Skocz do zawartości
Gość bazyl

GeForce 3 Ti, GeForce 4 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czym się różnią karty GF 2Ti, 3Ti i 4Ti ?

1415015[/snapback]

tym, ze gf 2ti jest najsłabsza a 4ti najlepsza. to chyba proste. gf2 trzeba olać. cena gf3 w porownaniu do 4ti jest zbyt wysoka. więc pozostaje tylko 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czym się różnią karty GF 2Ti, 3Ti i 4Ti ?

1415015[/snapback]

 

lol ?:)

 

1. wydajnosc

 

gef2ti-100%

gef3ti-200%

gef4ti-300%

 

na oko :D tak naprawde czesto roznice bywaja wieksze ale co najwazniejsze to gef3ti i gef4ti obsluguja zestaw efektow jakie daje nam dx8 a gef2ti niestety tylko dx7 dlatego tez na gef2ti nie zobaczysz super odbić, połysków, realistycznej natury, wody, realistyki ruchu itp a wiele gier sie na niej juz nie uruchomi np Colin 2005 i Diver 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

Jak podnieść npiecie na pamięciach na GF2Ti ?

który układnik jest odpowiedzialny za to napiecie ?

Jak sie podnosi na GF3 i GF4 ? -moze na GF2 podobnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podnieść npiecie na pamięciach  na GF2Ti ?

który układnik jest odpowiedzialny za to napiecie ?

Jak sie podnosi na GF3 i GF4 ? -moze na GF2 podobnie..

1417791[/snapback]

układnik ??

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=v+mod+...aj+w+Google&lr=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czym się różnią karty GF 2Ti, 3Ti i 4Ti ?

1415015[/snapback]

GF2 zgodny z DX7.0 i mniej

GF3/4 zgodny z DX8.0 i mniej

 

GF2/3/4 architektura 4 potoki po dwa TMU w potoku

 

GF2 najslabszy.

GF4 najszbszy.

 

W nowsze gry wmagajace PixelShader na GF2 nie pograsz(mozna jeszcze pobawic sie emulatorami shaderow ale to czesto daje mizerne skutki).

 

Tyle chyba wystarczy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . jestem tu nowy , to o co zapytam dla mnie tez jest niedorzeczne ale musze miec pewnosc , ostatnio zakupiłem od kumpla(a właściwie to była tranzakcja wymienna) używanego gf 4 4200 ti gainward ultra/660 tv ,karty nie testowałem ,gdyż nie myślałem że będzie uszkodzona, miałem ja w rękach , nie spadła na ziemie , nic z tych rzeczy , po prostu trzymałem w czystych rękach .... przyniosłem , zamontowałem .... obraz 2d działa dobrze , w 3d artefakty , karty nie kręciłem , nic nie kombinowałem .... były własciciel wmawia mi że artefakty są przez to że trzymałem kartę w rękach ...dla mnie to śmieszne i niedorzeczne , ale pytam gwoli opewnosci , czy to możliwe żeby artefakty nie powstały poprzez np: kręcenie ...tylko przez trzymanie w rękach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, wmawia Ci bzdury raczej

przez wyładowanie elektrostatyczne walnełaby cała karta a nie tylko tryb3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte Gainward nVidia GeForce3 Ti200. Ostatnio podłaczyłem sobie do niej TV. Na monitorze używam rozdzielczości 1152x864 i 85Hz. Oczywiście na telewizorze odrazu przełącza się na 1024x768 i 60Hz. Problem polega na tym że gdy używam telewizora i mimo że po powrocie na monitor rozdzielczość wraca do 1152x864 i 85Hz to po restarcie komputera jest już na monitorze 1024x768 i 60Hz. :angry: Jak temu zapobiec?? Czy można w tej karcie włączyć także jednoczesne wyświetelanie na monitorze i TV??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . jestem tu nowy , to o co zapytam dla mnie tez jest niedorzeczne ale musze miec pewnosc , ostatnio zakupiłem od kumpla(a właściwie to była tranzakcja wymienna) używanego gf 4 4200 ti gainward ultra/660 tv ,karty nie testowałem ,gdyż nie myślałem że będzie uszkodzona, miałem ja w rękach , nie spadła na ziemie , nic z tych rzeczy , po prostu trzymałem w czystych rękach .... przyniosłem , zamontowałem .... obraz 2d działa dobrze , w 3d artefakty , karty nie kręciłem , nic nie kombinowałem .... były własciciel wmawia mi że artefakty są przez to że trzymałem kartę w rękach ...dla mnie to śmieszne i niedorzeczne , ale pytam gwoli opewnosci , czy to możliwe żeby artefakty nie powstały poprzez np: kręcenie ...tylko przez trzymanie w rękach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz kolega cię oszukał... A to pajac jeden. Mało prawdopodobne, że arty powstały przez to, że trzymałeś ją w rękach, chyba, że naruszyłeś lekko chłodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz kolega cię oszukał... A to pajac jeden. Mało prawdopodobne, że arty powstały przez to, że trzymałeś ją w rękach, chyba, że naruszyłeś lekko chłodzenie...

1424684[/snapback]

 

To znaczy ??? laik jestem wiec prosze o konkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe żeby artefakty nie powstały poprzez np: kręcenie ...tylko przez trzymanie w rękach ??

1424677[/snapback]

Tak jest to możliwe, choć mało prawdopodobne-kiedys uszkodzilem w ten sposob RAM :wink: na ciele czlowieka gromadza sie ladunki, ktore w duzej ilosci moga uszkodzic GPU lub kosci pamieci (dlatego karty sprzedawane sa w specjalnych antystatycznych woreczkach i powinne byc w nich przenoszone) ...co pociagnie za soba artefakty. Dlatego zanim zacznie sie grzebac w komputerze warto dotknac grzejnika lub innej uziemionej rzeczy :-P O zgrozo nie nalezy grzebac bedac ubranym w ulubiony sweterek od babci :lol: Niosąc karte w rekach zachowales sie bardzo nieodpowiedzialnie-teraz juz nie dojdziesz do tego, czy karte zepsul kolega (90%) czy Ty (powiedzmy 5%)...

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte Gainward nVidia GeForce3 Ti200. Ostatnio podłaczyłem sobie do niej TV. Na monitorze używam rozdzielczości 1152x864 i 85Hz. Oczywiście na telewizorze odrazu przełącza się na 1024x768 i 60Hz. Problem polega na tym że gdy używam telewizora i mimo że po powrocie na monitor rozdzielczość wraca do 1152x864 i 85Hz to po restarcie komputera jest już na monitorze 1024x768 i 60Hz. :angry: Jak temu zapobiec?? Czy można w tej karcie włączyć także jednoczesne wyświetelanie na monitorze i TV??

1423939[/snapback]

można ale nie z opcji sterownika (ta karta ma pojedyńczy ramdac), potrzebny jest do tego tvtools,problem w tym że masz wtedy max 2x800x600/60Hz, albo nawet 640x480 nie pamiętam Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to jest Gainward to musi byc jeszcze gwarancja.

Na nie byly chyba minimum 36 miesiecy.

Sprawdz to, a wtedy mozesz calowac kolege, ze Cie "oszukal".

Wyjdzie na Twoje bo dostaniesz z serwisu nowiutki zamiennik (moze nawet jakis 6600 :) ).

Najlepiej z rachunkiem zeby widac bylo ile kosztowala (a kosztowala pewnie niemalo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . jestem tu nowy , to o co zapytam dla mnie tez jest niedorzeczne ale musze miec pewnosc , ostatnio zakupiłem od kumpla(a właściwie to była tranzakcja wymienna) używanego  gf 4 4200 ti gainward ultra/660 tv ,karty nie testowałem ,gdyż nie myślałem że będzie uszkodzona, miałem ja w rękach , nie spadła na ziemie , nic z tych rzeczy , po prostu trzymałem w czystych rękach .... przyniosłem , zamontowałem .... obraz 2d działa dobrze , w 3d artefakty , karty nie kręciłem , nic nie kombinowałem .... były własciciel wmawia mi że artefakty są przez to że trzymałem kartę w rękach ...dla mnie to śmieszne i niedorzeczne , ale pytam gwoli opewnosci , czy to możliwe żeby artefakty nie powstały poprzez np: kręcenie ...tylko przez trzymanie w rękach ??

1422449[/snapback]

 

Wal do kolesia bo cie w wała robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie cie ktos w wala zrobil.. koles co lupil odemnie gfmx440 tez mial takie jazdy, w 2d oki a w 3d smieci. Wsytarczylo odisntalowac stare stery, wyczyscic wszytsko drive clinerem i zainstalowac od nowa sterowniki od chipsetu a pozniej od grafiki. Koles ccial mi karte oddawac a jak mu to zrobilem to sie dziwil. To tyle

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam BIG problem z karta graficzna. Bardzo licze na wasza pomoc poniewaz gwarancja juz wygasla.

Posiadam Prolink GeeForce 4 Titanium 4200 (PixelView). Od jakiegos czasu gry przestaly chodzic,

kiedy wlaczam jakas gierke przelatuja takie czarne paski przez ekran, i po chwili monitor sie

wylacza. Czasami nawet (jak karta ma zly dzien:) Czarne paski przelatuja przez ekran w windowsie

a jak odpalam jakas gierke monitor sie wylacza odrazu lub jest calutki czarny. Myslalem ze wiatraczek sie zjebal, kupilem

nowy za 40zl (nieoryginalny) nasmarowalem solidnie pasta termoprzewodzaca, zamontowalem, i ...

dalej to samo! Myslalem ze juz po karcie ale, ostatnio odkrylem, ze jak podlaczam TV do tvouta

to na telewizorze widac wszystko elegancko, nie ma zadnych paskow, gry smigaja

(tak jak dawniej smigaly na monitorze). Filmy chodzą normalnie. Teraz juz sam nie wiem co o tym myslec :( Dolaczam

fotki jak wyglada moj problem... HELP! PZDR! I z gory THX! (Moj wynik w 3DMark 2001 Pro to 9081 ale nie za wiele widzialem jak lecialy testy, monitor byl prawie caly czas czarny!)

post-1566-1115450667_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-moshe to przez kable, nie stykają dobrze:P

-zasiłka? ja miałem tak na moim kompie ale jak przeleciał czarny pasek to mi wywalało niebieski ekran i sruuu... zmieniłem zasiłek i wsio jest ok

-Może karte podkeciło Ci coś:P i są arty w takiej postaci:|

 

Nie znam sie na tym ale miałęm podobny problem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-moshe to przez kable, nie stykają dobrze:P

-zasiłka? ja miałem tak na moim kompie ale jak przeleciał czarny pasek to mi wywalało niebieski ekran i sruuu... zmieniłem zasiłek i wsio jest ok

-Może karte podkeciło Ci coś:P i są arty w takiej postaci:|

 

Nie znam sie na tym ale miałęm podobny problem:P

1431035[/snapback]

-Kable nie stykaja ? od czego? od wiatraczka? to chyba by sie raczej nie krecil...

-zailka... nie wiem... u mnie przelatuja czarne pasy (takie jakby "zaklocenia" :P)i wszystko pozniej dziala OK.

-Karty mi nic nie podkrecilo, obnizylem taktowanie z 250x500 do 200x400 i dalej to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-kable monitor- karta:P :mur:

-może za nisko ją odkręciłeś, bo tak sie tesh moze dziać

-jaki mash zasilacz? noname:|?:>

 

 

 

 

 

 

 

Przegrzanie/zasilanie/zurzycie(?):|

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: FEEL (ESP-300ATXSP4) 300W.

Wydaje mi sie ze jakby cos bylo z kablami nie tak to karta dostawalaby zaklocen w przypadkowych momentach,a u mnie wyraznie widac ze dzieje sie cos dziwnego jak karta dostaje obciazenia bo windows i filmy chodza przewaznie normanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz w jakis sposob wogole wykluczyc uszkodzenie monitora? Koelga kiedys mial miejscami nieraz czarne paski, bez zadnego sprawdzania od razu kupil nowa karte, a problem wciaz pozostal, jak sie pozniej okazalo jakies problemy z monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam nastepujacy problem z ge forcem

TI 4200 gainward

 

Otoz raz na powiedzmy 5 uruchomien komputera udaje mi sie uruchomic

normalnie gre - obraz wyglada normalnie

w pozostalych przypadkach obraz wyglada tak

http://www.metrospirituals.com-connect.pl/przyklad.jpg

 

probowalem wszystkiego: nowe stery do karty, alternatywne sterowniki...

i nic

czasami sie windows nie uruchamia

probowalem zmieniac rozdzielczosc, odswiezanie..

 

nie wiem czy to mozna reklamowac?

bo niby czasami sie wyswietla normalnie a czasami nie

tak jakby to byla wina softwaru a nie hardwaru

 

spotkal sie ktos z was z podobym przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezawiele mówi ten obrazek ;) ale miałem podobny problem z Rivą, tzn mi sie komp nie chciał uruchomić, okazało sie ze mobo uwalone... ale tobie proponowałbym format, moze masz jakieś konflikty albo poprostu winshit ma kaprysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte Gainward nVidia GeForce3 Ti200. Ostatnio podłaczyłem sobie do niej TV. Na monitorze używam rozdzielczości 1152x864 i 85Hz. Oczywiście na telewizorze odrazu przełącza się na 1024x768 i 60Hz. Problem polega na tym że gdy używam telewizora i mimo że po powrocie na monitor rozdzielczość wraca do 1152x864 i 85Hz to po restarcie komputera jest już na monitorze 1024x768 i 60Hz. :angry: Jak temu zapobiec?? Czy można w tej karcie włączyć także jednoczesne wyświetelanie na monitorze i TV??

1423939[/snapback]

mam TI 4200 64 MB Winfasta - miałem podobny problem i jz tez zacząlćzem się zastaanawiać nad tym ze karta jest zepsuta (pomimo że miałem ją w rekach tysiące razy , w sfetrze bez, nago itp i nic sięnie stało, to co piszecie o jakiś łądunkach i tego tam to tylko takie chwalenie się - jaki to ja niejestem mądry bo tak naprawdę to karty w ten sposób nie uszkodzisz).ale okazało się że po tym jak kupiłem nowąpłytę główną z innych chipsetem , miałem KT133 a teraz Nforce2 te artefakty które pokzaywały się czasem odrazu po włączeniu albo trochę później zniknęły. NIe wiem jaką masz płyte główną , ale myślę że te starsze mogą mieć jakiś wpływ na Twoje artefakty. Dużo też sterowniki robią nie zawsze najnowsze sa najlepsze, dla gry GTR testowałęm chyba z 10 różnych, teraz mam 66.72 i w UNreala 2004, Drivera, Punisher można pograć bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam TI 4200 64 MB Winfasta - miałem podobny problem i jz tez zacząlćzem się zastaanawiać nad tym ze karta jest zepsuta (pomimo że miałem ją w rekach tysiące razy ,  w sfetrze bez, nago itp i nic sięnie stało, to co piszecie o jakiś łądunkach i tego tam to tylko takie chwalenie się - jaki to ja niejestem mądry bo tak naprawdę to karty w ten sposób nie uszkodzisz).ale okazało się że po tym jak kupiłem nowąpłytę główną z innych chipsetem , miałem KT133 a teraz Nforce2 te artefakty które pokzaywały się czasem odrazu po włączeniu albo trochę później zniknęły. NIe wiem jaką masz płyte główną , ale myślę że te starsze mogą mieć jakiś wpływ na Twoje artefakty. Dużo też sterowniki robią nie zawsze najnowsze sa najlepsze, dla gry GTR testowałęm chyba z 10 różnych, teraz mam 66.72 i w UNreala 2004, Drivera, Punisher można pograć bez problemu.

1432820[/snapback]

 

pokazac ci ze ladunkiem elektrycznym mozna ubic karte na amen? :> 5s roboty i ci udowodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazac ci ze ladunkiem elektrycznym mozna ubic karte na amen? :> 5s roboty i ci udowodnie :)

1432880[/snapback]

wiesz dla chcącego nic trudnego, ale nie ma co przesadzać i jakimiś 5% straszyś gościa. Po prostu ma problem ze sterami i płytą nic pozatym. Bo nie ma możliwości żeby karta razdziałała a raz nie i było to wina sprzętu. HJak by sprzęt nawalał a to sama elektronika to po prosut by się nie włączyło i tyle.

A to co piszesz to tak jak z koścmi pamięci , kiedyś ktoś mnie postraszył i chcilkę sięprzejmowałem , ale już od dobrych kilku lat mam to w d... . Więc sory ale te ładunki tototalnie ignoruje jako potencjalne zagrożenie dla mojego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz dla chcącego nic trudnego, ale nie ma co przesadzać  i jakimiś 5% straszyś gościa. Po prostu ma problem ze sterami i płytą nic pozatym. Bo nie ma możliwości żeby karta razdziałała a raz nie i było to wina sprzętu.  HJak by sprzęt nawalał a to sama elektronika to po prosut by się nie włączyło i tyle.

A to co piszesz to tak jak z koścmi pamięci , kiedyś ktoś mnie postraszył i chcilkę sięprzejmowałem , ale już od dobrych kilku lat mam to w d... . Więc sory ale te ładunki tototalnie ignoruje jako potencjalne zagrożenie dla mojego sprzętu.

1433860[/snapback]

 

ignoruj :) kiedys sie przekonasz :) w elektronice siedzę od ładnych paru lat i nie tylko w komputerowej i znam rożne przypadki nawet na wlasnej skórze testowane :) jeśli to nie ma znaczenia to czemu kazda czesc komputerowa pakowana jest w antystatyczne torebeczki ? :>

 

karta może raz dzialac raz nie, jeśli odpala gre która wczytuje sie do pamięci karty graficznej zaczynając od nie uszkodzonych adresow to wszystko śmiga a jesli gra natrafi na uszkodzony blok pamięci to efekty widać na ekranie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...