Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wintereq

widać że "swój" człowiek pomoże  :D

chyba zdecyduje się na winfasta, gregk też mi ją polecał ;]

1319834[/snapback]

WinFast najlepiej, na pewno będziesz miał przy okazji dobre chłodzenie, bo te od niemarkowych Sparkle'ów przyprawia o zawrót główy (to ma chyba 35 dB :D)

 

Jeszcze mogę ci polecić coś z ASUSa lub od Gigabyte'a - szczególnie ten drugi, cichy i dobrze się podkręca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wyłamałem i kupiłem jednak Gainwarda! 1960 XP, wersja podstawowa, 500/900

 

Po pierwsze jest piękny! ;-) bez 2 zdań! wygląda perfekt, chyba tylko ASUS może sie z nim równać pod względem jakości wykonania.

 

Po drugie - wcale nie taki drogi - tzn drogi bo zapłaciłem 860zł, ale ASUS kosztuje ponad 850 - 900, a Gigabyte czy WinFast około 800, więc w sumie żadna różnica... (nie targujmy sie o 50zł)

 

Po trzecie ma gwarancje 3 lata i do tego w systemie door-to-door, jak przegnę z OC to mi nową do domku przyniosą na ich koszt! pięknie, co? ;-)

 

Po czwarte ma pamięci 1,6ns, a to jednak rzadkość w tej grupie cenowej (tylko ASUS wersja TOP)

 

Po piąte wcale go nie słychać! naprawde! absolutna cisza!

 

Po szóste po podkręceniu do 550/1050 temperatura podniosła się po kilku godzinach o 10 - 15 stopni, a chłodzenie nie było ustawione na maxa (ustawiłem prędkości na sztywno, bo ma możliwość płynnej regulacji).

 

Po siódme wyniki - ponad 7200 w 03 i ponad 3100 w 05 - żadne cuda, co? no tak, ale jade na Athlonie XP 2000+ bez OC, FSB 133 i na 512 RAMu.

 

A podsumowanie jest takie: wszystkie te kary to jeden ch... diabeł chciałem powiedzieć, rzecz jasna - ten sam chipset, te same pamięci, troche różne wentylatorki i kolory - osiągi nie mogą się wiele różnić, chyba że ktoś naprawde zna się na OC i zmieni całe chłodzenie, albo wystawi kompa za okno 9już to słyszałem na tym forum) ;-) ale to pomysł góra na 2 tygodnie...

 

Więc wybór karty z tej grupy to kwestia portfela (jak trzeba oszczędzać to trzeba i już) i sentymentu do danej firmy.

Amen!

;-)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat szykuje się u mnie zakup geforca 6600GT (dokladnie PixelView )

No i czy "jakoś to bedzie" na: 512DDR, Asus A7V880 (płyta głowna:P) Sempron 2200 albo 2000 sma nie wiem :P@1500 no i moim nowym zasiłku Neo Tec V4202 Jagdby co prawdopodobnie bede mial 1000zl za złamaną nogę wiec jeśli się Wam coś nie podoba w tym moim kiepskim configu to walcie smiało (moja propozycja to Barton 2500+1024DDR Kigstona)

1319488[/snapback]

 

No plan masz stary piękny ale warto by może (jak już i tak jesteś unieruchomiony) za drugą noge kupić jakiegoś 6800 - powiedz stanowcze NIE wszystkim kompromisom! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

No i mam powazny problem.Karta sypie sie w 3d marku 03 i wynik spada do 6400 pkt.Na tescie nature cos tam wywala czarne pasy i "przenikanie obrazu".CO to moze byc?Sprzet jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

Od nfsu2 sie zaczelo,tam jest to samo ;/

wlasnie mialem zamiar krecic karte i zapuscil na standardowych dla formalnosci nfs i smarka i wyszlo szydlo z worka... :mur: najgorsze jest to,ze w przypadku serwisowania jest to miesiac bez kompa a na dniach jest cm5 i driv3r!! :mur: :mur:

Zeby chociaz dostac cos zastepczego,choc gf2 mx,od biedy vodoo jakies,ale tam zadnej karty w zamian nie przewiduja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja już mam przyczyne :-| karta będzie najprawdopodobniej szła na gwarancje poszukam dla ciebie wątku na forum pcprojekt o 6600GT i undergroundzie 2, bylo o tym na forum pcp, gość sobie kupił 6600GT i zapuścił nfs i coś się stało z kartą, oddał na gware dostał nową to samo po nfs, i znów wymiana pozatym sprzedawcy mówili że to właśnie sie po tej grze działo wielu osobą!

Edytowane przez milan655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: Fu*k!!MIesiac bez kompa!?Po jednym dniu odczuwam "wirtualnego kaca" a co dopiero po miesiacu !?A abonament za neta bedzie leciec...wielkanoc idzie...chyba poszukam od kogos chociaz gf2,moze pozyczy na czas naprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja już mam przyczyne :-| karta będzie najprawdopodobniej szła na gwarancje poszukam dla ciebie wątku na forum pcprojekt o 6600GT i undergroundzie 2, bylo o tym na forum pcp, gość sobie kupił 6600GT i zapuścił nfs i coś się stało z kartą, oddał na gware dostał nową to samo po nfs, i znów wymiana pozatym sprzedawcy mówili że to właśnie sie po tej grze działo wielu osobą!

1321125[/snapback]

 

Stary, bez jaj... Ta karta co ma Per3z jest kupiona ode mnie, a ja na niej przeszedłem pół NFS: U 2. I nic sie nie działo. Więc bez jaj... Co to za pomysł, ze gra psuje karty...

 

Jak dla mnie to jest ewidentnie wina zasilacza, i od tego powinien zacząć sprawdzać karte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

Ciekawe skad wezme zasilacz,juz CI mowilem ze najlepszy osiagalny od kumpli to noname z przedzialu 230-300 w wiec nei ma najmniejszego sensu.Jeden buc ma Szefa 420 W ale kozaczy z nim i powiedziale ze nie pozyczy czegos wartego 300 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skad wezme zasilacz,juz CI mowilem ze najlepszy osiagalny od kumpli to noname z przedzialu 230-300 w wiec nei ma najmniejszego sensu.Jeden buc ma Szefa 420 W ale kozaczy z nim i powiedziale ze nie pozyczy czegos wartego 300 zl.

1321183[/snapback]

no to ty zakozacz i idź do niego z karta i zakozacz rzeczą za 800pln wtedy zobaczymy co powie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz a w pcp było tyle przypadków że ta karta wylatywała od tej gry jeśli nie wierzysz zapytaj się na forum tam to ci powiedzą! były arty itp podobnie jak u per3za, dokładnie idź do kogoś innego i zabacz jak karta będzie chodzić

Edytowane przez milan655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

Ta,ciekawe na czym u niego sprawdze jak jedyne co ma to:CS,CS:Source,HL2,Hl i CS Manager i koazczy z HDD 260 GB a zainstalowal tylko to co z CS zwiazane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

Bledy jak na razie zauwazam w NFSU2 i w Mother of NAture w 3dm03.PES4 i UEFA chodza poprawnie ale one niczego nie wymagaja.Moze po czesci to przez to ze kompa chodiz praktycznie od rana,ale zobacze jutro w wychlodzonym pokoju,zrobie screeny i podesle link,zobaczymy,moze ktos na tej podstawie bedzie w stanie pomoc,lub okresli co sie dzieje.

 

EDIT:Im dluzej zapetlam marka,tym szybicej wchodza bledy.Teraz juz na tescie nr2 ze statkie kosmicznym wszystko sie sypie,czarne kwadraty,zanik obrazu itd...

Edytowane przez per3z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ja przyszpanuje moją kartą.

zakupiłem gf6600gt na agp od leadteka.

standardowo: 450/900, standardowy overclocking: 540/1200 (kiepska wentylacja w obudowie), natomiast po otwarciu okien na full jedzie na 600/1200 (wazne, zeby temp proca na grafie nie przekroczyla 60C).

ogolnie, swietnie sie kreci, zwlaszcza przy otwartych oknach w pokoju (:D) tylko troche zimnawo i rece sie trzesa jak sie gra...

 

zauwazylem natomiast, ze 128bitowe pamieci dla tej karty nie sa duzym problemem. nowe gierki beda ostro wykorzystywac pixel i vertex shadery, mniej natomiast bedzie super-hiper teksturek... po podkreceniu pamieci z 900 na 1200 zysk w 3d smarku 2005 byl naprawde marginalny. pomoc natomiast przyszla wraz z otwartymi oknami. z 450MHz na 600MHz i jazda...

 

jak beda chetni to powtorze eksperyment i podam wyniki w 3d marku 2005 (wczesniejsze smarki sa zbyt zalezne od procka - strasznie szaleja na prostych scenach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam powazny problem.Karta sypie sie w 3d marku 03 i wynik spada do 6400 pkt.Na tescie nature cos tam wywala czarne pasy i "przenikanie obrazu".CO to moze byc?Sprzet jak w podpisie.

1320944[/snapback]

Hehe mieliśmy to samo początkowo na Sparkle 6600GT AGP, czyli taka jak Twoja. Wybrałem ją kumplowi i dowiaduję się, że sypie artami wszędzie. Przyjechałem do niego, posprawdzałem, posmarowałem dobrze pastę rdzeń i mostek. Zabrałem się do o/c i było spoko cały czas czysto. Teraz karta śmiga na 600/1200 i jest ok. My wywnioskowaliśmy z tego, że trzeba ją solidnie "dotrzeć" aby dobrze działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wyłamałem i kupiłem jednak Gainwarda! 1960 XP, wersja podstawowa, 500/900...

Po czwarte ma pamięci 1,6ns, a to jednak rzadkość w tej grupie cenowej (tylko ASUS wersja TOP)

1320893[/snapback]

Co do tych pamięci, to czy możesz to sprawdzić, ale nie u sprzedawcy :wink: , tylko demontując radiator z egzemplarza karty, którą posiadasz? Dane techniczne zamieszczone na niemieckiej stronie Gainwarda świadczą o czymś zgoła innym:

http://www.gainward.de/new/products/agp/ul...comparison.html

Z tych danych wynika jednoznacznie, że w pamięć 1,6ns jest wyposażony tylko model: Gainward PowerPack! Ultra/1960 XP GS GLH, co potwierdzają inne serwisy europejskie.

Sam nie dawno rozważałem zakup GF 6600GT, a informacja o tym, że 1960 XP jak i 1960 XP GS mają pamięć 2,0ns spowodowała, iż mój wybór padł na MSI 6600GT (zależało mi na VIVO). I muszę przyznać, że wyboru nie żałuję, bez problemu rdzeń podkręcam do wartości 595 a pamięć 680 (1160) w 3DMark05- 4014 i to wszystko na oryginalnym chłodzeniu, bez żadnych artefaktów i krzaczenia. Dodam odrazu, że nie wystawiałem kompa za okno :) , a skrzynkę miałem zamkniętą, chłodzoną przezj 3 wentyle.

Na stronce, do której podałem wyżej linka jest zamieszczona niepełna specyfikacja Gainward PowerPack! Ultra/1980 GS. Uwagę zwraca w tym GF6600GT pamięć 256MB 2,0ns DDR3 . MSI NX 6600GT-VTD256 z taką samą pamięcią jest również opisany w "Quick User's Guide" od MSI.

Czy ktoś wie, kiedy takie karty się pojawią w sklepach? Bo to, że się pojawią to chyba jest już przesądzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

Tera komp nie wlacza sie za 1-wszym razem,dopiero kilka resetow pomaga,a karta wydaje dzwieki,jakby nie bylo jej w slocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sobie kupic wlasnie GeForce 6600gt na agp i podpowiedzcie mi jakiej firmy kupic i najlepiej jak byscie dali jakis link :DDD mam na karte okolo 1000 zl ale moja plyta glowna obsluguje agp x4 i niewiem czy pojdzie na agp x8 ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt za ciebie nie bedzie szukac tanich ofert

 

da sie kupic za 750-800 bez problemu, za reszte to dokup 512 ramu (ewentualnie sprzedaj te 128mb co masz jak nie starczy ci kasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

Kup albo za ok.800 tego 6600 GT Extreme albo za 860 6800 LE.Z karta nic nowego,na nowych oficjalnych sypie sie na 2 tescie,bez wzgledu na to ile komp chodz,jutro znow format i chyba trace nadzieje.Czasem po restarcie komputer sie nie wlacza,lamka od monitora swieci na pomaranczowo,a karta wydaje dzwiek taki,jakby nie bylo jej w slocie albo wypadala.Jutro tez otworze "kaste" i zobacze co tam sie dzieje.Podejrzewam jednak zasilacz ew.karta sie jeb*a.

Edytowane przez per3z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

per3r LOL !!

 

do ciebie nie dociera hehe

mozesz sciagnac wszystkie stery a i tak ci nie bedzie dzialalo i dopoki nie zaniesiesz karty do kogos nie wykluczysz czy to wina karty czy np. plyty albo zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

JEszcze raz powtarzam,ze nie mam do kogo,a wsadzac te karte pod 250 tke nonama to jeszcze gorzej jak u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...