Skocz do zawartości
Santi

Epox 8rda+ I Pamiec Geil 512 Pc400 Cl2,5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam zamiar zamowic pamieci Geil'a 512Mb PC400 z timingami 2,5-3-3-6. Posiadam plyte 8rda+ i chcialbym sie dowiedziec czy ktos mial problemy z taka konfiguracja czy tez moze wszystko chodzilo super stabilnie?? Kupuje jedna kosc poniewaz w niedalekiej przyszlosci planuje zakup drugiej i puscic w dualu:) Uzywalem szukajki ale nic konkretnego nie znalazlem (na forum zagranicznym kilku gosci napisalo ze geil nie za bardzo nadaje sie do epox'ow ale bez zadnych konkretow) Prosze o opinie ludzi ktorzy mieli lub maja taki zestaw i czy wszystko chodzi ok. Raczej nie bede uzywal ich do OC, wiec na kreceniu ich mi nie zalezy. Jezeli to ma jakies znaczenie to podaje pozostaly config Athlon XP 2000+@2600+, WD 60GB z 8MB , Zasilka Chieftec 360-202 DF. BTW moj wybor Geila jest spowodowany mozliwoscia taniego ich zakupu :LOL

 

 

UPDATE

 

Mile widziane opinie uzytkownikow innych epox'ow opartych o chipset nforce2

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do GEILa na EPOXie to Ci zabardzo nie pomoge...ale jeśli możesz to poczekaj troche z zakupem pamięci i kup obie naraz (najlepiej DUAL CHANEL KIT) bo inaczej to istnieje możliwość ,że DUALa może nie być :wink: a odnośnie tematu to ja mam te GEILE i żadnych problemów (tylko ,że ja nie mam EPOXa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem wczoraj takiego GEILa i nie działa mi na pc3200 co prawda próbowałem na Solteku na NF2 Ultra a to nie epox ale i tak jestem bardzo niezadowolony z niej. Byłem przekonany że kupująć pamięć takiego producenta na pewno będzie działała bez problemu a tu ZONK! Możelepiej pomyśl nad OCZami. Tam myśle już prawdopodobieństwo trafienia na zrąbaną kość jest minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem wczoraj takiego GEILa i nie działa mi na pc3200 co prawda próbowałem na Solteku na NF2 Ultra a to nie epox ale i tak jestem bardzo niezadowolony z niej. Byłem przekonany że kupująć pamięć takiego producenta na pewno będzie działała bez problemu a tu ZONK! Możelepiej pomyśl nad OCZami. Tam myśle już prawdopodobieństwo trafienia na zrąbaną kość jest minimalna.

1270117[/snapback]

Z tego co pamietam to te Geil pracuja na wyzszych napieciach (chyba 2,7V?) Na pewno podniosles w biosie? To moze byc przyczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K0les , kupienie w sklepie "zrąbanej" pamięci (o ile u Ciebie jest "zrąbana" a nie tylko masz coś żle poustawiane) jest chyba tak samo prawdopodobne niezależnie od tego jakiego producenta sie wybierze-> przypadki poprostu się zdarzają :mur: ...no ale właśnie dla m.in TAKICH przypadków producent przewidział gwarancje, więc przestań się irytować, wróć do sklepu i wymień kostke na inną :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZUQu widze, ze masz pamieci ustawione na synchro z procem. Jak to sie ma do ustawiewien asynchro? Czy wtedy tez wszystko jest ok? A co duala to raczej druga kosc jezeli ma takie samie timingi powinna spoko chodzic w tym trybie i niekoniecznie musi byc tej samej firmy. No ale pewnie lepiej miec dwie kosci tej samej firmy jak napisales wyzej DUAL CHANEL KIT i wtedy na 100% dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zwykłych AMD (nie A64) najbardziej wydajne jest SYNCHRO! nawet jeśli na ASYNCHRO komp idzie Ci na wyższym FSB to i tak lepiej (bardziej wydajny) bedzie na niższym FSB ale za to na taktowaniu synchronicznym, krótko mówiąc przy zawykłych AMD nie ma co sobie zawracać głowy ASYNCHRO :wink: ....a co do pamięci to tak "powinna" ale chodzi o to ,że z DUALem dopóki nie zobaczysz ,że działa na Twoim kompie to nigdy nic nie wiadomo -> u niektórych działają ze sobą czasami nawet całkiem różne kostki, a u niektórych nawet DUAL CHANEL KITy nie chcą ze sobą chodzić (nie chcą na 400MHZ ale najczęściej na 333MHZ już idą)! ...ja sam miałem problem z DUALem -> kupiłem KINGSTONY 2x512 i właśnie DUALa nie było , wymieniałem kilka kompletów ale działających ze sobą nie znalazłem i wkońcu się wkurzyłem i kupiłem te GEILe co mam (DUAL CHANEL KIT) i już mam po kłopocie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zdecydowalem sie dzisiaj na ta pamiec Geila, szybkie zamowienie i o 15 byla juz umnie w kompie :D Pierwsze uruchomienie system sie odpala wiec mysle sobie pewnie wszystko bedzie ok. Najpierw puscilem asynchro proc na fsb 166 pamieci fsb 200 z domyslnymi timingami 2,5-3-3-6 i szystko chodzi spoko :lol: Po obnizeniu timingow na 2,5-2-3-6 komp juz nie wstawal :huh: no ale niewazne. Po kilku testach doszedlem do stabilnego fsb 175mhz oczywiscie w trybie syncho z CPU z timingami 2,5-3-3-7 (prime95 chodzil ponad godzine i zero bledu).Napiecie na procku 1,65V Wiecej na razie nie probuje krecic z racji slabego chlodzenia proca (boxowany cooler :cry: ) i braku radiatora na mostku poludniowym. Mam plyte rev 1.2 Temp w stresie 54 stopni w IDLE 46. IMHO w sumie to i tak wynik dosyc dobry z Athlona xp 2000+ 1667Mhz zrobil sie 2800+ 2192Mhz (odczyt z CPU-Z) :D Tak wiec moje obawy, ze moga byc problemy z pamieciami od GEILA na szczescie okazaly sie bezpodstawne z czego sie bardzo ciesze :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie duzo, ale ja na podobnych geilach (cl2 ;p) widze ze jak sie sypie to odrazu w ciagu 6min

narazie dalem synchro 200, i na procka 1,8v :/ i chodzi ... jeszcze

 

echh zablokowany mnoznik na bartlomieju mnie ogranicza ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHM, co do napiecia to one mają chyba od 2.5V do 2.7V Moje pracują na fsb200 przy standardowych timingach na 2.5V, na cl2 przy fsb 200 nie chcą chodzic nawet po zwiększeniu napięcia do 2.9V. Teraz mam je puszczone na 2.5v i timingach 2-2-2-6 przy fsb 143mhz na komputerze brata ponieważ mój epox 8RDA+ siedzi w serwisie w naprawie :/ Pierwszą pamięć kupiłem niecały rok temu po tym jak mój epox przestał współpracować z pewną pamiecią (jakiś foch epoxa bo na innych płytach pamieć działa do dzisiaj :) ). Drugą pamięć dokupiłem po kilku miesiacach i bez problemu odpaliłem duala. Geil to tak naprawdę hynix w radiatorze.

Mam nadzieje ze jak wróci do mnie plyta to problem z komunikatem C1 (bład pamięci) przestanie mieć miejsce :) Generalnie pamieci spoko, ale nie warte kasy jaką na nie wydałem (za 256mb płaciłem chyba 267zł i 239zł :/ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym zastanowieniu doszedlem do wniosku, ze marnuje potencjal mojego Epoxa i Geila puszczonego na 175Mhz i jestem teraz w fazie testow synchro z procem na 200Mhz. Na razie testuje ustawienie:CPU 11x200 przy napieciu 1,675V Pamieci 200Mhz timingi 2.5-3-3-7 napiecie 2,7V BTW wlasnie pomyslnie zakonczyl sie 53 test w Primie :D :D :D

 

Po trzech dniach uzytkowania tych pamieci jestem bardzo zadowolony. Do pelni szczecia wystarczy mi stable 10X200, a jezeli bedzi 11x200 to juz w ogole bedzie super. :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu :wink:

Chcę kupić niedrogą kość pamięci 512 do mojego Epoxa 8rda+ rev. 2.0.

Stare Infineony lecą do innego sprzętu. Teraz mam taki dylemat, czy brać jedną kość Hynixa d43, czy może tego Geila niebieskiego (klik). Teraz pytanie: czy to są te same pamięci (Hynix d43) ? Bo jeśli tak to wobec małej różnicy w cenie chyba opłaca się wziąć tego Geila chociażby ze względu na radiatorek? Dobrze kombinuje? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat hynixa ci nic nie powiem poniewaz nigdy nie mialem tej pamieci w posiadaniu, ale z tego co czytalem ostatnio to podobno hynix d43 ostatnio obnizyl loty (najlepiej samemu sprawdzic:)). A co do Geila to mam go od 4 dni i jak narazie sprawuje sie rewelacyjnie. Dodam, ze przy wyborze pamieci nie zalezalo mi na maksymalnym OC. Od dwoch dni jade na moim AXP2000+ na fsb 200x10,5 (1,625V) puszczone synchro z pamiecia przy timingach 2,5-3-3-7 (2,7V) i jest super stabilnie. BTW na hynixach pewnie uzyskalbys lepsze timingi, no ale w koncu wybor nalezy do Ciebie :) Na temat hynixa niech sie wypowiedza ludzie ktorzy mieli go w uzytkowaniu. A jezeli nie zalezy ci na max fsb to z czystym sumieniem polecam ci te Geile :lol:

 

UPDATE

Co do radiatorkow to robia naprawde niezle wrazenie. Przy tych ustawieniach co napisalem wyzej sa zimne :lol:

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie rozśmieszaj mnie...geile PC3200 są fajne bo chodzą ci na standardowych timingach na FSB 200? To jest normalka :)

Nie chodzą na cl2 przy 200 czyli lipa :/ Szczerze mówiąc liczyłem na cl2 kiedy je kupowałem...no ale cóż. Jeszcze ich nie przetestowałem na fsb powyżej 210...no ale moze jak epox wróci to się wreszcie pobawie.

 

A radiatorki jak radiatorki...żadna rewelacja :)

 

Mówie tak o tych pamięciach bo kupiłem je za czasów kiedy za 256mb płaciło się 279zł i to wcale nie było dużo jak na markową pamięć :/ :(((((((((((

Edytowane przez SzymonTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze cie rozsmieszylem :) Jak pisalem wyzej mi to wystarcza a w trybie asynchro chodzily mi na 444mhz z timingami 3-3-3-9 i bylo wszystko ok. Tylko tryb asynchro mnie nie interesuje

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, więc wychodzi na to, że te niebieskie Geila są warte zainteresowania w segmencie tanich pamięci :D

I jeszcze jedno pytanko mam, znalazlem takie fajne pamiątki Kingmax Hardcore PC4000. Testował ktoś to może na 8rda+? Cena dobra no i niby nominalnie powinny chodzić na fsb 250 :-P Jeśli to by działało to super chyba by było :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem odgrzac ten topik i podzielic sie uwagami po ponad miesiecznym uzytkowaniu mojego Geila 512 PC400 CL2,5. Tak wiec po opadnieciu emocji stwierdzam, ze pamieci sa w miare dobre, ale raczej nie warte swojej ceny. W tym przedziale cenowym mozna kupic wiele lepszych produktow. Moje rozczarowanie jest spowodowane tym, ze za "cholere" nie moge na nich uzyskac CL2 przy 200Mhz (komp nie postuje nawet na napieciu 2,9V). Wczesniej bylem zadowolony z nich co mozna przeczytac kilka postow wyzej, ale jak to bywa apetyt rosnie w miare jedzenia :lol: Mysle, ze po tym produkcie mozna bylo oczekiwac timingow na poziomie 2-3-3-6 przy 200Mhz, ale niestety nie jestem w stanie ich osiagnac :cry: Moim jeszcze wiekszym rozczarowaniem bylo to, ze przy 166Mhz nie wstawaly z timingami 2-2-2-6 gdzie wczesniej moj stary Kingston 256MB PC333 radzil sobie wysmiecie z 166Mhz na timingach 2-2-2-5. Te Geile podobno spisuja sie lepiej na platformie Intela, ale niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia. Tak wiec krotko podsumowywujac pamieci sa w miare dobre, ale nie nadaja sie do overclockingu. Pozdro.

 

PS. Jezeli ktos osiagnal CL2 przy defaultowym taktowaniu na tych pamieciach to prosze aby sie podzielil ta informacja w tym topiku

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2*256 ale jeszcze nie miałem czasu dobrze ich potestować. Narazie chodzą na 200 11-3-3-2,5 testowane jedynie Goldiem. Co do cl2 to jeszcze nie sprawdzałem, ale z tego co wiem to chyba nie ma co liczyć na to, bo d43 nie lubią niskich timingów. Przy tych pamiątkach raczej FSB jest kluczem, trzeba potestować :D

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...