Skocz do zawartości
Gość maciekkk

Monitor Crt 19 Cali

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciekkk

Hej, chce sobie kupić monitor 19 cali i nie wiem na który się zdecydować ;] Więc jeśli mieliście kontakt z tymi monitorami wyraźcie o nich opinię ;] szukałem jakichś testów porównawczych ale kiepsko z tym, z 2002 roku są ze staryi modelami :/

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3579 > jak na razie faworyt mój

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3906 > oj złe opinie o nim krążą...

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3332 > hmmm....

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=942 > szajsung ??

 

ktory polecacie ?

 

pozdrowienia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz trochę przyoszczędzić, NEC to dobry wybór. Jeśli nie, Phillips - lepsze rozdzielczości przy wyższych odświerzaniach.

 

Z NEC jest dziwna sprawa - ta obudowa w wersji biało-srebrnej wygląda obrzydliwie, a w wersji czarnej super. Sam mam czarnego FE770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Iyama owszem jest dobra, ale ja jednak chyba zdecyduję się na Nec'a ;] Jest bardzo dużo opinii na necie - większość pochlebnych, a negatywne wynikają z tego że ludzi kupują monitor w ciemno - ja tego Neca w sklepie potraktuje Nokia monitor testerem żeby zobaczyć jak się ma ostrość, konwergencja i mora ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem IIyama oraz NEC w większości swoich monitorów montują kineskopy Diamondtron firmy .... Mitsubishi. Swoją drogą są one bardzo dobre (ta sama technologia co Trinitron od Sony) tylko posiadaja dwa widoczne poziome druty które niektórym przeszkadzają. Także spośród tych dwóch firm wybrałbym monitor tańszy i ładniejszy :) . Nie polecam Samsungów, 3-ch znajomych ma i wszyscy mają problemy (nagłe sciemnienie, zepsuty włącznik, "śpiewające" cewki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Nec'a. Super monitorek kolorki ekstra, nie meczy oczu, SB dziala slicznie (przydaje sie w grach). Uzywam monitorka glownie do siedzenia w necie, gierek i troche cada i takich [ciach!]l. Naprawde wart swej ceny.

ps a te "druciki" czyli 2 poziome linie sa widoczne tylko na bardzo bialym tle, mnie to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Z tego co wiem IIyama oraz NEC w większości swoich monitorów montują kineskopy Diamondtron firmy .... Mitsubishi. Swoją drogą są one bardzo dobre (ta sama technologia co Trinitron od Sony) tylko posiadaja dwa widoczne poziome druty które niektórym przeszkadzają. Także spośród tych dwóch firm wybrałbym monitor tańszy i ładniejszy :) . Nie polecam Samsungów, 3-ch znajomych ma i wszyscy mają problemy (nagłe sciemnienie, zepsuty włącznik, "śpiewające" cewki)

1272988[/snapback]

bo nec/mitsubishi produkuje te kineskopy, a są one tak dobre(najlepsze) że wielu producentów ich używa. trinitron jest gorszy :/ poza tym druty są, bez nich niestety nie był by tak dobrym kineskopem - taka konstrukcja :/ co to samsungów - to obiegowa opinia mówi że są bardzo dobre, nie to co lg .... poza tym może serwis/gwarancje na te samsungi ? :D

 

Ja polecam Nec'a. Super monitorek kolorki ekstra, nie meczy oczu, SB dziala slicznie (przydaje sie w grach). Uzywam monitorka glownie do siedzenia w necie, gierek i troche cada i takich [ciach!]l. Naprawde wart swej ceny.

ps a te "druciki" czyli 2 poziome linie sa widoczne tylko na bardzo bialym tle, mnie to nie przeszkadza.

1273023[/snapback]

ooo nareszcie odpowiedź na jaką czekałm :D ktora uwteirdza mnie w przekonaniu że nec to najlepszy wybor ;] btw dzięki bogu nikt nie wyskoczył w lcd bo bym musiał bluzgać zacząć :P nie ma to jak dobre crt, a lcd to błeeeeeee...... dobre dla pani bibliotekarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia o samsungach jest dobra bo mają dobry obraz, ale elementy elektroniczne z których są wykonane nie są najwyższej jakości i przy intensywnym użytkowaniu niektóre wymiękają. Z LG jest dokładnie przeciwnie, obraz wyswietlany jest średni, ale wykonane są na dobrych podzespołach.

 

A co do różnic Diamondtron/Trinitron, moim zdaniem nie da sie porównać czegos co tak na dobra sprawę jest tym samym, a jakość zależy jedynie od wyprodukowanej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Opinia o samsungach jest dobra bo mają dobry obraz, ale elementy elektroniczne z których są wykonane nie są najwyższej jakości i  przy intensywnym użytkowaniu niektóre wymiękają. Z LG jest dokładnie przeciwnie, obraz wyswietlany jest średni, ale wykonane są na dobrych podzespołach.

 

A co do różnic Diamondtron/Trinitron, moim zdaniem nie da sie porównać czegos co tak na dobra sprawę jest tym samym, a jakość zależy jedynie od wyprodukowanej serii.

1273115[/snapback]

w LG zdarzają się tragiczne wpadki z geemetrią obrazu ;] a co do samsunga - to jego LCD mają większe pole elektromagnetyczne niż większość CRT - kolejna bujda o "zdrowym LCD" szczegholnie że z powodu tego że LCD wymiękało przy tco 1999 wprowadzono tco 2003(w 99 zabronione były czarne ramki - duży kontrast między obrazem a ramką powoduje zmęczenie oczu - ale wygrała chęć zarobienia pieniądza !!! ) to jest dopiero paranoja.... CRT rządzi ;] a LCD ?? bad pixelami, smużeniem, kolorami, kątami widzenia, drżeniem obrazu/lamp, słabe lub nierównomierne podświetlenie i problemy z rozdzielczością inna niż natywna > a w crt są tylko problemy z geometrią - wyustarczy sprawdzić egzemplarz przy zakupie i koniec problemów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety CRT niszcza wzrok. Spedzam dosc duzo czasu spedzam przed kompem, bez dodatkowego oswietlenia w pokoju bym chyba zwariowal. LCD tak oczu nie meczy ale to nie ta jakos :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do geometrii - kumpel pracuje w serwisie i twierdzi że narazie widział jeden monitor z idealna geometrią jakies pół roku temu Iiyama 19" za ok 2k zł. Do wad CRT dorzuciłbym jeszcze gabaryty oraz miejscami w nie do końca ostry obraz w niektórych miejscach (mówie o przeciętnych modelach a nie hi-end)

 

A LCD jak ceny porządnych modeli spadną do rozsądnego poziomu to może się skuszę ( jak bede miał środki finansowe)

 

A tak ogólnie rzecz biorąc to jakość sprzętu komputerowego ostatnio mocno sie pogarsza. Owszem mozna kupić dobry i nie stwarzajacy problemów uzytkowych tylko $$$.

 

Przy LCD jak masz zbyt duży kontrast też może uszkodzic wzrok no i też trzeba go lampką oswietlać

Edytowane przez Cavemanpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Tylko niestety CRT niszcza wzrok. Spedzam dosc duzo czasu spedzam przed kompem, bez dodatkowego oswietlenia w pokoju bym chyba zwariowal. LCD tak oczu nie meczy ale to nie ta jakos  :-P

1273160[/snapback]

LCD też niszczy wzrok. to że LCD jest zdrowe to wielka bujda - szczególnie że CHIP rozebrał samsungi, zrobił testy w instytucie wojskowym i okazało się że CRT ma mniejsze pole elektromagnetyczne niż LCD. LCD jest całkowicie pozbawiony wad geometrii - ale poza tym, to całkowicie chybiona technologia o wielu problemach, niemniej dobrej jakości obrazu. Tani masowy LCD wymięka przy topowych monitorach CRT Nec bądź Mitsubishi. LCD to masówka, ceny mają być jak najniższe więc odbija się to na jakości produktu. A to że większość ludzi takich jak ty - myśli - LCD TO ZDROWIE - pozwala to producentom jechać po jakości i wypuszcząć chłam, bo ludzie "wiedzą swoje" że LCD JEST ZDROWE - [ciach!]o prawda, topowe CRT zgodne z TCO99(TCO2003 to pomyłka, lcd nie spełniały 99 więc zrobili nową normę żeby natrzepać kasy)są nieszkodliwe dla wzroku przy zachowaniu zasad normalnej pracy(w ciemności się nie pracuje bo kontrast hjest za duży)

 

paroma słowami : lcd to shit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będe nieobiektywny... ;) ale polecam SAMSUNGA. Naprawdę dobry monitor.

Świetnie się spisuje, wg mnie kineskop lepszy niż Trinitron, sporo ustawień.

O ile np. Samsung robi fatalne napędy optyczne, o tyle monitory są bardzo dobre.

Firmę LG omijałbym szerokim łukiem, ta firma "pracuje" na swoją opinię już parę lat...

LCD ma swoich zwolenników i przeciwników, ja należę jak narazie do przeciwników.

Może za parę lat LCD będą warte kupna, na razie to zwykły marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będe nieobiektywny... ;) ale polecam SAMSUNGA. Naprawdę dobry monitor.

Świetnie się spisuje, wg mnie kineskop lepszy niż Trinitron, sporo ustawień.

O ile np. Samsung robi fatalne napędy optyczne, o tyle monitory są bardzo dobre.

Firmę LG omijałbym szerokim łukiem, ta firma "pracuje" na swoją opinię już parę lat...

LCD ma swoich zwolenników i przeciwników, ja należę jak narazie do przeciwników.

Może za parę lat LCD będą warte kupna, na razie to zwykły marketing.

1273185[/snapback]

kineskopy na masce szczelinowej(nec,philips,iyama) ogolnie maja przewaznie lepsza jakosc obrazu jesli chodzi o 19 i pow :)

do tego jeszcze jakosc innych podzespolow :) a samsungi maja wiecej minusow niz plusow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

>paroma słowami : lcd to shit

 

Tu przegiąłeś.

 

Poza tym lekki Offtopic sie robi niestety przym moim współudziale  :mur:

1273201[/snapback]

offtopic ? chyba właśnie dlatego na innych forach jak się robi wiocha to się mówi "ale się tu tłiiik zrobił", boze olać regulamin, offtopic, chodzi o to że ludzie uważają że lcd jest cacy a tak nie jest.... buaaaa.... trzeba w końcu kiedyś poruszyć ten problem co nie ? taki kowalski pracuje na CRT z 1995 roku - wypala sobie wzrok, potem kupi sobie LCD i mówi "jejku jejku ale to lcd wspaniałe a crt badziewne" debilna mentalnośc... ahhh.... to co miałem napisać napisałem wyżej. lcd to chybiona technologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kineskopy na masce szczelinowej(nec,philips,iyama) ogolnie maja przewaznie lepsza jakosc obrazu jesli chodzi o 19 i pow :)

do tego jeszcze jakosc innych podzespolow :) a samsungi maja wiecej minusow niz plusow ;)

1273222[/snapback]

To już zapewne kwestia gustu ;) Ja na swój monitor nie narzekam. Przy kupnie

(ok. rok temu) zastanawiałem się właśnie nad Samsungiem i Philipsem. Wybrałem

Samsunga - nie żałuję. Oczywiście nie twierdzę że Philips (Nec i Iyama) są be.

Wręcz przeciwnie, to również bardzo dobre monitory - myślę że trudno wyłonić

który lepszy :) Rok temu szala przechyliła się na korzyść Samsunga i jego kupiłem,

wygrał sporo testów (o ile to jest jakaś miarodajność - wiadomo jak jest z testami...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będe nieobiektywny... ;) ale polecam SAMSUNGA. Naprawdę dobry monitor.

Świetnie się spisuje, wg mnie kineskop lepszy niż Trinitron, sporo ustawień.

O ile np. Samsung robi fatalne napędy optyczne, o tyle monitory są bardzo dobre.

Firmę LG omijałbym szerokim łukiem, ta firma "pracuje" na swoją opinię już parę lat...

LCD ma swoich zwolenników i przeciwników, ja należę jak narazie do przeciwników.

Może za parę lat LCD będą warte kupna, na razie to zwykły marketing.

1273185[/snapback]

Dziwne rzeczy wypisujesz twoj samsing tez jest na trinitronie wiec nie wiem skad ta wyzszosc samsunga nad pozostałymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy wypisujesz twoj samsing tez jest na trinitronie wiec nie wiem skad ta wyzszosc samsunga nad pozostałymi.

1273340[/snapback]

Ups... taki drobny błąd :mur:. Miałem na myśli że Samsung robi wg mnie lepsze kineskopy niż Sony.

Przynajmniej pod koniec współzawodnictwa tych firm, bo obecnie Sony chyba się całkowicie wycofało

z monitorów CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy wypisujesz twoj samsing tez jest na trinitronie wiec nie wiem skad ta wyzszosc samsunga nad pozostałymi.

1273340[/snapback]

:blink: :lol: chyba kolego nie masz pojecia o czym piszesz :P wszystkie samsungi maja kineskopy perforowane wlasnej produkcji :) widac ze michal aniol tez ma 0 pojecie o tym o czym pisze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Samsungi mają kineskopy własnej produkcji to oczywście wiem...

Natomiast całe to nieporozumienie... :oops: jakąś zaćmę miałem, do końca

nie byłem pewien, a skoro mnie ktoś poprawił to pewnie miał rację...

No a tu się okazało że akurat nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :lol: chyba kolego nie masz pojecia o czym piszesz :P wszystkie samsungi maja kineskopy perforowane wlasnej produkcji :) widac ze michal aniol tez ma 0 pojecie o tym o czym pisze :wink:

1273545[/snapback]

SAMSUNG 959NF SYNCMASTER TCO99 Dane techniczne

Przekątna Kineskopu: 19 Cali;

Przekątna Widzialna: 18 Cali;

Rozmiar Plamki: 0,24 Mm;

Rozdzielczość Maks.: 1920 X 1440 Pixeli;

Maks. Odchylanie Poziome/pionowe: 110 KHz / 160 KHz;

Typ Kineskopu: Diamondtron Natural Flat;

Normy Jakościowe: TCO 99;

Głośniki: Brak;

Szer. X Wys. X Głęb. - Waga: 458 X 468 X 493 Mm;

 

Seria NF (Natural Flat) to monitory na kineskopie Diamondtron (maska szczelinowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam samsunga 957MB i poruwnujac je w sklepi jakosc byla wysmienita, konfiguracja jest spora do tego mozesz urzywac kabla HD 15M fakt musialbym miec jeszcze profesionalna karte zeby to wykorzystac ale zawsze jest mozliwosc podlaczenia 2 kompow do jednego monita. Pozatym wymienione (nagłe sciemnienie, zepsuty włącznik, "śpiewające" cewki) to jakies nie porozumienie monitor ewidentnie nadaje sie do serwisu o "spiewajacych " cewkach mozna powiedziec ze to domena LG, sporo moich znajomych ma ten problem. Ja monitorek mam juz ponad rok wiem nie duzo ale walkow nie mialem z niem zadnych, sprawuje sie wysmienicie ja bym stawial na SAMSUNGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przedstawionych najbardziej podoba mi się Samsung ( podobny też wybrałem pół roku wstecz i wciąż jestem zadowolony ):

1. Mała plamka.

2. Wysoka rozdzielczość/częstoliwość.

3. TCO 03 ( dbajmy o oczy ).

4. Może być problem na biurku, ale długa "dupka" monitora to mniejsze znieksztacenia geometrii.

Philips zawsze urzekał mnie kolorami...

Edytowane przez Hipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chce sobie kupić monitor 19 cali i nie wiem na który się zdecydować ;] Więc jeśli mieliście kontakt z tymi monitorami wyraźcie o nich opinię ;] szukałem jakichś testów porównawczych ale kiepsko z tym, z 2002 roku są ze staryi modelami :/

 

1272775[/snapback]

weź tylko taki, który gwarantuje w rozdzielczości 1280 x 1024 pikseli - co najmniej 100Hz.

 

W takiej rozdziałce będziesz najczęściej pracował/grał - a różnica miedzy 85 Hz, a 100 Hz jest ogromna - i naprawdę wpływa na to czy zniszczą ci się oczy czy też nie (i ile to potrwa)

 

Biorąc pod uwagę moje doświadczenie (używałem kilku Neców 19 cali, kilku IIam, Sony oraz IBMów), to w życiu bym się nie zdecydował na NECa który ma w 1280x1024 tylko 85 Hz

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przedstawionych najbardziej podoba mi się Samsung ( podobny też wybrałem pół roku wstecz i wciąż jestem zadowolony ):

1. Mała plamka.

2. Wysoka rozdzielczość/częstoliwość.

3. TCO 03 ( dbajmy o oczy ).

4. Może być problem na biurku, ale długa "dupka" monitora to mniejsze znieksztacenia geometrii.

Philips zawsze urzekał mnie kolorami...

1276605[/snapback]

1. Mala???? Standard trzymany od lat, nic nowego.

2. Wysoka??? przeczytaj topic wojwar'a to bedziesz wiedzial jakie ja mam wymagania.

3. TCO 03???? ja juz nie wiem co to daje, napewno naklejke na monitorze.

4. CRT to przeszlosc, z placzem kupowalem moja iiyame za 950zł ale 19"stki "takiej se" nie chcialem.

 

 

weź tylko taki, który gwarantuje w rozdzielczości  1280 x 1024 pikseli - co najmniej 100Hz.

 

W takiej rozdziałce będziesz najczęściej pracował/grał - a różnica miedzy 85 Hz, a 100 Hz jest ogromna - i naprawdę wpływa na to czy zniszczą ci się oczy czy też nie (i ile to potrwa)

 

Biorąc pod uwagę moje doświadczenie (używałem kilku Neców 19 cali, kilku IIam, Sony oraz IBMów), to w życiu bym się nie zdecydował na NECa który ma w 1280x1024 tylko 85 Hz

1276607[/snapback]

100% racji ale niestety ja nie potrafie pracowac ponizej 1280 na 17" no i mam te 85hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecil Mitsubishi 930SB tylko nie wiem czy jeszcze gdzies go mozna dostac, ale ten NEC FE991 to tez dobry wybor w koncu NEC i Mitsubishi to jedna rodzina :) No i jak wezmiesz tego NEC'a to oczywiscie tylko w czarnej obudowie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...