Skocz do zawartości
Gość bazyl

GeForce 3 Ti, GeForce 4 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

AA i Anizo mam off.. specjalnie sprawdzalem przed testem - sterowniki mam 52.16 bo tutaj -> http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=41760&start=0 <- sa bardzo chwalone rowniez przez uzytkownikow 4Ti.. mam ja od wczoraj, testuje sobie.. nie wiem czemu tak malo punktow.. :blink: Jesli mozecie cos poradzic to bede wdzieczny.

 

Dodam tylko, ze ten 3dmark 2k1 zwie sie dokladnie 2k1 SE.. nie wiem czy to ma jakies znaczenie

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował od gainwarda w sklepie Tweak-a chyba jeszcze mają karta kosztuje 309 zł i jest nowa i na gwarancji podają że są pamięci 3,5 ns(takie jak na kojej ti3 :D )

1205197[/snapback]

Jeżeli chodzi o OC to ta karta jest średnia lub nawet gorzej... Nie popisali sie w GF4 tak jak w GF3...

Więc odradzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA i Anizo mam off.. specjalnie sprawdzalem przed testem - sterowniki mam 52.16 bo tutaj -> 1205985[/snapback]

A nie miales czasami przed nia jakies ATi ?

Jezeli tak to format !

Jezeli nie to tez format. On zawsze pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tale ale za to jest na gwarancji i jest wnoty co do kręcenia na ti4200 niewypowiem sie ale skoro u mnie chodzia na bez artów na 620 ale z frezami to mysle na gf4 mocniej je dowoltowali powinnyodiągnąć te 640

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie mialem wczesniej Ati, ale sadzilem ze driver cleaner wystarczy chociaz juz sie szykowalem dzis do formata.. ok napisze potem jak po ;)

 

Jakis progz do krecenia poza PowerStripem? W sumie pytam o podstawy, bo wczesniej only Ati wiec nie bardzo sie odnajduje.. a powerstrip mi nie pasuje jakos..

 

UPTADE:

 

Po formacie i puszczeniu 3dsmarka 2k1 mam 9,5k punktow, 285/550 ustawienia g-force'a.. chociaz nadal wydaje mi sie to malo.. szczegolnie, ze swiezutki system :mur: , nic nie instalowalem tylko stery grafy, powerstripe'a i sterki do plyty glownej..

 

Jakies sugestie? Moze spec od 4Ti Leborg sie wypowie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Mam Gainwarda GF3 Ti 200

Jestem cienkim OC'em wiec nie spodziewac sie tutaj jakis ...

Dzisiaj zabrałem sie dopiero za lepsze podkrecenie i narazie mam 230/515 :D

Raz ostro zaszalałem i dałem 260/580 ale z domowym wiatraczkiem z przed 20 lat :D

I o dziwo jakos chdziło :D

Ale sie bałem i odkreciłem do podanych wyzej wartosci :D

Teraz temperatura jak podaje SpeedFan(nie wiem czy to dobrze mierzy :D) Jest ponizej 30C wszedzie, tak od 20 do 28

Użycie proca cały czas prawie max bo wszystko mam odpalone

Do ilu moge jeszcze go krecic??

Mam okolo 7k na 3DMark01SE i nowych sterach :D

Proc jest nieruszony ma 1.8 standardowe

Juz niedługo kupie jakies wentylatory bo narazie wszystko stockowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Mam Gainwarda GF3 Ti 200

Jestem cienkim OC'em wiec nie spodziewac sie tutaj jakis ...

Dzisiaj zabrałem sie dopiero za lepsze podkrecenie i narazie mam 230/515 :D

Raz ostro zaszalałem i dałem 260/580 ale z domowym wiatraczkiem z przed 20 lat :D

I o dziwo jakos chdziło :D

Ale sie bałem i odkreciłem do podanych wyzej wartosci :D

Teraz temperatura jak podaje SpeedFan(nie wiem czy to dobrze mierzy :D) Jest ponizej 30C wszedzie, tak od 20 do 28

Użycie proca cały czas prawie max bo wszystko mam odpalone

Do ilu moge jeszcze go krecic??

Mam okolo 7k na 3DMark01SE i nowych sterach :D

Proc jest nieruszony ma 1.8 standardowe

Juz niedługo kupie jakies wentylatory bo narazie wszystko stockowe

1206458[/snapback]

krec dopoki nie pojawia sie artefakty

jaki masz procesor napisz dokladnie

karty tak latwo nie mozna spalic;]]]] B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szkoda ze został zamknięty topic o ti 4200 bo tutaj widze ze wiekszości uzytkowników to geforce 3 ti.

Miałem dwie różne trójeczki :) creativa (nic do zarzucenia ale nie kręcił sie rewelacyjnie ) i gainward - ORB_200/450@265/558 A teraz mam 9550xt -> chwilowo, porzyczona, bo mam jeszcze GeForce 4 Ti 4200 który jest moim jednym z wiekszych powodów do dumy :]

Raz sie juz popsuł (wybuchł mosfet:P) ale naprawiony został, to było zaraz po wyszlfowaniu GPU :] teraz działa choć leży sobie i odpoczywa. Jak sie kręci juz pisze :

standard 250/513 bez chłodzenia na memkach i z TT sparkiem 7 na gpu poszedł na 340/660 a po szlifie gpu poszło na 355 wiec myśle ze jest nice w 2k1 16k. Teraz potrzebuje schematu do v-moda , szukałem juz nawet na fińskich i takich tam witrynach i vmoda mojego modelu nie widziałem. a ze jestem słaby z ele....(cos tam) to sam sie nie zabiore moze ktos jakis schemacik jak to zrobic to ja to juz oddam w dobre ręce :)

i jeszcze kilka fotek

screen1

screen2

screen3

 

zapomniałem napisac całej nazwy: XFX Pine GeForce 4 Ti 4200 128 MB AGPx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@genghiskhan boje sie zeby czegos nie skopcic chociez wiem ze ptrzez krecenie tylko takie objawy moga wystapic chyba ze ktos bardzo mocno przesadzi :D

Mój komp

P4 1.8 BOX

256MB RAM "noname" :D

I słaba płyta Solteka :D

Wybirana jak wcale sie nie znałem na kompach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś na forum słyszał o GF3 TI 550 od gainwarda ??

Gdzieś widziałem jego testy ponoć chodził spokojnie na 290/610 bez modów. jak coś o niej wiecie to powiedzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darcon-> Tu masz co do moda... http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...&hl=vmod+Ti4200 niestety jest to niefortunne pcb... sam miałem tą karte... vcmod tylko do gpu... do memów nigdzie nie moge znalezć... drugiego kontrolera nie widać... a na tym SC jest tylko jeden "sense" jest także FB... ale to powinno być to samo... choć... mozna sprawdzić :>

 

PS. Chętnie przyjme karte :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś na forum słyszał o GF3 TI 550 od gainwarda ??

Gdzieś widziałem jego testy ponoć chodził spokojnie na 290/610 bez modów. jak coś o niej wiecie to powiedzcie.

Opisz dolkadnie na jakich ukladach jest ta karta. Jesli na isl XXXX mozliwe ze bede mogl pomoc. BTW. Jesli znajdzies karte ktore idzie 290 GPU i 610 MEM bez vmodow z checia kupie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem Palita ktory lecial na 270/595 bez artów.. A na coolerku z AMD lecial na rdzeniu 285.. Niestety spalil sie.. Teraz mam Gainwarda Ti450 keci podobnie leci.. 265/565 bez artów stock cooling.. Jutro go zmoduje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Buzzy nie bedziesz pierwszy. Juz opracowalem je w wakacje i opisywalem je kiedys na forum. Moge niedlugo znow wrzucic opis i foty. Jak sobie wszystko przypomne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Buzzy nie bedziesz pierwszy. Juz opracowalem je w wakacje i opisywalem je kiedys na forum. Moge niedlugo znow wrzucic opis i foty. Jak sobie wszystko przypomne :D

1210678[/snapback]

No i Re5pEcT Tobie za to chlopie.. Normalnie dzieki temu ze wkoncu wpladly mi w lapy te Vmody nawróciles mi wiare w Oc.. A juz prawie z tym skonczylem.. Ale jednak na ferie trzeba bedzie kupic sprzeta i dalej walczyc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo. Dziekówa.. W ferie powalcze ostro.. Teraz nie mam na to czasu ani funduszy.. Coprawda siedze na Duronie 1300 wiec podkrecanie karty ne da duzego przyrostu wydajnosciowego.. Ale postaram sie wydusic z niej jak najwieksze taktowanie ;]..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich potencjometrów uzywales do Vgpu i Vmem? Z tego co kapuje to mozna to zrobic przez dwie metody.. Olowkiem po rezystorze.. I przez odprowadzenie z nózki układu rezystora do masy.. Dobrze kapuje :D ? coprawda chodze do technikum elektr.. Ale z elektrotechniki za chu... nic nie rozumie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra moja chodzi na 280/620 bez artów ale w marku sąfreezy i nieda sie go do końca przeprpwadzić ale może jak bym zmienił chłodzonko to by działało ok bo na standardzie to niema co sie dziwić, narazie karta chodzi na orginalnych zegarach u mnie na kompie i tak i tak niewidac roóżnicy a jak niewidać różnicy to po co przekręcać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

na poczatku chcialem sie przywitac ( to moj debiut )

no to jedziemy z tym o co mi chodzi:

posiadam GF4 Ti 4200, od pewnego czasu podczas grania wyskakuja mi przeklamania,

zielone (zielonkawe) trojkaty, kwadraty (pod windowsem jest wszystko ok),opisze dkoladniej,

doskonale np widac ze niebo w gierce jest zbudowane z prostokatow (ziolonych u mnie) cienie sa zielonkawe, dym rowniez. wiekszosc barw wpada w zielen

w/w grafa nie byla krecona a te zielone fazy pokazaly sie po okolo roku od czasu zakupu karty ( i powoli sie nasilaja) z rok temu nie bylo ich prawie widac teraz sa dosc widoczne.

mam nadzieje ze opisalem dosc jasno co sie dzieje z moim giforsikiem, nadminie jeszcze ze sprawdzalem ta karte na 3 kompach, na roznych detonatorach i jest caly czas tak samo - ZIELONO

licze na pomoc z waszej strony

pozdrawiam.

 

 

--

meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz gainward`y sa dziwne zamiast sypac artami poprostu freeze`uja obraz co jakis czas wiec nie pisz ze twoja karta chodzi 280/620. Podaj maksymalne ustawienia na jakich jestes przejsc 3d marka01. U mnie ciagle chodzi 250 gpu i 550 mem i widac roznice :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na tewak.pl.

 

Skoro sprawdzałes na innych komputerach to osobiście skłaniał bym się ku dignozie że coś z pamięciami jest. Lub zwyczajnie karta się przegrzewa. Albo jakiś element został uszkodzony i tak sypie syfem. Jak jest jescze na gwarancji to reklamuj, ale jak nie masz to jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zimna jak lod ;) (no troszke pamieci sa cieple ale chyba tak ma byc ?)

dobry wentyl Prolink

tez tak po cichu na pamieci obstawialem ale nie chcailem zapeszac :mur:

dzieki mechlik za link

shiz, juz po gwarancji, a szkoda bo dobra grafa

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na orginalnym chłodzonku mi przechodzi marki to 270/580 ale jestem przekonany że gdybym zamontował lepsze chłodzenie było by lepiej a stwierdzam że niema różnicy bo mam słabąreszte sprzętu i i tak i tak choćbym miał ją podkręconądo zegraów 500/1000 to będzie niewielka różnica bo proc mnie blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie napotkalem problem..

Zrobilem Vmoda na memki.. Podnioslem napiecie z 2.65V na 3.15V. I nic.. A memki zamiast sie mocniej krecic leca w dol. Przed modem lecialy na 575 bez artów i freezów.. Teraz jak dalem im 3.15V ledwo chodza na 560mhz.. A przy 570 juz freezuja.. A co jest najdziwniejsze to w momencie gdy podnioslem GPU do 250 nagle pamieci zaczely chodzic bez freezow na 580.. Nie rozumiem tego wogle.. A Wy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wkoncu udalo sie !! Podnioslem Vgpu do 2.12V i Vmem do 3.2V.. Zalozylem radiator z AMD (Arctic Cooling siakis :D ) prowizorka mocowany na gumkach recepturkach itd ;] I udalo osiagnac stabilne taktowanie 290/600 na GF3 Ti2oo :D I po co komu inna grafa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...