Skocz do zawartości
Zeroq

Vmware

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem od paru dni meczesie zprogramem vmwarei niemoge sobie zainstalowacwindowsa98 :(

Co i jak nalezyzrobic zeby zainstalowac sobie windowsa 98 ?? (czytalem wszystkie tematy o vmware ale nigdzie nic nie jest napisane)

 

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz dokladnie tak samo jak na normalnym komputerze. Dodajesz naped CD-ROM, ktory ma byc widoczny w VMWare (musi byz oznaczony w opcjach programu jako IDE, te oznaczone jako SCSI nie beda widziane przez bios VMWare). Wkladasz plyte do cd-romu badz podajesz lokalizacje pliku .iso z obrazem plyty. Wlaczasz wirutalny komputer, wciskasz ESC i wybierasz start z plytki. Potem juz standardowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem zadnych problemow z zainstalowaniem jakiegokolwiek systemu na VMWare. Musisz stworzyc wirtualny dysk dla systemu. Pozniej odpalasz np. z dyskietki startowej, uruchamiasz fdisk i robisz partycje. Nastepnie bootujesz z CD Win98 i instaluje sie system. Wszystko dziala jak trzeba - po prostu cos robisz nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz jak sie zaczyna instalowac tzn Czekaj trwa inicjowanie instalatora ten vmware albo instalator wiesza sie i stoi :(

 

Jak ktos moze mi pomóc to to jest mój GG 5456496 (Jestem prawie caly czas niewidoczny wiec mozna pisac)

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopuję trupa, ale mam nie lada problem.

 

Brat chce zrobić update firmware na Rockbox'a w odtwarzaczu Sansa Fuze, nie może wejść do folderu sieciowego \\debian , nie działa bridge, na nat i host only też występuje problem. U kolegi na płycie głównej bez firewire wszystko działa sprawnie.

 

Wyskakuje taki komunikat, za każdym razem, gdy chcę wejśc do \\debian

 

"The network bridge on device vmnet0 is temporarily down because the bridged Ethernet interface is down. The virtual machine may not be able to communicate with the host or with other machines on your network"

 

Wie ktoś, jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w Debianie 4.0 (jedna z dystrybucji linuxa) trzeba skompilować Rockboxa. Gdy chce wejść do folderu sieciowego \\Debian i skopiować skompilowany plik na odtwarzacz, system nie widzi takiego folderu.

Tak jak napisałem wyżej, połączenie Bridge nie działa, a na pozostałych i tak nie mam dostępu do tego folderu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...