Skocz do zawartości
Strongmen

Pomoc Do Znawcow W Zakresie Kupna Pl.glownej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam -

Prosze odrazu nie karcic mnie :-P za zakladanie takiego topiku ...

Ale przeczytalem B.duzo na temat plyt glownych , polecanych tutaj i powiem szczerze ze mam maly kociol w glowie :cry:

przedstawie sytuiacje po kolei :

Spalila sie moje mobo ABIT KD-7e ( ogolnie plyta byla spox i jak na swoje mozliwosci naprawde dobrze spisywala sie)

Posiadam (bo to chyba najwazniejsze ) ok 250-max 300 zl . (nie wiecej poniewaz za jakies pol roku bede chcial przejsc na a64)

Procesor to Athlon 1700XP JUICB z testow wiem ze max idzie 2200mhz

Pamieci Kingmax 466mhz 2x 256 w obudowe BGA (nawiasem mowiac super pamieci , pracuja na max wyostrzonych timingach cl2)

Dysk to Caviar 80gb 8mb cahe 100ATA

Muzyka SB liive Audigy

 

I zalezalo by mi pod to kupic , jakas naprawde dobra plyte (za w/w kwote) zeby wszystko mozna bylo WYKRECIC na maxa

Np cieszyl by mnie 8x220 fsb - bo chcialbym wykorzystac moc pamieci .

Widze ze Poleca sie tutaj Ludzia nforce2/ew kt880 - ABITA NF7-s rev 2.0 - tylko ze ta plyta kosztuje 349 zl wiec dla mnie za drogo ...

Co w takim wypadku Kupic ?

Zeby nadawalo sie to do o/c i bylo mile i stabilne ?

acha o co chodzi z tym SERILLEL - to jakos przyspiesza dysk twardy czy jak ?? :lol:

 

jeszcze jedno - dobrze aby plyta dobrze oblugiwala DUAL CHANEL - co prawda chyba wydajnosc w tym systemie nie wzrasta kolosalnie - ale dobrze by bylo wykorzystac 2 identyczne kosci pamieci ;]

 

Dzieki z Gory za pomoc i czekam na Wypowiedzi

Pozdrawiam Serdecznie

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -

Prosze odrazu nie karcic mnie  :-P  za zakladanie takiego topiku ...

Ale przeczytalem B.duzo na temat plyt glownych , polecanych tutaj i powiem szczerze ze mam maly kociol w glowie  :cry:

przedstawie sytuiacje po kolei :

Spalila sie moje mobo ABIT KD-7e ( ogolnie plyta byla spox i jak na swoje mozliwosci naprawde dobrze spisywala sie)

Posiadam (bo to chyba najwazniejsze ) ok 250-max 300 zl . (nie wiecej poniewaz za jakies pol roku bede chcial przejsc na a64)

Procesor to Athlon 1700XP JUICB z testow wiem ze max idzie 2200mhz

Pamieci Kingmax 466mhz 2x 256 w obudowe BGA (nawiasem mowiac super pamieci , pracuja na max wyostrzonych timingach cl2)

Dysk to Caviar 80gb  8mb cahe 100ATA

Muzyka  SB liive Audigy

 

I zalezalo by mi pod to kupic , jakas naprawde dobra plyte (za w/w kwote) zeby wszystko mozna bylo WYKRECIC na maxa

Np cieszyl by mnie 8x220 fsb - bo chcialbym wykorzystac moc pamieci .

Widze ze Poleca sie tutaj Ludzia nforce2/ew kt880 -  ABITA NF7-s rev 2.0 - tylko ze ta plyta kosztuje 349 zl wiec dla mnie za drogo ...

Co w takim wypadku Kupic ?

Zeby nadawalo sie to do o/c i bylo mile i stabilne ?

acha o co chodzi  z tym SERILLEL - to jakos przyspiesza dysk twardy czy jak ??  :lol:

 

jeszcze jedno - dobrze aby plyta dobrze oblugiwala DUAL CHANEL - co prawda chyba wydajnosc w tym systemie nie wzrasta kolosalnie - ale dobrze by bylo wykorzystac 2 identyczne kosci pamieci ;]

 

Dzieki z Gory za pomoc i czekam na Wypowiedzi

Pozdrawiam Serdecznie

1270621[/snapback]

To może... http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4849 ?? Albo Abitka NF7? za 249? Ale zależy czy masz dyski SATA itepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem - tylko mam juz kociol w glowie

i np nie wiem czy lepszy ten ASUS co kolega podal czy moze ten ABIT NF-7

dysk posiadam WD Caviar WD800JB 80.0GB 8MB cache ~7200rpm

1270667[/snapback]

Na SATA czy nie? Nie chce mi sie sprawdzać oznaczeń, chociaż w trzecim kompie tez mam WD 80GB 8MB 7200 ale na SATA ;\.... jeśli nie potrzebujesz bajerów to NF7.... a jeśli lekkie bajery to tego ASUS'a... zależy...Zobacz sobie speecyfikacje tych płyt i sie dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem - tylko mam juz kociol w glowie

i np nie wiem czy lepszy ten ASUS co kolega podal czy moze ten ABIT NF-7

dysk posiadam WD Caviar WD800JB 80.0GB 8MB cache ~7200rpm

1270667[/snapback]

dysk mam identyczny - ATA100, więc nie trzeba SATA.

Panowie co o tym myslicie ?? 1270861[/snapback]

nieee tylko nie NF-7S2!! - jak coś to już NF-7S rev2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zl jedynie ... to moze jakis Link z allegro albo z taniego Sklepu Panowie ??

 

np to ? to chyba 2 takie same tylko jakby kolor laminatu inny ten 1 bardziej mi sie podoba :lol:

http://allegro.pl/show_item.php?item=40924541

http://allegro.pl/show_item.php?item=41669518

http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...s&kod_p=PLABNF7

czy moze zainwestowac w Kt880 cos takiego ??

http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...s&kod_p=PLABKW7

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak, jezeli chcesz wyciskac kompa do czerwonosci to bierz abita nf-7 albo nf-7s, jezeli interesuje Cie nieco mniejsze o/c, ale za to kamienna stabilnosc to polecal bym Asusa na kt880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał 350zeta to bym brał tylko i wyłącznie ABITA AN7 i nic innego , nie trzeba żadnych modów robić itp , najlepsza płyta do oc ( dfi lan party nie uwzględniam bo to awaryjna płytka) :)

 

aha , asus kt880 to [ciach!]o , miałem to i po 2 dniach oddałem , co druga osoba ma znią problemy (zobaczcie przyklejony topic otej płytce) ......

problemy z agp8 , dualem przy 400 fsb jak sie ma pamięci noname , i słaba płyta do oc ......

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał 350zeta to bym brał tylko i wyłącznie ABITA AN7 i nic innego , nie trzeba żadnych modów robić itp , najlepsza płyta do oc ( dfi lan party nie uwzględniam bo to awaryjna płytka) :)

1272866[/snapback]

no jest ale w o/c łyka tego AN7, ale i tak jest mniej awaryjna od Infinity...coś za coś...tyle że do 350zł to LP raczej nie kupisz, chyba że używaną bez kompletu wyposażenia, LP chodzi po 450zł gdzieś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...