Skocz do zawartości
Nightranger

Nie Da Się Wyłączyć Kompa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam następujący problem. Po kliknięciu przycisku "wyłącz" podczas zamykania systemu wyskakuje niebieski ekran pożegnalny windowsa XP z napisem "trwa zamykanie systemu windows" i normalnie po chwili komputer się wyłącza. Niestety u mnie od pewnego czasu ten ekran nie znika (utrzymuje się tak długo dopóki nie wyłączę ręcznie komputera przytrzymując przycisk POWER na obudowie) i komputer nie chce się samoczynnie wyłączyć. Czy ktoś z Was miał podobny problem i może mi coś doradzić. Z góry dziękuję za cenne uwagi i wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylączaj tak dalej, albo reinstall. Jeśli ktoś poda Ci sposób na to będzie pewno nieskuyteczny, często tak bywa.

1271755[/snapback]

Tak jest zainstalowałeś coś i winda się wali :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle doradzam przeskanowanie na obecność wirusów i spyware.

Poza tym możesz spróbować się pozbyć problemu zmieniając w rejestrze parę rzeczy:

 

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

WaitToKillAppTimeout ustaw na 4000

AutoEndTasks - zamieniasz 0 na 1

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

WaitToKillServiceTimeout ustaw także na 4000

 

 

Ale to takie "półśrodki" ponieważ jeśli z systemem jest wszystko w porządku zamyka się szybko i poprawnie bez tych zmian w rejestrze. Przypomnij sobie czy nie zainstalowałeś ostatnio jakiegoś programu albo czy nie aktualizowałeś któregoś ze sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Niestety nic z tych rzczey mi nie pomogło. Jutro instaluję od nowa XPka. Problem powstał od momentu gdy czyściłem rejestr registry healerem. Nawet gdy przywróciłem rejestr systemowy z kopii problem nie zniknął. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...