Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zamiar w tym tygodniu kupić 6600GT. Najbardziej to sie napalilem (huh) na Galaxy. Slyszalem, ze wydajna jest ta karta bardzo. Poza tym ma chyba standartowo najwieksze taktowanie (rdzen - 525MHz, pamiec - 1050MHz). Do tego dochodzi calkiem dobra cena (na allegro 955 zł) i seksowny wyglad :lol: Niewiem czy mozna ale jesli tak to podaje link do aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37969690 dla tych ktorzy by chcieli sie czegos dowiedziec itp. Niestety nie kupie tej karty na tej aukcji ponieważ "platne z góry - przelew" czego bardzo nie lubie poniewaz wydluza sie z mojej strony czas oczekiwania na karte. Co sadzicie o tej karcie ? Moze jakies sugestie jakiej firmy moge kupic 6600GT w tej cenie ? Najwazniejsze zeby miala 1000MHz taktowania pamieci - a nie te okrojone 900-tki :P :P :P

 

Pozdrawiam,

Muminek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makaronek: w markach moze to nie ma znaczenia ale ciekawe jak jest z grami?

 

No i doszedlem chyba juz do maximum tego co potrafi moja karta: @580/570 - w 3dmarkach w niektorych miejscach pojawiaja sie male artefakty ale w grach nie ma mowy o zadnych artach nawet jak pamiec puszcze na 590(w pstripie pisze 1180 :wink: ) a wyniki to:

3dmark 2003: 8650pkt

3dmark 2005: 3440pkt

 

Procesora nie krece bo mam spadek wydajnosci bo cos nie wychodzi mi ustawiania ramu na synchro przy fsb wiekszej niz 200. Bo na tej plycie co mam mozna ustawic czestotliwosc ramu 266 333 lub 400. Nie umiem zmienic na bardziej niestandardowe wartosci i jak podkrecam kompa to pamieci chyba chodza asynchro i dlatego mam spadek wydajnosci. Dziwne bo moge regulowac napiecie na pamieciach a nie moge regulowac czestotliwosci hmmm :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam, ze jak ma ktos zamiar wydac prawie 1000zeta na 6600gt, to chyba nie ma co robic z kasa!

lepiej dolozyc jeszcze pare groszy i kupic 6800LE - odblokowac w niej potoki i miec duzo lepsza grafe

 

obecne ceny 6600 w polsce, to pomylka!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupisz 6800LE i nie odblokuja ci sie potoki i beda ci artami sypac to co? A poza tym to jest okolo 200zl roznicy niektorzy wola nie ryzykowac wydanie 200zl wiecej na karte ktora jest slabsza ale ktora moze ale nie musi zrobic sie mocniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupisz 6800LE i nie odblokuja ci sie potoki i beda ci artami sypac to co? A poza tym to jest okolo 200zl roznicy niektorzy wola nie ryzykowac wydanie 200zl wiecej na karte ktora jest slabsza ale ktora moze ale nie musi zrobic sie mocniejsza.

No wlasnie ...

Ja osobiscie po kupnie tej karty nie mam zamiaru jej podkrecac :| Nie jestem obeznany zbytnio w tych sprawach i nie chce niczego zepsuć. Poza tym uważam, że skoro teraz na moim sprzecie (Athlon XP 2000+, gowniana plyta [ale agp8x obsluguje 8) ], 768DDR, Radeon 9200 128bit 128mb) moge grać w NFSU2 na wysokich ustawieniach (ale bez antialiasingu i paru tam rzeczy) otrzymujac ok. 40fps to jak zakupie tego GF 6600GT to powinno latać na maksymalnych ustawieniach... Wiec po co meczyc sie w podkrecanie skoro to mi i tak wystarczy? Per3z w ktorym ty cenniku patrzałes na bestcompie, ze jest za 750 zł ? Bo ja sciagnalem HTML i jakos wogole nie ma tam uwzglednionej tej karty :?

 

Czy naprawde roznica pomiedzy tym Point of View a Galaxy jest taka mała ? Ok. 2-3 fps ? W koncu to roznica ponad 100MHz w taktowaniu pamieci.

 

A co sadzicie o Leadtek Winfast 6600GT ? ma 500/1000 MHz i kosztuj 939zł.

 

P.S. Mam problemy z dodawaniem avatara :P On ma miec wiecej niz 6kb czy maxymalnie 6 ? Sorry za offtopic :P

 

Pozdrawiam,

Muminek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to nowosc,czytaj w nesach na dole strony

 

GeForce 6600GT

 

Chipset: GeForce 6600GT

Taktowanie chipu:500MHz

Pamięć: 128 DDR3 128-bit

Taktowanie pamięci:900MHz

Złącze: AGP x8

 

 

 

 

CENA 774,00 PL

 

 

 

 

Kolejny raz Point of View daje się poznać jako firma szybko reagująca na rynkowe trendy. Tym razem nowość z logiem PoV to karta z chipem nVidii 6600GT ale przeznaczona dla szyny AGP !!! Fakt ten ucieszy zarówno posiadaczy starszych komputerów nie posiadających złącza PCI Express a także zwolenników platformy AMD dla której rozwiązania z nową szyną nie są dostępne w ilościach handlowych. Nowa karta wyposażona jest w 128MB pamięci DDR3 o szerokości szyny 128bit. Szczegóły znajdą Państwo w katalogu produktów.

 

 

 

http://online.bestcom.com.pl/produkty?cmd=...et&id=51919&gs=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mam totalny zamęt. Juz bylem praktycznie zdecydowany na kupno PoV'a ale jak zobaczyłem Leadtek'a w cenie 875 zł to juz kompletnie niewiem co robic. Fakt faktem jest to o 100zł drozej niz za PoV no ale widac, ze Leadtek to solidna karta. Wydaje mi sie, ze jest to najtansza oferta na rynku. W komputroniku Leadtek kosztuje 999zł.

A on jest 500MHz/1000MHz czy 500MHz/900MHz. Bo przegladalem sobie sklepy i na niektorych ta sama karta graficzna wystepuje w opcji 1000MHz a w niektorych 900MHz. Wogole ma ktos tutaj z forum Point of View ? Jak to sie sprawuje ?

 

Pozdrawiam,

Muminek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek ma taktowania 500/450 (a nie zadne 900 ;) ), ale podkrecenie go do 500/500 nie nastrecza zadnych problemow - nie trzeba nawet po Rivatunera siegac bo producent standardowo dolacza narzedzie do podkrecania :) Pamieci to Samsungi 2.0ns.

Dodam, ze na 500/500 karta chodzi bez najmniejszego zajakniecia, a mozna isc jeszcze wyzej (ja doszedlem do 530/550 i gralo sie spoko, bez artow ani zwiechow).

 

Jesli chodzi o inne rzeczy - chlodzenie ciche (IMHO cichsze niz w Herculesie 8500LE 64MB), w komplecie oprocz standardu (czyli przejsciowka DVI->VGA, kabel do TV-Out) masz: plyte ze sterownikami do grafiki (Forceware 66.93) i do chipsetow chyba wszystkich producentow, DirectX 9.0c, Winfoxem (program do podkrecania, monitorowania temperatury, imformacji o karcie itp.), programowym odtwarzaczem DVD i jakimis jeszcze programikami oraz dwie gierki: Prince of Persia Sands of Time (2CD) i Splinter Cell:Pandora Tomorrow (DVD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no dobra, ale skoro mnie nie zalezy na tych sterownikach (pewnie mozna sciagnac z netu :P ) oraz tych dwoch oryginalnych grach (je też można sciagnac :D ) to czy warto mi wydawac 875 zł na Leadteka czy lepiej oszczedzic te 100 zł i kupić Point of View za 774 zł ? Wydaje mi sie, ze PoV w moim przypadku bedzie lepszym rozwiazaniem. Poprawcie mnie jesli sie myle. Tak wogole sorry, ze tak sie wypytuje ale na prawde dla mnie wydac tyle kasy to nie jest od tak i nie chce popełnic bledu.

 

Pozdrawiam,

Muminek

 

Edit

 

Domell czytalem juz te testy ;) Ten kolo na allegro podawał linka w swojej aukcji. Raczej z tego galaxy to zrezygnuje. Czytajac troche to forum i sie rozgladajac dochodze do wniosku, ze jest to przesadzona cena jak na 6800GT. Ale dzieki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mumin3k-jeśli nie masz zamiaru podkręcac karty itp. to chyba rzeczywiście najlepszym dla Ciebie wyborem będzie ten-jak narazie najtańszy-GF6600GT z PoV.

 

Choc gdybym ja miał wybierac to jednak(o ile miałbym kase)kupił bym Leadteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mumin3k -> czy warto doplacac do leadteka to sam sobie odpowiedz - jaka marke wolisz. dla mnie PoV jest typowem klonem jak sniper, palit, dream i masa innych. ja akurat patrze na to i wieze, ze nie place tylko za logo ale tez za wyzsza jakosc wykonania calego produktu. szczegolowe roznice miales wymienione wyzej.

co do galaxy 6600gt - imo swietna. gdybym jeszcze nie mial leadteka to powaznie bym sie nad nia zastanawial. lepsze pamieci, lepsze chlodzenie. co do wydajnosci to mozna zalozyc, ze bedzie ona taka jak gainwarda w trybie enchanced czyli jakies 9-14% wiecej niz defaultowego 6600gt (czyli 500/450). te dane podaje za IN4 - oni wlasnie tego gainwarda testowali. ale z drugiej strony ten galaxy znowu zbliza sie cenowo do 6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary to akurat pikus, kazda karte mozna krecic. Atutem tego Galaxy sa pamieci 1.6ns i lepsze chlodzenie (choc moze w przyszlosci ktos wyda jakies lepsze chlodzenie do 6600GT AGP).

 

Z drugiej strony, jasli ktos sie nie bawi w OC to niech lepiej kupi cos tanszego - Leadteka lub Sparkla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze chlodzenie leadteka jest ciche ale jak wczoraj wykrecilem karte na 585/590 i puscilem trzy 3dmarki pod rzad to zaczal tak buczec jak rasowa suszarka po tych markach. Nie wiem co te marki mu robia czego nie potrafia gry zrobic ze tak sie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie leadtek juz 2x od siebie odstraszyl - raz z moim gf2 kilka latek temu

drogi raz w tym roku jak znajomu kupil 5700 - niby dobra grafa (choc nie wiem, czemu znajomy kupil gf, a nie ati, ale co tam - teraz chce sprzedac)... grafa ma zalosne osiagi, jest coraz glosniejsza, cieniutko sie kreci...

wolal bym innego producenta

 

ten msi nie podaje jakie ma pamieci

 

costi - skoro w komputroniku mozna go kupic za 1100, to w innych sklepach jak popytasz napewno bedzie taniej

pozatym jak widze pomysly wydawania 1000zeta na allegro, to czemu nie zerknac na ebay.de i tam nie poszukac - spoko grafy sa za 200 - 250euro , koszty przesylki takie same, a czasami nawet nizsze, ryzyko?? takie samo - na allegro tez mozna dostac cegle w kartoniku i jeszcze wpierdal jak sie ktos upomni o swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro tez mozna dostac cegle w kartoniku i jeszcze wpierdal jak sie ktos upomni o swoje :)

No jeśli chcesz kupować coś za 1000 zł od kolesia do którego aukcji link podałem (jeden komentarz :D), to już twoja sprawa. Jak to mawiają: ryzyk fizyk. Podałem ten link tylko po to, że bardzo wielu ludzi czeka na 6600GT firmy MSI, a skoro pojawiło się coś takiego na allegro to należy się spodziewać, że niedługo pojawią się inne oferty z kartą tej firmy. A jeśli chcesz mi powiedzieć, że kupno karty od kolesia, który ma ponad 1000 pozytywnych komentarzy, a sprzedaje sprzęt za grubą kasę (na aukcje takich ludzi czekam) jest ryzykowne to nie masz pojęcia o allegro (bez urazy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh - nie o to mi chodzi

 

mowie o ryzyku - ze jest takie samo jak na e-bay

i tu w kraju i w kazbym innym jest wiara ktora liczy na "latwa kase" i troszke fizycznej rozrywki :P

 

nie mowie, zeby nie kupowac, ale skoro chce sie kupic przez internet, to w niemczech jest taniej

dlaczego wiec ograniczac sie tylko do krajowych "gield", skoro mozna zaoszczedzic jeszcze wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co mówisz to racja, ale np. w przypadku reklamacji już nie jest tak malinowo. Narażasz się na dodatkowe koszta związane z wysyłką. Ja mimo to kupię w Polsce i mam nadzieję, że będzie to na allegro. Tylko trzeba poczekać, aż się upowszechni. Za 2-3 tygodnie będzie już dużo lepiej i taniej mam nadzieję. Przykładem może być Leadtek, który w pierwszym tygodniu bił rekordy sprzedaży :wink: a teraz jest ogólnie dostępny w przyzwoitej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne co piszesz o Leadtekach chase1-ja jade na Leadtekach od ``zawsze``między innymi dlatego że jeszcze nigdy się nie zawiodłem a miałem kolejno GF256, GF2GTS i teraz GF4Ti4200-wszystko z Leadteka...

 

Co do tego Fx5700 to poprostu sam się dziwię że mając do wyboru ATI i FX Twój qmpel wybrał FX-a..Choć mniemam że to nie na samym Leadteku sie zawiódł tylko na FX-ie który jak wiadomo nie jest zbyt udaną konstrukcja i stąd te``żałosne`` osiągi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral za 770-kilka zlotych PoV -a na 3-letniej gwarancji.

Problem tylko w tym,komu upchnac radka,ktorego mam w kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...