Skocz do zawartości
pmp

Gb Ga-k8nxp-sli/ga-k8n Ultra Sli - Wszystko O...

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno. Jaką masz temperaturę chipsetu northbridge, ja 70 do 73 stopnie.

wiem, że to sporo ale ponoć to normalne na tych Nforce 4. Jak ta sprawa wygląda u Ciebie?

 

A już niedługo do chłodzenia chipsetu mam zamiar wykorzystać zestaw Zalmana (ten docelowo służący do pasywnego chłodzenia kart graficznych, np: ZM-80D). Wiesz zresztą sam jak lipnie jest umieszczony chipset na tych płytach, nie sposób co innego tam wsadzic bo nie ma miejsca. Dla zainteresowanych po tej instalacji Zalmana umieszczę zdjęcia na forum i dokładnie napiszę jak to wykonać. Takie rozwiązanie podejrzałem na benchmark`u przy recenzji super komputera. Nio może być ciekawie.

No co za ulga, że trafiłem właśnie na to forum. UFF!

Do tej pory nie bawiłem się w oc ale prześledziłem cały ten topic i okazuje się, że jest kilka osób, z którymi mogę łączyć się w bólu z powodu posiadania mobo GA-K8N Pro-SLI.

Mam zawiechy windy podobnie jak inni forumowicze np. Duracell:

Nowego kompa z A64 3200+ mam od 3 miesięcy ale praktycznie stoi do użytku domowników płci pięknej, bo ja ciągle jadę na laptopie. Może dlatego moja reakcja na te objawy jest spoźniona, be meldunki od kobiet o zawiechach traktowałem jako obronę kompa przed "blondynkami". Jak wrócę do domu to sprawdzę który mam BIOS i ewntualnie zapodam najnowszy. Z dodatkowymi radiatorkami na elementach obok socketu nie chcę zaczynać, bo nie wiem, czy nie będzie podstaw do reklamacji - co o tym myślicie? Jak najlepiej wykazać w sklepie, że mobo jest do wymiany (zakładam, wariant gorszy, czyli nowy BIOS nie pomoże)?

 

Jednak zainteresowałem się tym sprzętem bardziej od strony hałasu wentyli, którego nie można znieść na dłuższą metę (a przy okazji dmucha takim gorącym powietrzem), o włączeniu osła na noc nie ma nawet mowy.

Na początek zerknąłem na temperatury i tu porażenie ja też mam 70 Cel. na NB (podobnie jak u kolegi parę postów dalej u mnie Everest i ET5 również pokazywały źle, że to temperatura CPU).

Fabrycznie jest na nim tylko radiator i z racji skrzyżowania z grafiką nie można łatwo i zarazem skutecznie usprawnić tego chłodzenia.

Czy 70 Cel na NB to napewno norma dla tego NF4? - może się okazać, że długo w takich warunkach nie pociągnie.

Czy wszyscy mają takie temperatury, czy to raczej kwestia danego egzemplarza

Z niecierpliwością czekam na wyniki przeróbek Zalmana przez kolegę.

 

Przy okazji wyrazy uznania dla wszystkich forumowiczów za ambicje, fachowość i pracowitość.

Poziom postów świadczy o spędzaniu dużej ilości czasu przy kompach. Kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zerknąłem na temperatury i tu porażenie ja też mam 70 Cel. na NB (podobnie jak u kolegi parę postów dalej u mnie Everest i ET5 również pokazywały źle, że to temperatura CPU).

Fabrycznie jest na nim tylko radiator i z racji skrzyżowania z grafiką nie można łatwo i zarazem skutecznie usprawnić tego chłodzenia.

Czy 70 Cel na NB to napewno norma dla tego NF4? - może się okazać, że długo w takich warunkach nie pociągnie.

Czy wszyscy mają takie temperatury, czy to raczej kwestia danego egzemplarza

Z niecierpliwością czekam na wyniki przeróbek Zalmana przez kolegę.

 

Przy okazji wyrazy uznania dla wszystkich forumowiczów za ambicje, fachowość i pracowitość.

Poziom postów świadczy o spędzaniu dużej ilości czasu przy kompach. Kawał dobrej roboty.

Te płyty tak maja i temp na tym mostku u wszystkich jest taka wysoka. Firma Gigabyte chciała zrobić dobrze rezugnując z colera na tym chipie aby był mniejszy halas... czy zrobiła dobrze rózne sa plotki. Tak ze nie przejmuj sie że masz taką wysoką temperature ...tak to zostało wyliczone i przewidziane przez producenta. Co do zwiech systemu powodów może byc wiele. Ja bym na twoim miejscu zaczął od aktualizacji do najnowszego BIOS-u bo ze starymi były jakieś problemy. Zwiechy występują też przy podkrecaniu ..niestety płyt seri k8n...SLIwg mnie nie są za dobre do OC...choc podobno zdarzają sie wyjątkowe egzemplarze. Reasumując ..jeśli wgrasz najnowszy bios i nie krecisz płyty wszytko powinno być stabilne ...Pozdrawiam ..:)

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty tak maja i temp na tym mostku u wszystkich jest taka wysoka. Firma Gigabyte chciała zrobić dobrze rezugnując z colera na tym chipie aby był mniejszy halas... czy zrobiła dobrze rózne sa plotki. Tak ze nie przejmuj sie że masz taką wysoką temperature ...tak to zostało wyliczone i przewidziane przez producenta. Co do zwiech systemu powodów może byc wiele. Ja bym na twoim miejscu zaczął od aktualizacji do najnowszego BIOS-u bo ze starymi były jakieś problemy. Zwiechy występują też przy podkrecaniu ..niestety płyt seri k8n...SLIwg mnie nie są za dobre do OC...choc podobno zdarzają sie wyjątkowe egzemplarze. Reasumując ..jeśli wgrasz najnowszy bios i nie krecisz płyty wszytko powinno być stabilne ...Pozdrawiam ..:)

Trochę mnie uspokoiłeś z tą temperaturą NB ale i tak poszukam choćby malutkiego wentyla 40x40 i podłączę go na niższe napięcie - może mu to troche ulży a szumu wiele nie przybędzie.

Już zapodałem nowy BIOS F8 - okazało się, że miałem dotychczas F2 (normalnie jakiś weteran).

Zainstalowałem też najnowsze sterowniki dla chipsetu i A64.

Puściłem potem Prime na 40 minut - bez zarzutu.

Trochę go teraz poobserwuję - jestem dobrej myśli.

Jak przez parę dni będzie OK - to zasadzę jeszcze te radiatorki, o których pisał lukewola: a potem zabiorę się za wyciszenie bestii.

 

Postaram się potem coś o tym dopisać .

Dzięki za praktyczne rady i słowa pocieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć przytłaczający problem z ta płytą. Mianowicie jeśli komputer się uruchamia i niezabotuje się jeszcze windows a ja wyłączę komputer w tym momęcie to efekt jest taki że resetuje mi ustawienia w bioseie. Bateryjka jest dobra bo sprawdzałem pewnie jest to jakiś wrodzony defekt czyli "te płyty tak mają"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyç przyt?aczaj?cy problem z ta p?yt?...

No fakt, zdarza sie ze plyta gubi ustawienia, ale to raz na ruski rok. Ustawienie wszystkiego spowrotem zabiera minute :)

 

Mimo wszystkich niedociagniec tej plyty, ma jedna niezaprzeczalna i koronna zalete. Gdy juz wszystko dobrze sie zainstaluje i pozna ta plyte to wszystko smiga super. Nic sie nie wiesza, wszystko chodzi itd.

 

Jak patrze na to jak jeczy moich dwoch kumpli z ktorych jeden ma Asusa z Intelem a drugi tez cus tam z Intelem, to tylko sie utwierdzam ze w tej chwili to tylko AMD i Gigabyte :)

 

A tak sie tez zastanawiam czasem, ze wiekszosc problemow z plyta skonczyla sie wtedy gdy dokupilem do niej mocnego TAGANa. I to tez sugeruje brac wszystkim pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w biosie jak podkręcam napiecie na 1,55 lub 1,7 to w windowsie nadal pokazuje 1,38 lub 1,42 i dlatego nie moge podkręcić procka a wcześniej było ok

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w biosie jak podkręcam napiecie na 1,55 lub 1,7 to w windowsie nadal pokazuje 1,38 lub 1,42 i dlatego nie moge podkręcić procka a wcześniej było ok

 

Powoli ..co ci pokazuje takie napięcie? jaki sensor/program. Poza tym jeśli masz A64 to granicznym napięciem jest 1,55 . Po drugie cechą A64 jest to że samie sobie regulują napiecie...które w danej chwili potzrebuje. Po trzecie moze masz zainstalowany i uruchomiony progs Coolin Quiet .....to programik który automatycznie redukuje napiecie gdy procesor nie jest on obciązony i nie potzrebuje takiego napięcia...a swoja drogą ..biedny jest ten procesor w twoich rękach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest biedny to tylko rzecz a podrugie nie moge go teraz przetaktować jak pokazuje takie niskie napiecie max 220 a zawsze 260 do testów 270

i teraz cholera mnie bierze

 

program Esy Tuner 5

 

zauważyłem że w windowsie da sie podnieś napiecie i przetaktować procka a w biosie nie to co jest przyczyną

dałem nawet defult biosa i na nowo wgrałem starego biosa F7 zamiast F8 i nadal problem się powtarza

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co za ulga, że trafiłem właśnie na to forum. UFF!

Do tej pory nie bawiłem się w oc ale prześledziłem cały ten topic i okazuje się, że jest kilka osób, z którymi mogę łączyć się w bólu z powodu posiadania mobo GA-K8N Pro-SLI.

Mam zawiechy windy podobnie jak inni forumowicze np. Duracell:

Nowego kompa z A64 3200+ mam od 3 miesięcy ale praktycznie stoi do użytku domowników płci pięknej, bo ja ciągle jadę na laptopie. Może dlatego moja reakcja na te objawy jest spoźniona, be meldunki od kobiet o zawiechach traktowałem jako obronę kompa przed "blondynkami". Jak wrócę do domu to sprawdzę który mam BIOS i ewntualnie zapodam najnowszy. Z dodatkowymi radiatorkami na elementach obok socketu nie chcę zaczynać, bo nie wiem, czy nie będzie podstaw do reklamacji - co o tym myślicie? Jak najlepiej wykazać w sklepie, że mobo jest do wymiany (zakładam, wariant gorszy, czyli nowy BIOS nie pomoże)?

 

Jednak zainteresowałem się tym sprzętem bardziej od strony hałasu wentyli, którego nie można znieść na dłuższą metę (a przy okazji dmucha takim gorącym powietrzem), o włączeniu osła na noc nie ma nawet mowy.

Na początek zerknąłem na temperatury i tu porażenie ja też mam 70 Cel. na NB (podobnie jak u kolegi parę postów dalej u mnie Everest i ET5 również pokazywały źle, że to temperatura CPU).

Fabrycznie jest na nim tylko radiator i z racji skrzyżowania z grafiką nie można łatwo i zarazem skutecznie usprawnić tego chłodzenia.

Czy 70 Cel na NB to napewno norma dla tego NF4? - może się okazać, że długo w takich warunkach nie pociągnie.

Czy wszyscy mają takie temperatury, czy to raczej kwestia danego egzemplarza

Z niecierpliwością czekam na wyniki przeróbek Zalmana przez kolegę.

 

Przy okazji wyrazy uznania dla wszystkich forumowiczów za ambicje, fachowość i pracowitość.

Poziom postów świadczy o spędzaniu dużej ilości czasu przy kompach. Kawał dobrej roboty.

 

 

Jeśli mam byc szczery to wydaje mi sie, że temperatura chipsetu na tych płytkach jest przekłamana. Ja posiadam wersję z wiatraczkiem i też zawsze widzę 70 do 73 Cel. Nie uważasz, że to trochę dziwne?

Powiem więcej, raz skierowałem na chipset dodatkowo 120mm wentylator na wysokich obrotach i temperatura nie drgnęła. Myślę, że faktyczną temperaturę northbridge da się w tym przypadku sprawdzic tylko za pomocą jakiegoś specjalnego czujnika. Może ktoś to robił?

 

Ktos wyżej pisał, że nie założy radiatorków na mosfety bo straci gwarancję. Oczywiścię, myslę że właśnie wiąże się to z utratą gwarancji więc zanim to zrobicie zastanówcie się. Ale ja takie posiadam i naprawdę spełniają swoje zadanie. Poniżej chłodzone mosfety.

post-121421-1139102668_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja mam położony czujnik i temperatura jest max 60st. a w spoczynku 45 st i powiem że ten radiator jest pomiedzy dwuma kartami czyli powinien się bardziej grzać

 

i jeszcze jedno nikt nie spodkał się z moim problemem????!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy miał ktoś może problemy z odpaleniem Cool’n’Quite na tej płycie??? Jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. Nie widzę żadnych ustawień w biosie. Najnowsze drivery ze strony AMD wgrałem(1.2.2.2). Ustawiam „Minimal Power Managment” w Power Optons. I nic dalej procesor chodzi w idle na 2 GHz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez drago01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy miał ktoś może problemy z odpaleniem Cool’n’Quite na tej płycie??? Jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. Nie widzę żadnych ustawień w biosie. Najnowsze drivery ze strony AMD wgrałem(1.2.2.2). Ustawiam „Minimal Power Managment” w Power Optons. I nic dalej procesor chodzi w idle na 2 GHz.

 

Pozdrawiam

 

To, prawda że nie ma opcji Cool & Quiet w biosie, ale to udogodnienie i tak działa na tych płytkach. Wystarczy tylko zainstalowac drivery AMD i ustawić w zakladce opcje zasilania - przenośny/laptop (NIE minimalne zarządzanie energią!!!). Sprawdźcie, u mnie działa bez zarzutu i z 2Ghz procek schodzi w idle na 1Ghz. A teraz żeby byc pewnym jaką prędkość ma wasz procek użyjcie narzędzia np. CPU-Z (darmowego).

Edytowane przez lukewola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, prawda że nie ma opcji Cool & Quiet w biosie, ale to udogodnienie i tak działa na tych płytkach. Wystarczy tylko zainstalowac drivery AMD i ustawić w zakladce opcje zasilania - przenośny/laptop (NIE minimalne zarządzanie energią!!!). Sprawdźcie, u mnie działa bez zarzutu i z 2Ghz procek schodzi w idle na 1Ghz. A teraz żeby byc pewnym jaką prędkość ma wasz procek użyjcie narzędzia np. CPU-Z (darmowego).

 

Niestety u mnie nie działa mimo takich ustawnień. System praktycznie czysty. WinXP SP2 EN, Wgrane sterowniki Nforce 6.70 i

AMD Athlon 64 Processor Driver 1.2.2.2.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaniedługo przymierzam się do złożenia sobie jakiegoś w miarę wydajnego zestawu. Trafiłem na ten wątek szukając informacji o GA-K8NXP-SLI. Trochę dreszcze przechodzą czytając go :D W zasadzie nie myślę za bardzo o kręceniu bo nie interesują mnie wyniki w benchmarkach. Mam dwa pytania. Czy ta płyta będzie współpracowała z Athlonem 64 X2 ? Socket by na to wskazywał ale nigdzie o tym wzmianki nie mogę znaleźć. I drugie pytanko. Może jakąś inną dobrą płytę z którą nie ma tylu kłopotów a która obsłuży SATA 2 mi polecicie? Myślałem o ASUS A8N-SLI Deluxe ale o ile się nie mylę to ona SATA 2 nie obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaniedługo przymierzam się do złożenia sobie jakiegoś w miarę wydajnego zestawu. Trafiłem na ten wątek szukając informacji o GA-K8NXP-SLI. Trochę dreszcze przechodzą czytając go :D W zasadzie nie myślę za bardzo o kręceniu bo nie interesują mnie wyniki w benchmarkach. Mam dwa pytania. Czy ta płyta będzie współpracowała z Athlonem 64 X2 ? Socket by na to wskazywał ale nigdzie o tym wzmianki nie mogę znaleźć. I drugie pytanko. Może jakąś inną dobrą płytę z którą nie ma tylu kłopotów a która obsłuży SATA 2 mi polecicie? Myślałem o ASUS A8N-SLI Deluxe ale o ile się nie mylę to ona SATA 2 nie obsluguje.

Polecam Gigabyte K8NXP-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Gigabyte K8NXP-9

Tak, tylko zapomniałem dodać że zależy mi na SLI. Myślę o czymś takim:

-Msi K8N Diamond Plus (no chyba że coś dobrego z DFI, ale jeżeli jego zalety dostrzec można jedynie przy OC to chyba dam spokój, jakoś mało mnie to interesuje, przynajmniej narazie, chodzi mi przede wszystkim o dużą stabilność i bardzo dobrą wydajność)

-Corsair 2GB DDR XMS3500LL Pro TwinX - nie wiem czy to będzie najodpowiedniejszy model pamięci tej firmy (i tu nie bardzo się orientuję w pamięciach, chciałem kupić coś naprawdę cacy, w dualu - i tu pytanko, czy one żeby pracować w dualu to muszą zapełnić wszystkie 4 banki, czy w takim razie na 2 GB muszę kupić 4 kości po 512?) ewentualnie może powiecie o czymś innym, OZ, Kingston, nie wiem, naprawdę się nie orientuję

-Athlon X2 4200+

No i chodzi o to czy to wszystko ze sobą będzie dobrze współgrało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zapomniałem dodać że zależy mi na SLI. Myślę o czymś takim:

-Msi K8N Diamond Plus (no chyba że coś dobrego z DFI, ale jeżeli jego zalety dostrzec można jedynie przy OC to chyba dam spokój, jakoś mało mnie to interesuje, przynajmniej narazie, chodzi mi przede wszystkim o dużą stabilność i bardzo dobrą wydajność)

-Corsair 2GB DDR XMS3500LL Pro TwinX - nie wiem czy to będzie najodpowiedniejszy model pamięci tej firmy (i tu nie bardzo się orientuję w pamięciach, chciałem kupić coś naprawdę cacy, w dualu - i tu pytanko, czy one żeby pracować w dualu to muszą zapełnić wszystkie 4 banki, czy w takim razie na 2 GB muszę kupić 4 kości po 512?) ewentualnie może powiecie o czymś innym, OZ, Kingston, nie wiem, naprawdę się nie orientuję

-Athlon X2 4200+

No i chodzi o to czy to wszystko ze sobą będzie dobrze współgrało

HEHE co do pamięci to potrzeba parzystej ilości czyli 2 lub 4. Najlepiej kup 2 x po 1024 potem łatwiej rozbudować.Jakie wybrać? Najlepiej 2-2-2-5 jak najnizsze timingi. Jak płyta? Nie ma znaczenia czy DFI czy Asus wszystkie maja podobne osiagi chyba ze lubisz sie ekscytować punkcikami w markach jak nie chcesz OC(zwruc uwage na chlodzenie chipsetu jak lubisz cisze to najlepiej pasywne oraz wyposażenie). SLI fajny bajer dla maniakow 3dmarków i pochwalenia sie kolegom. Lepiej kup pożadna jedna karte(typu R1900XTX) i pamietaj o zasilaczu firmowy conajmniej 550W jak nie wiecej :) zależy co powkładasz. Procek szczerze wydasz 200zł wiecej niz 3800 X2 a jedyne czym sie róznia to 200MHz wiecej,przy 3800X2 podniesiesz magistrale o 20 bez problemu i bedzie tosamo jak juz to 4400X2 procek ma 2x 1024kb cache L2.A jak ci zostanie kasy to kup sobie dwie sztuki WD RAPTOR 150 i połącz w RAID 0:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam ciekwostkę dla wszystkich posiadaczy ga-k8n***.

Zdjęcie na dole przedstawia płytkę z pewną nowinką technologiczną, kartą z wymiennymi procesorami graficznymi. Hmm ale akurat nie to jest tu ważne. Spójrzcie na chłodzenie chipsetu northbridge. Tak to właśnie płyta ga-k8nxp-sli z takim chłodzeniem!!!

post-121421-1139843475_thumb.jpg

Edytowane przez lukewola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W sierpniu ubiegłego roku zmodernizowałem kompa i zakupiłem niemal wszystko oprócz hdd, fdd i cd-romu

Jak to bywa z nowym sprzetem - chcialem sie przekonac ile mozna z niego wycisnac.

Cale podkrecanie na plycie GA-K8N Ultra-SLI procka Athlon 64 3000+ zakonczylo sie gdy doszedlem do htt=270MHz

Wtedy w Prime po ok 9-10 godzinach zaczał wywalac błędy.

Jakims cudem trafiłem na te forum i po przeczytaniu dowiedzialem sie ze po aktualizacji biosu mam szanse przekroczyc wspomniane 270MHz

Chce podkreslic ze podkrecalem procka na biosie F1 !!!

Mam pytanie a w zasadzie kilka

Jak zaktualizowac bios do tej plyty? Nie wiem czy mozna aktualizowac bios z F1 od razu do np F10 czy nawet nowszego

Najlepiej krok po kroku w skrócie chcialbym sie dowiedziec co i jak z tym faktem zrobic

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zapomniałem dodać że zależy mi na SLI. Myślę o czymś takim:

-Msi K8N Diamond Plus (no chyba że coś dobrego z DFI, ale jeżeli jego zalety dostrzec można jedynie przy OC to chyba dam spokój, jakoś mało mnie to interesuje, przynajmniej narazie, chodzi mi przede wszystkim o dużą stabilność i bardzo dobrą wydajność)

-Corsair 2GB DDR XMS3500LL Pro TwinX - nie wiem czy to będzie najodpowiedniejszy model pamięci tej firmy (i tu nie bardzo się orientuję w pamięciach, chciałem kupić coś naprawdę cacy, w dualu - i tu pytanko, czy one żeby pracować w dualu to muszą zapełnić wszystkie 4 banki, czy w takim razie na 2 GB muszę kupić 4 kości po 512?) ewentualnie może powiecie o czymś innym, OZ, Kingston, nie wiem, naprawdę się nie orientuję

-Athlon X2 4200+

No i chodzi o to czy to wszystko ze sobą będzie dobrze współgrało

Nie piszesz nic o kartach graficznych. Co planujesz zakupić ?Domyślam że jeśli płyta ze SLI to dwie sztuki

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :o

 

jakbym przeczytał ten wątek przed kupnem tej płyty, to raczej bym jej nie kupił, tyle macie z nią problemów...

 

ale o dziwo, u mnie wszystko jest ok!

 

Płyta Główna: Gigabyte GA-K8NXP-9 nVidia nForce4 Ultra Wersja biosu F4

Procesor: AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) Venice

Karta Graficzna: GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256 256MB TV & DVI (PCI-E)

Zasilacz: Topower 400W P5

Pamięci RAM: PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami

Dysk Twardy: Samsung SpinPoint 200 GB (8MB cache, Serial ATA II)

i dwa wentylatorki , 1 na przód, drugi na tył

 

overclock (stabilny):

CPU: 2000@2600 MHz (Easy Tune pokazuje 49 C w stresie, 35 idle) HTT 260MHz HT 4x (ogólnie wyszło 1040MHz więc overclock o 40 MHz, zwiększyłem napięcie na magistrali HT o 0,2 V, to za dużo czy ok?) multiplier 10x DDR freq: 217 MHz (MaxMemclock 166 MHz)

 

nie miałem najmniejszych problemów z tą płytą (mam ją 6 miesięcy), tylko na początku, musiałem wykumać to, aby wyłączyć sata-raid. Inaczej mi nie chciał wykryć dysku.

 

Mam pytania...

1)o to 0,2 napięcie na HT, dobrze czy źle?

2)ktoś wyżej napisał że F4 nie obsługuje dual channel... ja się pytam jak to nie, EVEREST pokazuje mi 435 częstotliwość dual (=2x217)?

3)czy na upgradzie z F4 do F9 dobrze wyjdę? nie mam z nim żadnych problemów więc podejrzewam, że po prostu dostanę zwiększoną funkcjonalność w biosie, tak?

4)nie kumam (nie rozróżniam) napięcie CPU voltage i CPU Vcore, gdy podkręcam to które powinienem podnosić? W tej chwili mam VCore +0,1 i CPU Voltage +0,5 i (dzięki Bogu) jest stabilnie...

5)chciałbym kupić lepsze chłodzenie procka, aby pójść wyżej z częstotliwością, do 2700 lub 2800MHz, jaki dobry procek w okolicach 100 zł jest i wydajny i "cichy na idle", oraz zmieści się obok układu Dual Power System? (po tym co przeczytałem, wolę nie ryzykować uszkodzenia płyty poprzez jego wyjęcie :-| )

6)czy przed/po aktualizacji biosu muszę przywrócić ustawienia fabryczne, aby ten proces zakończył się sukcesem?

 

i takie moje zaskoczenie, gdzieś wyżej osoba po aktualizacji biosu do wersji wyżej niż F4 odkryła nową funkcję: robust graphic booster. Ja ją mam w tej chwili, a mam wersję F4, może sli F4 nie ma tej funkcji, a (nie sli) ma?

Świetna ona jest, mój GeForce cały czas chodzi na turbo: 350 @ 386 MHz, pamiątki 1000 @ 1053 MHz. Sporo punktów w 3DMarku przybyło :wink:

 

PS. Świetna płyta, polecam z czystym sumieniem.

Edytowane przez tancerzekek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz nic o kartach graficznych. Co planujesz zakupić ?Domyślam że jeśli płyta ze SLI to dwie sztuki

Pozdr

My fault. I change my mind. SLI odeszło w niepamięć. Więc tak:

-AMD Athlon 64 X2 3800+ (myślę że podkręcę go do wydajności 4400+)

-Asus A8N-E nForce4 Ultra (bo rzeczywiście po co mi SLI jak biorę AMD bez double, nie wiem nic o Crossfire, te płyty chyba niezbyt są udane)

-Sapphire Radeon X1900XT-X 512MB DDR3 ( no jak nie piszę o kartach jak piszę :wink: )

-Kingston HyperX DDR 2x 1GB PC-400 CL2 (ktoś w innym wątku polecił mi te karty, no ale tak, jeśli znacie coś lepszego to piszcie, te corsairy to nieteges?)

-160 GB Seagate Barracuda SATA2 7200rpm 8MB cache x2 (bo z RAID 0 uzyskam podwójną wydajność podobno)

-Hiper HPU-4B580 Type R 580W (chyba pociągnie to wszystko :D )

 

I jeszcze bym chciał wiedzieć jakie chłodzenie (ciche i bardzo wydajne) wrzucić na procka i chipset (bo ten na tej płycie wyje niemiłosiernie podobno a niewiem czy nowe biosy pozwalają na jego uciszenie). Może to na procka: ThermalRight SI-120? A co z chipsetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie...

udalo mi sie uruchomic sate..mam aktualnie bios f11

 

a po mimo to w everescie albo innym programi e pokazujemi f6 dlaczego??

 

jak podkrecic na niej athlona 3000 venice e6

 

jedynie z poziomu windowsa udalo misie na 3200 wykrecic

 

z biosu kazda zmiana powoduje ze przy ponownym uruchomienu mam komunikat:

twoje freqency wynosi np 220 jesli system sie nieuruchoi przy ponownym restarcie nacisnij del i wejdz do biosu??

 

jak to ominac??

 

jak podkrecic tego athlona

 

niemowie tu o jakis maksymalnych wartosiach ale ogolnie,,niemam radiatorow na mosferach obudowa wentylowana..

5 wenty;atoriw na NB grafe z przozdu obudowy i z tylu (2x80mm 3x120mm colingi scynthe ninja1000)

 

 

 

temperatura mostka jest tez 69 stopni skad taka?? zarazpo uruchomieniu beznadzieja

 

procek mam 25 stopnidlatego ze zmienlem radiator i paste na arctic silver5 i wypolerowalem radator..wczesniej byla 32

 

pomocy

 

podajcie jakie ht napiecia i inne dacnp zebyosiagnac czestotliwosc 2400

 

czy mosfery to wytrzymaja??

Edytowane przez kropekkkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwa! wszystko Ci opisałem w moim poście 2 posty wyżej, czemu nie czytasz?

 

>>udalo mi sie uruchomic sate..mam aktualnie bios f11

>>a po mimo to w everescie albo innym programi e pokazujemi f6 dlaczego??

 

nie znam odpowiedzi na to pytanie

 

>>jedynie z poziomu windowsa udalo misie na 3200 wykrecic

 

3200MHz z windowsa? wow :o rekord świata :!:

 

>>z biosu kazda zmiana powoduje ze przy ponownym uruchomienu mam komunikat:

>>twoje freqency wynosi np 220 jesli system sie nieuruchoi przy ponownym restarcie nacisnij del i wejdz do biosu??

 

nie wytrzymuje pamięć lub magistrala HT

 

>>jak to ominac??

 

czytaj wszystkie posty w wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy

 

podajcie jakie ht napiecia i inne dacnp zebyosiagnac czestotliwosc 2400

nie wiem jak w biosie na twojej płycie bo u mnie wygląda to tak jak poniżej.Ja mam płytę K8NS Ultra-939 na chipsecie nForce3 i procesor Athlon 64 3200+ Venice podkręciłem ze standardowej częstotliwości 2000MHz na 2420 MHz bez podnoszenia napięcia. Tak jak widać na zdjęciu wartość HT ustawiłem na 4 a CPU clock na 242MHz.Pamiętaj że HT pomnożone przez wartość CPU clock nie może przekroczyć wartości 1000MHz. DDR clock ustaw na manual i dostosuj do wydajności swoich pamięci. Pamiętaj, że gdy będziesz podkręcał wszystko to robisz na własne ryzyko i możesz doprowadzić do uszkodzenia sprzętu

Pozdr

post-121825-1140306200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaniedługo przymierzam się do złożenia sobie jakiegoś w miarę wydajnego zestawu. Trafiłem na ten wątek szukając informacji o GA-K8NXP-SLI. Trochę dreszcze przechodzą czytając go :D W zasadzie nie myślę za bardzo o kręceniu bo nie interesują mnie wyniki w benchmarkach. Mam dwa pytania. Czy ta płyta będzie współpracowała z Athlonem 64 X2 ? Socket by na to wskazywał ale nigdzie o tym wzmianki nie mogę znaleźć. I drugie pytanko. Może jakąś inną dobrą płytę z którą nie ma tylu kłopotów a która obsłuży SATA 2 mi polecicie? Myślałem o ASUS A8N-SLI Deluxe ale o ile się nie mylę to ona SATA 2 nie obsluguje.

Jeśli SLI odpada jak piszesz i szukasz solidnej i stabilnej płyty to jeszcze raz polecam Gigabyte K8NXP-9. u mnie pracuje na niej Athlon64 4000+ San Diego ,pamięci OCZ 2x 1GB, karta grafiki BFG GeForce 7800GTX dwa dyski seagate po 80 GB w RAID 0 i wszystko działa piknie że hej:)

Pozdr

Zapomniałem dodać że wszystko ciągnie zasilacz Topower TOP628P6(520W)

Edytowane przez neoed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...