Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odp no jak mówiłem jeszcze sie w tym wszystkim nie orientuje tak dobrze jak co nie którzy tutaj a chyba własnie po to jest to forum zeby sie czegos dowiedziec i wymienic poglady

w kazdym razie dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jaki jest napis na kościach pamięci mojego A6600GT-TDH 128MB 500/900 AGP i tam jest coś takiego GC20

 

Czy to oznacza że pamięci są 2.0 ns? a więc domyślnie powinny pracować na 500 a nie na 450? czyli jest sztuczne zaniżenie?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum i już mam problem z kartą sparkle geforce 6600gt. Problem dotyczy konkretnie podrasowania rdzenia karty. Rdzeń mam ustawiony standardowo na 500mhz a gdy podrasuje go o 5mhz więcej, w grach mam zastoje na pare sekund, i akcja jedzie dalej.

 

Czym to jest spowodowane i wjaki sposób mam to zmienić :cry: ?

 

 

PS zasilacz chieftec 360w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jesli amsz tak, hmmm zastoje tzn zacinanie czy tak jakby freezy, wg mnie jest to od przekrecenia karty, ale dzine troszke :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo ale na standartowych ustawieniach karty(300/550).Obraz idzie kilka sekund,potem staje na kilkanaści i idzie dalej(na kilku sterownikach próbowałem i to samo).Już mam tego dość,dziś lub jutro karta idzie do serwisu. :mad:

Nie mam już pomysłu na tą kartę(chyba próbowałem już wszystkiego-stara idzie dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nie nie musza pracowac z 1000 domyslnie :mur: to tak jakbys potrafił biegac 50km\h i musiał cały czas tak biegac. 500/900 jest bo tak zazyczyla sobie nvidia, zeby pkazac "wyzszosc" 6600gt na pciexpress ktore ma taktowania 500/1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nie dziw sie, moze najnowszy bios to zalatwi, a jak nie to wymianka plyty cie czeka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

Mam dziwny problem:otoz zmienilem stery na najnowsze DNA i w nic nie da sie grac,zwisy po kilkanascie sekund,pasy na ekranie itd.Zmienilem z powrotem na 75.90a

i wszystko jest ok,ale nadal nie da sie grac w NFSU2,1-2 klatki w ciagu minuty!!Co moge zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie ta tych sterach jest to samo odpuść sobie ja teraz smigam na Xtreme G 71.84 z guru 27mb i jest wszystko oki

Też mam Sparkla i testowałem kilka i jak narazie tylko te stery i 66.33 działaja stabilnie i poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

bios mam wgrany najnowszy oryginalny bo dysku płyta nie wykrywała...

na biosie honey chyba to samo będzie....

macie jeszcze jakieś pomysły?

nie uśmecha mi się kupować nowej płyty jak nie mam na a64 2800+ (jedyny moim zdaniem rozsądny wybór do tej karty i dla nie wyrzucania pieniędzy w błoto ------ewentualnie te nowe najniższe semprony pod s754--2500+ chyba--, kiedy wyjdą?)......a miało być tak pięknie.... :)

 

no co mam tanio kupić? za dobrą płytę dam 200zl w górę do tego sempron jakiś czyli najtańszy i wszystko w przeciągu 2 miesięcy , i wszystko dzięki mojej płycie z cholernym agp4x

 

ten komp mam 3 lata prawie , więc rozumiecie mnie chyba ...

Edytowane przez frosti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę i powiem że mój A6600GT z pamięciami 2.0 kręci się średnio na jeża:

 

3DMark2005 i Doom3 1024x768x32xUltraQxAA4 Sterowniki Jakość

 

550/550 - wali artami jak cholera

 

540/540 - 3545pkt

 

535/535 - 3514pkt 41,4FPS

 

530/530 - 41,3FPS

 

525/525 - 40.9FPS

 

520/520 - 40.6FPS

 

515/515 - 40.2FPS /37.0 - Wysoka jakość w sterownikach/

 

510/510 - 39.9FPS

 

500/500 - 3305pkt

 

500/450 - 3201pkt 37.3FPS /34.0 - Wysoka jakość w sterownikach/

 

 

P.S.

 

Jak w Riva Tuner 15.4 wymusić 85 hz w rozdzielczościach zamiast 60? Bo za cholerę nie mogę tego znaleść. W Wersji 14.xx była taka zakładka 60 hz fix. Proszę o screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne ze tak szybko ci wali artami moze masz goraco w pokoju i zamknieta bude? Mi przy taktowaniach jak w podpisie wszystko ladnie przechodzi bez najmniejszego artu. Jak otworzylem okno w pokoju i sie schlodzilo to rdzen bez artow przeszedl smarki na 590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Obudowę miałem zamkniętą i okno tyż hehe

 

Ale z drugiej strony po cholerę mi super podkręcona karta prrzy otwartej obudowie i oknie - zimno i głośno :(

 

wiesz może jak zrobić te cholerne 85hz bez sterów nvidi? Bo doom w 60 hz to porażka.....

 

Gdzie się podziała ta opcja 60hz fix z riva tunera w wersji 14.xx w wersji 15.xx

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - ja nie widze roznicy miedzy 60 a 85 hz wiem wiem ze jest roznica ale ja nie widze. A moze widze i sam o tym nie wiem?

No niewazne - ja wymuszam odswiezanie 85hz power stripem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Która GeFOrce 6600GT będzie lepsza (na agp oczywiście) Sparkle czy Gigabyte bo obie mogę mieć za 600zł.

 

Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez shark31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Propos. Mam Need For Speed UN..G II z pathem 1.1. Teraz wyszedł 1.2 który poprawia wydajność 6800. Czy także działa pozytywnie na 6600? Testował ktoś? Ja ze swojej strony powiem że gra się niesamowicie płynnie na moim sprzęcie w rozdziałce 1024x768x32 na max wszystkie detale. Jest non stop 30 FPS +/-5 ale przeważnie 33 :) W stosunku do GeF4 widzę niesamowitą różnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przesledziłem oba tematu (6600 i 6600gt ) i mam dylemat czy lepiej brac gf6600 leadteka + 1024mb ramu czy moze 6600gt sparkla + 512mb ramu ??

 

do gier to troszke mało te 512 i sam własciwe teraz mam metlik w głowie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...