Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku chyba świat chcesz zmienić i ludzi światopogląd. Obawiam się jednak że jesteś do tego za mały więc nie podejmuj się takich rzeczy :!:

to ze swiat chce zmienic to sie nie zgodze, gdyz bardzo ale to bardzo wielu uzywa taktownaia rzeczywistego - tylko w Polsce sie przyjelo jakie dziwne oznaczanie. zas co do tego czy jestem maly :lol:

 

aha i jeszcze jedno - rozumiem ze twoim swiatopogladem jest omamianie sie nawzajem ?

 

Update

najfajneijsze cyba jenak jest to ze ty sam w podpisie stosujesz raz taktowanie rzeczywiste, raz zas efektywne - tak zeby bylo ciekawiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku chyba świat chcesz zmienić i ludzi światopogląd. Obawiam się jednak że jesteś do tego za mały więc nie podejmuj się takich rzeczy :!:

to ze swiat chce zmienic to sie nie zgodze, gdyz bardzo ale to bardzo wielu uzywa taktownaia rzeczywistego - tylko w Polsce sie przyjelo jakie dziwne oznaczanie. zas co do tego czy jestem maly :lol:

 

aha i jeszcze jedno - rozumiem ze twoim swiatopogladem jest omamianie sie nawzajem ?

 

Update

najfajneijsze cyba jenak jest to ze ty sam w podpisie stosujesz raz taktowanie rzeczywiste, raz zas efektywne - tak zeby bylo ciekawiej

Ok, no to myśl sobie jak chcesz, nikt Cie do niczego nie zmusza tak więc Ty też nikomu nie wypominaj że coś pisze źle skoro i tak każdy wie o co chodzi.

Z tą "małością" miałem na myśli, że raczej nie jesteś żadnym redaktorem znanego pisma komputerowego czy też znanym czeladnikiem światka komputerowego który mógłby zmienić sposób myślenia ludzi o ddr :D .

Myśle że wszyscy którzy czytają ten temat więdza o co chodzi czytając "podkręciłem pamięci do 1100mhz".

Myśle że twoja dygresja nic nie wniosła i nie miała sensu tak jak moje dalsze spieranie się z Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku chyba świat chcesz zmienić i ludzi światopogląd. Obawiam się jednak że jesteś do tego za mały więc nie podejmuj się takich rzeczy :!:

to ze swiat chce zmienic to sie nie zgodze, gdyz bardzo ale to bardzo wielu uzywa taktownaia rzeczywistego - tylko w Polsce sie przyjelo jakie dziwne oznaczanie. zas co do tego czy jestem maly :lol:

 

aha i jeszcze jedno - rozumiem ze twoim swiatopogladem jest omamianie sie nawzajem ?

 

Update

najfajneijsze cyba jenak jest to ze ty sam w podpisie stosujesz raz taktowanie rzeczywiste, raz zas efektywne - tak zeby bylo ciekawiej

Ok, no to myśl sobie jak chcesz, nikt Cie do niczego nie zmusza tak więc Ty też nikomu nie wypominaj że coś pisze źle skoro i tak każdy wie o co chodzi.

Z tą "małością" miałem na myśli, że raczej nie jesteś żadnym redaktorem znanego pisma komputerowego czy też znanym czeladnikiem światka komputerowego który mógłby zmienić sposób myślenia ludzi o ddr :D .

Myśle że wszyscy którzy czytają ten temat więdza o co chodzi czytając "podkręciłem pamięci do 1100mhz".

Myśle że twoja dygresja nic nie wniosła i nie miała sensu tak jak moje dalsze spieranie się z Tobą.

co do redaktora to hmm - widac mnie nie znasz :) i doskonale wiedzialem o co ci chodzi z ta maloscia

 

a czy wszyscy kumaja co toznaczy jak piszesz 1100 MHz dlapamieci to zobacz chodzby tutaj:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=97745&highlight=

 

tojest jeden z wielu wielu watkow tylko na tym forum na ktorym ludzie jak sie okazuje "doskonale nie wiedza" ze jednak tam nie ma 1100 MHz

 

kolejna sprawa nie wiem czy pracujesz (pracowales) w sklepie komputerowym, ale zebys to wiedzial ile osob przychodzi z reklamacja na nastepny dzien ze kupili ich wymazonego fx 5200 ktory byl reklamowany na benchmarku i pameci ma taktowane nie 400 MHz tylko 200 MHz i chca zwrotu gotowki.

 

przykladow i dowodow mozna mnozyc i mnozyc.

 

Powtarzam jeszcze raz:

jesli chesz nadal siebie i innych omamiac tą magiczna "czestotliwoscia efektywna" to zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w calosci DJa, jesli chodzi o te czestotliwosci: producenci zaczeli tak pisac, bo latwiej im bylo w ten sposob naciagnac nieznajacych tematu klientow (na zasadzie wiecej=lepiej). Co nie oznacza, ze musimy bezkrytycznie powtarzac te brednie.

 

Polecam poglebic troche wiedze na temat sprzetu, ktorego uzywacie, ew. poczytac troche o ukladach cyfrowych, a potem sie swiecie oburzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. 200MHz to 200MHz, żadne tam 400MHz. Ale skoro DDR na jedno taktowanie zegara przesyłają 2 bity, a SDR 1 bit to czy nie jest tak, że DDR prześle dwa razy więcej danych w tym samym czasie co SDR?

Dokladnie. Dlatego pamieci DDR maja dwa razy wieksza przepustowosc. A nie czestotliwosc pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. 200MHz to 200MHz, żadne tam 400MHz. Ale skoro DDR na jedno taktowanie zegara przesyłają 2 bity, a SDR 1 bit to czy nie jest tak, że DDR prześle dwa razy więcej danych w tym samym czasie co SDR?

Dokladnie. Dlatego pamieci DDR maja dwa razy wieksza przepustowosc. A nie czestotliwosc pracy :)

Dokładnie (jeszcze raz :) )

 

A dodatkowo należy pamiętać, żę pamięc DDR adresuje komórki tylko po zboczu narastajcym - dokłądnie tak samo jak SDR. Innymi słowy nie jest 2 razy bardziej przepustowa. W zalezności od rodzaju przesyłanych danych jest bliżej lub dalej dwa razy wyższej przepustowości. Jednak nigdy jej nie osiąga. Przy edycji Video strata jest mniejsza przy grach większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Dlatego pamieci DDR maja dwa razy wieksza przepustowosc. A nie czestotliwosc pracy

Więc to, że DDR ma podwójną przepustowość względem SDR nie oznacza to podwójnej szybkości pracy?

Czyli jeśli coś zajmuje pamięciom SDR 4 sekundy to wcale nie musi być tak, że DDR uporają się z tym samym w 2 sekundy? Czy dobrze rozumię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Dlatego pamieci DDR maja dwa razy wieksza przepustowosc. A nie czestotliwosc pracy

Więc to, że DDR ma podwójną przepustowość względem SDR nie oznacza to podwójnej szybkości pracy?

Czyli jeśli coś zajmuje pamięciom SDR 4 sekundy to wcale nie musi być tak, że DDR uporają się z tym samym w 2 sekundy? Czy dobrze rozumię?

popatrz:

pamięć SDR to jest ciągnik z jedną przyczepką który jedzie z predkoscia powiedzmy 10 km/h

pamięć DDR to jest ciągnik ktoryjedzie z dwiema przyczepkami z predkością rónież 10 km/h

 

tyle. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, jeśli nie to napisz postaram się jaśniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazir_black:

Mniej wiecej. Przesylasz wiecej danych, ale adresujesz z czestotliwoscia rzeczywista. Zreszta focus napisal o tym dwa posty wyzej.

 

Przepustowosc tym sie rozni od czestotliwosci, ze majac dwa razy wieksza czestotliwosc moglbys sie tez dwa razy czesciej do tej pamieci odwolywac (czyli wydawac polecenia zapisu/odczytu). A nie mozesz - tryb DDR daje Ci tyle, ze mozesz zazadac operacji na dwukrotnie wiekszej porcji danych.

 

Aha, zeby nikt sie nie czepial - mowie o wartosciach teoretycznych, a nie o osiagach rzeczywistych :)

 

EDIT: focus mnie uprzedzil zs odpowiedzia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge powiedzieć, że DDR są dwa (no prawie dwa) razy wydajniejsze od SDR?

Tak są dwa (prawie) razy wydajeniejsze ale w sensie przepustowości nie częstotliwości. Tak jak napicał costi - nie nalezy mylic przepustowosci z częstotliwością. Przypatrz się jeszcze raz na przykłąd z ciągnikami. ten z dwiema przczepkami niejedzie szybciej. On przewozi dwa razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do akademickich dyskusji - DJ napisz do producenta karty że źle podaje taktowanie :P

 

http://www.sparkle.com.tw/html/product/nvi.../sp_ag43gdh.htm

na stronie sobie może pisać - niestety mu wolno. Na produkcie już nie pisze nic na temat taktowania pamięci.

 

A czy jednak akademickich ? Część osob ma inne zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jednak akademickich ? Część osob ma inne zdanie na ten temat.

Dlaczego? bo i tak nie stanie na jednej czy drugiej stronie. Najpierw wymuś na producentach jeden sposób podawania tych danych a potem można "prostowac" :P Zreszta na stronie samej Nvidi jest napisane jest taktowanie np. 1 GHz i jak wytłumaczysz klientowi ze u niego karta ma 500 Mhz tylko? "a bo producent źle podaje i nvidia tez..."? bądź realistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jednak akademickich ? Część osob ma inne zdanie na ten temat.

Dlaczego? bo i tak nie stanie na jednej czy drugiej stronie. Najpierw wymuś na producentach jeden sposób podawania tych danych a potem można "prostowac" :P Zreszta na stronie samej Nvidi jest napisane jest taktowanie np. 1 GHz i jak wytłumaczysz klientowi ze u niego karta ma 500 Mhz tylko? "a bo producent źle podaje i nvidia tez..."? bądź realistą.

Oj da się da się wytłumacyzć klientowi ze jest inaczej. Kwestia podejścia i spędzenia chwilki czasu. Zaś to co nVidia pisze to takjak pisałem może to nie mieć żadnego związu z rzeczywistością. Choć owszem jeśli każdy będzie miał takie nastawienie jak np Ty (bez obrazy) to faktycznie nic się nie uda zmienić. Ale wystarczy odrobina chęci i wszytko się da rady - zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz się jeszcze raz na przykłąd z ciągnikami. ten z dwiema przczepkami niejedzie szybciej. On przewozi dwa razy więcej.

Teraz rozumiem już wszystko, thx za info.

Reasumując: jeśli na karcie jest napisane 500MHz gpu i 1000MHz mem to w rzeczywistości wygląda to tak: 250MHz gpu i 500MHz mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz się jeszcze raz na przykłąd z ciągnikami. ten z dwiema przczepkami niejedzie szybciej. On przewozi dwa razy więcej.

Teraz rozumiem już wszystko, thx za info.

Reasumując: jeśli na karcie jest napisane 500MHz gpu i 1000MHz mem to w rzeczywistości wygląda to tak: 250MHz gpu i 500MHz mem

nie czytałes uwaznie?;]

500 i 500;]

 

moja karta chodzi dokładnie 297na rdzeniu i 297 na pamiątkach .....

wole 300/600 przykro mi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzicie, jaki jest z tym pieprznik :) Podawali by jak trzeba to by nie bylo problemow :P

 

A tak juz na serio male podsumowanie:

GPU - podawane jest prawidlowo

pamiec DDR - z reguly jest podawana czestotliwosc*2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie macie jakichs nieoficjalnych wiadomosci o wprowadzeniu tego Ladateka na polski rynek? Sparkle nie wzbudze mojego zaufania. karte i tak pewnie kupie dopiero po Świętach ale przydały by sie jakies wiarygodne testy polskich serwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie macie jakichs nieoficjalnych wiadomosci o wprowadzeniu tego Ladateka na polski rynek? Sparkle nie wzbudze mojego zaufania. karte i tak pewnie kupie dopiero po Świętach ale przydały by sie jakies wiarygodne testy polskich serwisów.

Znalazlem cennik w Anglii i po przeliczeniu wychodzi 930 zl :roll: Drogo jak na poczatek, u nas pewnie bedzie 1000 zl :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zes mnie zmartwil, tez sie na tego Leadteka zamierzam :(

 

No nic, nie ma co plakac zobaczymy jak bedzie - w ostatecznosci mozna tez i Sparkla kupic, a moze sie jeszcze innych producentow pojawi - widzialem jakies wzmianki o Asusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zes mnie zmartwil, tez sie na tego Leadteka zamierzam :(

To tak jak ja - jak stanieje to moze 6800 Leadtek :)

 

Tutaj lista sklepow z Niemiec

W tym sklepie jest po 212 € [890 zl] :!: Chyba karta bedzie dostepna od jutra (w Anglii od 16.12). Pewnie w nastepnym tygodniu bedzie w Polsce, w sam raz pod choinke :lol:

 

ASUS, pewnie jak zwykle, super wyposarzony ale i drogi, Gigabyte ma juz ta karte, w cennikach cisza. Pozostaje czekac do lutego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...