Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Chiński serwis PConline zaprezentował zdjęcia karty graficznej Inno3D GeForce 6600 GT, dla magistrali AGP 8X/4X. Karty te posiadają 128 i 256 MB pamięci DDR-3, o czasie dostępu, równym 2ns i szerokości szyny danych, równej 128 bitów. Zegary taktujące wynoszą 500 MHz dla układu graficznego oraz 1 GHz dla pamięci RAM. Na kartach GeForce 6600 GT AGP montowane są mostki HSI, umożliwiające "konwersję" sygnału AGP na PCI-Express i na odwrót. Cena modelu, wyposażonego w 128 MB pamięci, w Chinach wynosi około 1800 Yuanów, czyli mniej więcej 750 złotych.

 

 

http://pclab.pl/art12296.html

 

Czy coś można dodać? Szykuje się rynkowy hit :)No, chyba, że modele 6700 i 6800 zbliżą się cenowo. Tylko oczywicie cena w Polsce będzie pewnie na poziomie ok. 1000 zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że jak ktoś ma w miarę porzadną kartę z suppotem DX 9.0 to moim zdaniem nie ma wiekszego sensu inwestować w tą samą technologię, tylko szybszą. Chyba, że cena na serio będzie adekwatna do wydajności ( ok. 800 zł)

 

To, że karta jest 128 bit na pamieciach, to ok. 30% strata wydajnościowa w stosunku do 256 bit, czyli nie tak dużo.

 

PS2- totalnym hitem będą za to 6200 na AGP ( jeżeli wyjdą). Już wiadomo, że modują się na 6600, cena niska ( ok. 400 zł)...NVIDIA daje czadu ostatnio. Ciekawe za to, co sie będzie dziać za ok. 4 miesiace ( nowa generacja kart) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eine oft gestellte Frage ist die nach dem Verfügbarkeitstermin der AGP-Versionen der neuen Mainstream-Grafikkarten. ATI Radeon X700 (Pro/XT) und nVidia GeForce 6600 (GT) bieten im Bereich zwischen 150 und 250 Euro ein attraktives Preis-Leistungsverhältnis, sind aber zunächst nur als PCI Express Varianten eingeführt worden. Viele Anwender möchten aber auch ihre jetzigen AGP-Systeme mit diesen Grafikkarten aufrüsten. Während es bei der ATI Radeon X700 Serie weiterhin noch unklar ist, wann die AGP-Modelle erhältlich sein werden, hat nVidia jetzt erstmals einen Termin für die GeForce 6600 (GT) in Aussicht gestellt.

 

Ende Oktober sollen GeForce 6600 AGP und GeForce 6600 GT AGP nach Auskunft des Grafikchip-Herstellers offiziell eingeführt werden. Bis die Grafikkartenhersteller diese dann auf den Markt bringen, dürfte es nur kurze Zeit dauern, so dass mit einer Verfügbarkeit im Handel ab Mitte November zu rechnen ist.

Die PCI Express Modelle sind derzeit für rund 140 bzw. 220 Euro erhältlich. Ähnlich dürfte es bei den AGP-Varianten aussehen. Dies hängt aber wie üblich auch von den verfügbaren Stückzahlen und der Nachfrage ab.

http://www.hartware.net/news_37251.html

 

Ja dopiero zaczynam się czuczyć Niemieckiego ale wyczytałem z tematu artykułu i samego że te GF pojawią się w Listopadzie jupiii może ktoś to przetłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe 6600 zbyt dobrym zakupem w porównaniu z modowalnym 9800se by nie było moim zdaniem - 6600 bardzo mocno odstaje od 6600gt, jest niewiele szybsze od x600xt. Z tymże, ratuje ją świetna podkręcalność... Za to 6600gt wygląda rewelacyjnie, jeśli nie przesadzą z ceną, szykuje sie świetny produkt.

Zaś co do gf6200 - bardzo dużo zależeć będzie właśnie od modowania. Bo sama wydajność ciekawie się nie prezentuje: karta mieści się w pomiędzy x300 a x600pro, także bez rewelacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty juz są,trzeba tylko się zainteresować!! te sa na pcx ale cena będzie pewnie identyczna=> [ http://sklep.gral.pl/podzespoly/index_cenn...pdgr=192&aaa=21 ]

Dobra milano=>ja ci będę po raz enty odpisywał a ty mnie będziesz po raz enty pytał!!Teraz może ty cos napisz,tak bym ja się dowiedział czegos czego nieznalazłem!! :google:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sa jakies plytki pod AMD 64 z PCI-Express ??

Jesli tak to czy jakies ciekawe? Bo kupuje kompa i nie wiem

czy czekac na 6600 GT na AGP czy na plytke z PCI-Express

Podobno lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sprawdzona plytke z AGP i poczekac na

6600 GT. Tylko kiedy to bedzie ???? Juz nie moge wytrzymac ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku GF6600 kluczowa jest cena, bo Radek 9800 Pro mam bardzo mocną pozycje na rynku, a wydajnościowo też wiekszości styka... Zresztą jak się dobrze poszuka to na Allegro to można wytargać 6800LE@16p6v za ok 1000 zł, ja swojega Leadteka 6800LE wychaczyłem za 1029 zł. Warto szukać... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFORCE 4 będzie miał PCI-E, ale tylko 2 w najwyższych odmianach. Na 754, NVIDIA przewiduje odmianę tylko z AGP.

Znalazlem cos ciekawego na anandtech

The nF3 Ultra is targeted at Socket 939, with the nF3-250Gb and basic nF3-250 aimed more at Socket 754. This distinction will likely blur due to the recent introduction of the nForce4 chipset, but there is no real performance difference in the nF3-250 and nF4 chipset families. The major difference is that nForce3-250 chipsets are for AGP video and nForce4 is for PCI Express video

Caly artykul (opis nowej plyty epoxa na s939) :

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2253&p=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada moment będą 4.Jeden jest juz viaK8T890,a następnie nforce4,sis 756,ati RX480 wszystko jak pamiętam pod AMD64.Ja bym wzioł z pci-expr.A jak tak ci się spieszy to weź co tam jest,tylko za rok jeszcze raz będzie ci się spieszyć jak będziesz chciał nową grafę zastosować w starym agp.Ale wszystko to kwestja kasy,jak cię stać to wszystko możesz mieć jak ci się zachce.A puki co są nowi konkurenci dla 6600,ati x700.X700pro za mniejwięcej 1000zł,ale bez pro jakies800zł.I bardzo dobrze,tyle ze narazie na pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...