Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u siebie Zalmana na 6600GT ale w żaden sposób nie mogłem zmieścić radiatorków na pamięci nawet tych co są w komplecie.

1500053[/snapback]

A to dziwne bo u mnie weszly bez najmniejszych problemow. Moze zla zalozyles chlodzenie - sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo u mnie weszly bez najmniejszych problemow. Moze zla zalozyles chlodzenie - sprawdz.

1500255[/snapback]

Jeżeli mówimy o 6600GT na AGP to ja nie wiem jak tobie się zmieściły chyba że ty masz kartę na PCI-E co wynika z twojego podpisu. A żeby źle założyć tego Zalmana to trzeba naprawdę być beztalenciem.

pozdr,

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o 6600GT na AGP to ja nie wiem jak tobie się zmieściły chyba że ty masz kartę na PCI-E  co wynika z twojego podpisu. A żeby źle założyć tego Zalmana to trzeba naprawdę być beztalenciem.

pozdr,

1500355[/snapback]

 

Crusio, ma pci-e. centy zlookaj jego sygnatórke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam do wyboru: (6600 gt ofkoz)

 

Gigabyte GV-N66T123VP (500/1220) (ten z psywnym chlodzeniem)

Asus N6600 GT (520/1100)

Galaxy 6600GT (525/1050)

 

Która bedzie najlepsza waszym zdaniem ?

Krecenie nie jest narazie ważne... wiec GB ma tutaj wielkiego + jak dla mnie,

 

Tylko pytam Was fachowców jak jest z wydajnością ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc na wersje AGP niewejdą te radiatorki?? Szkoda to słabo będzie można je podkręcić. A powiedzcie mi co daje większą wydajność lepiej podkręcic wyżej rdźeń czy mem?? Co wpływa bardziej na wydajność w 6600GT na AGP?? :blink:

 

 

I powiedzcie czy na 1100 z 900 bez chłodzenia radiatorami tylko z zalmanem VF700Cu można dojechać na taka wysokość??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz napisac jak inaczej załozyć zalamna, żeby można było wsadzić pamięci?

Może jakis opis??

 

Bedę Ci wdzięczny.

 

 

Panowie jak tam wam działa Sand Andreas na 6600GT?? Ja gram na Very high i aa2x i jakoś działa ale mam wrażenie że przycina :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc na wersje AGP niewejdą te radiatorki?? Szkoda to słabo będzie można je podkręcić. A powiedzcie mi co daje większą wydajność lepiej podkręcic wyżej rdźeń czy mem?? Co wpływa bardziej na wydajność w 6600GT na AGP?? :blink:

I powiedzcie czy na 1100 z 900 bez chłodzenia radiatorami tylko z zalmanem VF700Cu można dojechać na taka wysokość??

1501093[/snapback]

Wieksza wydajnosc zyskujesz krecac rdzen. Choc skoro pamieci tez sie da niezle podkrecic to dlaczego nie skorzystac :D. A pamieci mozesz krecic bez radiatorkow spokojnie na tyle na ile one Ci pozwola, tzn. az do momentu kiedy sie beda pojawialy artefakty. Karta sie nie spali, mozesz byc pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz napisac jak inaczej załozyć zalamna, żeby można było wsadzić pamięci?

Może jakis opis??

 

Bedę Ci wdzięczny.

Panowie jak tam wam działa Sand Andreas na 6600GT?? Ja gram na Very high i aa2x i jakoś działa ale mam wrażenie że przycina :mellow:

1501289[/snapback]

ja grajac tak :

 

Dołączona grafika

 

procek 11x200 karta stock , mam srednio jakies 30 kilka FPS-ow i pelen komfort grania ;) ale jak dam w grze AA na 3 to zaczyna cos migac obraz i nieda sie grac

 

a wracajac do tematu to ja rowniez czekam na jakis sposob zalozenia zalmana i jego radiatorkow na pamieci , moze sie skusze :)

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ci powiem? JA mam mniejsze FSB bo 166 i pamięci na 333 i na aa3 sobie spoko moge grać. Nieraz przytne to wole grac na aa2razy :D

Ogólnie jest spoko. No dajcie to inne założenie tego zalmana :rolleyes:

1501687[/snapback]

widocznie u mnie winą jest jakis czynnik "trzeci" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym trzecim czynnikiem u mnie byla moja bezmyslnosc i okazuje sie ze jesli w windowsie w sterownikach nvidii zmienilem AA z "pod kontrola aplikacji" na x4 a pozniej wszedlem do gry to swobodnie ustawilem w grze AA na 3 a reszta jak wczesniej i gralo sie ok , jutro podam FPS-y

 

ja uzywam ogolnie sterownikow oryginalnych Nvidii 71.89 narazie tylko tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i moim zdaniem jak jest ustawione pod kontrolą aplikacj to gorzej działa. Niewiem dlaczego ale tak jest. Najlepiekj ustawić aa4x i af4x i tak grać. A w grze nic nie ustawiać.

 

Edit:

Jak wziołem zmieniłeś z pod kontrolą aplikacj na 4x to masz 4x na sztywno w każdej grze. Bez względu na to czy w SA ustawisz na 3 czy na 100 to masz aa4 bo tak jest ustawione w sterach. A jak ustawisz na "pod kontrolą aplikacji" to w kazdej grze możesz sobie ustawić inne aa i af. Oto tu chodzi. I czy teraz ustawisz w SA na 3x czy na OFF to bez różnicy bo i tak będzie 4x :D

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamyczek do ogródka pt. "chłodzenie"

 

wiem że ameryki nie odkryłem, ale czasami waryto wrócić do spraw podstawowych np. temp. w budzie

 

Karta Galaxy 6600GT@3D_550/1200_stale, chłodzenie orginalne (fakt ,że chyba troche lepsze niż typowe coolery na 6600GT), + regulator obrotów na panelu z przodu kompa (made in home, napięcia od 5V do 10 V).

 

Temperatury po dodaniu 2 wentyli 80 mm@5V: wyciągowy pod kartą na "wyłamanych" śledziach, nawiewowy - wyharatana dziura w bocznej pokrywie (z zainstalowanym wentylem nawet fajnie wygląda, więc chyba zinstaluje jeszczej jedną 80 na wysokości proca)

Wentylek na 6V - (granica ciszy) temperatura mierzona RivaTuner_Hardware Monitoring przez cały dzień: windows - 55*C, internet, office, MP3 - 60*C, 3Dmark w pętli, gry ok. 70*C, max. temp. - 74*C.

Wentylek na 10V - (szumi!!!) temp. max. poniżej 70*C

dodatkowo max. temperatura na CPU spadła o 7*C!!!

 

Poprzednio było max. na GPU 90*C przy wiatraczku na 5V.

a tak w ogole to po wymianie CODEGENA (wiatrak. min 2500rpm) na Tagana (wiatrak 500 - 1700 rpm) temp. CPUskoczyła o kilka stopni, trochę pomógł dodatkowy wentyl wyciągowy@5V. Wymianę R9550XT na GF6600GT znowu odczuł CPU (fakt, że słabo chłodzony - aluminiowy radiator z wentylem oczywiście @1000rpm) temp. zaczeła dochodzić do - 70*C!!!!. No i wygląda na to, że instalacja po parze wentyli nawiewowych i wyciągowych w okolicach proca i grafy przywroci równowagę w koleracji temperatura_względna cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce robic nowych tematow szukac w 2tys postow:P itp zapytam tu jaka wersje GeForca 6600GT firmy model itp :/ albo najlepsza karte do 950 zl juz uzbieralem:]

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modowalny 6800LE w PCP spokojnie kupujesz selekcjonowanego za taka kase :wink:

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1840 <-- asus modowlany na 12 potoków

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1841 <-- asus modowalny na 16 potoków

 

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1842 <-- MSI modowalny na 12 potoków

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1843 <-- MSI modowalny na 16 potoków

 

przemyśl to

 

UPDATE teraz rzucielm okiem na twój sprzet i stwoerdza ze chyba jednka lepiej jakiś 6600GT + RAM bo 256 to (bardzo)mało :unsure:

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE teraz rzucielm okiem na twój sprzet i stwoerdza ze chyba jednka lepiej jakiś 6600GT + RAM bo 256 to (bardzo)mało  :unsure:

1503443[/snapback]

 

stanowczo gf6600gt i pamieć. A co do poroducenta grafy to nie mam w zasadze róznicy. jak chcesz kreci to bierz gigabayta albo galaxy. albo "selekcjowanego" sparkela tylko ze bez znajaomosci trdudno go dostać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki tera powoli juz decyzja spada ramy se dokupie za miech tera karta chce kupic:] polecaja mi tą

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15311.html

co o nim sadzicie potem i tak ramy kupie 2x 256 kingstona na dualu:p i mi styknie

i btw wytrzyma moj zasilacz tą karte?

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki tera powoli juz decyzja spada ramy se dokupie za miech tera karta chce kupic:] polecaja mi tą

1503573[/snapback]

zasiłka spokojnie ci styknie

 

karta gufniana nie kupuj jej droga i przereklamowana (podobno gainward kupiony przez palita - ale to taka plotka chyba co nie zmienia sprawy ze gainward robi teraz syfne grafy)

 

2x512 to tak ale 2x256 to nadal mało :P chyba ze zostawisz to co masz i puścisz na dualu wszystkie trzy kości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam narazie 1GB to mi styknie :D

Tylko niepokoi mnie fakt że chodzą synchro FSb166 i ddramy na 333. Jakby by kupić procka z FSB200 i nowe ramy ddr400 dało by to jakiegoś kopa? :blink:

 

 

P.S Czekam na testy QX-80Cu tego podobnego do zalmana VF700Cu zobaczymy jak wypadnie. Jak bedą tylko testy to kupie sobie jakieś z tych chłodzeń :D

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nie patrze ramy tera najwazniejsza grafa i nadal dylemat zebym nie popelnil bledu dajcie mi model nie kilka ale jeden do 950zl taki 100% zajebisty bede wdzieczny wtedy :]

tak patrze 6800LE wymiata zwlaszcza jak sie trafi model gdzie dasz rade odblokowac 16 potoków -_-

 

ten http://sklep.benchmark.pl/pelny_15548.html

Czy ten http://sklep.benchmark.pl/pelny_13188.html

lepszy jest moze inny ale konkretnie o 1 chodzmi mi:)

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wsio bierz ASUSA. Moim zdaniem to dobry wybór. Zwłaszcza że za te pieniądze co kupić Geindwarda to możesz do Asusa sobie porządne chłodzenie dokupić. :D Bierz Asusa.

 

 

Umbrella niewywiązałes się ze swojego postu. Jak założyć tego zalmana inaczej żeby weszły radiatorki na mem?? Jak palnełes głupote to powiedz. A jak jest to prawdą to daj jakiś link/opis jak to zrobić??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...