Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Wciaż jeszcze bojuje z moim 6600 od ciulatego TwinTech'a i ostatnio sie zastanawiam czemu arty znikaja jak włącze software shaders? Czy to jest równoznaczne z po prostu kompletnym wyłączeniem akceleracji sprzetowej karty czy jak? Bo jeśli tak to pewnie jednak jest walniete coś w GPU a wciąż mam nadzieje ze uda mi sie znaleść jakiś przegapiony szczegół ktory pozwoli mi ta karte doprowadzic do używalności ale najpierw musz wiedzieć co jej dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was przesiadal sie na ta karte z Radka 9550? Czy znaczny jest przyrost mocy?

Ja sie przesiadlem z R9550. Reszty kompa nie zmienialem a przyrost wydajnosci jest bardziej niz znaczny :)

Na przykladzie 3d markow w 03 mialem max 3800 teraz patrz podpis , a w 05 mialem cos kolo 2000 jak dobrze pamietam teraz ok 4000 , w grach jest to samo. Takze jak masz kase to nie ma co sie zastanawiac. No chyba ze Cie stac na cos lepszego , albo znajdziesz jakas mocniejsza karte za ta cene :)

 

Aha te wyniki byly na podkreconym 9550 :)

 

Jak ci się udało tyle wycisnąć w 3d marku 03? u mnie idzie na 8125pkt

jakim programikiem ją taktowałeś? posiadam GF6600GT galaxy <_<

Taktowania karty takie jak w podpisie no i wynik jest jaki jest.

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przesiadlem z R9550. Reszty kompa nie zmienialem a przyrost wydajnosci jest bardziej niz znaczny :)

Na przykladzie 3d markow w 03 mialem max 3800 teraz patrz podpis , a w 05 mialem cos kolo 2000 jak dobrze pamietam teraz ok 4000 , w grach jest to samo. Takze jak masz kase to nie ma co sie zastanawiac. No chyba ze Cie stac na cos lepszego , albo znajdziesz jakas mocniejsza karte za ta cene :)

 

Aha te wyniki byly na podkreconym 9550 :)

Taktowania karty takie jak w podpisie no i wynik jest jaki jest.

To jak sie pozbede mojego Hisa 9550, to poszukam sobie 6600GT na allegro. Bo chyba wersja zwykla - tzn bez GT nie oplaca sie ladowac kasy - chyba, ze da sie ja podkrecic do poziomu 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki mały problemik, otóż niedawno zepsół mi się wentylator do karty graficznej(Gforce 6600GT).Chciałem go odesłac bo mam jeszcze gwarancje ale kolega mi doradził abym kupił nowy, lepszy wentylator z radiatorem bo bedzie cichszy od tego orginalnego.

Dołączona grafika

 

No i teraz pojawia się moje pytanie. W jaki sposób usunąć ten stary radiator aby nie zniszczyć go do końca?Ja już próbowałem tak na spokojnie ściagnać ten radiator ale blokują dwie wtyczki i teraz nie wiem czy mam je zniszczyć czy jest jakiś szczwany sposób aby to ściagnać.

Dołączona grafika

 

Chciałbym zamontować do tej karty graficznej wentylator Zalmana(VGA VF700-Cu), bo wydaje mi się najodpowiedniejszy do tej karty graficznej(no chyba że macie jakieś inne propozycje ;)) jednak moge się mylić

Dołączona grafika

 

I tutaj się pojawia moje następne pytanie jakie bede mogł osiągnać wyniki w OC z tym wentylatorem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam XFX ale nie jestem jakims maniakiem mieszania sterownikami i zmieniania co chwila bo te daja 1 mark wiecej albo tego typu powody obecnie jade na 81.95 i wszystko jest jak najbardziej ok a zmienilem je po dlugim okresie czasu tylko przez to ze wyszedl NFS ; MW

A już myślałem, że tylko ja tu jestem posiadaczem 6600Gt od XFXa :wink:

KEILTNH możesz napisać jakie Twoja karta osiąga temp?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner(15.8)->Hardware monitoring->Setup ->Plugins->zaznaczamy NVThermalDiode.dll

Nie trzeba modyfikować Biosu by uzyskać odczyt z diody termicznej.

Mozna też ustawić wyświetlanie temperatury na ekranie

RT->Hardware monitoring->prawy myszy na wykresie Core Temperature->setup->show core temp. in on screen display.

Analogicznie można postapić z wtyczką Framrate(zamiast frapsa-ktory czasem obniza wydajność),oraz z użyciem pamięci (video RAM).

Aby działała wtyczka Framrate musi byc uruchomiony RT Statistics Server(jest w folderze Rivy).

 

Wtyczka ta jest dostępna tylko w wer.15.8 Riva Tuner(jakimś cudem wcieło cyfre 8 w tym poscie-wiec poprawiam)

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuras_en jakiego producenta masz karte? moze masz zablokowana czujkę w biosie :) ale i na to jest recepta :] 1845993[/snapback]

Riva Tuner(15.8)->Hardware monitoring->Setup ->Plugins->zaznaczamy NVThermalDiode.dll

Nie trzeba modyfikować Biosu by uzyskać odczyt z diody termicznej.

Mozna też ustawić wyświetlanie temperatury na ekranie

TR->Hardware monitoring->prawy myszy na wykresie Core Temperature->setup->show core temp. in on screen display.

Analogicznie można postapić z wtyczką Framrate(zamiast frapsa-ktory czasem obniza wydajność),oraz z użyciem pamięci (video RAM).

Aby działała wtyczka Framrate musi byc uruchomiony RT Statistics Server(jest w folderze Rivy).

W moim RT tego nie mam... a robię dokładnie tak jak mówisz...Mam wersje 2,0 RC 15,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że tylko ja tu jestem posiadaczem 6600Gt od XFXa :wink:

KEILTNH możesz napisać jakie Twoja karta osiąga temp?

 

Pozdro

nie mam odczytu temperatury w biosie jaki obecnie posiada moja karta a narazie go nie zmieniam , sprobuje tricku z RT jesli sie uda podam temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki mały problemik, otóż niedawno zepsół mi się wentylator do karty graficznej(Gforce 6600GT).Chciałem go odesłac bo mam jeszcze gwarancje ale kolega mi doradził abym kupił nowy, lepszy wentylator z radiatorem bo bedzie cichszy od tego orginalnego.

http://img243.imageshack.us/img243/6858/im0000074sj.jpg

 

 

No i teraz pojawia się moje pytanie. W jaki sposób usunąć ten stary radiator aby nie zniszczyć go do końca?Ja już próbowałem tak na spokojnie ściagnać ten radiator ale blokują dwie wtyczki i teraz nie wiem czy mam je zniszczyć czy jest jakiś szczwany sposób aby to ściagnać.

http://img241.imageshack.us/img241/952/im0000085gq.jpg

 

 

Chciałbym zamontować do tej karty graficznej wentylator Zalmana(VGA VF700-Cu), bo wydaje mi się najodpowiedniejszy do tej karty graficznej(no chyba że macie jakieś inne propozycje ;)) jednak moge się mylić

http://img413.imageshack.us/img413/6679/vf700cucp6bs.jpg

 

 

I tutaj się pojawia moje następne pytanie jakie bede mogł osiągnać wyniki w OC z tym wentylatorem??

 

 

Nie cytuj obrazkow. Costi

jezu nic prostszego :) po prostu scisnij szczypcami te dziubki i tyle, i wycisnij

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam odczytu temperatury w biosie jaki obecnie posiada moja karta a narazie go nie zmieniam , sprobuje tricku z RT jesli sie uda podam temp.

 

Ja biosu też nie zmianiałem ale trick w RT działa,

Temp odczytuje także Everest Ultimate Edition 2006

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem albo ja coś robię źle albo Gigabyte nie ma czujnika temp... Sprawdzałem w RT, Everest, sterowniki wszystkie tempy są oprócz GPU

A sprawdzałeś w Everest Ultimate Edition 2006 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem albo ja coś robię źle albo Gigabyte nie ma czujnika temp... Sprawdzałem w RT, Everest, sterowniki wszystkie tempy są oprócz GPU

MUSISZ MIEĆ WERSJĘ 15.8 Rivy Tuner-wcześniejsza nie posiada pluginu NVThermalDiode.

To nie jest żaden TRIK tylko zwykła wtyczka ktora działa na KAŻDEJ karcie 6600(GT),ponieważ KAŻDY GF6600 ma diode termiczną-jeżeli nie działa to na pewno coś zle robisz.Oczywiście w hardware monitoring trzeba zaznaczyc "ptaszkiem" core temperature ,żeby w ogóle był wykres temperatury na tej zakładce.Zaznacz też na zakładce "hard...monitoring" opcje "enable background monitoring".

Można też wymusić pojawienie się temperatury w trayu trzeba tylko zaznaczyc opowiednią opcję ,analogicznie jak w moim wcześniejszym opisie.Gdy zaznaczona jest "show cortetemp in on screen display" temperatura będzie widoczna tylko w czasie gry(no i na wykresach).Z Riva tuner mozna robić wiele cudów-nawet odczytywać temp.CPU,systemu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde chyba niepotrzebnie zaczolem sie patrzec na te temperatury wtepny krotki test karta pracujaca w windowsie przez 5 godzin na oryginalnych ustawieniach 500/1000 54 stopnie 20 minut gry w nfs;mw 69 :( w sumie gralem juz np. caly dzien w nfs;mw i zadnych bledow nie bylo ani nic wiec narazie sie nie martwie ale porobie jeszcze testy i dam znac jakie temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że troszkę wysokie temperatury :|...

 

z ciekawości zapuściłem kartę w 500/1000 i po 20 min w MW 54 stopnie ...Zalman VF700 robi swoje :)...

 

btw jak już o MW mowa - u Was też jest tak że NFS znosi takty przy których inne giery się krzaczą niemiłosiernie ?? - moja karta bez artefaktów leci 550/1180 w każdej gierce - a w MW (a także U1 i U2) bez problemów śmiga w 570/1220 :|...dziwne ale prawdziwe :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MUSISZ MIEĆ WERSJĘ 15.8 Rivy Tuner-wcześniejsza nie posiada pluginu NVThermalDiode.

To nie jest żaden TRIK tylko zwykła wtyczka ktora działa na KAŻDEJ karcie 6600(GT),ponieważ KAŻDY GF6600 ma diode termiczną-jeżeli nie działa to na pewno coś zle robisz.Oczywiście w hardware monitoring trzeba zaznaczyc "ptaszkiem" core temperature ,żeby w ogóle był wykres temperatury na tej zakładce.Zaznacz też na zakładce "hard...monitoring" opcje "enable background monitoring".

Można też wymusić pojawienie się temperatury w trayu trzeba tylko zaznaczyc opowiednią opcję ,analogicznie jak w moim wcześniejszym opisie.Gdy zaznaczona jest "show cortetemp in on screen display" temperatura będzie widoczna tylko w czasie gry(no i na wykresach).Z Riva tuner mozna robić wiele cudów-nawet odczytywać temp.CPU,systemu itp.

Ściągnąłem te wersję co mi podałeś i faktycznie jest :) Dzieki bardzo! Ja w Windowsie mam 52'C natomiast przy Q4 nawet do 73'C Przy 550/1150 :blink: Teraz przyjdzie czas na jakieś chłodzenie... :wink: Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że troszkę wysokie temperatury :|...

 

z ciekawości zapuściłem kartę w 500/1000 i po 20 min w MW 54 stopnie ...Zalman VF700 robi swoje :)...

 

btw jak już o MW mowa - u Was też jest tak że NFS znosi takty przy których inne giery się krzaczą niemiłosiernie ?? - moja karta bez artefaktów leci 550/1180 w każdej gierce - a w MW (a także U1 i U2) bez problemów śmiga w 570/1220 :|...dziwne ale prawdziwe :huh:

Cos wysoka ta temperatura jak na taki cooler :blink: na moim Pentagramie AL, mam 54c(tez w MW ;] ) ale na 570mhz...no chyba ze zalmanik skręcony na minimum :>

 

PS-> do wszystkich co sie martwią o temperatury - jezeli nie przekracza 90c ja bym sie nie przejmował, gpu zwalnia dopiero przy 145c wiec jak tak jest ustawione to chyba inzynierowie nv wiedzieli co robią :>(co nie znaczy ze lepsze chlodzenie sie nie przyda ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner(15.8)->Hardware monitoring->Setup ->Plugins->zaznaczamy NVThermalDiode.dll

Nie trzeba modyfikować Biosu by uzyskać odczyt z diody termicznej.

Witam

Właśnie ustawiłem czujnik temperatury w sposób opisany wyżej. Temperatura w windowsie to 47 st. C. Wcześniej na ustawieniu "default" odczyt temperatury wskazywał 35 st. C.

Który odzczyt jest poprawny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...