Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

powiem szczerze ze wolę GF6800LE niz 6600GT. Mowcie co chcecie :) lepiej mi sie widzi ten 6800LE bo ma 256-Bitową szynę :)

Wykręcony 6800LE nawet z 8 potokami jest lepszy od 6600GT jak dla mnie

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z wydajnoscia 6800LE i 6600GT jest naprawde to nie wiem ale wydaje mi sie, ze lepiej zaryzykowac i brac 6800LE :)

 

daru:

Probowales zmieniac timingi pamieci?

 

Czy wogole ktos probowal to robic? Crusio? Verb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z wydajnoscia 6800LE i 6600GT jest naprawde to nie wiem ale wydaje mi sie, ze lepiej zaryzykowac i brac 6800LE :)

 

daru:

Probowales zmieniac timingi pamieci?

 

Czy wogole ktos probowal to robic? Crusio? Verb?

1496153[/snapback]

mi tam pamięci (Samsung 2,0 ns) latają @600(1200)Mhz, co daje +20% w stosunku do specyfikacji producenta (o ile przy DDR 3 obowiązują te same zasady co przy zwykłych DDR), dlatego bardziej interesuje mnie o/c GPU

 

wstanie karta po modzie bios-u 1,4V@1,45 czy nie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z wydajnoscia 6800LE i 6600GT jest naprawde to nie wiem ale wydaje mi sie, ze lepiej zaryzykowac i brac 6800LE :)

 

1496153[/snapback]

Pewnie ze lepiej zaryzykowac szczegolnie kiedy jest mala roznica w cenie. Jak ja bralem to 6800le byl o prawie 50% drozszy wiec wzialem 6600gt ale teraz bym bral 6800le.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daru

Karta spokojnie wstanie, ale to i tak nic nie da, bo karta nie jest fizycznie podac wiekszego napiecia niz 1.4V Jesli chcesz to poczytaj http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-48982.html Tu walsnie ludzie testowali czy cos daje i niestety wynik negatywny. Wiec z napieciami kicha.

@kaffee

Jesli chodzi o timingi to ja nie testowalem. W ogole z tego co sie tak z leksza orientowalem to troche dziwnie sie je ustawia. Nie ma takich normalnych ustawien jak to byla w przypadku dobrej ATI :D Sa same jakies glupie liczby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daru

Karta spokojnie wstanie, ale to i tak nic nie da, bo karta nie jest fizycznie podac wiekszego napiecia niz 1.4V Jesli chcesz to poczytaj 1497002[/snapback]

 

hmm w przypadku Nvidii z zerii 6 tu kłania się "HEX" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bios z VGPU w 3D = 1,5V nie działa tj nie podwyższa napięcia. Mod biosu na zasadzie analogii z tym opisem, przy pomocy NiBiTor 2.1_HexView

 

Penicil Mods również nie działa wg tego opisu. Przy czym mi się tam ołówek nigdy nie sprawdził.

 

Orginalne napięcia mierzone multimetrem to 1,22V w 2D (mierzone w Windows) i 1,45 V w 3D (mierzone w 3DMark). Czyżby Galaxy 6600Gt ULTRA to tylko chwyt marketingowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze wolę GF6800LE niz 6600GT. Mowcie co chcecie :) lepiej mi sie widzi ten 6800LE bo ma 256-Bitową szynę :)

Wykręcony 6800LE nawet z 8 potokami jest lepszy od 6600GT jak dla mnie

1495870[/snapback]

No to fajnie, znowu jestem skołowany :) Byłem gotów dzisiaj zamawiać 6600GT. Myślałeś o 6800LE jakiejś konkretnej firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy jest jakas roznica miedzy:

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=227

 

a:

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=227

 

box i dodatki na cd/dvd nie sa moim zainteresowaniem, bardziej ciekawi mnie czy kable sa dolaczone, no i osiagi.

 

cena 685 a 735 to jest roznica.

 

z gory dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AGP się nienadaje.

A może mi ktoś powiedzieć czy jak sobie kupie VF700Cu to wejda mi na pamięci radiatorki pod niego?? Mam karte 6600GT i gadałem z jednym gostkiem z innego forum, który testuje chłodzenia. I mówił że ma teraz 6600GT i ma na nim zalmana i pamięci niewejdą pod niego. Jak jest uwas?? Ma ktoś tego zalmana i pamięci na 6600GT?? Jak to zrobiliście że weszły?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bah.

 

po 3 miesiecznych bojach, wkoncu dostalem pozadnego 6600GT ale o innej konstrukcji niz poprzedni

teraz mam takiego:

klik

 

a mialem takiego:

klik

 

no a teraz pytanko:

widzialem jak jeden koles z forum guru3d ma chlodzenie z pentiuma IV chyba na swoim 6600gt - no ale jego 6600gt jest taki jak na drugim zdjeciu.

to jego karta: klik

 

czy ktos tutaj ma 6600gt "podobnego" do mojego? ktos probowal wogole montowac na 6600gt tego typu /lub tego w drugim url/ chlodzenie firmowe z AMD64? poniewaz mam takie i tylko kurz mi zbiera :|

 

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!,zamówiłem właśnie nową grafe GIGABYTE 6600GT AGP, poprzednio posiadacz Leadteka GF4 Tit 4200,powiedzcie mi czy dokonałem dobry wybór? zastanawiałem sie nad Leadtek 6600GT ale karta ma niższe taktowanie pamięci tylko 900Mhz, i chyba trosze traci na wydajności do kart z pamięciami 1Ghz.Jakby ktoś miał właśnie taki tescik Leadteka i Gigabyte-a :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a teraz pytanko:

widzialem jak jeden koles z forum guru3d ma chlodzenie z pentiuma IV  chyba na swoim 6600gt - no ale jego 6600gt jest taki jak na drugim zdjeciu.

to jego karta: 1499559[/snapback]

ja osobiście mam takie chłodzenie (od p4) na swoim sprzecie i wszystko gitarka, według mnie każdy radiator da sie amontować na grafie, a co ci szkodzi spróbować, jak nie zadziała to i tak niewielka strata skoro kurzy ci sie ten radiator B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Chce sobie kupic chłodzenie to od Pentagrama będzie podobno na równi z zalmanem w wydajności ale cena będzie niższa. Więc lepiej poczekać.

Tylko jeden gostek z forum pisze tak:

dokladnie - niestety w 6600GT cały układ jest po skosie, pamięci zaś sa strasznie blisko GPU, co skutecznie utrudnia montaż innego chłodzenia. możliwe że GPU jest przesunięte do góry, do pamięci, bo musieli jeszcze mostek z radiatorem zmieścić

 

do tego nie ma na nich coopershima, a samo GPU nie jest niczym chronione. w standardowym chłodzeniu są montowane silikonowe podkładki, jednak przy zmianie chłodzenia strasznie łatwo o uszkodzenie.

 

Napisał mi właśnie ten gostek że testuje zalmana i niemoże ne 6600GT założyć radiatorów na pamięci. Jak jest u was?? Jesli ktoś ma zalmana z radiatorami na pamięciach to prosze zapodać jakies fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którą wybrać karte pomóżcie w wyborze

 

1. Gigabyte GeForce 6600 GT 128MB

2. WinFast GF A6600 GT TDH 128MB 128bit AGP

3. Asus N6600GT 128MB

 

i jak wkońcu jest z tym taktowaniem tych modeli, Winfast ma 500/900, Gigabyte 500/1000, no a Asus ?? na stronie producenta niema podanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, właśnie poszperałem po necie i jest wersja normalna Asusa i Top, ale z tych 3 co podałem to który najlepszy ? prócz tego asusa wersji Top z taktowanie 520/1100 jutro rano jade musze kupić ofkoz sklep Arest :D

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie najbardziej byłem za tym Gigabytem tylko niepokoi mnie jedna rzecz czy napewno jest to taka karta jak na fotce w sklepie Arest czy ma chłodzenie na pamiątkach bo widziałem też takiego, i teraz niewiem ?

Dołączona grafika

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na AGP szukam, a to na PCI-E to wszystko jasne :-P

 

a jeszcze że zapytam czy ta karta bedzie chodzić dobrze na AGPx4 ? wiem że jest kompatybilna z AGPx8,x4 no ale to różnie z tą kompatybilnością ze starszym sprzętem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...