Skocz do zawartości
DarkRaven

Co To Za Proces?

Rekomendowane odpowiedzi

witam! interesuje mnie czy ktos spotkal sie z procesem o nazwie cisvc.exe pod winda xp? ogoolnie chodzi i to ze od pewnego czasu dzieja mi sie dziwne rzeczy z miejscem na partycji systemowej... w trakcie dzialania kompa mniej wiecej co kilkanascie sekund(rooznie) pojawia mi sie ikonka "malo miejsca na dysku" w systray'u. wolne miejsce doslownie skacze nonstop a ja nie wiem co jest za to odpowiedzialne. na C nie mam nic oproocz systemu i plikoow, ktoore programy i tak tam wrzucaja na chama plus kodeki. swap na oddzielnej partycji. przywracanie systemu wylaczone. w tle dzialaja kaspersky i outpost firewall(w ustawieniach obydwu juz grzebalem).

ale do rzeczy: po moich wielkich poszukiwaniach odkrylem, ze po wylaczeniu powyzszego procesu ikonka przestaje sie pojawiac i miejsce na dysku nie skacze :rolleyes: w msconfigu tego procesu nie ma. czy to jest jakis systemowy badziew? jesli tak to do czego konkretnie sluzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

http://www.processlibrary.com/directory/fi...cisvc/index.php :google: 1s

Poczytaj o tym - co prawda in english, ale zawsze coś.

 

Update.

No więc proces ten związany jest z usługą indeksowania plików, która nie jest specjalnie potrzebna - jak ją wyłączyć masz poniżej:

Opcja indeksowania plików przydaje się, jeśli mamy tysiące plików np. tekstowych lub graficznych i ma na celu przyśpieszenie wyszukiwania. W przeciwnym razie spowalnia tylko nasz system. Wyłączamy ją klikając prawym przyciskiem na 'Mój komputer' i z menu wybierając pozycję 'zarządzaj'. Następnie klikamy na 'usługi i aplikacje'. Szukamy usługi indeksowania i po 2-krotnym jej kliknięciu w trybie uruchomienia ustawiamy na 'ręczny'.

Ogólnie polecam poczytać topic Windows XP / 2003 OPTYMALIZACJA

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez RiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za stronke :) czegos takiego mi bylo potrzeba :) juz wylaczylem to indeksowanie tylko dziwie sie samemu sobie czemu nie zrobilem tego od razu po instalce windy bo grzebalem tam i wylaczalem roozne badziewia :) dzieki jeszcze raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...