Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie jakbyscie mieli obie karty nowki po 800 zl-ktora bierzecie?Radek9800 pro czy GT 6600 ??

oczywiście że wybrał bym Radeona, jednak 128 bitowa szyba w 6600 GT daje się we znaki w grach. już wolal bym dołożyć 400 zł do 6800 niż inwestować w 6600 GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede mial max.800-1000 zl

W takim razie co kupic zamiast Radka??

a masz jakieś kłopoty z radkiem? no nie gadaj że jest za slaby w grach że chcesz wymienić? bo za taką kase to nowego mozesz kupić albo 9800Pro albo 6600GT. chociaż za 1000 zł widzialęm 6800 na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hl2 mi tnie na 1024 .radek9800 pro 256bit,athlon2500+,256ddr ram

a nie pomyslales, ze moze masz TROSZKE malo ramu :?: :?: :?:

sprawdzalem hl. u kumpla na bartku 2.5, 2x256mb, i radku 9800se@pro i smiga az milo... podobno na >512mb chodzi jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi hl2 też się ciał jak mialem 512 ramu. dokupiłem 2 nowe kostki 2 X 512 i juz , aż tak nie tnie, ale nadal jak są jakieś wybuchy lub zaczyna być prowadzona rozmowa to wtedy jest szarpięcie.. no i jeszcze czasem się dzwięk " zapentlał"

ponoc wyszedł na to wszysto patch, ale ja już nie sprawdzałem bo gre przeszedłem.

 

z tym 256 ramu u ciebie to sie troche uśmialem, bo mi tyle to praktycznie sama winda zjada. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie pamieci?

Bo samo taktowanie to akurat nie jest istotne - na 500/500 to praktycznie kazde 6600GT mozna wkrecic bez klopotu :)

 

Nie zebym zaraz lecial zmieniac, ale tak sie z ciekawosci pytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati nie Ati, przy tej ilosci RAMu to nie ma prawa chodzic plynnie...

 

W HL2 do wymagan bardzo doklada sie silnik fizyczny (m.in. stad takie duze wymagania odnosnie proca) a na to grafa nic nie poradzi. Dokup RAMu i od razu poczujesz poprawe.

 

U mnie na Athlon XP 2200+, 512MB RAM i R8500 dalo sie w miare grac nawet przy 1024x768...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakim cudem,skoro moja karta miala byc kilka razy lepsza?Moze wcisneli mi 128 bit wersje,choc nic na to nie wskazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty co ty mi na 9550XT@9600XT wszysko zasówało aż miło 1024X768 max detale wsio i AAx2 AFx8 kurka najnowsze catalisty, pamięci minimum 512 warto mieć więcej dzwięk to norma że tnie bez patha ustaw 2 głośniki tylko!!! :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakim cudem,skoro moja karta miala byc kilka razy lepsza?Moze wcisneli mi 128 bit wersje,choc nic na to nie wskazuje?

na 256 ramu to stare giery nawet się tną. zobacz ile sam system ramu ci zajmuje. wiec nie gadaj głupot ze 9800Pro jest za sLąby do gry na takich detalach.

no chyba ze zamiast 9800 pro masz 9200 se (przez duże SE) :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 9800 pro szafirka 256 bit,wiec nie wiem co sie dzieje.Kumplom na 9600 SE i 9500 Extreme chodzi na 1024 plynnie na 256 ramu i Prockach ok.2,5 GhZ.

 

Z tych wzgledow POWAZNIE zastanawiam sie nad wymiana Radka na GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zobaczyc to plynnie na 256 ramu ;)

 

Musisz podlubac w ustawieniach i zadbac o jak najmniejsze obciazenie pamieci: powylaczac wszystkie programy chodzace w tle, przestawic system na max wydajnosc (mowie o XP, ale starsze tez), ustaw dzwiek w grze na low i 2 glosniki (bez wzgledu na karte dzwiekowa). Moze wtedy bedzie lepiej...

 

Powtorze Ci jeszcze raz: na 6600GT nie bedzie Ci dzialac szybciej niz na 9800PRO; sama zmiana karty nic tu nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 9800 pro szafirka 256 bit,wiec nie wiem co sie dzieje.Kumplom na 9600 SE i 9500 Extreme chodzi na 1024 plynnie na 256 ramu i Prockach ok.2,5 GhZ.

 

Z tych wzgledow POWAZNIE zastanawiam sie nad wymiana Radka na GT.

Popatrz. Na słabszych RADEONACH (podkreślam Radeonach) gra chodzi lepiej niż u Ciebie. Wniosek z tego, że coś masz nie tak z konfiguracją, bądź zaśmieceniem systemu.

 

HL2 nie ma prawa lepiej chodzić lepiej na GF6600 GT. A w każdym razie nie w zauważalny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlaczona w tym czasie pande z firewallem.System reinstalowalem we wrzesniu i mam omegi na catalystach 4.11 beta bodajze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus to zobacz sobie testy na np.: www.anandtech.com www.techreport.com - tam im w kazdej mapie w HL2 6600gt chodzi duzo lepiej niz 9800pro ! Cos w tym musi byc! Zreszta nie tylko hl2 - doom3 czy far cry tez chodzi lepiej na 6600gt - a im wyzsza rozdzielczosc tym wieksza przewaga 6600. Myslisz ze oni klamia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus to zobacz sobie testy na np.: www.anandtech.com www.techreport.com - tam im w kazdej mapie w HL2 6600gt chodzi duzo lepiej niz 9800pro ! Cos w tym musi byc! Zreszta nie tylko hl2 - doom3 czy far cry tez chodzi lepiej na 6600gt - a im wyzsza rozdzielczosc tym wieksza przewaga 6600. Myslisz ze oni klamia?

Już pisalem o tym. Pierwsza podstawowa sprawa - na annatechu goście testowali GF 6600 na innym taktowaniu (wyższym) niż ja. Ja testowałem na taktowaniach 500 MHz dla rdzenia oraz 450 MHz dla pamięci. Takie są taktowania domyślnie przewidziane przez nVidię dla GF 6600 GT AGP i takie też w większości występują w kartach graficznych różnych producentów opartych własnie o GF 6600 GT. A to, że panowie z Annatecha nie potrafili napisać z jakimi taktowaniami testują kartę to tylko świadczy o nich (sami wiecie jak). Proszę mnie źle nie zrozumieć - nie podważam autorytetu, jakim jest ten serwis. Sam uważam, że jkest to jeden z niewielu wiarygodnych serwisów. Niemniej to, że nie podali jest bardzo dziwne. Porządna recenzja powinna to zawierać! Co mam rozumieć przez ustawienia domyślne? 500 / 500 czy 500 / 450? Tutaj akurat chodzi o kwestię wygranej! Jeśli GF będzie miał taktowania 500 / 500 MHz to będzie szybszy niż Radeon 9800 PRO. Jeśli będzie taktowany zegarem 500 / 450 MHz to będzie wolniejszy niż 9800 PRO.

 

Testując karty graficzne GF 6600 GT, GF 6800, 6800 LE oraz Radeon 9800 PRO nie starałem się przedstawić gry Half Life 2 bo nie było to celem mojej recenzji. Starałem się przetestować te cztery karty graficzne w jak największej ilości gier.

 

Wracając do HL2 - przetestowałęm kilka demek i wybrałem to, w którym grafiki sobie najsłabiej radziły. Dla mnie nie jest istotne czy dana grafika w pewnych miejscach w grze ma 100 a inna 80 klatek. Mnie interesuje fakt, czy w danej grze na danej karcie graficznej w danej rozdzielczości ilość klatek nie spadnie mi poniżej 30 ! A to, że akurat w tym miejscu Radeon sobie lepiej radzi to już nie moja wina. Wniosek z tego jest jeden. Tam gdzie jest mniej elementów do wyświetlenia, wówczas GF ze swoim wysokiem zegarem wyjeżdża do góry i to mocno. Zaś tam, gdzie jest więcej elementów do wyświetlenia liczy się już dostęp do pamięci, czy sama architektury karty graficznej, bardziej niż jej taktowanie.

 

I jeszcze jedno. Jak myślicie jakim cudem panowie z Annantecha zrobili w tym demku zrobili na tych kartach 76 klatek ?

Zobaczcie jaki mają sprzęt, a jakim ja dysponowałem. Czy aby wszystko jest tutaj "clear"? Moim zdnaiem nie!

 

Co do kłamstwa serwisów. Należy pamiętać o jednej rzeczy. Duże serwisy internetowe dostają sprzęt często od producentów, np. od ATI czy nVidii. Nie będę tuta nikogo oskarżał, bo nie o to chodzi. Ale wiadomo o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus nie twierdze ze nie masz racji tylko jest jeszcze jedna kwestia - im wyzsze rozdzielczosci tym lepiej sobie radzi 6600gt niz radeon. Czym to wytlumaczysz? I tak jest we wszystkich gierkach i nie tylko na anandtech. Na techreport jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus nie twierdze ze nie masz racji tylko jest jeszcze jedna kwestia - im wyzsze rozdzielczosci tym lepiej sobie radzi 6600gt niz radeon. Czym to wytlumaczysz? I tak jest we wszystkich gierkach i nie tylko na anandtech. Na techreport jest podobnie.

Faktycznie jest to bardzo zastanwiające. Jedyną rzeczą jaka mi przychodzi na myśl to fakt, iż w przypadku karty GF 6600 GT mamy do czynienia z pamięciami taktowanymi 450 bądź 500 MHz, zaś Radeon ma 340 MHz. Oczywistym zatem jest, że występuje różnica w czasie dostępu do pamięci. Oczywiście na korzyść GF. Możliwe jest również, że GF ma lepszy konbtroler pamięci i stąd te różnice.

 

Ale są to tylko moje domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

per3z-mając do wyboru r9800pro i GF6600GT za np. 800 zł to wyborem lepszym jest bez dwóch zdań GF...Oczywiście-sa też gry gdzie nieco szybszy jest Radeon ale ogólnie rzecz biorąc lepszym wyborem jest ten GF..

Co do HL2-to GF6600GT chodzi mniej wiecej identycznie jak ten Radek-czyli w niektórych momentach jest wolniejszy w innych znów szybszy od Radeona(przynajmniej wynika tak z różnych testów)..

 

focus_-piszesz że na Anandtech`u testowali GF-a 6600GT na 500/500 a Ty na 500/450mhz.Chcesz powiedziec że zwiększenie taktowania RAMu o 50 mhz daje tej karcie kilkanaście % wydajności????nie chce mi się wierzyć bo przecież wersja PCI-E ma taktowanie właśnie 500/500 a osiągi ma mniej wiecej identyczne z wersją na AGP....

 

Co do MoH:PA to karty także osiągają porównywalną wydajnośc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 9800 pro szafirka 256 bit,wiec nie wiem co sie dzieje.Kumplom na 9600 SE i 9500 Extreme chodzi na 1024 plynnie na 256 ramu i Prockach ok.2,5 GhZ.

 

Z tych wzgledow POWAZNIE zastanawiam sie nad wymiana Radka na GT.

ta a moj kumpel na gf 2 mx gra i tez mu płynnie chodzi (on tak twierdzi) przeciez to chore zmieniac taka karte,ty chesz na 256 RAMu grac w hl2? zastanó sie dobrze ;] ja mam 1 Gb ramu i chciał bym wiecej ;] chociaz ja mam 4 mx ale poczekam jesszcze trokszke i sobie radzia kupie tanio jak tacy ludzie jak ty beda sprzedawali bo myśla ze liczy sie tylko dobra karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_-piszesz że na Anandtech`u testowali GF-a 6600GT na 500/500 a Ty na 500/450mhz.Chcesz powiedziec że zwiększenie taktowania RAMu o 50 mhz daje tej karcie kilkanaście % wydajności????nie chce mi się wierzyć bo przecież wersja PCI-E ma taktowanie właśnie 500/500 a osiągi ma mniej wiecej identyczne z wersją na AGP....

Pierwsza sprawa to sugeruję, żę wyniki otrzymane na Annatechu są jakieś nie takie. Miałem lepszego procka i wyniki mialem niższe, na każdej karcie. Druga sprawa, ze GF 6600 dość mocno się skaluje z częstotliwością pamięci i te 50 MHz dla pamięci co stanowi 10% z 500 MHz spokojnie da zysk w okolicach 5%

 

Co do MoH:PA to karty także osiągają porównywalną wydajnośc....

No Radeon delikatnie na prodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...