Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

focus_ to jaka jest różnica między 4x2, a 8x1, bo albo źle rozumuje albo różnicy nie ma.

 

p.s. w jakiej gazecie będzie test?

No popatrz:

Gdyby 6600 miało 8x1 to wydajność fill rate przy trybie single byłaby dwa razy wyższa. Wystarczy ze akurat w danej grze masz do nałożenia jedną teksturę (np. stoisz przed ścianą) i ilośc klatek możę ci drastycznie spaść.

 

Wiadome karta i tak jest bardzo dobra, niemniej 8 potoków to ona nie ma.

 

Gazetka nazywa się "Tygodnik komputerowy - Elektro Giełda" tyle, że jest rozprowadzana jedynie na terenie Małopolski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chcialbym sie przywitac, bo jestem tu nowy.

 

I od razu mam pytanko:

W sklepie, w ktorym czesto kupuje pojawilo sie cos takiego: PixelView Force FX 6600Ultimate 128 MB DDR za 609zl. Wiecie co to takiego?

 

Pozdrawiam

Czy ta karta jest na AGP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM III test:

 

1024 x 768 Ultra High (filtrowanie 4x) czasem poniżej 20 FPS, ale na ogół między 30 a 60 FPS

 

1024 x 768 Ultra High (filtrowanie 16x) między 5-20 pare FPS

 

1280 x 1024 Ultra High (filtrowanie 4x) między 10-50 FPS, nieraz nawet 60 FPS

 

1280 x 1024 Ultra High (filtrowanie 16x) między 5-20 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, więc rozumuje to następująco:

do wygenerowania obrazu w trybie single karta graficzna używa tylko potoków, jednostki TMU są wtedy nieużywane dlatego też przy architekturze 8x1 wydajnośc fill rate jest dwa razy większa niż przy architekturze 4x2 bo jak wiadomo 8 jest dwa razy większe niż 4 :wink:, ale przy tworzeniu obrazu w trybie multi karta wykorzystuje zarówno potoki jak i jednostki TMU, a że 8*1 = 4*2 to i wydajnośc fill rate jest taka sama/zbliżona

Jeśli coś pokręciłem to prosze o sprostowanie.

 

p.s. thx za cierpliwość, ale jestem laikiem w kwestii architektury kart graficznych, ale z Waszą pomocą szybko uda mi się poznać podstawy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę ze cos dziwnego się dzieje z kartami leadteka :) na www.leadtek.com i www.leadtek.com.tw

producent podaje inne taktowania ramu dla swojej karty co jeszcze dziwniejsze www.incom.pl podaje ze jest to 350/700 czyli ze jeszcze inaczej bo generalnie producent oscyluje w okolicach 500/450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę ze cos dziwnego się dzieje z kartami leadteka :) na www.leadtek.com i www.leadtek.com.tw

producent podaje inne taktowania ramu dla swojej karty co jeszcze dziwniejsze www.incom.pl podaje ze jest to 350/700 czyli ze jeszcze inaczej bo generalnie producent oscyluje w okolicach 500/450.

Bo Leadtec podaje jedynie i prawidłowe taktowanie rzeczywiste. A nie jak inni (i jak się przyjęło m.in. w Polsce) dziwne i kłamliwe taktowanie efektywne. Wielki plus za to Winfastowi.

 

Karta Winfasta jak producent podaje tutaj:

http://www.leadtek.com/3d_graphic/winfast_...00_gttdh_2.html

ma taktowany rdzen i pamięć zegarem 500 MHz.

 

nazir_black

tak masz racje. W trybie single wydajność architektury 4x2 jest dwa razy niższa niż 8x1.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz na tej stronie ma 500/450: http://www.leadtek.com.tw/eng/3d_graphic/s...id=160&lineid=1 :)

 

I badz tu madry... Trzeba poczekac na na opinie posiadaczy, wtedy sie wyjasni.

 

Zreszta nwet jak bedzie miala pamiatki 450MHz, to mysle, ze puszczenie ich na 500 nie bedzie problemem. :)

 

 

EDIT: zerknijcie na TO. Kogos chyba pogwizdalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he. Pamiętacie jak na jakiejś stronie były obrazki z NFS: U 2 i były one na kożyść Radeon 9800PRO? To bzdura. Pokaże Wam obrazek z mojego NFS: U 2 zrobiony w tym samym miejscu oraz tamten obrazek co wtedy z Radeona:

 

GeForce 6600 GT SPARKLE

 

Dołączona grafika

 

RADEON 9800PRO

 

Dołączona grafika

 

I co?? Żadnych różnic 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Te screeny udowadniaja tylko jedno - argumenty w stylu "xxx ma lepsza jakosc obrazu" mozna czesto miedzy bajki wlozyc...

xxx ? Przecież Radeon ma zawsze najlepszą jakość obrazu :lol:

Jak widzę tekst żę Radosław ma lepszą jakość obrazu to padam na podłogę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma to chyba dowolna, moze poza Gainwardem, ktory kosztuje tyle co pelne 6800 :)

 

Milan: gosc chyba cos bredzi, nie chce mi sie wierzyc, ze Leadtek robi takie walki, to nie tego kalibru firma. Poza tym jest on dosc odosobniony w swej opinii - karta jest juz na zachodzie od jakiegos czasu, polecam poczytac testy.

 

Juz nie wspomne o tych pamieciach "700" MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milan, jeszcze jedno pytanko zebysmy nie mieli watpliwosci: mowimy o karcie Leadteka tak?

 

Bo piszesz o Ledateku - chce sie upewnic, ze to literowka a nie swiadomie napisane :) Ledatek mi sie kojarzy z "markami" typu Panasonix i Adadas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale dlaczego uwazasz ze 6600gt nie ma 8 potokow?

Ja tez nie rozumie... fakt, że w MultiTexturingu zachowuje się troche jak 4x2 ale... to mało prawdopodobne aby nie była w architektrurze 8x1 ...

 

Qrde... mam nadzieje, że nie powtórzy sie wytuacja jak z FXem 5900XT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM III test:

 

1024 x 768 Ultra High (filtrowanie 4x) czasem poniżej 20 FPS, ale na ogół między 30 a 60 FPS

 

1024 x 768 Ultra High (filtrowanie 16x) między 5-20 pare FPS

 

1280 x 1024 Ultra High (filtrowanie 4x) między 10-50 FPS, nieraz nawet 60 FPS

 

1280 x 1024 Ultra High (filtrowanie 16x) między 5-20 FPS

takie testy to tam wiesz mozesz sobie o kant obic...."na oko" to jeden w szpitalu umarl...

 

odpal konsole (ctrl+alt+~) wpisz timedemo demo1 i odczytaj koncowa ilosc klatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...