Skocz do zawartości
pmp

Gb Ga-k8nxp-sli/ga-k8n Ultra Sli - Wszystko O...

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem, że nie pomógł! Aktualnie używam własnie wersji F6.

Zaraz zaraz a zrobiłeś tak? update na F11 i reinstalka swiezej kopi Windows?. Bo wiem ( i nie tylko ja) ze natychmiast po update biosa obligatoryjnie trzeba reinstalowaqć Windę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płyte K8n-Sli i mam probem z dyskiem na Sata. Dysk to Seagate ST3160812AS 160GB sATA II problem jest tego typu ze nie za każdym razem ładuje mi sie system w pewnm momencie dysk jak by sie zapetlał miącha (czarny ekran z logiem) chwile poczym dostaje zwisu. Czasem komp sie odpali czasem nie wystarczy resa i wszystko działa. I czy to wina dysku jakiegos uszkodzenia czy problem z tymi cholernymi kontrolerami czu NCQ. Bios płyty po aktualizacji do F4. Na dysku ATA wszystko wpożadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jakie masz sterowniki do płyty?

2.zaktualizuj bios do F11

3.Usuń pliki z katalogo Prefetch (najlepiej zmien opcje w registry aby podczas zamykania systemu był oprózniany ten katalog)

 

Poza tym u mnie też robi sie podobnie czasmi system ładuje sie szybciutko a czasmi mieli długo...usunięcie z katalogu prefetch usuwa ten problem..ale... własnie sam nie wiem czemu sie tak robi bo na zwykłych sterach ata chodzi zawsze szybciej ładowanie systemu tak ze cholera wie.... co jest za to odpowiedzialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery mam najnowsze a plyte mam K8N i najnowsyz bios to F4.

Czy jak wgrywałeś te stery to wgrałeś z tą opcja IDE_SW ?Bo mnie sie wydaje że trzeba wgrać tą opcję i wtedy uaktywnią się te najnowsze stery do SATA 5.10.2600.552 .Czy w biosie macie taką opcję którą można ustawić jeśli się ma wgrane w Windowsie te stery 5.10.2600.552 ,bo u mnie na płycie GA K8NXP-9 właśnie taka opcja jest .Może tu tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko wgrane. A co do biosu to tylko SMART mozna wlaczyc. W którym miejscu masz tą opcje?

Integrated Peripherals->NV Serial-ATA 1->NV SATA 1 class code ustawić na [0104] oraz NV Serial-Ata 2->NV SATA 2 class code ustawić na [0104]

Wiesz ,że jeśli chcesz mieć więcej opcji w biosie wciskasz klawisze CTRL + F1 ?Robisz tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa jak odepne drugi dysk na ata i nagryware wszystko działa. Tak sam jak zostawie tylko jeden naped prucz dysku tez działa dziwna sprawa.

Proponuję jeszcze raz wgrać bios i go skonfigurować .Przed wgraniem ustawić bieżący bios na wartości "default" .A wracając do poprzedniego wątku ,są te opcje o których pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od ponad miecha jestem Posiadaczem płytki GA-K8N-SLI

Z oryginalnym biosem płytka była niezdatna do podkręcania pomogło wgranie nowego biosu F5

Obecnie sprawa wygląda tak dla athlona64 3200+ NewCastle i 2x512 Kingstone

Przy ustawieniach HT x3 Cpu: 10x250 1.5V dzielnik dla ram 1/1.33(418mhz) (org 3-3-3-8)@2-3-3-6

Jadę tak od tygodnia i wszystko oki temp w stresie dochodzi do 54*C przy boxowym coolerku

Ramki do kręcenia zegarem to porażka (max 438mhz).

Przy ustawieniach fbs na 253 już są zwisy jak i obniżeniu napięcia do 1.475V.

Płytka zachowuje się stabilnie jeszcze nigdy niezdarzył mi się nieoczekiwany zwis

post-7400-1135674787_thumb.jpg

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pomiąchałem kabelkami i zworkami wgrałem jescze raz sterowniki do płyty i narazie żadnych zwisów podczas ładowania.

 

S!nY a jak z temperatura u mnie np w Ewerescie wszystko jest pomieszane temperature plyty pokazuje jako procka a porocka jako plyty. Na Chipsecie mam 70 stopni przy pasywnym tak ma być? Płyta stabilna ja swojego 3800 x2 podkreciłem do 2400MHz FSB 240. A i dziwne wskazania mam z 5V zmienia sie nap aż o 2 V. Komputer testowany markami itp łacznie z SP 2004 i stabilny wiec wina zasialcza chyba odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pomiąchałem kabelkami i zworkami wgrałem jescze raz sterowniki do płyty i narazie żadnych zwisów podczas ładowania.

 

S!nY a jak z temperatura u mnie np w Ewerescie wszystko jest pomieszane temperature plyty pokazuje jako procka a porocka jako plyty. Na Chipsecie mam 70 stopni przy pasywnym tak ma być? Płyta stabilna ja swojego 3800 x2 podkreciłem do 2400MHz FSB 240. A i dziwne wskazania mam z 5V zmienia sie nap aż o 2 V. Komputer testowany markami itp łacznie z SP 2004 i stabilny wiec wina zasialcza chyba odpada.

 

U mnie to wszystko wyglada tak jak w screnie zasilacz mam codeszhita350W i jak narazie wszystko ciagnie =]

post-7400-1135721666_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Posiadam płytę GA-K8N Pro-SLI z 2 x 512 ddr kingmaxa; wczoraj dokupiłem jeszcze 512 tej samej firmy i po włożeniu komp ruszył (bo wiatraki chodzą) choć monitor nic nie wyświetlił (czarny ekran), po wyjęciu pamięci wszystko wróciło do normy (pamięć jest dobra bo zamieniałem ją z tymi które już były [w środku] i wszystko ok). Pytanie zatem co i jak ustawić, żeby mieć te 1,5 gb ramu na tych trzech kościach? (w domyśle oczywiście monitor rusza i wyświetla te 1,5 gb :wink: ) Jeśli w biosie to prosiłbym o szczegółowe instrukcje jako, że zielony w tym jestem :). Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Edytowane przez grzech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga posiadacze k8nxp-SLI....znalazłem główną przyczynę wieszania sie systemu z komunikatem "unkown cause device driver" lub często komunikat z problemem (driverem) graficznym nvidi typu nv4disp.dll. Problem ten występował u mnie przy nawet lekko podkreconym procku(2.15 Mhz) i objawiał się blue screnn szcególnie przy tzw "wymagajacych" grach jak np. BF2 czy COD2. Tym problemem jest aplikacja/moduł ---NVMIXER--- to programik instalujacy się automatycznie razem z driverami audio pakietu Nvidi !!!!.Dlatego radzę przed jakim kolwiek OC z poziomu Usuń dodaj programy odinstalować go jesli kręcicie proca lub macie takie bluescreny. A swoją droga doszłem do tego zupełnie przypadkowo i dopiero po pół roku uzytkowania tej płyty.....no cóz czasmi przez przypadek udaje sie cos odkryc :)

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ma ktos pomysł na błąd NVIDIA SATA Raid... (chodzi o nvraidservice.exe w katalogu system32)?

Nie mogę dojść co powoduje ten błąd, ostatnio zrobiłem reinstalkę systemu zainstalowałem wszystkie

drivery i progsy i wszystko bylo ok. Później zrobiłem defragmentacje dysku no i zaczął pojawiać się

ten błąd. Nie pomogło reinstalowanie driverów więc poprostu odinstalowałem ze sterów nvidii

NVIDIA MediaShield i teraz to działa bez błedu ale nie wiem czy brak tej usługi NVIDIA SATA Raid

może mieć jakiś negatywny wpływ na system. Dyski mam w RAID0 na kontrolerze SATA.

 

Nie jestem też pewny co do opcji w biosie NV SATA 1/2 class code. Mam najnowsze stery RAID z

pakietu 6.70 czyli powinienem mieć tę opcję ustawioną na [0104] ale właśnie gdy mam tak ustawione

to po defragmentacji wywala mi błędy, wcześniej gdy miałem ustawione na [0101] błędy takie nie

występowały. Czy ktoś też zauważył podobne zachowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek moze inne sterowniki do karty. Starsze, nowsze, wszystko jedno.

Wymiełem grafikę na podobnego Gigabyte'a tzn. z mniejszą ilością RAMu (128) - bez zmian! Nadal restarty. Spróbuję jeszcze zabawy z tymi sterownikami do karty graficznej.

 

Zaraz zaraz a zrobiłeś tak? update na F11 i reinstalka swiezej kopi Windows?. Bo wiem ( i nie tylko ja) ze natychmiast po update biosa obligatoryjnie trzeba reinstalowaqć Windę

 

Reinstalowałem Windę! U mnie najnowszy BIOS to F6, gdyż jam mam płytę Ultra a nie XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ga-K8N-SLI to jest to samo co ga-K8N-ULTRA SLI ????

Jak sam nazwa wskazuje to nie to samo.

 

dlaczego u mnie w biosie nie ma mnożnika 12 tylko max 10 gbk8n sli nr biosu f7

max moje ustawienie 10x270 a 12x 270 by było więcej :razz:

HEHE bo taki najwiekszy mnoznik ma procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 Pytania

 

1.Czy orientuje sie ktoś co daje podniesienie napiecia RAM-u o np.0,1V w BIOSIE. CZy ma to na cos jakikolwiek wpływ zły albo negatywny?

 

2. W chwili obecnej mam podkrecony procesor: FSB 276 (napięcie 1,42), HTx3,mnoznik x8., pamięc 1/33(200mhz)- Bios widzi ją jako current speed 266. Co jakis czas dość czesto podczas odpalenia komp staje-zawiesza sie przy tzw ekaranie startowym po sławetnej już lini informacji Please press Delete key before next time over clocking... i po dopiero za 2-5 razem po resetach przyciskiem startuje. Rzecz się dzieje najczęsciej gdy komp jest wyłaczony przez cała noc czyli "zimny" lecz zdarza sie nawet podczas gdy jest "ciepły" podczas tzw restartu Ma ktoś jakieś sugestie, pomysły???? bo wkurza mnie to troche. Nadmieniam że Super PI przechodzi idealnie to samo 3dmark 05 i 06 też !!!!, nie ma problemów ze stabilnością sytsemu, aplikacjie gry działają prawidłowo

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 Pytania

 

1.Czy orientuje sie ktoś co daje podniesienie napiecia RAM-u o np.0,1V w BIOSIE. CZy ma to na cos jakikolwiek wpływ zły albo negatywny?

 

2. W chwili obecnej mam podkrecony procesor: FSB 276 (napięcie 1,42), HTx3,mnoznik x8., pamięc 1/33(200mhz)- Bios widzi ją jako current speed 266. Co jakis czas dość czesto podczas odpalenia komp staje-zawiesza sie przy tzw ekaranie startowym po sławetnej już lini informacji Please press Delete key before next time over clocking... i po dopiero za 2-5 razem po resetach przyciskiem startuje. Rzecz się dzieje najczęsciej gdy komp jest wyłaczony przez cała noc czyli "zimny" lecz zdarza sie nawet podczas gdy jest "ciepły" podczas tzw restartu Ma ktoś jakieś sugestie, pomysły???? bo wkurza mnie to troche. Nadmieniam że Super PI przechodzi idealnie to samo 3dmark 05 i 06 też !!!!, nie ma problemów ze stabilnością sytsemu, aplikacjie gry działają prawidłowo

1. będziesz mógł bardziej ramki podkręcić (podnieść ich częstotliwość lub skrócić taimingi)

 

2. Niemartw się to normalne przy podkręcaniu te płyty już tak maja

 

 

 

Pojaiły sie nowe biosy testował ktoś. dodają tylko "Update for new driver-CD Xpress recovery-2 support "

niewiem czy jest sęs wgrywać

 

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...20nForce4%20SLI

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kilka pytań związanych z K8NXP-SLi i podkręcaniem.

Procesor A64 3000+ (venice) wspierany przez 4x 512MB Kingston.

 

Udało mi się podkręcić procka (wydaje się stabilnie), do wartości 2615 Mhz. (9x290),nap. 1.45V, HTT 3x, pamięci pracują na 186 CL2.5

 

Natomiast przy próbie podkręcenia powyżej 290... nic się nie zmienia w taktowaniu procesora, tzn pozostaje zawsze na 2615 Mhz :blink:

To bardzo dziwne, ponieważ w biosie pokazuje wartość np. 300x9. Podczas początkowych testów również, natomiast w Windowsie zegar ani drgnie, stałe 2615. Co dziwniejsze Easy Tune 5 pokazuje szybkość magistrali 300, mnożnik 9, ale szybkość nadal 2615 Mhz. Dopiero Cpuz pokazuje właściwe wartości.

 

Dołączona grafika

 

 

Jak myślicie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

 

Pyt. 2 Jakiego wzrostu wydajnośći (głównie gry) można się spodziewać po wymianie pamięci na jakieś extremalne, które będą w stanie pracować synchronicznie z prockiem ?

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Przy każdej zmianie taktowania FSB i zapisaniu do biosa wyłacz kompa od zasilania nie poprzez miekki restart

2.Lepsze pamieci przy grach nie dadzą praktycznie nic.Poprawe odczujesz przy 2 karcie graficznej w trybie SLI na grach które obsługuja taki tryb

 

 

Ja na swoim sprzecie wyciągłem 2.21 przy 100% stabilności.... sprawdz Prime lub super pi czy masz naprawde stabilny system

 

 

a swoja drogą masz jakieś problemy z grami? przy takiej grafie i podkreconym procku i takiej ilosci Ramu wszystko powinno byc b.dobrze :)

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Rzeczywiście, aby przekroczyć 290 Mhz trzeba było wyłączyć zasilanie. Trochę to dziwne, ponieważ do 290 Mhz wystarczył zwykły restart. Niestety powyżej 290 Hhz, podczas testu, Super PI zgłosił błąd. Wydaje się więc, że ostatnie stabilne działanie będzie na szynie 290 Mhz. System przeszedł Super PI, 3D Marki 2005 i 2006. Prawdziwy test stabilności będzie dopiero podczas dłuższej rozgrywki w Battlefield 2. :)

 

Lepsze pamieci przy grach nie dadzą praktycznie nic.Poprawe odczujesz przy 2 karcie graficznej w trybie SLI na grach które obsługuja taki tryb

Hmm. Nie sądzisz jednak, że pamięci chodzące na 290 Mhz zamiast na 186 Mhz i w dodatku pracujące 1/1 z zegarem procka (wiadomo, że to jest najlepsza sytuacja dla Athlona), powinny przynieść wzrost wydajności ?

 

a swoja drogą masz jakieś problemy z grami? przy takiej grafie i podkreconym procku i takiej ilosci Ramu wszystko powinno byc b.dobrze icon_smile3.gif

Wiesz, w Battlefield 2, po patchu 1.12 dosyć znacząco wzrosły wymagania. Poza tym w "sieciuwkach" każde dodatkowe kilka FPS-ów jest ważne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...