Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie wiem, porownujecie X800SE za 1700zł i 6800 za 1400zł - wydajnosc taka sama a cena...

juz lepiej kupic nowego 6800GT leadteka za ta sama cene co x800SE, i wtedy nie bedzie watpliwosci co do wydajnosci ;)

 

 

dvie1 - mysle ze bez problemu sprzedasz potem radka, bo za tanioche go kupujesz ;) - strat raczej miec nie bedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki...Quam-Jest taka sytuacja:

Kupujesz karte za 2000zł która wg oficjalnych specyfikacji ma 16 potoków 6 VS itd.Wszystko chodzi cacy HL2 150 klatek Far Cry też itp..Po 2 miechach okazuje się ze karta ma w rzeczywistości 8 potoków i co????To już jest dla Ciebie shit????Mimo iż wszystko zasuwa na niej równo????

Dla mnie ważne by było żeby karta zasuwała tak jak GF6800U i Rx800xt i czy okazałoby sie ze mają 8 czy 4 potoki top by mnie już rybka....

Oczywiście masz prawo nie miec zaufania do jakiejś firmy..Twoja sprawa...

No to prawda -jesli planujesz grac z AA/AF w 1280x1024 to 256mb to mus....

 

hmmm..To dziwne bo mój qmpel tez ma GF6800GT Leadteka i na zegarach 415/1100 ma wyniki nawet nieco wyższe niż GF6800U.

 

Zalezy kto i jak robi testy...Poszukam to podam kilka linków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze za ą cene to sobie go moga w dupe wsadzic (tego x800se), ja bardziej myslałem o wersji 128ddr, która bedzie przeciwnikiem 6800le. Powiem wam, ze ati sie opierdala z tymi cenami nv ma lepsze ceny i wogóle lepszy stosunke cena/wydajnosc. aha jakby co to jestem fanem ati, zeby niebyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czyham na GF6600GT na AGP, na razie znalazłem jedynie to (sklep Tweak'a).

Ma ktoś linka do produktu Gainwarda :?:

Jutro (czyli już dzisiaj) będą miał tą kartę na testy. Od tej firmy:

http://www.reset.strefa.pl/

 

Postaram się dać jakieś sprawozdanie w weekend :)

 

Update

 

Oki...Quam-Jest taka sytuacja:

Kupujesz karte za 2000zł która wg oficjalnych specyfikacji ma 16 potoków 6 VS itd.Wszystko chodzi cacy HL2 150 klatek Far Cry też itp..Po 2 miechach okazuje się ze karta ma w rzeczywistości 8 potoków i co????To już jest dla Ciebie shit????Mimo iż wszystko zasuwa na niej równo????

Dla mnie ważne by było żeby karta zasuwała tak jak GF6800U i Rx800xt i czy okazałoby sie ze mają 8 czy 4 potoki top by mnie już rybka....

Oczywiście masz prawo nie miec zaufania do jakiejś firmy..Twoja sprawa...

No to prawda -jesli planujesz grac z AA/AF w 1280x1024 to 256mb to mus....

 

hmmm..To dziwne bo mój qmpel tez ma GF6800GT Leadteka i na zegarach 415/1100 ma wyniki nawet nieco wyższe niż GF6800U.

 

Zalezy kto i jak robi testy...Poszukam to podam kilka linków...

GF 6600 (GT) faktycznie ma 4 potoki na dwie jednostki TMU - na dniach będę to jeszcze raz udowadniał.

Natomiast co do taktowania to na pamięciach mamy nie 1100 tylko 550 MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki...Quam-Jest taka sytuacja:

Kupujesz karte za 2000zł która wg oficjalnych specyfikacji ma 16 potoków 6 VS itd.Wszystko chodzi cacy HL2 150 klatek Far Cry też itp..Po 2 miechach okazuje się ze karta ma w rzeczywistości 8 potoków i co????To już jest dla Ciebie shit????Mimo iż wszystko zasuwa na niej równo????

Nie... Kupiłem 5900XT za 1000zł kiedyś bo wg. oficjalnych specyfikacji miała mić pełne wsparcie dla Dx9.0 i 8 potoków... i FAKTYCZNIE SUPER BYŁA szczególnie w FarCry...

 

A w HL2 pewnie w 1024 jak nie 800x600 bede musiał grać na GF bo na 1280 będzie mi rwać na GF 6800 GT ( + proc słaby) bo nie dosć ze wg. xbit labs 6800GT a AMD64 4000+ miał w 1280 40-50FPS to na moim pentiumie 25-35 pewnie... jeszcze ramu nie mam 1Gb... tylko 512...

 

ja nie wiem, porownujecie X800SE za 1700zł i 6800 za 1400zł - wydajnosc taka sama a cena...

To porównuj 6800MSI (Fakt że PCI-E...) 256Mb za 1623zł z X800SE MSI 256Mb za 1650zł ...

 

Także daj czas na wprowadzenie tego produktu na rynek przez inne firmy... to tak jak porównywać

 

X800 XT od HISa a X800 XT od firmy ELSA... jest różnica w cenie... 900zł !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ciagle zapominam o tym pisac: 6600gt agp juz od paru dni jest na magazynach polskich hurtowni ale cena na razie jest 'tel' dzis zadzwonie i sie dowiem ale mysle ze nie moze byc za wysoka bo gf6800 asusa jest za 850zl wiec mam nadzieje ze na 6600gt nie bede musial wydac wiecej niz 700zl (mowie o cenach z hurtowni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quam...

Chyba ni zrozumiałes o co mi chodziło...

Ale napisze może inaczej....Przykładowo masz GF6800GT a jak wiadomo karta wypas..I teraz się dowiadujesz że ma 4 potoki...I co??w tym samym momencie jest to dla Ciebie shit?????

 

I to co piszesz można włożyc między bajki...GF6800GT przycina w HL2?????w 1280????!!!!!!

Człowieku!!!jak już pisałem qmpel ma GF6800GT z Leadteka +AXP3200+ 512MB ramu i giera mu śmiga 1280x1024 z AAx2 i AF i wszystkimi ustawieniami na maxa...Sam u niego troche grałem bo na moim Ti4200 to już nie to samo:P

Zresztą Ty sie opierasz cały czas na testach z XbitLabs...Obadaj ten link:

http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2278&p=1

 

 

Co do cen tego Rx800SE to oczywiście masz racje--nie można porównywac MSI z Sapphire..Jednak jak twierdzisz że HiS x800SE będzie kosztował ok 1350-1400 zł to i tak o wiele za dużo bo np GF6800 z Leadteka jest już za 1199zł....

 

http://computer.istore.pl/sklep,740,985593...n,113982,0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!exec ma racje - wszystko jest kwestia czasu - jade w styczniu z kumplem do raichu na zakupy (2 X 6600GT) :) tam juz teraz GT kosztuje 179 euro - club3d - jak to dobrze mieszkac przy granicy :)

Qrcze, podaj jakiegos linka do sklepu, bo juz mialem kupowac karte w USA. Ale jezeli taka sama cena jest w DE to moze z tamtad sobie sprowadze. USA sa cztery karty do wyboru www.gameve.com i w zasadzie jest juz zdecydowany.

Jezeli o chodzi o polska cene to nie chce mi sie wiezyc, ze beda kosztowac ponizej 800 PLN. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ktos podawal w tym poscie :) poszukaj sobie :)

Kurde faktycznie, pare postow wyzej :oops: . Ale i tak cena jest wyzsza niz w USA. W tym tygodniu chyba zamawiam karte, moze na gwiazdke bedzie :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traczyk....

Wiem że ważne jest ile karta ma potoków ale czy aż tak bardzo????

Ważne że za tę cenę ma bardzo dobrą wydajnośc....

 

Sam postanowiłem ją kupic po świętach nie za to ile ma potoków tylko za to że za cene do 1000 zł-a za 2 miechy pewnie ok 900-niczeho lepszego nie kupie na AGP......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

When we take a closer look we can see that indeed the 6600 GT is using a 500 Mhz core and 500 MHz(2x) on the memory with '8' Pixel pipelines and 3 Vertex processors. The 6600 series can write only four color pixels per clock and has a fragment crossbar. The NV43 does appear to have eight pixel shader/texture units, so its not an "8 x 1" design or a "4 x 1" design. It's more of a hybrid, but the fragment crossbar ensures all four of the chip's ROPs are well utilized. As the benchmarks will show, this works quite well.

http://www.guru3d.com/article/Videocards/150/2/

 

Tak czy siak karta ma 8 potokow. Problem tylko z okresleniem ile przypada na tmu.

 

Teraz sie tylko zastanawiam na jaka firme sie decydowac. Moze pomozecie. Do wyboru (jak dla mnie) :

 

1. Leadtek - http://www.buyxg.com/store/item.asp?id=1169

2. MSI - http://www.buyxg.com/store/item.asp?id=1168

3. Albatron - http://www.buyxg.com/store/item.asp?id=1166

czy moze

4.XFX - http://www.buyxg.com/store/item.asp?id=1167

 

Nigdy z zadna z firm nie mialem doczynienia. MSI daje duze wyposazenie i jest vivo wg producenta. O Leadtek`u i Albatronie nie wiele slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traczyk....

Wiem że ważne jest ile karta ma potoków ale czy aż tak bardzo????

Ważne że za tę cenę ma bardzo dobrą wydajnośc....

 

Sam postanowiłem ją kupic po świętach nie za to ile ma potoków tylko za to że za cene do 1000 zł-a za 2 miechy pewnie ok 900-niczeho lepszego nie kupie na AGP......

o Domell z pclab'a :)

 

bardziej by mi pasowalo 8x1 teraz coraz mniej gier wykorzystuje multi-texturing takze 2 jednostki TMU sa zbedne :) lepiej miec 8x1 niz 4x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie tylko zastanawiam na jaka firme sie decydowac. Moze pomozecie. Do wyboru (jak dla mnie) :

 

1. Leadtek - http://www.buyxg.com/store/item.asp?id=1169

2. MSI - http://www.buyxg.com/store/item.asp?id=1168

3. Albatron - http://www.buyxg.com/store/item.asp?id=1166

czy moze

4.XFX - http://www.buyxg.com/store/item.asp?id=1167

 

Nigdy z zadna z firm nie mialem doczynienia. MSI daje duze wyposazenie i jest vivo wg producenta. O Leadtek`u i Albatronie nie wiele slyszalem.

 

osobiscie mysle, ze albatron z tych jest najlepszy - w zapowiedziach tej karty wspominali o pamiatkach 1,6ns. xfx to pine - dla mnie typowy tani tajwan.

co do ceny gainwarda 6600gt. warto zauwazyc, ze jest on taktowany wyzej niz referencyjny 6600gt i wyszedl nawet ciut taniej niz wersja dla PCIE (pisze o cenach z komputronika). z drugiej strony czy warto kupic 6600gt za 1200 jesli za 100 wiecej mozna dostac 6800 z 12 potokami? hmmmmm chyba lepiej doplacic. ale chetnie zobaczylbym testy tego gainawrda. wtedy mozna wybierac konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze mówiąc... to chyba kupie 6600T zamiast 6800LE bo znowu mnie skusi odblokowyać potoki i coś zepsuje i święta z grafą poszły :( :( :(

 

PS, na sklepie tweak beda mieli najbliższym czasie gainwardy 6600GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gainwardy 6600GT

...kurcze narazie gainward 6600GT kosztuje ponad 1200 zł. W takiej cenie to się nie opłaca tego kupować tylko dołożyć 100-200 zł i kupić 6800, ale z drugiej strony 1400 zł za grafike to przesada moim zdaniem. Ja mam tak, że nie kupuję kart powyżej 1000 zł. Mam nadziejż, że ceny 6600GT spadną bo również jestem zainteresowany tą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadna spadna - w polowie stycznia wszystkie ceny ida w dol.

A poza tym wystarczy porownac jaka jest roznica cenowa za granica miedzy wersjami pcx a agp - na razie jest to jakies 25% roznicy na niekorzysc agp. A w polsce gt pcx mozna dostac juz za 720zl. Trzeba poczekac az pojawia sie karty innych firm we roznych sklepach. Bo placic 1130zl za 6600gt gainwarda nie ma sensu kiedy mozna kupic za 1150zl 6800 asusa. No ale inna bajkia ze gainward to najdrozsza firma i jego 6600gt pcx kosztuje mniej wiecej tyle co wersja agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba wezme Gainward'a. Wydaje mi się, że grafika tej firmy to jedna z najlepszych, ale oczywiście poczekam nawet i do lutego jeśli trzeba będzie na niższe ceny. Generalnie styczeń i luty to jest martwy okres, wtedy nikt nic nie kupuje (poza cierpliwymi, którzy wytrzymali trudny świąteczny okres), dlatego ceny spadają. Kto miał kupić, a miał ciśnienie to kupił, żeby na święta się cieszyć. Ja poczekam i mam nadzieję, że cierpliwość moja zostanie nagrodzona :D

A Wy jakie firmy kart graficznych preferujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...