Skocz do zawartości
Gość bazyl

GeForce 3 Ti, GeForce 4 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

I kaplica wlasnie siadl mi dzis g3 z opisu.Mam gwarancje do stycznia 2006 ale napisane jest w niej ze traci sie ja po modyfikacjach a mam zalozone chlodzenie z opisu.Czy ktos mial juz taki przypadek czy uwzglednili reklamacje?To chlodzenie mam od dnia zakupu bo odrazu wymienilem...

1724266[/snapback]

A nie da sie spowrotem założyć oryginalnego chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie spowrotem założyć oryginalnego chłodzenia?

1724280[/snapback]

no niezbyt bo je wyzucilem :mur: karta wczoraj miala zaniki obrazu artefakty w windowsie i paski pionowe teraz nie startuje monitor sie nie wlancza czy mozliwe ze jest sprawna i da sie ja uratowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niezbyt bo je wyzucilem  :mur: karta wczoraj miala zaniki obrazu artefakty w windowsie i paski pionowe teraz nie startuje monitor sie nie wlancza czy mozliwe ze jest sprawna i da sie ja uratowac?

1724349[/snapback]

No to zbyt inteligentnie nie zrobiłeś... Poszukaj może na allegro gdzies znajdziesz samo chłodzenie do ti200 gainwarda. Jak wszystko przywrócisz do wyglądu oryginalnego to 5-7dni po zareklamowaniu bedziesz miał w domu nowiutkiego ti4200 albo coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,mam w swoim kompie grafike gainwarda gf4 ti4200 128mb, problem polega na tym iż gdy podkręce ją (EXPERtool,NVhardpage) np z oryginalnych (250,446) np na (275,500) ,jest wyczuwalny wzrost wydajności, z tym ze czasem na ekranie zamiast obrazu pojawia sie jakby "szachownica' kolorów i komp zawiesza sie,czasem moge grać cały dzień i nic się nie pojawia ,Bez problemu mogę podkręcic ją do maksymalnych (300,600) dopiero przy mocno wymagającej grze pokazują się malutkie artefakty. Mój sprzęt to AMD64 3000+ ,ASROCK K8 COMBO Z, KINGMAX 512MB DDR400,zasilacz deer 350W.Mam zaktualizowany bios w plycie glowniej na najnowszy.karta ma dołożony duzy radiator i wiatrak spire,a także radiatory na pamięciach. Czy to może być wina BIOSu karty ???? Gdzie mogę znależc bios do mojej karty ,wszędzie szukałem i znalazłem tylko do nowszych gainwardów.Pomóżcie ,będe wdzięczny za każdą odpowiedź. POZDRAWIAM seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,mam w swoim kompie grafike gainwarda gf4 ti4200 128mb, problem polega na tym iż gdy podkręce ją (EXPERtool,NVhardpage) np z oryginalnych (250,446) np na (275,500) ,jest wyczuwalny wzrost wydajności, z tym ze czasem na ekranie zamiast obrazu pojawia sie jakby "szachownica' kolorów i komp zawiesza sie,czasem moge grać cały dzień i nic się nie pojawia ,Bez problemu mogę  podkręcic ją do maksymalnych (300,600) dopiero przy mocno wymagającej grze pokazują się malutkie artefakty. Mój sprzęt to AMD64 3000+ ,ASROCK K8 COMBO Z, KINGMAX 512MB DDR400,zasilacz deer 350W.Mam zaktualizowany bios w plycie glowniej na najnowszy.karta ma dołożony duzy radiator i wiatrak spire,a także radiatory na pamięciach. Czy to może być wina BIOSu karty ???? Gdzie mogę znależc bios do mojej karty ,wszędzie szukałem i znalazłem tylko do nowszych gainwardów.Pomóżcie ,będe wdzięczny za każdą odpowiedź. POZDRAWIAM seba

1732259[/snapback]

1)Grafa Ci się może przegrzewać

2)Jest temat o tych kartach

3)Nie wiem kto składał Ci taki komputer na deerze 350W. Szacuneczek dla niego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może jest za słaby zasilacz ??? aha zapomniałem dodac ze mam podkręcony procesor o 200Mhz,karta się nie przegrzewa bo dołozyłem duży radiator,i wentylator z procesora, Wiecie może gdzie znajde bios do tej karty , zmienie bios jak to nie pomoże to zasilacz , Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam problem z powyzsza karta, problemami sa:

-niezydentyfikowane paski w czasie uruchamiania kompa oraz w calym dosie

-zawieszanie sie gier badz chwilowe przerwy

-przeswitywanie w grach, czasami wlaczanie sie ich w dziwacznych kolorach

-wylaczanie sie monitora na 1-2 sekundy

-zawiesznie sie obrazu i wyleczenie monitora na 1-2 sekundy w czasie ogladania filmu w dowolnym formacie - i idzie to na zasadzie: 1 sekunda filmu, przerwa, wylaczenie monitora, wlaczenie, wciaz zawieszony, znow 1 sek filmu itp.

 

To chyba wszystkie problemy jakie zauwazylem

 

Cos o sprzecie:

 

Duron 1,4 512 ram, 80 gb, plyta asrock k7s8x,

karta graficzna - gf 4200 ti 128 ramu 128 bit.

 

No i nie wiem z czym dokladnie moze byc problem, robilem reinstalke systemu, ale to bez sensu, skoro problemy sa juz w dosie. Dodam ze zawsze po pierwszym uruchomieniu po zamontowaniu karty system uruchamia sie ok, lecz wystarczy uruchomic ponownie, by wystapily paski.

Temp na karcie nie przekraczaja 45 stopni, wszystko na oryginalnym chlodzeniu.

Podejrzewam ze problem jest wlasnie z karta, poniewaz po jej zmianie wszystko jest ok.

Problemy po raz pierwszy pojawily sie w czasie grania w SW Republic commando - obraz sie zacinal i po resecie kompa pojawialy sie paski. Potem gra przez pewien czas dzialala dobrze, i znow od nowa problem.

 

O i jeszcze jedno - po rozmontowaniu chlodzenie na karcie na procesorze zobaczylem jakas biala plame - a pasta jest przezroczysta. Nie jestem pewien , czy za pierwszym razem tez byla tam ta plama - czy moze to byc jakis wyciek z procesora?

No i wlasnie, czy jesli karta nie jest na gwarancji to czy mozna ja jeszcze gdzies dac do naprawy?

 

Zalaczam fotki:

karta z plama http://img465.imageshack.us/my.php?image=pict08576dn.jpg

zblizenie plamy http://img465.imageshack.us/img465/8858/pict08668vn.jpg

wlaczenie warcrafta 3 http://img356.imageshack.us/img356/6408/pict08687rw.jpg

wlaczanie kompa http://img356.imageshack.us/img356/3101/pict08693at.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robilem reinstal znajomemu i po zainstalowaniu Xp+sp2 wystapil maly problem z karta.

Najpierw moze konfig: Mobo- MSI KT6 Delta Proc- Amd xp2000+ (Barton)

ZAinstalowalem wszystkie sterowniki i aktualizacje

Problem polega na tym ze karta przy otwartych okienkach i pracy na nich (przesuwanie, rozciaganie itd.) przelancza tak jak by tryb pracy monitora (na chwilke czarny ekran, pstrykniecie monitora i znowu normalna praca) prubowalem juz najnowszych sterownikow do karty jak i ostatnich OMEGA

Karta to gainward GF Ti4200

Monitor to scott 19 cali ale a moim kompie (Ati 9550) wszytko chodzi normalnie)

wiec stawiam ze cos z karta lub sterownikami jest nietak

prosze o pomoc lub jakies wskazowki

 

P.S zasilacz sprawdzony i jest sprawny (testowane rowniez na moim zasilaczu- dzieje sie to samo.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, te dziwne połyskiwania na pamięciach to co to jest :lol: Jeśli tak było od początku( nie jest tojakiś Twój klej albo coś) to możesz powiedzieć karcie dowidzenia :D Ew przysłać ją mi, nie obrażę się ( Reason: Masz spalone pamięci)

Dwa, ta biała plama to pasta termoprzewodząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kog -> Twoja karta pada. Mogę sie tylko domyślać, że to Leadtek- pasta na pamięciach oznacza ich chłodzenie a Leadtek miał duży radiator chłodzący pamięci. No i kolor- zielony.

 

Zastanawia mnie ten czujnik temperatury na GPU. Nie wiedziałem że montowali coś takiego w ti4200... Być może to przez niego GPU nie miał poprawnego kontaktu z radiatorem co powodowało jego przegrzewanie skutkiem czego są opisane problemy (choć bardziej wygląda to na uszkodzenie pamięci).

 

Silikon biały po dłuższym czasie staje się przezroczystry- masz go na GPU i memkach. Możesz spróbować go usunąć, odgiąć czujnik i założyć chłodzenie- na próbę. Jeśli sytuacja się poprawi kup pastę, przesmaruj co trzeba i będzie git. Ewentualnie zostaw czujnik odgięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem dzisiaj allegro i natrafiłem na aukcje Geforce'a 4.Czytam, czytam i w opisie pisze że karta ta obsługuje AGP 2x.Z tego co mi wiadomo, to te karty obsługują tylko AGP 4x/8x, więc zadałem gościowi pytanie czy jest tego pewien, i czy jest to srawdzona informacja.A odpowiedział mi tak:

Tak. Karta na 100% obsługuje AGPx2.

Jego odpowiedź mnie bardzo zdziwiła, więc czy ta karta obsługuje AGP 2x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly specjalne wersje gf 4 ti z obsluga agp8x, jesli ta karta takowej nie ma obslugi, czyli jest starsza wersja gf4 ti to jest to na 100% wersja agp4x/2x i na pewno obsluguje agp2x wiec nie masz sie co martwic, jak mozesz podaj link do aukcji to oblukamy na co sie zamierzasz :wink:

Edytowane przez <Lechu>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką pomoc.Zamierzam sie-to troche za duże słowo.Na allegro szukałem Gf3 i przy okazji ogladałem Geforce 4.Oto link do tej aukcji Jakie jeszcze karty graficzne o wydajności powyżej Gf2 działają na AGP 2x?Czy GF 4 MX(dokładnie nie pamiętam jaki) obsługuje AGP 2x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf 4mx tak samo jak gf4 ti obsluguje agp2x, zdecydowanie nie bierz gf4mx, jest podobnie wydajny jak gf2 choc wedlug nazwy ma byc wydajnosciowy jak gf4 :wink: zdecydowanie jak nie mozesz sobie pozwolic na gf4 ti to bierz gf3 < byly tylko wersje "ti" nawiasem mowiac, ale lepsze gf4 ti, jak sie zdecydujesz juz konkretniej na jakas karte to podeslij link to sprawdzimy czy to dobry wybor, a propo tej aukcji co podales linka to bardzo dobra karta i z pewnoscia sie podkreci niezle bo ma pamieci 3,3ns (tak jak moja, patrz sygnaturka :D ) chociarz w tej karcie co podales przyda sie zmiana chlodzenia bo te dwa wicherki moga niezle dawac po uszach :? teraz czekamy na ruch z twojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. najodpowiedniej to z takim pytaniem do dzialu ATI bo tu siedzisz w Nvidia :) ale z tego co wiem to bardzo dobre sa radeony 9700pro 9800pro 9800xt, nowsze x800 nie wiem czy ci wejda na agp2x, ale tamte wymienione przezemnie raczej powinny, no ale jak wczesniej pisalem, najlepiej sie wypowiedza specjalisci z dzialu> ATI <

a tak wogule napisz jakiego masz kompa bo nie wiadomo ile zmiana samej grafy ci pomoze, podaj procka, plyte ile ramu etc. ...

Edytowane przez <Lechu>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pytanie o Radeony to tak z ciekawości.Kompa to bym wolał se nowego kupić niż tego modernizować.Ale jak nie będzie funduszy to wymienie grafe, i dołoże RAM-u.Aktualnie mój komp to:

PIII 650, aktualnie 756 MHz

128 MB SDRAM

Geforce 256

Abit BE6II

Maxtor 40 GB

Mam do was pytanko.Z jakim Radeonem jest porównywalny wydajnościowo Geforce 4 Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem gf4ti 4600 porownywalny byl z radkiem 9700pro, teraz jak powychodzily nowe radki to moze z radkiem 9550 czy 9600, ale o tym w wiekszych szczegulach ci opowiedza w dziale radków, ale zauwaz ze radki z tych serii co podalem chulaja w dx9 a te gf4ti tylko w dx8.1 tak wiec wspolczesnie jesli bedziesz gral w nowe gry to stawiaj na radki, a propo twego kompa, chba lespszym rozwiazaniem bedzie jego sprzedanie, choc duzo za niego nie dostaniesz :? no a jesli modernizowac to na pewno wiecej ramu>najlepiej wspolczesnie tak z 512 zmiana proca na cos z zegarem ponad 1ghz (przyda sie tualatin to go wykrecisz i bedziesz mial wydajnosc porownywana jak z p4 2.0 willamette) i oczywiscie zmiana grafy, no ale zwazywszy na ograniczenia tej platformy z zsocket 370 jednak lepiej sprzedac to a ty jak raczej bedziesz gral to z ograniczonym funduszem rozgladnij sie za jakimis amd socket A, na poczotek jak bedziesz mial malo kasy wezmiesz jakiegos slabeko a pozniej bez problemu zmianisz na jakiegosc athlona 3000, no ale to raczej do obgadania na dzialach amd..... jak cos jeszcze chcesz sie dowiedziec to wal smialo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie male pytanie.

Zauważyłem że gdy <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> się wygaszacz ekranu, obraz na monitoże dość często ,,miga" i są zakłucenia (sporadyczne poziome przerywane linje). I tu kieruje pytanie: czy możliwe, aby przez 2 tranzystory, czy coś tam na grafice GeForce3 TI450 mogło to sie dziać? Czy powinny sie one mocno nagrzewać? Jeśli to na pewno nie przesto, to co może być tego przyczyną? Warto coś na nie zalożyć? Czy poprostu zaczyna siadać karta?

Dodam jeszcze że odkręcenie nic nie daje i te ary dalej występują, ścieżki są całe... System to Win 98. Sterowniki to detonatory 77.72. Natomiast w grach i 3D Marku czysto <_< ...

 

Ps: Czy można śmiało przerobić tę karte na Quadro, czy lepiej nie, bo może się poprostu nieuruchomić system?

Z góry dzięki ;)

post-104985-1131801541.jpg

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze mam nastepujacy problem

zakupilem sobie gre The Matrix - Path of Neo istaluje odpalam wszystko ladnie idzie ale gdy daje start new game jest czarny obraz dziwek idzie ale obrazu nie ma

W readme wyczytalem ze ta gra na mojej karcie nie pojdzie bo nie obsluguje hardware vertex i pixel shader

dokladnie tak pisz "As is noted in the minimum requirements not all video cards have hardware vertex and pixel shader support even though they have the required video memory available. Here is a non-exhaustive list of video cards that are not supported:"

 

czy jest jakas mozliwosc zeby cos zrobic zeby ta gra poszla ?? (procz kupna nowej grafiki)

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podac czy gra wymaga shadero'ow w wersji 2.0?? W readme powinno byc podane jakie chipy byly testowane z gra? Podobna sytuacja byla z Battlefield'em 2 a po zainstalowaniu latki wszystko hulalo jak trzeba :wink: pozdrawiam

 

BTW. Polukaj temat w dziale gry ,jest temat o tej produkcji :) Costam sie doczytalem ze cos firewall'em (trzeba wylaczyc czy cos :unsure: ) ale maja tez tam jakiegos patcha wiec poczytaj tamten temat i nie pisz juz tutaj :wink: pozdrawiam

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gf 4200 64 MB od Gainwarda. Na GPU siedzi Zalman VGA VF700-Cu a na ramach miedziaki CoolerMaster (pamieci EtronTech 3.5 ktore sa chyba najgorsze jakie ladowali do 4200 :wink: ). Bez vmoda O/C wynosi 300/575 bez artefaktow. GPU pochodzi z seri A3 czyli takie jak w 4600. Pytanie polega na tym ze GPU i ramy dosc mocno sie grzeja i czy mozna zrobic vmoda i czy wogole sie oplaca robic ale po wynikach http://www.techspot.com/tweaks/geforce4-vmod/voltmod-4.shtml Vertex i Pixel Shader po vmodzie dosc duzo fps sie zyskuje. Jak ktos robil vmoda na tym modelu prosilbym o podanie wynikow :D i porade. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomużcie!

Bawiłem sie w riva tuneże i zmieniłem wersje na Quatro, ale przed wyjściem z systemu zapomniałem spowrotem przestawić :mur: , a mam dziś nieść kompa do serwisu, ale nigdzie nie moge znaleść odpowiednich sterowników pod Windows 98

help! :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...