Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm...Lucas-tutaj masz dużo racji...

 

pamiętam jak ja w lipcu 2002 kupowałem GF4Ti4200 z Leadteka za 800 zeta to była to karta niemal topowa(no szybsze były tylko GF4600 i GF4400-zresztą szybko wycofany, tak że ten 4200 to była druga najszybsza karta na rynku!!!!)czyli zajmowała miejsce które zajmuje dziś GF6800GT...hehehehe

 

I tu jest pies pogrzebany...Wtedy niemal high-endową kartke można było dostac za 800-1000 zł a dzis za karte podobnej klasy jaką była w 2002 roku(do czasu pojawienia się R9700pro)Gf4200-trzeba wyłożyc CONAJMNIEJ 1500 zeta....

 

Co do tego zapasu mocy to ja myślę że na tej karcie można spokojnie wytrzymac rok albo nawet więcej...

128-bitowa szyna nie będzie chamulcem dla ludzi którzy grają bez AA/AF a jak wiadomo to ten GF6600GT jest też wydajniejszy od R9800pro a nawet w większości testów od 9800xt...

 

Mnie niestety nie stac na karte za 1500 zeta i dlatego czekam az GF6600GT bedzie za 700-800zł...

Nooo..chyba że wygram w totka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem 6600gt 128ddrIII w pcprojekcie za 860zl pamiatki 2ns firma jakas 3d link.w 3dmarku 2005 na procku athlon 1700+ mam 2850pkt. najbardziejsmieszy mnie ze w riva tuner ma rdzen 300mhz pamec 900mhz.az tak firma zanizyla rden?czy podkrecaic go na 500mhz?tak jak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300MHz to on ma w trybie 2d. 500 w 3d. Jak włączysz np. nfs'a i rive to powinna pokazać 500. Więc wszystko z nim jest ok. :wink: Apropo. Jak głośne jest to cacko? Próbowałeś podkręcać? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem 6600gt 128ddrIII w pcprojekcie za 860zl pamiatki 2ns firma jakas 3d link.w 3dmarku 2005 na procku athlon 1700+ mam 2850pkt. najbardziejsmieszy mnie ze w riva tuner ma rdzen 300mhz pamec 900mhz.az tak firma zanizyla rden?czy podkrecaic go na 500mhz?tak jak powinno byc?

z tym rdzeniem to chyba normalne. o ile mi wiadomo w 6600gt pracuje on z innymi taktowaniami w 2d /300MHz/ i 3d /500/. RT pokazuje ci chyba owe 2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz domyslelm sie tego ale nie bylem pewny.narazie nie podkrecalem ale nidlugo sie skusze.a jezeli chodzi o glosnosc to gdzies kolo 32db bo jest troszke glosniejszy niz pentagram na najwyszych obrotach(27db).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się założyć na niego chłodzenie Zalmana ZM 80C? Bo też przymierzam się do tej grafy ale jak dla mnie 32 dB to dużo za dużo bo obecnie najgłośniejszy w moim kompie jest Chieftec 360-DF :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy da sie zalozyc.moglby byc problem z tym ukladem co zmienia sygnal z pci na agp bo on tez musi byc chlodzony.akurat mi halas nie przeszkadza bo zawsze muza na fulla u mnie idzie.przy filmach jeste juz lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly numer :)

 

A z innej beczki - w wielu testach czytalem narzekania, ze radiator na 6600GT AGP nie dotyka do pamieci, co powoduje ze strasznie sie grzeja. Co myslicie o tym, zeby miedzy radiatorem a pamieciami umiescic miedziana lub aluminiowa plytke, ktora bedzie dawac styk? Waszym zdaniem poprawi to odprowadzanie ciepla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze jest to iż kiedy były pierwsze newsy o wydajności kart 6800 i X800 to każdy gadał że ATI jest de best a NV blee ;D a teraz to każdy dawny posiadacz R9800 zmienia od razu na 6800 :wink: to powiedzcie że to nie dulszczyzna.

 

Co do 6600GT i 6600 na AGP to hmm coś do mnie te karty z 128-bit magistralą nie przemawiają coś wolę jednak solidne 256-bit większa przepustować, po prostu czysta brutalna siła obecnie to dla mnie wygląda tak że 6600 i 6600GT oraz inne karty z 128-bit bardzo mi się kojarzą z wersjami SE od ATI :wink: czyli 256-bit jako zarezerwowana dla kart z wyższej półki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę zbaczajać z tematu - ciekawe ile nVidia musiała zapłacić twórcom Rivy aby w ich programie pisało tak kłamliwe taktowanie efektywne dla pamięci - toż jest czysty bezsens. Dobrze, że jeszcze nie kazali napisać, ze 6800 Ultra w porównaniu do 6800 LE ma rdzen taktowany zegarem 800 MHz (w koncu ma dwa razy wyższą wydajność rdzenia)

 

Costi - co do tego to się jeszcze okaże. Szkoda, ze mieszkasz w Warszawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi - co do tego to się jeszcze okaże. Szkoda, ze mieszkasz w Warszawie :)

Opieram swoja wypowiedz na testach z roznych stron. Trudno, zeby wszyscy nie mieli racji, prawda? ;)

 

A co ma Warszawa do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi - co do tego to się jeszcze okaże. Szkoda, ze mieszkasz w Warszawie :)

Opieram swoja wypowiedz na testach z roznych stron. Trudno, zeby wszyscy nie mieli racji, prawda? ;)

Podobnie jak wszyscy twierdzą, że 6600 ma 8 potoków :lol:

 

A co ma Warszawa do tego?

W piątek zobaczyłbyś testa :) którego właśnie teraz robię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek zobaczyłbyś testa którego właśnie teraz robię

To podziel się wynikami testów, które przeprowadziłeś.

nie omieszkam

 

lecz na internecie będzie to dopiero w przyszły piątek wszytko pisze tutaj: www.egielda.com.pl

 

szkoda, tylko, że się wcześniej nie pochwaliłem, to bym wykonał jakieś testy któe by was interesowały. A tak to za godzinkę pozbywalm sie GF 6800 i zostanie mi tylko 6600 GT oraz 9800 PRO.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się Sparklem 6600GT przez pare chwil, pierwsza rzecz - najcichsza to ona nie jest ale to jedyny minus na pierwszy rzut oka. Jakość obrazu całkiem, całkiem :) puscilem standardowe 3marki bo gierek nie miałem pod ręką :/ karta mimo pamięci 2.0 dała się puścić na 1.1 GHz, rdzeń 550 (na wiecej kombinowania nie miałem czasu). Wyniki na defaultowych ustawieniach, bez zadnego kombinowania z ustawienianimi windy i sterowników:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3456282

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=371367

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8298653

 

wynik z 2001 bez krecenia grafiki

 

Ogólnie karta jest godną następczynią 9800pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się Sparklem 6600GT przez pare chwil, pierwsza rzecz - najcichsza to ona nie jest ale to jedyny minus na pierwszy rzut oka. Jakość obrazu całkiem, całkiem :) puscilem standardowe 3marki bo gierek nie miałem pod ręką :/ karta mimo pamięci 2.0 dała się puścić na 1.1 GHz, rdzeń 550 (na wiecej kombinowania nie miałem czasu). Wyniki na defaultowych ustawieniach, bez zadnego kombinowania z ustawienianimi windy i sterowników:

Hmmm ja chciałem tylko jedno zauważyć - pamięci podkręciłes na 550 MHz, ni na 1,1 GHz

 

Ale to tylko taka mała uwaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się Sparklem 6600GT przez pare chwil, pierwsza rzecz - najcichsza to ona nie jest ale to jedyny minus na pierwszy rzut oka. Jakość obrazu całkiem, całkiem :) puscilem standardowe 3marki bo gierek nie miałem pod ręką :/ karta mimo pamięci 2.0 dała się puścić na 1.1 GHz, rdzeń 550 (na wiecej kombinowania nie miałem czasu). Wyniki na defaultowych ustawieniach, bez zadnego kombinowania z ustawienianimi windy i sterowników:

jak za tą cene to wyglada całkiem nieźle i do tego można zapodać SLi (w wersji PCIe) - do okazjonalnego grania wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja chciałem tylko jedno zauważyć - pamięci podkręciłes na 550 MHz, ni na 1,1 GHz

 

Ale to tylko taka mała uwaga

Słyszałeś o pamięciach DDR? :P bo nie wiem w takim wypadku po co podaje sie ze są np. DDR400...

 

Ale to tylko taka mała uwaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja chciałem tylko jedno zauważyć - pamięci podkręciłes na 550 MHz, ni na 1,1 GHz

 

Ale to tylko taka mała uwaga

Słyszałeś o pamięciach DDR? :P bo nie wiem w takim wypadku po co podaje sie ze są np. DDR400...

 

Ale to tylko taka mała uwaga...

I co z tego ze to jest pamięć DDR ? To oznacza, ze ma ona wyższą częstotliwość niz rzeczywiscie ?

Wystarczy poczytac troche moich postów i zobaczysz.

 

Jeśli nieco brakuje w temacie to zapraszam tutaj:

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=96

 

Tam od rozdziału ozaczanie pamieci - specyfkacja oraz "taktowanie efektywne".

 

co do oznaczenie DDR400 owszem pisze sie bo to znaczy 400 MT/s czyli 200 MHz.

zas taktowanie pamieci w tym sparklu to 550 MHz i nic tego nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chce mi sie z Tobą spierać bo pisać żeby pisać nie mam czasu a dziecinne uwagi w twoim stylu już dawno mi się znudziły tym bardziej ze wcześniej było taktowanie podawane tak jak ja napisałem. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chce mi sie z Tobą spierać bo pisać żeby pisać nie mam czasu a dziecinne uwagi w twoim stylu już dawno mi się znudziły tym bardziej ze wcześniej było taktowanie podawane tak jak ja napisałem. EOT.

kole w oczy jak ktos pisze prawde ?

 

Jesli 6600 gt ma 1 GHz na pamieciach to twoj radeon x800 xt ma 1000 MHz taktowany rdzen. A na autostradzie samochody jezdza z predkoscia 300 km/h i wiecej

 

a dziecinnie to bynajmniej nie moje uwagi sa tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chce mi sie z Tobą spierać bo pisać żeby pisać nie mam czasu a dziecinne uwagi w twoim stylu już dawno mi się znudziły tym bardziej ze wcześniej było taktowanie podawane tak jak ja napisałem. EOT.

kole w oczy jak ktos pisze prawde ?

 

Jesli 6600 gt ma 1 GHz na pamieciach to twoj radeon x800 xt ma 1000 MHz taktowany rdzen. A na autostradzie samochody jezdza z predkoscia 300 km/h i wiecej

 

a dziecinnie to bynajmniej nie moje uwagi sa tutaj.

Koleś ale problemy robisz....Taktowanie pamięci Sparkle 6600gt to efektywne 900 mhz, wszędzie przecież podawana jest częstotliwość EFEKTYWNA. Tak więc 1ghz to nie żaden błąd czy ściema, poprostu czepiasz się niepotrzebnie bo każdy wie o co biega. A jak nie to looknij http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15311 i kłuć się z Komputronikiem że kłamią ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś ale problemy robisz....Taktowanie pamięci Sparkle 6600gt to efektywne 900 mhz, wszędzie przecież podawana jest częstotliwość EFEKTYWNA. Tak więc 1ghz to nie żaden błąd czy ściema, poprostu czepiasz się niepotrzebnie bo każdy wie o co biega. A jak nie to looknij http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15311 i kłuć się z Komputronikiem że kłamią ....

a co komputronik to jakas wyrocznia czy co ?

na swoich stronachpsiza ze np fx 5900 ma 8 potokow, ze mamy w sprzedazy pamieci PC400 czyli maja one przepustowosc 400 MB/s co jest czystym bezsensem

 

Taktowanie efektywne nie ma podstaw istniec i jest klamliwym podawaniem czestotliwosci pamieci i nie robi nic po za tym ze wprowadza w blad potencjalnego czytelnika czy klienta

 

wracajc do komputronika to ja juz nie raz do nichpisalem konczylo sie na wyslaniu maila odemnie i brak jakiejkolwiek odpowiedzi z drugiej strony. jesli nie potrafia poprawic bledow na swojej stronie to juz nie moja wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś ale problemy robisz....Taktowanie pamięci Sparkle 6600gt to efektywne 900 mhz, wszędzie przecież podawana jest częstotliwość EFEKTYWNA. Tak więc 1ghz to nie żaden błąd czy ściema, poprostu czepiasz się niepotrzebnie bo każdy wie o co biega. A jak nie to looknij http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15311 i kłuć się z Komputronikiem że kłamią ....

a co komputronik to jakas wyrocznia czy co ?

na swoich stronachpsiza ze np fx 5900 ma 8 potokow, ze mamy w sprzedazy pamieci PC400 czyli maja one przepustowosc 400 MB/s co jest czystym bezsensem

 

Taktowanie efektywne nie ma podstaw istniec i jest klamliwym podawaniem czestotliwosci pamieci i nie robi nic po za tym ze wprowadza w blad potencjalnego czytelnika czy klienta

 

wracajc do komputronika to ja juz nie raz do nichpisalem konczylo sie na wyslaniu maila odemnie i brak jakiejkolwiek odpowiedzi z drugiej strony. jesli nie potrafia poprawic bledow na swojej stronie to juz nie moja wina

Człowieku chyba świat chcesz zmienić i ludzi światopogląd. Obawiam się jednak że jesteś do tego za mały więc nie podejmuj się takich rzeczy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...