Skocz do zawartości
MonsterMax

Kabelki W Molexach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z chałasem wydobywającym się z mojego kompa i chciałbym, go trochę zmniejszyć. Sęk w tym że wentyle mam podłączone do zwykłego molexa od zasilacza i wiem też że chodzą tylko na dwóch kabelkach. Słyszałem gdzieś że różne kolory w różnych kombinacjach dają różne napięcia od 12 do 5 V. Możecie mi powiedzieć na jakich podłączyć wentyl albo napiszcie jakie ile dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie to jest różnica potencjałów naobydwu końcach obwodu. a więc jeżeli na zółtym jest +12 i podłączysz go do masy (czarny) czyli 0 to masz napięcie 12V. Jeżeli czerwony +5 podłączysz do masy masz 5V. Jeżeli np. żółty +12 i czerwony +5 połączysz to różnica między nimi wynosi 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żebym miał 5 V to musze czerwony i czarny podłączyć. Od wentyla idą dwa kabelki, czerwony i czarny z czego czerwony jest podpięty do żółtego a czarny do czarnego zaraz obok. To jest chyba 7 V. Żeby było pięć to musze czerwony przeżucić na czerwony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz masz standardowo czyli 12V. Ważne są kolorki w molexie a nie te od wentyla. Nie opłaca się robić na 5V bo będę poprostu za wolne. Zrób sbie na 7V, czyli czerwony od wiatraka do zółtego we wtyczce a czarny od wiatraka do czerwonego we wtyczce.

Edytowane przez Dex'ior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić na 7 V. Mi tu chodzi o chałas wjęc chociaż żeby to 7 V było.

1272056[/snapback]

Tu masz linka do zdjęcia: http://www.zalman.co.kr/upload/product/zm_mc1_a_p.jpg

Tu masz linka do kupna tego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40998372

 

Na allegro to samo zdjęcie tylko w pomniejszeniu... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...