Skocz do zawartości
Gość bazyl

GeForce 3 Ti, GeForce 4 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosc upierdliwy problem.Posiadam karte Palit Daytona GF4200 Titanium AGP i od kilku miesiecy za kazdym razem gdy uruchamiam jakas gre i pojawia sie grafika 3d (nawet w Menu gry) wiesza mi sie komp na amen i nic nie mozna zrobic.Tak mam podczas proby uruchomienia kazdej gry NFS:MW,Settlers V itd...Formatowalem kompa (partycje z systemem) po czym instalowalem rozne wersje sterownikow do karty i directx sciagajac je z roznych zrodel i za kazdym razem jest to samo,nie wiem juz co robic... :mur:

 

Karte mam juz 3 latka razem z calym kompem,wyciaganie jej z portu i ponowne wkladanie tez g*wno daje...

Edytowane przez wuujaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy na geforce 4ti 4200 gainward będą działały mi na chwile obecną wszystkie gry ??

I czy opłaca się kupić tą karte bo moge kupić za 150 zł. ?

Czekam na info

Troche drogo...

Chybą ze jest to 128mb - a zapewne nie jest...

Tak jak wspominalem cena takich kart to ~130zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to byście się zdziwili... Ja swoją kupiłem na allegro za 140 zl. A licytacja była zacięta jak nie wiem :) Mimo, ze to wersja 64mb, ale zauważyłem, że dośc ładnie się kręci. Zastanawiam sie czy jej nie sprzedać i czy nie kupić 6200A palita. Bo proc i tak mi blokuje karte, więc zapewne tego zbytnio nie odczuję, a nowsza wersja DX nie zaszkodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to byście się zdziwili... Ja swoją kupiłem na allegro za 140 zl. A licytacja była zacięta jak nie wiem :) Mimo, ze to wersja 64mb, ale zauważyłem, że dośc ładnie się kręci. Zastanawiam sie czy jej nie sprzedać i czy nie kupić 6200A palita. Bo proc i tak mi blokuje karte, więc zapewne tego zbytnio nie odczuję, a nowsza wersja DX nie zaszkodzi :P

W starszych grach GF4Ti z łatwością pokona tego Palita (wiem bo mam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oto pytanie. Posiadam grafe GF 4 Ti 4200 Prolink AGPx4 64MB pamięci Hynix 4ns i rdzeń A2. Chłodzenie to zmodyfikowany silencer i dobre chłodzenie z drugiej strony rdzenia. Pamiątki gołe. Narazie podkręciłem ją do 307/607 (250/500). Przy tych ustawieniach bez problemu przechodzi 3DM2k1 (13619pkt - komp jak w podpisie). Gdy o/c'ne rdzeń na 310MHz to np. w game 1 obraz jest normalny po czym zacina sie i po jakimś czasie odcina i bemchmark leci dalej - do końca aż pokazuje punkty tylko że jest ich około 2k mniej niż normalnie. Podniosłem napięcie na AGP do 1.6V ale to nic nie dało. Co mam zrobić aby bardziej podkręcić karte? Przeszlifować GPU? Czy pozostaje mi tylko vmod bo karta ma za mało voltów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie ten sam model ... zauwaz ze podkrecanie rdzenia daje niewiele fpsow , za to pamieci z pewnoscia uda ci sie jeszcze podkrecic jesli tylko je odpowiednio schlodzisz i zauwazysz wtedy znaczacy wzrost wydajnosci ...

 

a jesli uprzesz sie przy rdzeniu , to chyba tylko vmod wchodzi w gre ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że rdzeń daje mniej niż pamięci ale jak już kręce to rdzeń i pamięci :wink: . Czyli tak jak się spodziewałem. Narazie VModa nie będę robił. Pokatuje jeszcze pamiątki. fajnie by było jak bym osiągnął te 630 MHz chociaż :D ale pewnie też cza będzie vmoda robić na memki :-| . Zaraz pokatuje grafe i powiem jak pamiątki :wink:

 

EDIT

 

Pokatowałem karte w smarku i przy 622MHz na memkach (mniej sie nie da) są leciutkie arty i karta się przycieła. Myślę że radiatory na pamiątki raczej by tu nic nie dały bo jak dotykam ich gdy leci 3dmark to są poprostu ciepłe. Mają może max 50*C. Chyba że to już za dużo dla pamiątek :? Widzę że już więcej z niej nie wycisne (chyba że po vmodach).

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5V u mnie standard niby, ale pewnie jednak trwałość troszke pójdzie w dół(więcej V więcej W sie wydziela ale jeżeli dasz te 0,1V wiecej to powiedzmy że uleci z niej te 10% życia(i tak prędzej czy później zmienisz :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosiłem wcześniej VAGP i nic to nie dawało. Może kiedyś się skusze na radiatory na pamiątki. Podobno czasami jest tak że radiatory się tylko trochę grzeją a przyrost OC na memkach jest duży :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem karte na Allegro geforce 3 Ti 200. Karta obsługuje agp x 2, x4.

Przed instalacją sterownika w Aida pokazywało mi że jest włączony tryb x4, jednak po instalacji sterowników ze strony nvidi, pokazuje mi że kart obsługuje tylko tryb x1 i x2. Próbowałem zmieniac ustawienia w biosie i instalować różne typy sterowników jednak w dalszym ciągu pokazuje tryb x2. Mam płyte shuttle AV18E, która obsługuje tryb x4. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Karta grafiki to palit daytona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, 2 dni temu grając w Toce3 po 30min grania wywaliło mi arty po całym ekranie że tylko kontury było widać, to szybko alt + tab i do windy, w windzie zakończyłem proces gry i wyłączyłem kompa, po chwili odpaliłem i już na pierwszym ekranie arty przyt literkach kolejny ekran tzn. co jest nazwa proca, fsb, dyski wykrywa itp. ani jednego w biosie z kolei znowu arty, ok wychodze z biosa idzie dalej, w miejscu gdy powinien ukazać się ekran loadingu xp nic, ciemny ekran!! i nic się nie dzieje, czekam chwile reset i znowu to samo, próbowałem wszystkiego wyciągałem karte, resetowałem cmos, wszystko wszystko, karta tylko lekko nagrzana, pamięci na niej letnie, karta nie była kręcona. Postanowiłem sprawdzić u kumpla i u niego to samo. !! No to myśle, po karcie, wracam do domu i tak z głupia podpiąłem ją jeszcze raz i ku mojemu zdziwieniu karta chodzi weszła do windy ale po chwili zawias i znowu po resecie to samo co przedtem. Dzwonie do znajomego elektronika żeby ją sprawdził, powiedział że raczej nic nie da się zrobić ale żebym ją zapakował do worka foliowego i włożył do zamrażarki na 30min. Tak zrobiłem po 30min, wyciągłem sprawdziłem czy się nie skropliło coś na niej, poczekałem chwile i odpalam, karta chodzi, odpalam 3dmarka03 przeszedł cały normalnie, kompa miałem odpalonego przez 3godziny i nic się nie działo.

Dzisiaj rano odpala i normalnie, wszystko idzie odpalam splintera chaos theory i normalnie gram. Grałem ok godziny i nic, kompa miałem włączonego przez 5godz. ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m splintera chwilke gram, gra się zawiesza, reset i znowu arty winda się nie ładuje, hmm.. no to zamrażarka 5min i karta działa (właśnie pisze posta na tej karcie) co to może być ?!! wie ktoś czy da się to jakoś naprawić, choć i tak miałem zamiar kupować nową.

 

ps. w dzień kiedy po raz pierwszy wyskoczyły arty miałem pierwszy raz proca najwyżej podkręconego tzn. Athlon64 2800@2340

ps2. dokładnie moja karta to geforce 4 ti 4200 128mb 128bit VIVO

Edytowane przez Zgoodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz blokade szyny pci/agp na twojej płycie głównej jeżeli nie to mogłeś nadpalic karte ( i przy okazji dysk twardy ) taktowaniem, które wzrosło jak podniosłeś fsb z 33/66 (właśnie normalne taktowanie pci/agp ) przy standardowym fsb na nieco większe

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zainstalować VIA Pack 4in1 w wersji 4.38 lub 4.43 (nie nowsze).

 

Na stronach VIA wyraźnie jest napisane, że są one zalecane do chipsetów starszych niż KT400.

Po drugie - podczas instalacji VIA Packa musisz dać AGP TURBO MODE (a nie SAFE lub NORMAL - zaleznie od wersji) by mieć najszybszy tryb obsługiwany przez płytę i grafikę.

Edytowane przez Znachorovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie dlaczego mój ti 4200 tak słabo się kręci. Mam taką samą kartę jak widać na tych zdjęciach jest to chyba produkt sparkle w każdym bądz razie gpu A2. Mianowicie ze standardowych 250 daje sie tylko podkrecic do 280. Powyżej 280 nie ma artefaktów czy jakiś błedów w wyświetlaniu tylko w 3dmarku 2003 na sekunde lub dwie obraz staje a póżniej idzie normalnie okolo 2-3 razy dzieje się tak podczas testu w marku. Dodam że jest chłodzony wodą. Próbowałem zwiększać napiecie jednak to nic nie zmienia. Czy to oznacza że już nic z niej nie wycisne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sluchajcie panowie(i panie) :) Mam taki dylemat-w tej chwili mam to co w podpisie czyli syfiastego fx'a-w tym momencie istnieje mozliwosc qpienia Ti4200 za 100zl-wg. mnia zaqp sie oplaca-sprzedam stara a qpie tego Ti-i teraz pytanie zasadnicze :) Jak w nowszych grach sprawuje sie 4200Ti w porownaniu z FX5200 Ultimate? wiem ze w dx8 4200 wymiata, a jak sprawa ma sie z czyms w stylu np painkillera? Wiem ze moglbym poszukac ale gdzie sie szybciej dowiem jak nie na tweaku w temacie o tej karcie :) Btw. ten 4200Ti to 128MB MSi jezeli to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sluchajcie panowie(i panie) :) Mam taki dylemat-w tej chwili mam to co w podpisie czyli syfiastego fx'a-w tym momencie istnieje mozliwosc qpienia Ti4200 za 100zl-wg. mnia zaqp sie oplaca-sprzedam stara a qpie tego Ti-i teraz pytanie zasadnicze :) Jak w nowszych grach sprawuje sie 4200Ti w porownaniu z FX5200 Ultimate? wiem ze w dx8 4200 wymiata, a jak sprawa ma sie z czyms w stylu np painkillera? Wiem ze moglbym poszukac ale gdzie sie szybciej dowiem jak nie na tweaku w temacie o tej karcie :) Btw. ten 4200Ti to 128MB MSi jezeli to ma znaczenie.

Twoj FX nie ma szans z GF4Ti4200 w DX8.x.

W DX9.0 FX'y sa bardzo slabe a 5200 jest szczegolnie slaby(architektura 2/2) i wlaczenie gry z efektami DX9.0 powoduje na FX'ach(a szczegolnie na 5200/5600) bardzo duzy spadek wydajnosci wiec tak naprawde mozna powiedziec ze ta karta ma predzej wsparcie DX9.0 programowe ;). Wiec w grach wspierajacych DX9.0 GF4200 lepiej sobie radzi niz FX5200 mimo ze teoretucznie na tym drugim mozna wlaczyc efekty DX9.0 ale co z tego jak to jest niegrywalne wiec nalezy zejsc do DX8.x gdzie 5200 jest slabszy od GF4200 ;).

Troche namieszalem ale sens tego ze GF4200 jest w 99% grach szybsza karta od FX'a5200 nawet Ultimate ;).

Jak narazie to na GF'ie4200 nie mozna zagrac w BF2 przez brak wsparcia dla PS1.4 ale to chyba za malo na to aby zostac przy FX'ie na ktorym gra w BF tez nie jest super plynna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sluchajcie panowie(i panie) :) Mam taki dylemat-w tej chwili mam to co w podpisie czyli syfiastego fx'a-w tym momencie istnieje mozliwosc qpienia Ti4200 za 100zl-wg. mnia zaqp sie oplaca-sprzedam stara a qpie tego Ti-i teraz pytanie zasadnicze :) Jak w nowszych grach sprawuje sie 4200Ti w porownaniu z FX5200 Ultimate? wiem ze w dx8 4200 wymiata, a jak sprawa ma sie z czyms w stylu np painkillera? Wiem ze moglbym poszukac ale gdzie sie szybciej dowiem jak nie na tweaku w temacie o tej karcie :) Btw. ten 4200Ti to 128MB MSi jezeli to ma znaczenie.

Rok temu miałem GF 4200 Ti Leadtek Winfast i wszystkie gry mi śmigały.

Widziałem też w akcji GF 5200 u znajomego i wszystkie gry chodziły mu

2 razy wolniej niż u mnie . A miał on do tego procesor Pentium 2,4 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana biosu w moim GF 4 Ti 4200 Prolinka na bios z 4400 daje coś poza zmianą taktowania, czy też zwiększa napięcie/zmienia timingi? Nie wiem, czy problemem nie będzie to, że mam na karcie 64MB pamięci, ale od czego jest bios editor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana biosu w moim GF 4 Ti 4200 Prolinka na bios z 4400 daje coś poza zmianą taktowania, czy też zwiększa napięcie/zmienia timingi? Nie wiem, czy problemem nie będzie to, że mam na karcie 64MB pamięci, ale od czego jest bios editor :)

 

powodzenia :) przygotuj sie na to ze komp jzu Ci nie wstanie ;)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Poleciłem kumplowi gf4 titanum, w zakresie cenowym do 120 złotych. Ale zaskoczył mnie pytaniem czy obsługuje Pixel i Vertex Shader 2.0. Czy mógłby ktoś rozwiać nasze wątpliwości? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...