Skocz do zawartości
PikaCZ

Poradzicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wiem że takich postów jak ten było dużo.Czytalem te przyklejone jednak tam niema nic o tej płycie głównej, moze ktoś cos o niej wie??.Zamierzam zmodernizować trochę mojego wysłużonego durona na coś lepszego…. Zwracam się do was bo macie dość duże doświadczenie jeżeli chodzi o sprzęt. Po dość długim zastanawianiu się zdecydowałem się na AMD 64 wymyśliłem taka oto konfiguracje:

Athlon 64 3000+

A8V-E DELUX

2x256 Kingston

GForce 6600

Mam pytanie co o tym sądzicie zwłaszcza o płycie głównej , jaki zasilacz (obudowę) do tego dobrać. Co ewentualnie zmienić może będę miał jeszcze jakąś kasa do czego ewentualnie dołożyć (proc na 3200, ram na 1 GB czy grafa na GT)? Komputer nie jest budowany głównie do gier, używam programów takich jak CAD SW czy Matlab no czasami Netforsped underground . Z góry dziękuje za wszelkie pomysły i wskazówki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Myśle, że dla ciebie dobry będzie Gigabyte K8NF-9 (PCIe), a jak nie to poczciwa MSI K8N Neo2 lub ten Asus na AGP

co do pamięci to lepiej dołożyć, bo 2x512 można tanio kupić

a jak dużo nie grasz to ta grafa na długo starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiem że takich postów jak ten było dużo.Czytalem te przyklejone jednak tam niema nic o tej płycie głównej, moze ktoś cos o niej wie??.Zamierzam zmodernizować trochę mojego wysłużonego durona na coś lepszego…. Zwracam się do was bo macie dość duże doświadczenie jeżeli chodzi o sprzęt. Po dość długim zastanawianiu się zdecydowałem się na AMD 64 wymyśliłem taka oto konfiguracje:

Athlon 64 3000+

A8V-E DELUX

2x256 Kingston

GForce 6600

Mam pytanie co o tym sądzicie zwłaszcza o płycie głównej , jaki zasilacz (obudowę) do tego dobrać. Co ewentualnie zmienić może będę miał jeszcze jakąś kasa do czego ewentualnie dołożyć (proc na 3200, ram na 1 GB czy grafa na GT)? Komputer nie jest budowany głównie do gier, używam programów takich jak CAD SW czy Matlab no czasami Netforsped underground . Z góry dziękuje za wszelkie pomysły i wskazówki.

Pozdrawiam.

1270265[/snapback]

Czesc, wiec ja mam A8V jednak w wersji AGP. Plytka jest dosc przyjemna. Jak chyba wszystkie uklady VIA nie jest stworzona do o/c, ale z tego 3000 spokojnie masz szanse wykrecic ok. 2350 Hz a przy odrobinie szczescia nawet wiecej. Do samej pracy plytki jest bardzo stabilna. Nie mialem z nia zadnych problemow, nawet instalacja SATA choc slyszalem ze czasem sprawia trudnosci tu bezproblemowo. Zadnych konfliktow sprzetwoych etc. wiec generalnie jezeli chcesz zlozyc kompa do spokojnej pewnej pracy bez stresow a nie do gonienia zegara to polecam tego ASUSA :D, nie wyroznia sie niczym nadzwyczajnym ale jest pewnym zakupem.

Co do obudowy to zawsze kupuje jakies tanie, bo to za co placisz gruba kase jak np miejsca na dodatkowy wentylator czy okno, wg mnie zazwyczaj zbedne mozna zrobic samemu mniejszym kosztem.

Co do zasilacza to ja mam tego:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6068

 

i bardzo sobie chwale (ciagnie A64 3000+, wspomniana plyte, GF 6800, 3 HDD, 1 gb ram). Jego najwieksza zaleta jest cena, oczywisci w stosunku do jakosci. W przegladanych przezemnie testach wypada bardzo dobrze. Jak chcresz wydac wiecej kasy, moim zdaniem niepotzrebnie to polecam jakiegos Antca albo Tagana.

 

A co do ewentualnych zmian to zdecydowanie stawial bym na 1 GB ram w dualu zwlaszcza ze sam pisales ze komp nie jest do gier tylko do pracy na programkach. Jak kupisz 6600 np Winfasta to GT sie samo zrobi :D wiec inwestycja bez sensu. Proc na 3200 tez nic nie zmieni, a wiecej RAMU pomoze ci zarowno przy programkach jak i plynnym graniu w NFS U.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego ASUSa (na AGP) - fajna płytka, choć początkowo planowałem MSI Neo2 Platinum .... <_<

 

Ale po 2 miesiącach jestem zadowolony, faktycznie jakiegoś kozackiego O/C nie odwalisz, ale dla leniwych bios ma automatyczne przetaktowanie wszystkiego wyrażone w % :D

 

Zasilacz - przynajmniej 400W - chieftec, tagany teraz można tanio kupić, enermax.

 

Nadplanową kasę raczej ładuj w RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie własnie zastanaowiem odnoscnie wydajnosci tego ASUSA... oprocz tej plytki mam do wyboru jeszcze GgaByta z nforcem 4x jednak wydaje mi sie ze ten asus bedzie lepszy raczej nie bede mial kasy zeby kupc gigabyta z nF4 ultra a pozatym tak jak widzialem go w testach to nie jest duzo lepszy od tego asusa. Niewidzialem tylko prownania z tansza wersja tego gigabyta (nF4x :) ) Myslicie ze warto doplacic do tego ASUSA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na A64 i spory overclocking to pamieci na TCCD (1000pln), kwestia jest taka czy Ty to wogole zamierzasz podkrecac bo specjalnie o tym nie piszesz... Jak nie albo nie hardcorowo to zwykle twinmossy czy kingstony tez beda ok (ponizej 600pln). Poza tym nikt nie powiedzial ze ramy maja isc wraz z htt w stosunku 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Asusa, choć miewałem mieszane uczucia do niego przez te 2 miesiące użytkowania. Teraz wiem jedno, chwale sobie tą płyte za stabilność, umiejscowienie wszystkieg( na żadną inną chyba by mi się w obecnej konfiguracji nie zmiescił XP120), a co do możliwosci OC, to nie są takie złe, zerknij na ORB-a.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ASUS'a A8V Deluxe i... bardzo sobie go chwalę.

 

Mój A64 3200+ chodzi obecnie na 280x9=2520 Mhz vcore 1,585V

 

Jak na chipset VIA to z mojego O/C bardzo jestem zadowolony.

---

Wszystkich posiadaczy A8V lub chcacych dokonac jej zakupu zapraszam do dyskusji w tym temacie:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0&hl=A8V+Deluxe

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...