc.

przeciez to to samo forum :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...