Skocz do zawartości
Reksio

Help!! K7S5A + atlon1.7 + sdr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Zkładałem koledze kompa i prawie mi się udało. Mianowicie komp jest trasznie niestabilny. Nie chodzą gry - u niego to podstawa :/ . W windzie też sie czasem wywala. Wszystko juz sprawdzałem po 10 razy i nie wiem czego to przyczyna. Jedyne co mi pozostało to zwalić wszystko na sdr-y (PC-133). I tu moje pytanie czy na tej plycie i tym procku sdry beda dzialac prawidlowo ?? Miałem tą płytę i te pamiątki z durnirm i wszystko grało.

PLISSSS HELP MI. MY FRENDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro znasz tę płytę i z tymi pamięciami (dokładnie tymi samimi :idea: ) i Duronem było ok to wina leży po stronie proca (AXP) najpierw sprawdz chłodzenie może jest coś nierówno, niedokładnie założone lub może trzeba nowy bios pamiętam że była seria tych mobo które miały kłopoty z Athlonami XP poszukaj na forum albo u ECSa powinno coś o tym być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta była na reklamacji w sklepie i dali mi nową ale taką samą. Chłodzenie jest dobre, 40 stopni po 30-40 min pracy (defragmentowanie dysku, instalacja gier itp.)

Zasilacz - na nim to wszystko wcześniej chodziło ale z durniem. Jest to jakiś 250W.

Kurcze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam config i komp bez przerwy sięwieszł.

Jak zmieniłem sdr-y na ddr-y to działa bez żadnej zwiechy.

Zobacz też:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=9790&highlight=k7s5a

Właśnie te same objawy. Ale sie koleś ucieszy jak mu powiem że musi wywalić znowu kase.

 

Ale nie przestawajcie myśleć może jednak coś wam przyjdzie do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ale to wolniejszy komp. Zamiast 1466Mhz jest tylko 1100.

Jak ustawisz 100/133 będą dalej zwiechy.

Ja na początku kupiłem 512sdr później w sklepie mi wymienili na 256ddr(dopłaciłem 2zl)

Zapytaj może też mu wymieniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zkładałem koledze kompa i prawie mi się udało. Mianowicie komp jest trasznie niestabilny. Nie chodzą gry - u niego to podstawa :/ . W windzie też sie czasem wywala. Wszystko juz sprawdzałem po 10 razy i nie wiem czego to przyczyna. Jedyne co mi pozostało to zwalić wszystko na sdr-y (PC-133). I tu moje pytanie czy na tej plycie i tym procku sdry beda dzialac prawidlowo ?? Miałem tą płytę i te pamiątki z durnirm i wszystko grało. 

PLISSSS HELP MI. MY FRENDS.

u mnie wszystko chodzi idealnie tez mam sdr i to 2 rozne kosci chodza stabilnie choc slyszalem ze ccasami wystepuja problemy na K7S5A+pamieci sdr ustawione na 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety K7S5A nie lubi taktowania asynchronicznego. Przy Durniu i ddr to nie gra roli (pamięć nadąża przetwarzać dane które daje proc) gorzej odwrotnie XP + sdr to sadystyczne posunięcie na tej płycie. Tak więc zmień kostki na DDR i będzie wsio stabline jak nigdy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety K7S5A nie lubi taktowania asynchronicznego. Przy Durniu i ddr to nie gra roli (pamięć nadąża przetwarzać dane które daje proc) gorzej odwrotnie XP + sdr to sadystyczne posunięcie na tej płycie. Tak więc zmień kostki na DDR i będzie wsio stabline jak nigdy 8)

DZIWNE bo u mnie chodzi glancko!!!! a mam 2 kosci SDR ustawione na 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety K7S5A nie lubi taktowania asynchronicznego. Przy Durniu i ddr to nie gra roli (pamięć nadąża przetwarzać dane które daje proc) gorzej odwrotnie XP + sdr to sadystyczne posunięcie na tej płycie. Tak więc zmień kostki na DDR i będzie wsio stabline jak nigdy 8)

DZIWNE bo u mnie chodzi glancko!!!! a mam 2 kosci SDR ustawione na 133

Widocznie trafiłeś na dobrą rev., pozatym masz cheepbiosa czy orginal (podobno na cheepbiosach lata to spox 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety K7S5A nie lubi taktowania asynchronicznego. Przy Durniu i ddr to nie gra roli (pamięć nadąża przetwarzać dane które daje proc) gorzej odwrotnie XP + sdr to sadystyczne posunięcie na tej płycie. Tak więc zmień kostki na DDR i będzie wsio stabline jak nigdy 8)

DZIWNE bo u mnie chodzi glancko!!!! a mam 2 kosci SDR ustawione na 133

Widocznie trafiłeś na dobrą rev., pozatym masz cheepbiosa czy orginal (podobno na cheepbiosach lata to spox 8) )

mam orginalny. najnowsza wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zkładałem koledze kompa i prawie mi się udało. Mianowicie komp jest trasznie niestabilny. Nie chodzą gry - u niego to podstawa :/ . W windzie też sie czasem wywala. Wszystko juz sprawdzałem po 10 razy i nie wiem czego to przyczyna. Jedyne co mi pozostało to zwalić wszystko na sdr-y (PC-133). I tu moje pytanie czy na tej plycie i tym procku sdry beda dzialac prawidlowo ?? Miałem tą płytę i te pamiątki z durnirm i wszystko grało. 

PLISSSS HELP MI. MY FRENDS.

1. Zmien bios na new(musisz go zmienic , standardowy jest do bani , zwisy restarty , cuda sie dzieja :roll: ) masz tu do wyboru( www.k7s5a.prv.pl lub tez http://forum.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultim...ubb=forum&f=37)

2. Zasilacz min 300W to jest minimum

3. pamieci musisz dobrac (mialem ten sam problem) , nie kazde dobrze wspuldzialaja z ta plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zkładałem koledze kompa i prawie mi się udało. Mianowicie komp jest trasznie niestabilny. Nie chodzą gry - u niego to podstawa :/ . W windzie też sie czasem wywala. Wszystko juz sprawdzałem po 10 razy i nie wiem czego to przyczyna. Jedyne co mi pozostało to zwalić wszystko na sdr-y (PC-133). I tu moje pytanie czy na tej plycie i tym procku sdry beda dzialac prawidlowo ?? Miałem tą płytę i te pamiątki z durnirm i wszystko grało. 

PLISSSS HELP MI. MY FRENDS.

1. Zmien bios na new(musisz go zmienic , standardowy jest do bani , zwisy restarty , cuda sie dzieja :roll: ) masz tu do wyboru( www.k7s5a.prv.pl lub tez http://forum.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultim...ubb=forum&f=37)

2. Zasilacz min 300W to jest minimum

3. pamieci musisz dobrac (mialem ten sam problem) , nie kazde dobrze wspuldzialaja z ta plyta

Ja mam zasiacz 230W i jakos chodzi dobrze a PCI nie mam zadnego wolnego juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...