Skocz do zawartości
pmp

Gb Ga-k8nxp-sli/ga-k8n Ultra Sli - Wszystko O...

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety! ja też bardzo się zawiodłem na GB, po pierwsze pierwsza płyta fabrycznie była pieprznięta i z miejsca poszła do wymiany, a teraz jeszcze ten problem z bios'em [który okazuje się nie rozwiązalnym, a co więcej wyczytałem że po próbie wymiany biosu, automatycznie przetaktowują się ddr'y i się uszkadzają się, tak właśnie ja mam]...tym samym, jednym słowem do DFI wracam !!!!

Nie wiem co macie do płyt Gigabyte. Może trafiliście na jakieś trefne egzemplarze.

Sam mam GA-K8N Ultra-SLI od jakichś 8 m-cy i większych problemów nie mam.

 

A jeśli chodzi o bios to miałem problem z @bios z poziomu windy bo faktycznie po resecie piszczał, a po kolejnym ładował system i tak w kółko.

Tak więc zarzuciłem mu bios z dyskietki startowej i problem się rozwiązał.

 

 

a ze podczas wymiany biosu, automatycznie przetaktowują się ddr'y i się uszkadzają nic mi o tym nie wiadomo

mi jak na razie wszystko hula

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od miesiąca Gigabyte K8N-SLi @bisem F2 i powiem, że nie mam z nią żadnych problemów. Wszystko chodzi jak trzeba. A powiem,że ten miesiąc to jeden wielki test. Siedzę prawie non-toper i żadnych zwiechów, a powiem,że nie raz ja mocno obciążałem. Naprawdę stabilna płyta.

Z dyskiem tez żadnych problemów, a mam WD Caviar 1600JS 160GB. Pamiątki GoodRam 2x512 w dual'u. Faktyczne bios v.F2 potencjału OC nie ma.

 

 

Edit: Wgrałem BIOS F6 po wyczytaniu paru forum zagranicznych chyba najlepszy do OC. Venice'a @1.8 na 2.2GHz HT x3, HTT 250MHz, pamiątki 2/1.66.

Edytowane przez Cezary666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm mój zawód gigabyte'm spowodowany jest tym ze mam z nia non stop jakies problemy, no a ostatnio rozczarowal mnie troche layout tych plyt mianowicie chodzi o uklad SLI - odleglosc miedzy soketami pciexpress jest tak mala ze niemal uniemozliwa instalacje jakiegos normalnego wenta [w moim przypadku mam zalman [jak w opisie] blaszki dotykaja pcb dolnej karty no i temperatura wyzsza jest w niej o 20'C niz tej na dole] Dobrze mniejsza z tym, mimo wszystko uwazam ze GB jest firma ok ale niestety nie mam chyba szczescia do niej miejmy nadzieje ze to juz koniec problemow z moja plytka i nie bede musial jej wymieniac... przynajmneij w najblizszym czasie.

Bios ostatnio udalo mi sie podmiecic na f6 i jest ok ale nie rozwiazalo to problemu ddr'ow.

Edytowane przez t00l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uklad SLI - odleglosc miedzy soketami pciexpress

Bios ostatnio udalo mi sie podmiecic na f6 i jest ok ale nie rozwiazalo to problemu ddr'ow.

SLI - jeszcze tego nie wykorzystywałem dlatego w tej sprawie nic nie powiem :]

Jak wyglądają te problemy z ddr'ami?

pozdr.

Edytowane przez Uwencjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pislalem wyzej - problem dotyczy tego ze mam Kingstony pc3200 - 400 - cl3 ; w ilosci 4 x 512; no i niestety z niewyjasnionych przyczyn pewnego dnia mi sie przetaktowaly i nie mam teraz 400mhz cl3 a 333mhz cl2,5; procek i wszystko pozostale bez oc aktualnie wiec wykluczam jakies podbicie przez OC, no ale nie jestem pewien. ah to tyle odnosnie mojego problemu z ddr na G-B. moze wiesz o co chodzi Uwencjusz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pislalem wyzej - problem dotyczy tego ze mam Kingstony pc3200 - 400 - cl3 ; w ilosci 4 x 512; no i niestety z niewyjasnionych przyczyn pewnego dnia mi sie przetaktowaly i nie mam teraz 400mhz cl3 a 333mhz cl2,5; procek i wszystko pozostale bez oc aktualnie wiec wykluczam jakies podbicie przez OC, no ale nie jestem pewien. ah to tyle odnosnie mojego problemu z ddr na G-B. moze wiesz o co chodzi Uwencjusz?

cholercia jasna że tak powiem

nie wiem dlaczego tak jest. ja mam tylko jedną kość 512MB Ramu i u mnie jest wszystko w porządku. Może spróbuj w ten sposób wrzuć jedną kostke i sprawdz czy działa poprawnie, nastepnie kolejną kość i znowu przetestuj.

A może i być w tym problem że masz któryś slot walnięty lub którąś kość. Naprawde ciężko jest mi powiedzieć w czym tkwi problem.

Ja swoją 512 bez problemu ustawiłem na cl2,5 w t1 i działa pod 400MHz.

Ja bym zaczął od testowania po kolei każdej kości nic innego nie potrafie doradzić

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm. no wiec cala sprawe olałem recznie przestawiłem ram na CL3 3-3-3-8 400 no i wszystko dzialało ok, nastepnie postanowiłem się pobawic i dałem CL2,5 2-3-3-7 i 400 ...wszystko ok ram szybszy :)... patrze do everest'a a tu proc 1908mhz [???] ram CL 2,5 i 420mhz [???] bardzo mnie zastanawiaja takie zachowania mojego kompa.

 

Uwencjusz >> a wiec juz wczesniej probowalem pojedyncze kostki dawac w parach, po trzy ..tak naprawde na 100 sposobów i zawsze to samo...

 

pmp >> powiadasz ze to kwestia kontrolera, moze mi jeszcze temat przybliżysz ?? bo chyba nie chwytam, masz na mysli ze mam nie taki jaki powinienem miec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp>> kwestia kontrolera w A64 a nie płyty

 

sam jestem ciekawy o co chodzi

 

Druga sprawa: czy to dotyczy tylko 4 kości?

t00l >> "juz wczesniej probowalem pojedyncze kostki dawac w parach, po trzy ..tak naprawde na 100 sposobów i zawsze to samo.."

 

bo z tego wynika że problem z przetaktowaniem ramu pojawia się w każdej sytuacji

 

Czy ten problem pojawi się także u mnie jeśli dołoże jeszcze 3 x 512MB??

Bo z jedną kością problemu nie ma

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za OC się bierzecie a podstaw nie znacie... kontroler w A64 jeżeli obsadzone są 4 banki domyślnie pamięci taktuje na 333 MHz bo 400 MHz teoretycznie nie powinno działac. Dlatego przy 4 kostkach jest asynch.

 

W każdym razie, spora część proców, szczególnie E4/E6 radzi sobie z 4 kostkami @400 MHz, ale tu regułki nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz dzieki za pomoc, ale akurat to samo mi powiedziano w serwisie ze teoretycznie przy 4 bankach bede mial slabsze ramy bo plya autoamtycznie to zrobi... zastanawialem sie co bylo przyczyna i dlaczego to stalo sie z dnia na dzien... bo na poczatku przy 4 kostkach mialem to samo... to nadal dla mnie zagadka

Aha musze jeszcze sprostowac tak fakt sprawdzalem na 1 czy 2 kostkach ale nie przestawialem ustawien bios'u ;D , dzisiaj wykonałem ponownie proby i przy 1 i 2 [przy 3 nie chcialo mi sie sprawdzac] smigalem na 400 mhz... ale teraz smigam tak czy inaczej na 400 3-3-3-8 i wszystko chodzi elegnacnko , goldmem bez bledow. jeszcze raz dzieki za support ... teraz zastanawiam sie co zmienic PROCKA z winchestera na denmarka czy RAM z 4x512 na 2x1gb ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z upgradem biosu z wersji f4 do jakiejkolwiek wyższej, wszystko robię w biosie wg instrukcji, ale to na nic: po włączyniu komputer wydaje 2 razy długi sygnał ciągły, w tym momencie zapewne włącza się łądowanie nie z maina tylko z backupu biosa którego nie upgradeowałem i jest ok. Więc: nie wgrałem nowego biosu mimo że próbowałem, cały czas mi się komp ładuje z backupu i mam ładną melodyjkę za każdym razem gdy włączam kompa.

ALE SIĘ CIESZĘ!!!!!

Gigabyte ma jednak dobrą pomoc techniczną... poradzili mi abym zresetował pamięć cmos płyty głównej.

TO BYŁO TO!!! W końcu udało mi się zupgradeować bios z wersji F4 do F9... widzę jakąś nową opcję "Top performance" czy opłaca się ją włączyć? No nic, będe kombinować :)

Yupiiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytam wszędzie ale nigdzie nie otrzymuje satysfakcjonującej odpowiedzi. Może jednak się to zmieni gdy napiszę tutaj.

Krótkie pytanie: Do którego kontrolera (Sil3114 czy nForce4 SLI) podpiąć dysk SATAII, konkretnie (SP2504C) ?

Jaka jest pomiędzy nimi różnica no i wydajność po zainstalowaniu Windy.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam SP200 podłączony do tych żółtych (żółtopomarańczowych) gniazd i wszystko działa :)

Ale w sumie sam jestem ciekaw, może ktoś mądrzejszy zdradzi, czy wydajniej byłoby podłączyć dysk do tych czerwonych gniazd?

Dołączona grafika

Edytowane przez tancerzekek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby SATA2 to to nie jest, ale co z tego jeśli SATA2 nie ma jak na razie wykorzystać.

Miałem zainstalowany system na Sil3114, ale nie można było odczytać temperatury dysku. Poza tym system wieszał się w momencie odczytu informacji na temat dysku np. w Everescie.

Właśnie zmieniłem sterowniki i spróbuje ponownie.

Pod nForce4 SLI niby wszystko działa ok, ale wkurza mnie ta ikonka od "bezpiecznego zamykania urządzeń" czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam k8nxp-sli. Dzis rano zgasilem kompa po nocy (ok 6am). Chcialem go wlaczyc ok 13pm a tu zonk... monitor nie odpala (pozostaje w standby). Płyta nie wydaje zadnych piskow, nic sie nie dymi :lol: itp. Rozkrecilem kompa, odkurzlem, jeszcze raz powkladalem karty rozszerzen i ram, a dalej nie chce odpalic. W akcie desperacji zresetowalem bios. Dalej nic. Procek nie byl podkrecony (no dobra byl ale tylko o 100 MHz bo nie bylo radiatorow na mosfetach). DPS wpiety. Bios f11. CO JEST?? CO ROBIC?? POMOCY??

 

P.S. Tak sobie przypomnialem teraz ze wczoraj zaliczylem spiecie na zasilaczu (tagan 380 u1 ) bawilem sie w popdpinanie wentylatorow i niechcacy "sie zwarlo" :lol: . Komp sie zgasil, wlaczylem go i dzialal juz do rana. Moze to przez to... ?

 

P.s. 2 Zaznaczam ze plyta wydaje sie dzialac tzn. kreca sie wentyle na nb, dps i cpu, nie ma obrazu na monitorze, nie pika.

 

 

HEEELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tą sama płyte i zeczywiście po zakupie miałem z nia troche problemów ale po zaktualizowaniu biosu na F11 wszystko się poprawiło jestem nie mam doświadczenia pod względem OC ale u mnie także dalo się podnieść FSB powyżej 215 dopiero po obniżeniu HT do 2,5 obecnie mam FSB 245 z włączonym DPS w stresie mam 42 stopnie a normalnie jakies 36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k8n-sli

 

Wgrałem bios f9 i co płyta staaciła właściwosci oc. Wcześniej było tak jak w opisie. teraz gdy podkręce go w biosie pokazuje że jest wszystko oki że jest podkręcony. wchodze do systemu szyna automatycznie spada mi do standardowych 200mhz mnoznik pozostaje taki sam jak ustawiłem. Zgłosilem sie z problemem do gigabayta odpisali mi że skieruja sprawe do inrzynierów na tajwanie :razz: totalna lipa panowie niewiem juz co robić chyba pozostało mi czekać na nowy bios. :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja sie poprawila w OC (po wizcie w serwisie) K8nxp-sli. Wczesniej mialem blokade przy ht > x2 ze nie moglem przekroczyc htt wiekszego niz 213 z biosu. Teraz leci az milo narazie 290 htt, ht x3. Podobno wymienili uklad zasilania proca i stabilizatory napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce sobie kupić x2 no i mogę mieć płyt GA-K8N-SLI za 275zł.Wyposazenie ma super.Wyglada fajnie.Ale jak czytam ten temat to widze ze pełno z nią problemów.Oczywiscie x2 3800 chcialbym podkrecic i to nie mało powyzej 2500.Dodam tylko ze nie intresują mnie gry karta to bedzie jakis x300 :) Mam za to 3 dyski na sata i dwa ata plus dwa napedy.Czy w tej cenie brać tą płytkę ?? Mowie o nowej za 275zł,czy moze wziaśc cos innego mnie wyposazonego ale bardziej sprawdzonego ?? Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce sobie kupić x2 no i mogę mieć płyt GA-K8N-SLI za 275zł.Wyposazenie ma super.Wyglada fajnie.Ale jak czytam ten temat to widze ze pełno z nią problemów.Oczywiscie x2 3800 chcialbym podkrecic i to nie mało powyzej 2500.Dodam tylko ze nie intresują mnie gry karta to bedzie jakis x300 :) Mam za to 3 dyski na sata i dwa ata plus dwa napedy.Czy w tej cenie brać tą płytkę ?? Mowie o nowej za 275zł,czy moze wziaśc cos innego mnie wyposazonego ale bardziej sprawdzonego ?? Pozdro.

 

Ja mam taka jak w sigu. Uzytkowana od roku. Zero problemów jak na razie.

Kuzyn jakis czas temu kupil GA-K8N-SLI i jak na razie tez nie narzeka.

Na tej plycie mozna rowniez tez jako tako podkrecic procka. Chociaz to juz sprawa CPU odgrywa ważniejszą rolę.

Osobiście polecam.

X300 - ba - u mnie wszystko na niej furczy że az miło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam ! najlepsza płyta w tym przedziale cenowym. jak ją juz kupisz to niewgrywaj biosu f9 bo u mnie płyta straciła możliwos podkręcania aktualnie czekam na nowy bios ;( wgraj f5 i ciesz sie oc ;] i zastanów sie nad chłodzeniem czipsetu bo oryginalne niewyrabia

 

______

 

Wiecie moze czy jest jakis sposub na wgranie biosu w dół tzn mam aktualnie ver. F9 a chiałbym wgrać f5 prubowałem programem @Bios wszystko poszło ale komp niewstawał ;) wysłałem do serwisu i znowu mam f9. macie z tym jakieś doświadczenie?

o to co napisali mi specjaliści z gigabayta

 

http://ggts.gigabyte.com.tw/gtsemail.asp?U...p;LanguageID=10

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce sobie kupić x2 no i mogę mieć płyt GA-K8N-SLI za 275zł.Wyposazenie ma super.Wyglada fajnie.Ale jak czytam ten temat to widze ze pełno z nią problemów.Oczywiscie x2 3800 chcialbym podkrecic i to nie mało powyzej 2500.Dodam tylko ze nie intresują mnie gry karta to bedzie jakis x300 :) Mam za to 3 dyski na sata i dwa ata plus dwa napedy.Czy w tej cenie brać tą płytkę ?? Mowie o nowej za 275zł,czy moze wziaśc cos innego mnie wyposazonego ale bardziej sprawdzonego ?? Pozdro.

Bierz śmiało posiadam tą płytke prawie 8 miechów. Zero problemów. Sprzęt śmiga na HTT 280 mnożnik x9, pamieci 2/1.5, dzieki temu Venice 3000+( 1.8 MHz) śmiga na 2.5MHz. Dla uzupełnienia moja płyta posiada Bios w wersji F6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem się rozwiazał. przyczyną była stara nagrywarka która jakimś cudem spowolniała mi szyne. doszłem do tego gdy ją przypadkiem odłączyłe. pewnie nigdy bym sie niedomyślił że w tym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...