Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano moja mama wyjechała właśnie do Angli do siostry. Będzie tam do 17 stycznia. Dajcie namiary do tych sklepów w Angli to powiem mamie, żeby zakupiła jedną sztukę dla mnie :D

Adres

Zdaje mi sie ze to w Anglii :lol: Po prostu znalazlem na Google ale czy maja stacjonarne sklepy to nie mam pojecia :wink:

Musze pogadac ze znajomym to mi moze ta karte z Niemiec przytalaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać, że się coś ruszać zaczyna, w Komputroniku z reguły drogo pewnie w innych sklepach będzie ze 100zeta tańsza. No i wg mnie ciekawsza od tego sparkle ze względu na normalniejsze chłodzenie i bez problemu mozna dać radiatorki na pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą topic dotyczył kart 6600GT a nie kwestii polityki firm co do podawania taktowania pamięci...

Racja. :)

 

Leborg

Myśl jak chcesz - tylko jednak prośba nie mieszaj innym :)

 

costi

a nie wolisz 6800 LE ?

chyba wszystkie karty odblokowywuja sie na 12 potoków i do tego podkręcają się znacznie leiej niz 6600 GT.

 

dvie1

mają dwa błedy w opisie:

GF 6600 GT nie ma 8 potoków oraz taktowanie pamięci krzształtuje się na poziomie 500 MHz (ale to juz jest pewnie nudne dla was :) )

dodatkowo cena tego nie jest warta tej karty - juz lepiej Winfasta czy nawet gainwarda.

aha no i czy chcesz tą kartę na PCI-E czy na AGP?

 

Lukas

Kurka wodna nie zauwazylem

zdjecie jest od karty PCI-E a opis od AGP - dziwne

karta na pewno wyglada inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, opis sobie, a fotka sobie. Podejrzewam, ze z zakladaniem tych radiatorkow nie bedzie tak rozowo, bo karta zdaje sie miec referencyjne chlodzenie - czyli w wersji AGP bedzie pewnie takie jak na Sparklu.

 

Cena sie nie ma co sugerowac, Komputronik ma drogo jak diabli...

 

DJ: moze bym i wolal, ale:

a)jakos nie mam zaufania do odblokowywania itp. "przekretow"; ile razy robilem z roznymi rzeczami tego typu numery to zawsze po jakims czasie byly z tym problemy; juz nie wspominam ze mam pecha i jakbym kupil taka karte to by byla akurat niemodowalna ;)

b)900zl jest dla mnie nieprzekraczalna bariera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety karta wygląda w rzeczywistości tak: http://www.xfxforce.com/product_view.php?sku=PVT43AND

chłodzenie takie jak w sparkle. Widać że producenci tną koszty w ten sposób, że daja ten sam radiatorek co na pci-e tylko go przekręcają i dodają radiator na ten cały mostek.... więc jedyna przewaga nad Sparkle to defaultowe taktowanie pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dvie1

mają dwa błedy w opisie:

GF 6600 GT nie ma 8 potoków oraz taktowanie pamięci krzształtuje się na poziomie 500 MHz (ale to juz jest pewnie nudne dla was :) )

Nie ma osmiu potokow? A dlaczego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, opis sobie, a fotka sobie. Podejrzewam, ze z zakladaniem tych radiatorkow nie bedzie tak rozowo, bo karta zdaje sie miec referencyjne chlodzenie - czyli w wersji AGP bedzie pewnie takie jak na Sparklu.

 

Cena sie nie ma co sugerowac, Komputronik ma drogo jak diabli...

 

DJ: moze bym i wolal, ale:

a)jakos nie mam zaufania do odblokowywania itp. "przekretow"; ile razy robilem z roznymi rzeczami tego typu numery to zawsze po jakims czasie byly z tym problemy; juz nie wspominam ze mam pecha i jakbym kupil taka karte to by byla akurat niemodowalna ;)

b)900zl jest dla mnie nieprzekraczalna bariera.

no jeśli tak to się w jakiś sposób nie dziwię. dla mnie po prostu jest dziwne dlaczego 6600 GT na AGP zrobiło taki szum, jeśli wystarczy 6800 LE podkręcić (nie odblokowac potoków) o 30 MHz na rdzeniu i juz mamy szybszą kartę. Dodatkowo problemem jest schłodzenie karty 6600 GT - chodzi oczywiście o HSI.

No ale w twoim wypadku to faktycznie nie masz za bardzo innego wyjścia. Co do różnych firm to jak się okazuje ze niby jest to produkt referencyjny to jednak nie - pamietam jak padł XFX 6800 Ultra - od samego początku nie działał.

 

Nie ma osmiu potokow? A dlaczego nie ma?

Pewnym jest, że 6600 (NV43) nie ma 8 potoków, a dlaczego tak jest to myślę, że trzeba spytać nVidii. Wysyłałem maila do nvidii w tej sprawie i niestety nie została mi udzielona odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku hurtowni Incom figuruje juz 6600GT od Leadteka i XFX. Cen nie podam, bo sa dostepne tylko dla ich klientow :( Dla zainteresowanych: www.incom.pl

 

Zastanawia mnie tylko dopisek "C/M 325/700MHz" przy Leadteku - mam wrazenie, ze sie po prostu rabneli przy pisaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA UWAGA

 

Witam. Jak wiecie mam karte SPARKLE. Robiłem dla Was testy jej wydajności... Powiecie, no i co z tego? Ano, to iż te testy zostają anulowane. Miałem naieszane w BIOS opcje procka i dlatego wyniki były zaniżone. Teraz podaje wyniki normalne, najpierw dla NFS: U2 :

 

1280x1024 + 4AA + 16AF 16-24 FPS

1280 x 768 + 4AA + 16AF nie schodzi poniżej 27 FPS

800 x 600 + 4AA + 16AF nie schodzi ponizej 30 FPS

 

Druga sprawa. Pamieci można ustawi na 1Ghz, po prostu wtedy też przestawiłem proca i to powodowało artefakty. Na 1000% przy procku 500 Mhz można pamiątki wziaść na 1Ghz i nie ma artefaktów.

 

UWAGA UWAGA UWAGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe - ostatnio sie rozpytywalem o 6600GT na AGP, a tu gosc mi mowi cene ok. 550zl. Pytam sie go "jak to 6600GT na AGP tak tanio?" a on na to, "a to mial byc GT, przepraszam spojrzalem na zwykle 6600"...

Ale jakies to bylo firmy to Ci niestety nie powiem, bo juz po prostu nie pamietam; nie widzialem tez tej karty na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe - ostatnio sie rozpytywalem o 6600GT na AGP, a tu gosc mi mowi cene ok. 550zl. Pytam sie go "jak to 6600GT na AGP tak tanio?" a on na to, "a to mial byc GT, przepraszam spojrzalem na zwykle 6600"...

Ale jakies to bylo firmy to Ci niestety nie powiem, bo juz po prostu nie pamietam; nie widzialem tez tej karty na oczy.

A gdzie się pytałeś i kogo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz zostanę zmieszany z błotem, ale czy ten Leadtek jest naprawdę taki dobry. Kasa na kartę idzie nie mała, więc może lepiej kupić Asus'a lub MSI?

I znowu pytanie dla większości oczywiste, co to jest RAMDAC i ile potoków ma ta karta. 8 czy 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wszystkie 6600 GT na AGP maja dodatkowe zasilanie. Gdyz potrzebna im linia 12v, przy pci-e bierze ja ze zlacza.

 

:arrow: nazir ramdac to uklad ktory konwertuje sygnal cyfrowy z karty na sygnal analogowy, a co do leadteka to chyba prezentuje najlepszy stosunek wydajnosc/jakosc/cena. Ale szczerze mowiac to bede mial pierwszy raz doczynienia z ta firma ;).

 

Chyba dobrze mowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wszystkie 6600 GT na AGP maja dodatkowe zasilanie. Gdyz potrzebna im linia 12v, przy pci-e bierze ja ze zlacza.

 

:arrow: nazir ramdac to uklad ktory konwertuje sygnal cyfrowy z karty na sygnal analogowy, a co do leadteka to chyba prezentuje najlepszy stosunek wydajnosc/jakosc/cena. Ale szczerze mowiac to bede mial pierwszy raz doczynienia z ta firma ;).

 

Chyba dobrze mowie?

Kiedyś miałem Leadteka, gorąco go POLECAM;-) To jak z tym 6600 na AGP? Na tą kartę znalazłbym kasę(600zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ck_@rL: nie ma sprawy :)

 

adam_85: moge Ci podac mniej wiecej polozenie stanowiska na warszawskiej gieldzie komputerowej, ale to chyba Ci niewiele pomoze?

 

Jesli chodzi o Leadteka, to zdeydowanie polecam - wszystkie ich produkty, z ktorymi mialem stycznosc, cechowaly sie wysoka jakoscia wykonania i dbaloscia o szczegoly, nawet jesli nie byly najladniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa. Pamieci można ustawi na 1Ghz, po prostu wtedy też przestawiłem proca i to powodowało artefakty. Na 1000% przy procku 500 Mhz można pamiątki wziaść na 1Ghz i nie ma artefaktów.

Chciałbym mimo wszytko zauważyć iż pamięci to na 500 MHz biegają nie na 1 GHz.

 

 

Zaś co do ilości potoków:

 

Właśnie piszę artykuł na temat cztereach kart graficznych - 9800 PRO; 6600 GT AGP; 6800 oraz 6800 LE.

 

Wyniki testu Fill rate wskazują jednoznacznie:

 

6600 z taktowaniem 500 MHz

Fill Rate Single - 1968

Fill Rate Multi - 1853

 

6800 LE z taktowaniem 300 MHz

Fill Rate Single - 2342

Fill Rate Multi - 1179

 

Jest to wynik testu programem Fill Rate tester - widać ewidetnie jak nakłada pierw jedną teksturę - później dwie i kolejne.

 

Dla kogoś kto nie jest w temacie:

Karta nakładając jedną teksturę jest w stnaie nałożyć określoną ilość pixeli jednak używa do tego TYLKO POTOKÓW PIXELI nie używa jednostek TMU.

Jeśli nakładamy dwie tekstury - do takiej pracy używamy nie tylko potokó pixeli ale również jednostek TMU. Innymi słowy w trybie nakłądania dwóch tekstur karta jest dwa razy wydajniejsza w tym sensie ze potrafi nałożyć dwa razy więcej punktów.

 

Lecz należy pamiętać ze nakładając dwie tekstury nakładamy dwa razy więcej jak w trybie single. Czyli karta mająca architekturę np. 4x1 dostaje spadek o połowę w wydajnbości. Gdyż nie ma ona więcej jak jedną jednostkę TMU na potok - zatem używa dwóch potoków aby nałożyć dwa punktu tekstury. karta 4x2 wówczas używa jednostek TMU i dzięki temu nie traci na wydajności.

 

Jak łatwo zauwazyć 6600 ma praktycznie taką samą wydajność single jak i multi. jej wydajność nie spada po zastosowaniu dwóch tekstur. 6800 LE jak widać zwalnia po zastosowaniu dwóch tekstur. I to zwalnia dwukrotnie czyli dokładnie tak jak być powinno dla architektury 8x1.

 

UWAGA

nie należy bezpośrednio porównywać wartości uzyskanych przez 6600 i 6800 - one mają różne częstotliwości taktowania rdzenia zatem ich wydajność jako taka jest rózna. Chodzi o różnicę między single a multi.

 

 

RAMDAC to jest zaś ukłąd odpowiedzialny za wyświelanie obrazu (tak w pewnym uproszczeniu to jest) i standardem dzisiaj jest posiaedanie przez kartę dwóch takich ukłądów z czego każdy jest taktowany zegarem 400 MHz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus a te Twoje testy bedzie mozna przeczytac tylko w gazecie czy będą w internecie. jak tylko w gazecie to chyba napiszesz nam tu cos na forum?

w gazecie będą w ten piątek. Zaś w internecie w przyszły piątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chcialbym sie przywitac, bo jestem tu nowy.

 

I od razu mam pytanko:

W sklepie, w ktorym czesto kupuje pojawilo sie cos takiego: PixelView Force FX 6600Ultimate 128 MB DDR za 609zl. Wiecie co to takiego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...