Skocz do zawartości
Gość bazyl

GeForce 3 Ti, GeForce 4 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

MSI Gf4 Titanium 4200- 8X

Czy mozna przypuszczac ze wersje z Agp 8x napewno maja juz jadro Gpu w wersji A3 ?

 

Niestety sprzedawca nie pozwala zagladac pod radiator :>

1382271[/snapback]

 

a co?:> moja ma chyba A3 i sie w miare dobze kreci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sLiM JiM

A może sie ktoś skusi na GeForca z podpisu? za 190zł!

(karte sprzedaje bez żadnego chłodzenia)

Więcej info na PW

Edytowane przez sLiM JiM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, czy do mojego zestawu(jak w opisie) jest sens kupować GF4Ti? Najlepiej 4600. Zasiłka pociągnie? Może takie karty dostać jeszcze gdzieś w sklepach? Może jakieś resztki z magazynów po małych cenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, czy do mojego zestawu(jak w opisie) jest sens kupować GF4Ti? Najlepiej 4600. Zasiłka pociągnie? Może takie karty dostać jeszcze gdzieś w sklepach? Może jakieś resztki z magazynów po małych cenach?

1382511[/snapback]

 

moga byc problemy niestety, podaj jakie masz teraz napiecia a mnei jwieej ci powiem czy da rade :] za 100zl mozna kupic juz sensnowny zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sLiM JiM

pociągnie lajtowo na tym zasilaczu :D ja mam taki od pół roku i wszystko śmiga

Edytowane przez sLiM JiM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociągnie lajtowo na tym zasilaczu  :D  ja mam taki od pół roku i wszystko śmiga

1382808[/snapback]

'

 

juz niedlugo <lol> a jakei masz napiecia?:> pochwal sie ;] tylko nie oszukuj ;]

 

zasilak tez codegena?

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Gf4 Titanium 4200- 8X

Czy mozna przypuszczac ze wersje z Agp 8x napewno maja juz jadro Gpu w wersji A3 ?

 

Niestety sprzedawca nie pozwala zagladac pod radiator :>

1382271[/snapback]

no nie bądz taki pewny, ja miałem a2 przy moim ti 4200 128 agp8 Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wy tu o podkręcaniu a ja własnie sobie kupiłem do gf 3 titanium 200 silencera rev3 no i [gluteus maximus] załozyłem mysle pokrece coś a tu dotykam grafy a na niejjajka mozna mazyć a jeszzce nie zdązyłem podkręcić nie wiecie co jest nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sLiM JiM

'

 

juz niedlugo <lol> a jakei masz napiecia?:> pochwal sie ;] tylko nie oszukuj ;]

 

zasilak tez codegena?

1382873[/snapback]

ee to tylko Antec SL300 Spec (300W) :lol: wiec niewiem czy pociagnie buahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wy tu o podkręcaniu a ja własnie sobie kupiłem do gf 3 titanium 200 silencera rev3 no i [gluteus maximus] załozyłem mysle pokrece coś a tu dotykam grafy a na niejjajka mozna mazyć a jeszzce nie zdązyłem podkręcić nie wiecie co jest nie tak ??

1382980[/snapback]

wentilator se walnij ;]

 

ten radiator nie jest do podkrecania tylko po to zeby bylo cicho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dziwny problem:

Wlaczam komputer czestotliwosc pionowa monitora = 79.9 KHz chodzi ok. 15 min poczym ekran robi sie bialy albo bialo-czerwony(szachownica). komputer nie reaguje na nic, pomaga tylko reset, po resecie czestotliwosc pionowa monitora zmienia sie na 80.3 KHz i jest wszystko jest dobrze pracuje nawet tydzien ale gdy go wylacze i wlacze ponownie sytuacja sie powtarza czym to moze byc spowodowane?

Edytowane przez w0dzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, z uwagi na to, że w tej kwesti jestem troche zielony i nie jestem pewien które wartości napięć chcesz(potrzebujesz) konkretnie znać, podam Ci te których wartości udało mi sie zbadać :P

 

Vcore(CPU) - 1.78V

VDD - 3.35V

Vcore(GPU) - 2.096V

Vmem(graf.)- 2.544V

molex(12V) - 12.49V

molex(5V) - 4.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, z uwagi na to, że w tej kwesti jestem troche zielony i nie jestem pewien które wartości napięć chcesz(potrzebujesz) konkretnie znać, podam Ci te których wartości udało mi sie zbadać :P

 

Vcore(CPU)  - 1.78V

VDD            - 3.35V

Vcore(GPU)  - 2.096V

Vmem(graf.)- 2.544V

molex(12V)  - 12.49V

molex(5V)  -  4.8

1383204[/snapback]

 

skad odczytales vcore i vmem ? :D napiecie 5V- 4.8V jest niskie, jestem pewien w 90% ze po kupnie gef4ti po miesiacu ,dwoh zasilacz odleci moze nawet wczesniej

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niewie które radiatorki wybrać na pamięci

 

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=46826896

2. http://allegro.pl/show_item.php?item=46826885

 

albo te

 

3. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4f43...15253382d52544c

 

 

A czy te chłodzenie( http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4143...e4345525f4e5631 ) będzie dobre na moego GeForca ti 4400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad odczytales  vcore i vmem ? :D

1383242[/snapback]

W WinFoxie(program do obsługi kart WinFast'a, tak gdyby ktoś nie wiedział) są podane te wartości :]

No więc przy okazji, to jaki zasilacz bym potrzebował? 360W Chieftec'a starczyłoby? I czy w ogóle jest sens pakować takiego GF4Ti4600+zasiłka do mojego złomu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak winfox ;] sam mialem gef3 leadteka z monitoringiem i zapomnialem :D <lol>

 

testy z benchmarka sa wiarygodne , przynajmniej te wyzej:) powiedzialbym ze sa nawet sporo zanizone co do gef4, gra chodzi znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze chesz kupic mojego Gef 4 Ti z podpisu ? ;]  za 300zł  :> co ty na to :D

1379864[/snapback]

 

A może sie ktoś skusi na GeForca z podpisu? za 190zł!

(karte sprzedaje bez żadnego chłodzenia)

Więcej info na PW

1382386[/snapback]

Cos Wam się zapomniło?

Czy pokazac gdzie dzial giełda jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no 9550 po podkręceniu jest prawie takie jak PRO a jak widać PRO lepsze. ja bym chyba nie brał juz ti4200.

p.s. Pomorze mi ktoś z tymi modami do mojego asusa?

1383692[/snapback]

Sam mam dylemat ale rozumuje tak, ze typowe 9550 od Gigabyte czy Shapphire raczej kreca sie ponizej 9600PRO (400/600), pamieci raczej nie dochodza do 600, rdzen idzie powyzej ale jednak to pamieci sa waskim gardlem. Trzeba zaplacic za niego ~250zl

 

Natomiast Ti 4200-8x pojawiajace sie juz ~200zl z nowym jadrem A3 ma jeszcze potencjal by chodzic na 300/600 i wowczas Ti bedzie wydajniejszym niz podrecony Radeon 9550.

 

Takiego podkreconego Titanium wyprzedzi dopiero 9550XT no ale to juz inna klasa cenowa ~350zl

 

Tak wiec podsumowywujac jesli chcecie wydac do 200-250zl to uwazam iz najwieksza wydajnosc osiagnie sie na dobrych Titanium 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu to sie dzieje to nie wiem ale w sterownikach z serii 61.xx

mozna sobie ustawic odswierzanie.

Ustaw na stale ponad 80Hz (po przecinku) i powinno byc dobrze.

Po prostu odswierzanie nie jest wartoscia idealnie stala i sie waha.

A dlaczego Tobie sie tak dzieje, ze po tych wahaniach masz problemy to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam dylemat ale rozumuje tak, ze typowe 9550 od Gigabyte czy Shapphire raczej kreca sie ponizej 9600PRO (400/600), pamieci raczej nie dochodza do 600, rdzen idzie powyzej ale jednak to pamieci sa waskim gardlem. Trzeba zaplacic za niego ~250zl

 

Natomiast Ti 4200-8x pojawiajace sie juz ~200zl z nowym jadrem A3 ma jeszcze potencjal by chodzic na 300/600 i wowczas Ti bedzie wydajniejszym niz podrecony Radeon 9550.

 

Takiego podkreconego Titanium wyprzedzi dopiero 9550XT no ale to juz inna klasa cenowa ~350zl

 

Tak wiec podsumowywujac jesli chcecie wydac do 200-250zl to uwazam iz najwieksza wydajnosc osiagnie sie na dobrych Titanium 4200.

1384174[/snapback]

 

W 100% zgadzam sie z tym co wyzej bo na kupnie uzywanego Ti napewno sie lepiej wyjdzie niz na 9550. Ja juz kupiłem Ti4600 od MSI za 250zł i juz jutro sprawdze ta teorie w praktyce :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam między zasilaczem a kartą graficzną. A skoro pojawiają sie juz artefakty to podejrzewam że jest to karta. Spróbuj sprawdzic karte na innym kompie lub wsadź do swojego kompa jakąś inną i oceń. Pozdrawiam

1381048[/snapback]

 

 

Zmieniłem zasilacz na MODE COM 300 WATT i wszytsko smiga AŻ MIŁO !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam sie z tym co wyzej bo na kupnie uzywanego Ti napewno sie lepiej wyjdzie niz na 9550. Ja juz kupiłem Ti4600 od MSI za 250zł i juz jutro sprawdze ta teorie w praktyce  :)  :)

1386757[/snapback]

nie no wiadomix, że od 9550 wolał bym Ti4600 ale od kiepko kręcącego się Ti4200 wolał bym 9550 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentilator se walnij ;]

 

ten radiator nie jest do podkrecania tylko po to zeby bylo cicho:)

1383058[/snapback]

a ja jestem innego zdania ,mam ten radiator bawiłem się sondą do pomiaru temperatury i mogę stwierdzic że w poruwnaniu do standardowego coolera(gainward) temperatura na rdzeniu poszła o8st w dól 260 mhz bez problemu,dalej nie prubowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta juz nie parzy. Po dlugim czasie dorobilem sie wentylatora 120mm, ktory skutecznie ja chlodzi. Ale karta dalej mi piszczy, a te dzwieki sa strasznie drazniace dla ucha. Zauwazylem, ze dzieje sie tak tylko gdy wyswietlane jest cos bialego lub bardzo jasnego i zajmuje min 30% screena. Moze komus tez tak piszczy/piszczala i znalazl lekarstwo na ta dolegliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...