Skocz do zawartości
Gość bazyl

GeForce 3 Ti, GeForce 4 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

elektronika jest wrazliwa na ladunki elektrostatyczne ale nie az tak bardzo....

co do artefaktow to ja widze tylko 4 mozliwosci

1. uszkodzone pamieci na karcie

2. zimne luty (czesto gesto pod pamieciami bga)

3. przerwania sciezek na karcie graficznej (niektore pcb sa bardzo wrazliwe na naginanie)

4. przegrzanie gpu

reszta to jakis malyu odsetek, oczywiscie nie mozna wykluczyc sterownikow, le jesli doslownie w kazdej grze dzieja sie takie klocki wiec mozna wyklucyzc je z dalszej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze all mam pare pytan pierwszy raz wszedlem na to forum jestem zielony w overlockingu.

 

----------------------------------------------------------

Moj sprzet:

Athlon xp2000

ASrock k7vme2 czy cos takiego ( badziew)

256 ddr KINGSTON CL 2,5 333MHZ

MSI GeForce TI4200-TD8X 64MB DDR TV+DVI

---------------------------------------------------------

 

Pytanie NR 1:

Jakie sterowniki dobrac do tej karty pod Counter-strike'a???

( chce miec 100fps)

Obecnie mam stery omegi 43.45

 

Pytanie NR 2:

Czy na standartowym chlodzeniu moge podniesc czeswtotliwosc rdzenia i pamieci tej karty?? jezeli tak to o ile (czy oplaca mi sie to robic Czyt. beda jakies rezultaty w csie???) Karta ma rowno 2 lata .

Czy musze zrobic cos jeszcze o czym nie wiem aby podkrecic ta karte.....

 

Pytanie NR 3:

moze da sie jeszcze cos podkrecic np procek ???

 

 

PS jestem n00bem w tym temacie wiec z gory sorry za glupote mojego posta.

Szukalem podobnych tematow na form ale niestety nie znalazlem wy jestescie obeznanie wiec raczej to nie biedzie dla was problemem aby mi poradzic pozdro to all i z gory thx for help :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo wszystkim. Mialbym 1 pytanko w sprawie GF3 TI 200 z Gainwarda. Zakupilem go ok. 2 lat temu,ale chyba da sie go chodz troche dopalic ^^. Tak smiesznie bo na opakowaniu jak dzis widzialem pisze GF3 Golden Sample Ti 450 chodz jest Ti 200. Ale mniejsza z tym. Czy moze ktos powiedziec ile na stadardowym chlodzeniu mozna bezp z niego wycisnac. Teraz chodzi stadardowo na 200/451. Z gory dzieki za help wszystkim.

 

 

ps.

sorka jak jest to w zlym dziale

Edytowane przez sl4ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ti 450, bo pamięci na 450... sproboj ustawic zegar gpu na 240... sprawdzaj w grach czy nie ma artefaktów; ja jako benchmark polecam doom3, jak nie ma żadnych dziwnych plamek to kręcisz dalej (pamięć też ale z tym to juz szaleć nie można za bardzo :))... chłodzenie jest ok, ale jak zacznie się robić gorąco to można nad jakimś zalmanem pomyśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo wszystkim. Mialbym 1 pytanko w sprawie GF3 TI 200 z Gainwarda. Zakupilem go ok. 2 lat temu,ale chyba da sie go chodz troche dopalic ^^. Tak smiesznie bo na opakowaniu jak dzis widzialem pisze GF3 Golden Sample Ti 450 chodz jest Ti 200. Ale mniejsza z tym. Czy moze ktos powiedziec ile na stadardowym chlodzeniu mozna bezp z niego wycisnac. Teraz chodzi stadardowo na 200/451. Z gory dzieki za help wszystkim.

ps.

sorka jak jest to w zlym dziale

1465417[/snapback]

 

Za tego 'dziadka' to normalnie nogi pourywam ;)

Na GPU zmien radiator na jakis od pentium 166-200MHz (prostokąt z 'pinami' do gory) na ramie to co jest to wystarczy. A krecic do granicy artefaktow minus jakies 5-10 Mhz :). I nie nazywaj tej karty dziadkiem, bo wyprzedza wiekszosc slawnych (marketowych) MXow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tego 'dziadka' to normalnie nogi pourywam ;)

Na GPU zmien radiator na jakis od pentium 166-200MHz (prostokąt z 'pinami' do gory) na ramie to co jest to wystarczy. A krecic do granicy artefaktow minus jakies 5-10 Mhz :). I nie nazywaj tej karty dziadkiem, bo wyprzedza wiekszosc slawnych (marketowych) MXow :)

1465790[/snapback]

a i jeszcze z tym infem prostokat z 'pinami' to tez daj sobie siana :lol: spoko ja nie jestem taki "dziadek" jak moja karta :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś kupic taki plastikowy zatrzask (taki mały, podłużny ze sprężynką), który trzyma radiator na rdzeniu w msi gf4ti? Są tam dwa takie, jeden się zniszczył i nie trzyma :/ Czy może trzeba będzie kupić nowy radiator+wiatrak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś kupic taki plastikowy zatrzask (taki mały, podłużny ze sprężynką), który trzyma radiator na rdzeniu w msi gf4ti? Są tam dwa takie, jeden się zniszczył i nie trzyma :/ Czy może trzeba będzie kupić nowy radiator+wiatrak?

1466135[/snapback]

łatwiej ci będzie znależć taki plastikowy zatrzask o dpłyty głównej(zazwyczaj dają tego więcej).Idź do pierwszego lepszego sklepu komputerowego i poproś to ci pewnie dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kartę, a właściwie miałem bo już nie działa GF Ti 4200 MadDoga. Podejrzewam, że się spaliła ponieważ przy uruchomieniu komputera monitor nie reaguje czyli dioda przy przycisku włączającym jest pomarańczowa. Ale dziwi mnie fakt, że wiatraczek na karcie graficznej dalej pracuje a zwykle jak spali się karta graficzna to wiatraczek już nie chodzi. Kiedyś miłem taki przypadek i udało mi się uratować taką karte poprzez prostą zmianę jej biosu. Zflashowałem nowy firmware i działała. Ale w tym przypadku mam problem ponieważ trzeba "w ciemno" wszystko wykonywać to nie widze jakie błędy wyskakują mi podczas wymiany biosu. Uruchamiam standardowo z dyskietki startowej(XP lub ME, obie sprawdzałem) dos... no i nie moge stwierdzić gdzie jest problem ponieważ po tym jak skończy czytać dyskietke i powinno przejść(w dyskietce startowej XP) do możliwości wpisywania poleceń czyli "A:\>" w dosie żadne polecenie nie działa!

Wpisałem standardowo polecenie dir, niestety stacja dyskietek nie odpowiada, nie wiedać anie nie słychać że pracuje, więc nie bardzo moge zmienić bios poprzez nvflash bo zupełnie jakby komputer się zaciął i klawiatura nie reaguje nawet ALT+CTRL+DEL, musze restet wcisnąć.

 

MAM ZAPASOWĄ GF MX400 na ktorej sprawdzalem i dzialalo wszystko czyli moglem wpisywac polecenia.

Czy ktoś mi może pomóc?

z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez defaultUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SowaBezOka

mam GF3 ti, cos w niej bylo uszkodzone, ale zostalo naprawiane... Karte dostalem bez radiatorow ani wiatraczka. Wczepilem wiatraczek z GF2 ti na chipset, i karta dziala, ale obraz lekko faluje. Pamieci sa strasznie gorace, jak kupie radiatory na pamieci to nie bedzie owego problemu? czy takie cos to nie jest wina pamieci?

 

jeszcze jedno, Call of duty nawet w miare spoko dziala (tylko ze faluje ten ekran). Ale jak wlacze dxdiag i Testuj modul Direct3D to ten kwadracik strrrasznie szybko lata. Jak zrobilem screena, to po wklejeniu do paint'a jest sam kwadracik - taki jaki powinien byc... nie naklada sie (czy jak to nazwac)...

 

 

 

p.s> Zalman ZM80C-HP chlodzi rowniez pamieci? czy polecacie cos innego?

Edytowane przez SowaBezOka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mi proponowałeś, podczas próby wymiany nvflash pokazał mi taki błąd:

"No NVIDIA display adapters found"

więc przepiełem kabel od monitora do niej a tamtą PCI zostawiłem w komputerze. Coprawda znów "w ciemno" trzeba było wszystko wykonywać ale za to mogłem już dojść do możliwości wpisania polecenia do zflashowania karty. Niestyety dalej nie działa a jak się domyślam(bo nie moge tego zobaczyć) ale prawdopodobnie znowy wyskoczył błąd "No NVIDIA..."

Czy więc nie ma już ratunku dla tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak przed chwila sprawdzalem temp na swojej grafie i okazalo sie ze radiatorek jest goracy. Nigdy az tak goracy nie byl (mozliwe ze przez ta pogode:P). Z karta sie nie bawilem tylko procka podkrecalem napiecie na AGP jest 1.5V. Aktualnie temperatura procesora to 45 stopnie ...

I teraz nie wiem co z tym zrobic czy dokupic jakies dodatkowe chlodzenie czy pozostawic to tak jak jest....

Sorry ale w tych sprawach jestem laikiem :) z gory dzieki za jakies rady =].

Dodam ze moja karta to GF4 Ti 4200 Titanium 128mb

Edytowane przez Garimoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

ja tez mam geforce 4ti 4200/4400 128 i piekielnie sie grzeje w upaly, jak masz jakis radiator to po prostu poluz go na karcie na radiatorze pamieci (tak jest u mnie) to pomorze troche, zastosuj jakies chlodzonko w budzie to tez pomoze a jesli masz slabe chlodzenie karty to zastanow sie nad zmiana chlodzenia, ja puki co na swoim asus gf 4 ti mam zalozone chlodzenie z asusa gf 4 ti 4600 to jakos to chlodzi, zegar gpu mam 275 mhz a pamieci na 600 mhz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak przed chwila sprawdzalem temp na swojej grafie i okazalo sie ze radiatorek jest goracy.  Nigdy az tak goracy nie byl (mozliwe ze przez ta pogode:P). Z karta sie nie bawilem tylko procka podkrecalem napiecie na AGP jest 1.5V. Aktualnie temperatura procesora to 45 stopnie ...

I teraz nie wiem co z tym zrobic czy dokupic jakies dodatkowe chlodzenie czy pozostawic to tak jak jest....

Sorry ale w tych sprawach jestem laikiem :) z gory dzieki za jakies rady =].

Dodam ze moja karta to GF4 Ti 4200 Titanium 128mb

1472922[/snapback]

Zamontuj dodatkowy wentyl w budzie i skieruj go bezpośrednio na karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mi proponowałeś, podczas próby wymiany nvflash pokazał mi taki błąd:

"No NVIDIA display adapters found"

więc przepiełem kabel od monitora do niej a tamtą PCI zostawiłem w komputerze. Coprawda znów "w ciemno" trzeba było wszystko wykonywać ale za to mogłem już dojść do możliwości wpisania polecenia do zflashowania karty. Niestyety dalej nie działa a jak się domyślam(bo nie moge tego zobaczyć) ale prawdopodobnie znowy wyskoczył błąd "No NVIDIA..."

Czy więc nie ma już ratunku dla tej karty?

1470753[/snapback]

 

Jest ;)

Jak sobie nie radzis to zapraszam do wooxu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam problem z kartą (sygnaturka). po swieżym instalu windowsa XP przy uruchamianiu sie systemu pojawiają sie błyski niebieskie, nie za często ale jest to denerwujące... wszystko sie uspokaja w momencie gdy system sie załaduje i jest gotowy do pracy... nie wiem czy to wina sterowników czy może coś z windą... aha, karta chodzi narazie na fabrycznym settingu... bez OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (sygnat.) i on jest oblozony radiatorami na pamieciach i oprocz tego ma wentylator. Wydaje mi sie ze karta sie "poci" i nie wyrabia. Podkrecales ja? Jesli tak, to tym bardziej beda jakies efekty uboczne, nie mowiac juz o tym ze skracasz jej zywotnosc. Mysle ze zamontowanie radiatorow rozwiaze problem. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...