Skocz do zawartości
pmp

Gb Ga-k8nxp-sli/ga-k8n Ultra Sli - Wszystko O...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czytalem gdzies na forum, ze w tej plycie pojawiaja sie problemy przy pracy z raz wyjetym a potem wlozonym modulem zasilania.

Wygladalo to tak plyta uruchomiona od poczatku z modulem smiga ekstra. Po wyjeciu modulu i odpaleniu jest ok, lecz po ponownym wlozeniu modulu - plyta martwa - gosciu uszkodzil dwie plyty w identyczny sposob - spaleniu ulegly mostki. Dlatego nigdy nie odpalam plyty bez modulu zasilajacego.

Dadatkowo nie stabilne jest napiecie rdzenia - co pewnie wplywa na OC bez dosc wysokiego podniesienia napiecia.

 

Max magistrala stabilna to 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. :D

 

Od dwóch dni jestem posiadaczem tej płyty i mam mały problem:

Po przeczytaniu poradnika by Rapra wiem że są dzielniki którymi ustawia się zależność FSB procka MEM. Znalazłem w tej płycie jak ustawić niższe FSB MEM, od CPU (po naciśnięciu ctrl+f1 pojawiaję się dodatkowe opcje i tak jest możliwość zmniejszenia taktowania MEM w stosunku do CPU.

Ok. teraz do sedna problemu, mam memki jak z podpisu i trafił mi się słaby Procek, wyciąga tylko 250x9, a mam szybsze pamięci z których bym chciał coś jeszcze wyciągnąć. Nie znalazłem, ani w instrukcji (może jestem ślepy, ale manuale Gigabyta nigdy nie były dobre), ani metodą prób i błędów jak to ustawić, więc zwracam się o pomoc.

 

Uff to koniec pierwszego zagadnienia z którym się borykam, później spytam o inne sprawy bo w podkręcaniu A64, jestem noga :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno mam mniejsza wiedze od was na temat OC i ogolnie wszelkich nowinek.

Niemniej jednak przez ostatni miesiac troche sie nagimnastykowalem z K8NXP-SLI.

W miedzyczasie dokupilem sobie po znajomosci 3D1 (moj egzemplarz plyty byl sprzedawany jeszcze w wersji SOLO).

 

Plyta chodzi jako tako, ale bez podkrecania.

Raz na kilka godzin system lubi sie zrestartowac bez powodu :-} Nie sadze zeby to byla kwestia temperatury bo Procek osiaga w stresie raptem 52 stopnie C a i grafika raczej nie jest narazana na jakies mega przegrzania przy buszowaniu w sieci.

 

Moje pamiatki to KINGSTON HYPER'X KHX3200ULK2/1G (CL2 2,2,2,5,1) i sa ustawione na auto. Pamieci kupilem od kolesia na Allegro i sa na wieczystej gwarancji. Sam juz nie wiem skad te resety i czy reklamowac i wysylac pamieci poczta (znowu tracic cenny czas), czy tez to wina czegos innego.

 

Cale ustawienia w Biosie tez sa jakies dziwne. Np. w ustawieniu priorytetu dysku twardego (moj dysk to Segate SATA NCQ 160), gdy ustawi sie go na pierwszym miejscu to komputer jakby go nie widzial i usilnie chce startowac z CD. Dopiero gdy ustawi sie przed dyskiem, na pierwszym miejscu jakies inne urzadzenie (w moim przypadku jest to naped ZIP) to po chwili dysk jest wykrywany i system sie normalnie laduje.

 

Tak BTW. Moj dysk podlaczylem do SATA II, czy u was gdy wciskacie w biosie enter w celu autodetekcji dysku bios tez wam sie wiesza a na srodku ekranu pozostaje znak "@" a na dole szlaczek trojkacikow? Ten sam efekt wystepuje juz w mojej drugiej plycie.

 

Napisalem juz kilka postow na ten temat na roznych forach, ale najwyrazniej malo kto wie o co chodzi i juz troche zwatpilem. Wymienilem zasilacz z chiefteca 460W na mocnego Tagana 480W i plyte na nowy egzemplarz w sumie to sam nie wiem co dalej robic, nic nie podkrecalem bo i po co przy takiej konfiguracji a system chodzi niestabilnie jak cholera.

 

Przy pierwszej plycie, po pierwszym odpaleniu procek nie wiadomo z jakiego powodu (nic nie grzebalem w ustawieniach) zagrzal sie do 110C!!! Na szczescie nie poszedl z dymem ale dlaczego tak sie zagrzal cholera wie, nigdy pozniej sie to juz nie zdarzylo.

 

pozdrawiam

 

--------------

Uaktualnilem sobie wlasnie bios z F7p na F7r.

Czy ja cos pochrzanilem czy dobrze widze ze ta wersja nie posiada menu do ustawien timingow pamieci???

Edytowane przez Duracel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie. Wlasnie padla mi ta wspaniala plyta. Wyjalem DPS oraz dolaczylem stacje dyskietek. Po ponownym podlaczeniu plyta nie reaguje :(( .. Najpierw myslalem ze to zasilacz ale on ze starym kompem smiga prawidlowo. Na placu boju pozostala juz tylko plyta.

Czyżby k2rola z pierwszego posu u gory mial racje co do zaslyszanych plotek. Jak ktos was cos wiecej wie na temat wadliwego DPSu to prosze dajcie znac to ta plyte postaram sie wymienic na cos innego (o ja naiwny).

 

Pozdrawaim

BESSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duracel:

 

Ja odkąd mam to mobo, jeszcze ani razu nie zapałałem zwisu (no raz jak nTune chciałem uruchomić), więc coś u Ciebie nie halo.

Stabilność w moim odczuciu samej płytki jest świetna.

 

Ja restarty łapałem, w idlu, w stresie, losowo, jak miałem 4 moduły pamięci. Niestety stepping D0 nie radzi sobie (freezy miałem na obu komp. więc wykluczyłem że to problem egzemplarza mobo/proca) z 4 kostkami. Ile masz?

 

110C - chyba coś źle się Ci radiator założył, bo to nie możliwe :D

Albo przekłamanie w odczycie czujnika.

 

SATA II - nic się nie wiesza, żadnych trójkącików.

 

Owszem bios F7r nie ma ustawień timingów pamięci (ustawiają się z SPD ok), jakiś badziewny IDE Driving, lepiej chyba tego nie ruszać :D

 

Na forum (gdzieś tu http://www.ocforums.com/forumdisplay.php?f=48), znalazłem że ktoś dostał z supportu bios F7s ale jeszcze nie wyssałem...

 

Co do padania mobo po wyjęciu DPSu , dużo szukałem/czytałem, ale nic nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to jest ten ATX_12V - dodatkowe zasilanie plyty na 12V? I do czego to może być przydatne? Przy jednej karcie graficznej mysle ze nie jest potrzebny DPS ani to dodatkowe zasilanie - 20 lub 24 pin ATX Power Connector powinien wystarczyc.

Dajce znac co macie podlaczone

 

BESSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dajce znac co macie podlaczone

BESSA

1365515[/snapback]

Witam

 

Ja mam podłączone 12V mimo że posiadam tylko jedną karte graf.

Podłączony mam również DPS jak i zasilacz z 24 pinami.

Edytowane przez kacper97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadałem głupie pytanie, ale je powtórze:

 

Czy posiadając wersję Ultra, mogę załadować bios od wersji XP?? Do mojej płyty nie ma żadnych oficjalnych biosów, a do bet nie udało mi się dokopać?.

 

 

Aha jeszcze jedno, według instrukcji i opisów napięcie na procku można podnosić co 0.025V do 1.55V, a potem są jeszcze dwa przeskoki na 1.65 i 1.75. W nTunie można podnieść na 1.6V (sprawdzałem CPU Z i rzeczywiście zostało podniesione) , ktoś wie czy to bonus programowego O/C dla tej płyty, czy też takie napięcie można ustawić z poziomu biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to jest ten ATX_12V - dodatkowe zasilanie plyty na 12V? I do czego to może być przydatne? Przy jednej karcie graficznej mysle ze nie jest potrzebny DPS ani to dodatkowe zasilanie - 20 lub 24 pin ATX Power Connector powinien wystarczyc.

Dajce znac co macie podlaczone

 

BESSA

1365515[/snapback]

z ATX12V zasilany jest procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duracel:

 

Ja odkąd mam to mobo, jeszcze ani razu nie zapałałem zwisu (no raz jak nTune chciałem uruchomić), więc coś u Ciebie nie halo.

Stabilność w moim odczuciu samej płytki jest świetna.

 

Ja restarty łapałem, w idlu, w stresie, losowo, jak miałem 4 moduły pamięci. Niestety stepping D0 nie radzi sobie (freezy miałem na obu komp. więc wykluczyłem że to problem egzemplarza mobo/proca) z 4 kostkami. Ile masz?

 

SATA II - nic się nie wiesza, żadnych trójkącików.

 

1365360[/snapback]

To juz drugi egzemplarz tej plyty na ktorym po wcisnieciu "Enter" i probie autodetekcji dysku wyskakuje ten szlaczek z trojkatow i freez Biosu. Probowalem takze podlaczac zamiast mojego Segate kumpla Samsunga i dzialo sie dokladnie to samo.

 

Nie chce mi sie wierzyc ze mam az takiego pecha ze trafilem na drugi egzemplarz plyty dokladnie z ta sama usterka. Bardziej chce mi sie wierzyc ze Gigabyte spierniczyl poprostu ten model, ale w takim razie dlaczego u was jest wszystko ok (a przynajmniej jezeli chodzi o kwestie tych spraw z ktorymi ja mam problem).

 

Zasilacz mam bardzo dobry (tak sadze) - Tagan 480W, plyte wymienilem wiec problem restartow moze byc zwiazany chyba juz tylko z Pamieciami lub ewentualnie z procesorem. Ale jak sprawdzic czy pamieci lub procesor maja jakis blad???

 

Co do karty graficznej (3D1) powinienem byc chyba pewien, chociaz po zainstalowaniu najnowszych sterownikow nvidii (71.84) gierki zyskuja kilka klatek wiecej, ale za to np. taki Emule zaczyna sie wieszac i klikanie w jego ikonke na pasku startowym nie przynosi zadnego czekiwanego efektu.

 

Przy tych restartach, po uruchomieniu windowsa: "system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie". Gdy klikam w szczegoly bledu wyskakuje taki komunikat (moze cos wam dzieki niemu zaswita):

 

BCCode : 100000ea  BCP1 : 842A2B40  BCP2 : 86184528  BCP3 : F7A0BCB4

BCP4 : 00000001  OSVer : 5_1_2600  SP : 2_0  Product : 256_1

 

Jezeli chodzi o kosci pamieci to jak pisalem wczesniej, sa to dwie kostki KINGSTON HYPER'X KHX3200ULK2/1G (CL2 2,2,2,5,1) pracujace w dualu.

 

Widze ze jestescie niezli w te klocki, wiec nie ukrywam ze z tej dyskusji tutaj wyniose troche wiedzy, a daj Boze uda mi sie rozwiazac problem ktory mnie teraz przesladuje. Nie wiem czy mam wysylac do reklamacji te pamieci? Czy znowu plyte glowna, a moze grafike (kupilem ja osobno na Allegro).

 

pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz drugi egzemplarz tej plyty na ktorym po wcisnieciu "Enter" i probie autodetekcji dysku wyskakuje ten szlaczek z trojkatow i freez Biosu. Probowalem takze podlaczac zamiast mojego Segate kumpla Samsunga i dzialo sie dokladnie to samo.

 

Nie chce mi sie wierzyc ze mam az takiego pecha ze trafilem na drugi egzemplarz plyty dokladnie z ta sama usterka. Bardziej chce mi sie wierzyc ze Gigabyte spierniczyl poprostu ten model, ale w takim razie dlaczego u was jest wszystko ok (a przynajmniej jezeli chodzi o kwestie tych spraw z ktorymi ja mam problem).

(...)

pozdrawiam

Jacek

1367644[/snapback]

Ja też mam zwisy biosu na autodetekcji jak również przy zbyt częstym (dwukrotnym) naciśnięciu DEL przy starcie komputera.

Kilka razy wieszał mi się bios już po wejściu do niego ...

 

Więc nie tylko Twoja płyta tak ma ... myśle że nowy bios to naprawi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... myśle że nowy bios to naprawi ...

1367658[/snapback]

Miejmy nadzieje. Niemniej jednak Gigabyte bardzo mnie zawiodl.

Moj poprzedni komputer byl rowniez na plycie Gigabyte z procesorem Thunderbird 1,2.

Uzywalem go prawie 5 lat i sprawowal sie znakomicie. Dzieki tej plycie nabralem zaufania do Gigabyte. Po dobrych recenzjach K8NXP-SLi na stronie Benchmarka i innych stronach (gdzie plyta ta wypadala lepiej od odpowiednika Asusa) myslalem ze to bedzie znakomita przesiadka. Teraz widze ze to byla totalna pomylka :(

 

------

Wczoraj dla odstresowania chcialem sobie pograc w stare dobre Worms Armagedon. Wyszla jedna wielka lipa. Przy probie ladowania planszy robi sie czarny ekran i mozna sobie czekac do mlodych kartofli.

 

Co jeszcze ciekawe. Nigdzie nie przeczytalem ze w trybie SLI (3D1) nie mozna w sytemie uruchomic wyjscia na TV (obraz wyswietla sie tylko podczas bootowania systemu do chwili uruchomienia XP). Przy jakiejkolwiek probie uruchomienia wyswietlania na TV ekran monitora robi sie czarny, na TV takze nic nie widac i pozostaje nam tylko twardy reset. Dopiero po wylaczeni trybu SLi TVTool poradzil sobie i wszystko zadzialalo.

 

------

Zauwazylem wreszcie jeden plus nowego Biosu. Przestal sie wieszac przy autodetekcji dysku przez wcisniecie "Enter".

 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale... marzy mi sie zeby wreszcie przestal sie restartowac.

Czy komus jest moze wiadomo kiedy pojawi sie w Polsce nasza wersja jezykowa XP64?

 

------

No to sie nacieszylem. Wczoraj chcialem przylutowac przewod w kablu do wzmacniacza. Podlaczylem lutownice, ktora po chwili zrobila "kszszsz". Zrobilo sie chyba male spiecie w srodku. Pal licho lutownice, ale w tym czasie komputer sie zrestartowal. Niby wszystkie wiatraki chodza, ale na ekranie czarna ciemność, monitor nawet nie chce sie zalaczyc. System na pewno sie nie podnosi bo w glosnikach jest cisza i diody na modemie nie swieca tak jak powinny.

 

Pytanie teraz co sie spalilo? Plyta? Procesor? Grafika? Czy moze wszystko na raz oprocz zasilacza? Nawet nie mam nikogo z platforma AMD64 zeby to sprawdzic :(

 

Mam dosyc albo sie wykoncze nerwowo albo sie zastrzele.

Edytowane przez Duracel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem tylko, przez przypadek (bo nie mam podpietych dysków do Sil3114), że w biosie od owego kontrolera, można dojść do krzaczków (chyba opcja pokazywania info o dyskach, kiedy ich izycznie nie ma)

 

XP64 Polski ? oj pewnie po wakacjach.

Co do lutownicy - a co ma piernik do wiatraka ?? :)

 

==

Niestety coś wali się z bazą, nie mogę przenieść do pierwszego postu w tym wątku.

Nadsyłajcie propozycję co ma się znaleźć w FAQ

 

====

 

Temat ten dotyczy:

 

1) najbogatszej wersji czyli GA-K8NXP-SLI,

2) pośredniej wersji czyli GA-K8N Ultra-SLI,

3) najbiedniejszej wersji czyli GA-K8N Pro-SLI

 

Ze względu na to samo PCB (nie licząc braku pewnych fukncji w płytach z pkt 2. oraz 3), użytkownicy posiadający jedną z trzech (jak dotąd) mutacji tych płyt, proszeni są o wpisywanie się do niniejszego wątku.

 

=====

Spróbojemy zrobić mały FAQ:

1) Czy DPS (Dual-Power System, czyli dodatkowa karta z układami zasilającymi procesor (do 6 faz włącznie)) coś daje ?

Teoria pozwalałaby sądzić, że dodatkowe 3 regulatory napięcia pozwolą na wyciśnięcie 7 potów z płyty GA-K8NXP-SLI. Niestety pratyka pokazuje (tzn. nie znalazł się nikt kto obaliłby tą tezę) że DPS nie daje nic, i bardzo dobre wyniki można osiągnąć bez wsadzonej karty DPS

 

2) Skoro DPS nie daje nic, czy mimo wszystko powinienem go użyć/włożyć ?

Dopóki nikt nie obali tezy że DPS nie daje nic, każdy z Was może zadecydować samemu czy używać DPS czy nie.

 

3) Nie mogę włożyć karty DPS - koliduje z dużym radiatorem (XP-120 na przykład).

Rozwiązanie jest proste, wystarczy zdjąć wentylator z radiatora chłodzącego regulatory napięcia na karcie DPS. Organoleptycznie stwierdzam (ja, pmp) że do FSB240 (x10 w konkretnym przykładzie), że brak wentylatora nie powoduje wzrostu temp. radiatora DPS do zbyt wysokich temp.

 

4) W jaki sposób mogę zamontować XP90/XP120 na mojej płycie ? Podobno muszę kupić metalowy backplate, który jest niedostępny (04/2005) w Polsce)

Backplate (czyli plastikowa płytka pod gniazdem procesora A64) dostarczony oryginalnie z płytą (dot wszystkich odmian płyt tj Ultra/Pro)) uniemożliwia teoretycznie montaż ramki do której przypinamy XP90/XP120/byćmoże XP90c.

We wszystkich innych płytach, oryginalna ramka pod radiator, zamocowana jest (do backplate) za pomocą śrub, które po odkręceniu służą do przykręcenia ramki od Thermalright. Niestety Gigabyte wykorzystał do tego celu nie śruby, a plastikowe kołki, którymi nie ma możliwości zamocowania ramki dostarczanej z radiatorem.

Jako rozwiązanie, zastosowałem zwykłe nakrętki (wraz ze śrubkami kupione w LeroyMerlin za cene mniejszą niż paczka papierosów), i przymocowałem ramkę thermalrighta do oryginalnego backplate'a. Rozwiązanie banalne, tanie. Postaram się dołączyć zdjęcia

 

5) Mam nowy dysk. Maxtor DiamondMax 10+ SATA. Po podpięciu do kontrolera w nF4 (żółte gniazdka), dysk nie jest wykrywany w 90% prób. Po wymianie dysku na Maxtor MaxLine III SATA, objawy są takie same. Dyski są sprawne, płyta również - współpracuje poprawnie z czymkolwiek innym.

Sytuacja zmienia się po podpięciu dysków do Sil3114 (dot. tylko GA-K8NXP-SLI, Ultra, Pro - nie ma Sil3114) - wszystko działa, ale dlaczego tak się dzieje ?

Gigabyte dał ciała (bo problem dot. również najnowszych płyt pod P4 Gigabyta), i coś spaprał. Jeżeli chodzi o GA-K8NXP-SLI, wystarczy upgrade BIOSu, do wersji F7. Jeżeli chodzi o Ultra/Pro - nie wiem cyz jest jakiś nowszy BIOS od F1 ale jeżeli nie ma to będzie

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lutownicy - a co ma piernik do wiatraka ?? :)

1378587[/snapback]

Zrobila male spiecie. Nie wiem, wahniecie napiecia czy co (dziwi mnie tylko ze oslawiony zabezpieczeniami Tagan nie pomógł).

Faktem jest ze po tym jak lutownica zaiskrzyla i sie spalila, komputer momentalnie sie zrestartowal i juz wiecej sie nie podniosl.

 

Zeby juz nie pitolic o zbednych rzeczach. Plyte wymienia mi na nowa, ale nie zamierzam sie wiecej bawic z tym modelem tylko ja komus odsprzedam.

Moje pytanie na teraz:

 

Jaki model ze SLI w zamian za K8NXP-SLI? i który bez problemu skorzysta z zalet karty 3D1 (zebym nie musial jej rowniez sprzedawac, bo kupilem ja osobno).

 

Do tej pory najdrozsza byla wlasnie K8NXP-SLI, ale teraz widze ze najdrozsza jest MSI K8N Diamond. Czy jest pozbawiona wszystkich wad Gigabyte czy ta cena to tylko za ten zintegrowany dzwiek lepszej jakosci?

Edytowane przez Duracel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji od twojej karty (3D1):

 

The GV-3D1 graphics card can only work with GIGABYTE’s SLI motherboards

that are based on NVIDIA's chipset.

 

Czyli tylko GA-K8NXP-SLI, GA-K8N Ultra-SLI, GA-K8N Pro-SLI

 

Wielkiego wyboru waść nie masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji od twojej karty (3D1):

 

The GV-3D1 graphics card can only work with GIGABYTE?s SLI motherboards

that are based on NVIDIA's chipset.

1391681[/snapback]

No problem wlasnie w tym ze nie dostalem instrukcji do swojej karty bo kupilem ja osobno bez plyty :)

Dzieki za info.

 

Dzisiaj powinna dojsc nowa, wymieniona plyta, wymienione pamieci jutro. Sam juz nie wiem czy mam sie tego pozbyc i wymienic na cos innego, czy dac jeszcze jedna szanse K8NXP-SLI.

 

 

A tak btw, jaka wlasciwie jest teraz ostatnia wersja nieoficjalnego biosu? F7r?

Bo ten F7s to chyba jakas plotka tylko. Nigdzie go nie mozna znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F7r dostępny.

Kilka osób na zagranicznych forach plotki puszcza o F7s ale to chyba tylko plotki.

 

Jeszcze w kwietniu, według zapewnien suppotu gb, ma byc oficjalne F7 z obsługa m.in. jądra E0 (na moje pytanie czy F6 obsługuje E0 dostałem odpowiedź że F7 wprowadzi obsługę E0....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszlo szydlo z worka.

 

Przy montowaniu karty 3D1 na nowej plycie, cos mi pod palcem sie ukruszylo. Najpierw oblal mnie zimny pot ze cos ulamalem, ale z drugiej strony przeciez nie uzylem takiej sily zeby cos sie mialo zlamac.

 

Okazalo sie, ze upalil sie malutki element na drukowanej plytce karty ktorego wczesniej nie zauwazylem. Przy dokladnym przyjrzeniu sie widac ciemniejsza plamke wokol elementu.

 

Pytanie teraz, czy jezeli bede mogl wymienic ta karte na cos innego (z ewentualna doplata), to czy zdecydowac sie na jakies 6800GT czy moze X800XL? a 3D1 zaplacilem 1560 PLN

 

Wydajnosciowo bedzie slabiej, ale denerwowalo mnie ze musialem wylaczac tryb sli i restartowac windowsa zeby odpalic w drugim pokoju Divxa na TV. Biore 6800GT.

 

-------------------

BIosik w wersji F7u. Ktos zdecyduje sie sprawdzic? :)

 

http://ggts.gigabyte.com.tw/FileList/197765/k8nxpsli.f7u

Edytowane przez Duracel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł by mi ktoś powiedzieć jak mam zmniejszyć obroty wiatraków na karcie i na procku. co mam przestawic w biosie??

dodam jeszcze ze obnizenie obr. w ET 5 albo VT 2 jest nie możliwe w VT 2 nie pojawia się ta opcja a w ET jest zablokowana.

co mam zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Gigabyte GA-K8N Ultra-9 nVidia nForce4 Ultra czy ma ktos z was ta płyta, jesli tak do do ilu mozna napiecie pamieci podwyzszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł by mi ktoś powiedzieć jak mam zmniejszyć obroty wiatraków na karcie i na procku. co mam przestawic w biosie??

dodam jeszcze ze obnizenie obr. w ET 5 albo VT 2 jest nie możliwe w VT 2 nie pojawia się ta opcja a w ET jest zablokowana.

co mam zrobić??

1400645[/snapback]

na procku - przeczytaj instyrukcje obsługi.

na karcie - graficznej ? mobo nie ma nic do tego

 

EeasyTune 5 u mnie wogole nie działa, to jakiś szajs, VT2 ? nie wiem co to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na procku - przeczytaj instyrukcje obsługi.

na karcie - graficznej ? mobo nie ma nic do tego

 

EeasyTune 5 u mnie wogole nie działa, to jakiś szajs, VT2 ? nie wiem co to ;)

1400865[/snapback]

jak nie ma nic takiego przeciez można zmniejdszyc obroty wiateaków.

VT 2 służt do podkręcania karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa płyta jak narazie działa bez problemu. Pamieci też doszły.

Bios uaktualniony do F7u. Nic się nie resetuje i wszystko jest stabilne.

 

Sytuacja jest o tyle ciekawa, ze po zareklamowaniu mojej 3D1 czekam na nową karte (najprawdopodobniej 6800GT). Jak uruchomilem komputer nie majac karty na PCI-E? Ano wyciągnąłem ze starego komputerka (AMD 233Mhz) karte na PCI.

Matrox II :)

 

Gier nie odwazylem sie odpalac... hehe :) ale necik chodzi i nawet divxy mozna ogladac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios F7u ? a skąd taki waść masz?

1407442[/snapback]

A dawałem linka kilka post'ów wcześniej,

wyżej możesz waść kliknąć i zassać :)

 

Znalazlem linka na jakimś anglojezycznym forum, mialem obawy bo komuś się tam ciągle restart robił po tym Biosie, ale u mnie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...