Skocz do zawartości
pagolik

Pingi

Rekomendowane odpowiedzi

No mialem problem z www ale juz rozwiazany. Teraz mam problem z pingami. Nikt nie moze mnie zpingowac, ja nie moge nikogo/niczego pingowac. Zawsze pisze, ze uplyna limit rzadania. Gdzie problem ? Ustawienia DSL na stronie www.internetdsl.pl ? Ustawienia routera ? (d-link di604) ? A moze ustawienia systemu (winxp pro) ? Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mialem problem z www ale juz rozwiazany. Teraz mam problem z pingami. Nikt nie moze mnie zpingowac, ja nie moge nikogo/niczego pingowac. Zawsze pisze, ze uplyna limit rzadania. Gdzie problem ? Ustawienia DSL na stronie www.internetdsl.pl ? Ustawienia routera ? (d-link di604) ? A moze ustawienia systemu (winxp pro) ? Z gory dziekuje za pomoc.

1269973[/snapback]

Zle opisales problem.

Jak NIKT cie nie moze pingnac.. z lanu czy z netu ? :)

Po kolei, sprawdzamy siec ,jak kabel ? windows nie zgalsza bledu? , na tym (d-link di604) zapewne stoi DHCP wiec IP dostajesz automatycznie.

 

start > uruchom > cmd > ipconfig i czytaj :)

 

W nastepnej kolejnosci TY prubuj pingnac brame (d-link di604) zapewne znasz jego IP (routera)

 

Jezeli siec LAN bedzie dzialac a NET dalej tak jak napisales, to problem bedzie lezal w samym (d-link di604) ale trudno powiedziec dopuki nic wiecej nie sprawdzisz..../

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle opisales problem.

Jak NIKT cie nie moze pingnac.. z lanu czy z netu ? :)

Po kolei, sprawdzamy siec ,jak kabel ? windows nie zgalsza bledu? ,  na tym (d-link di604)  zapewne stoi DHCP wiec IP dostajesz automatycznie.

 

start > uruchom > cmd > ipconfig i czytaj :)

 

W nastepnej kolejnosci TY prubuj pingnac brame (d-link di604) zapewne znasz jego IP (routera)

 

Jezeli siec LAN bedzie dzialac a NET dalej tak jak napisales, to problem bedzie lezal w samym (d-link di604) ale trudno powiedziec dopuki nic wiecej nie sprawdzisz..../

1270239[/snapback]

Ludzi z lanu pingowac moge ;) Tylko nikogo z netu.

 

Kable sa ok bo pingowac lan moge;)

Windows nic nie zglasza.

tak mam DHCP enable ;D

Brame routera moge pingowac bez problemu.

 

Wiec z tego co napisales wynika, ze problem lezy w routerze. Nie wiesz moze jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzi z lanu pingowac moge ;) Tylko nikogo z netu.

 

Kable sa ok bo pingowac lan moge;)

Windows nic nie zglasza.

tak mam DHCP enable ;D

Brame routera moge pingowac bez problemu.

 

Wiec z tego co napisales wynika, ze problem lezy w routerze. Nie wiesz moze jaki ?

1270250[/snapback]

Problem jest taki ze zamiast siedziec na IP zewnetrznym uzywasz wewnetrznego IP a router robi NAT.

Uroki jednego IP na pare komputerow ;)

Musisz przekierowac odpowiedni (potrzebny tobie port) z DSL > na komp w laniie.

Tyczy sie to konfiguracji routera.

 

Przekierowanie wyglada tak np. 81.x.x.x:80 > 192.168.0.2:80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze zamiast siedziec na IP zewnetrznym uzywasz wewnetrznego IP a router robi NAT.

Uroki jednego IP na pare komputerow ;)

Musisz przekierowac odpowiedni (potrzebny tobie port) z DSL > na komp w laniie.

Tyczy sie to konfiguracji routera.

 

Przekierowanie wyglada tak np. 81.x.x.x:80 > 192.168.0.2:80

1270261[/snapback]

 

Ok zaraz sprawdze:) Najlepsze jest to, ze pakiety na Net nie wychodza w ogole z mojego kompa. Tak mi sie wydaje bo na firewallu nie ma, ze cmd proboje uzyskac polaczenie z czyms.

Edytowane przez pagolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...