Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Dłuuuuugo mnie nie było, a w świecie technologii sie chyba pozmieniało :P

 

eh... kilka godzin siedze nad tym postem... :)

 

Czy te całe 6600GT jest warte świeczki ? Czy lepiej wziąć jeszcze 9800Pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny strasznie ma rozkład elektroniki ta karta, ja jestem bardzo początkujący jezeli chodzi o zmiane chlodzenia np. na grafice, wiec myslalem, ze juz ktos cos zrobi (no juz ktos cos zrobil, ale zdjec nie dal za bardzo .. ) a tu nic ? ? :P

1261488[/snapback]

Ja sie zastanawiam nad zalmanem vf700. Wersja aluminiowo miedziana u mnie na giełdzie ma być za mniej niż 100 (za 100 już jest na pcprojekt). Może być tylko troche problemu z radiatorami na pamięci... blisko tam jest :? no i nie jest to jednak najtańsze rozwiązanie.

 

tutaj testowali tego zalmana na 6600gt pcx, niby temperatura sporo spadla...

 

a tutaj ktoś założył zalmana...

Edytowane przez -whiteLION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuuuuugo mnie nie było, a w świecie technologii sie chyba pozmieniało :P

 

eh... kilka godzin siedze nad tym postem... :)

 

Czy te całe 6600GT jest warte świeczki ? Czy lepiej wziąć jeszcze 9800Pro ?

1261528[/snapback]

Na sieci jest juz troche testow 6600GT i w porownaniu z 9800PRO bez ulepszaczy jest w 90% testow szybsz. Po wlaczeniu ulepszaczy ala fsaa/af 6600GT troche slabnie i jest szybszy w okolo 75% testow. Glownie zalezy od gry ale czesciej jest szybsza od 9800PRO a nawet 9800XT a to juz cos.

6600GT mozna nazwac nastepca 5900XT. Cena podobna ale wydajnosc o wiele lepsza, szczegolnie w nowych grach(po wlaczeniu shaderow 2.0/3.0). Uwazam ze jest to najlepsza karta dla przecietnego PC'towca. Cena do 1000zl. Ati na AGP nie ma zadnego konkurenta dla 6600GT. Po sieci chodza juz pogloski o wycofaniu 9800PRO przez Ati i zastapieniu jej przez x700, x800. Ale jak narazie Ati samo nie wie co chce. Wypowiadalo sie o nie wspieraniu juz AGP tylko PCI-E ale ostatnio znowu zamierzaja wspierac jeszcze AGP wiec nie wiadomo o co chodzi a jak nie wiadomo to chodzi o forse ;). Wkoncu nVidia wyczula niezly biznesik i zapowiedziala ze AGP jeszcze dlugo bedzie dostepne ;).

A co do pytania 9800PRO czy 6600GT to ja osobiscie wybralbym 6600GT ze wzgledu na wieksza wydajnosc i wspieranie nowych efektow(moze duzo ich nie ma ale sa :P). Lub poszukalbym 9800SE@PRO bo jeszcze tanszy :). Do tego dochodza stery, ktore u Ati czasem szwankuja(nVidia ma lepiej dopracowane-wiem z wlasnego doswiadczenia), wspieranie wikeszej ilosci gier, nie potrzeba szukac patch(chociaz ostatnio jest juz bardzo dobrze i nowe gry nie wymagaja patchy).

To jest moja indywidualna opinia i zawsze ktos nie musi sie z nia zgadzac :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czasy 6600GT jako karty do 900zl powoli sie koncza, nadchodzi X800 - 12 potokow, szyna 256bit, 400/700 :)

1261974[/snapback]

Ach tak czasy 6600gt sie koncza i nadchodza czasy x800 za 900zl tak? ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaz mi chociaz jeden sklep w polsce gdzie x800 jest ponizej 1000zl !

1262074[/snapback]

narazie niepodam bo nigdzie go niema :lol: a jak bedzie faktycznie kosztowal te 900zl to mamy pogromce 6600GT, ale coz kazdy broni swojego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie niepodam bo nigdzie go niema  :lol:  a jak bedzie faktycznie kosztowal  te 900zl to mamy pogromce 6600GT, ale coz kazdy broni swojego...

1262159[/snapback]

Acha no to ja tak samo moglem napisac o 6800gt - jeszcze za 900zl nie ma ale jak bedzie to powiem. Tylko ze jak x800 bedzie za 900zl to 6600gt bedzie za niecale 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zmienilem bios karty i widze temperaturę GPU. Stwierdzam że chlodzenie karty jest DO [gluteus maximus] . Przy standardowym chłodzeniu po przejsciu 3dmark 01, 03 i 05 po kolei GPU miał 74 stopnie :|

Wywaliłem blaszke i ten mały coolerek i wstawiłem 80x80@2500rpm. Po takim samym tescie (3dmarki po kolei) GPU mial 68 stopni :|

Trzeba wymyślic jakies nowe chłodzenie bo to jest do kitu, jest radiator zasłaniający pół karty ale co z tego skoro chłodzi tylko GPU (zasłanie cześć pamieci ale ich nie dotyka!).

Jakie chłodzenie proponujecie? Zakładał ktos juz bloczek wodny na tą karte?

1261355[/snapback]

Tak zakładał i dalej zakłada. :D Mam założony bloczek wodny na GPU a nad tym wszyskim wiatraczek do chlodzenia pamięci i mostka HIS calosc przy podkreceniu 570 i 1200 chodzi i buczy bez zacinki a temp w extremalnych momentach FarCry`a z wlaczonymi HDR`ami wynosi 57 stopni GPU i 47 (GDR`y)- [poprawa] pozdrawiam

Edytowane przez Czaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zakładał i dalej zakłada. :D  Mam założony bloczek wodny na GPU a nad tym wszyskim wiatraczek do chlodzenia pamięci i mostka HIS calosc przy podkreceniu 570 i 1200 chodzi i buczy bez zacinki a temp w extremalnych momentach FarCry`a z wlaczonymi HDR`ami  wynosi 57 stopni GPU i 47 DDR`y pozdrawiam

1262234[/snapback]

Masz może jakieś fotki ? Ciekaw jestem jak to wygląda na tej karcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej tak pisalo na pclabie, poczekamy zobaczymy  :D

1262226[/snapback]

Ten artykul na pclab to jakis LOL. Wmawiaja tam ze kiedy wejdzie do sprzedazy x800 XL ktory wydajnosciowo bedzie pomiedzy x800 pro a x800 xt bedzie kosztowal o 25-30% mniej od x800 pro ! Dla mnie to MEGA LOL

 

Edit : No tak - wtedy zwykle x800 musialoby staniec do 750zl haha LOL

 

link do artykulu pclab - x800 xl

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafi!

Powinienem był kupić 6600GT już 2 tygodnie temu - wybór był żaden więc i kłopoty żadne!

a teraz!!!! widzieliście co sie dzieje?

o, choćby tu

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2971

 

8 kart!

wiecie co to jest za Gainward - ten tańszy, bez GS? powinien chyba sie dobrze kręcić, w końcu firma solidna!

albo ten ASUS, mniam mniam ;-) z pamięciami 1,6!!!!!

a mnie ciągle PINE korci... zobaczcie to

http://www.nvnews.net/reviews/xfx6600gtagp/page4.shtml ... he he... "more than enough for most of PC users" ;-)

 

fak, nie wiem co wybrać... :mur:

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcia swojego chłodzenia, są, jakie są i lepsze nie będą.

Dołączona grafika

Całe chłodzenie w kompie, wentylator 120 na 12v. pozwala na stabilne 600/1200 i max. do testów 610/1300. Wszystko bez zwiększania napięcia. Jeżeli kogoś interesuje cisza, to wentyla na 5v. praktycznie nie słychać. Sam od ponad miesiąca używam cały czas 600/1200 na około 7v. i jest to ciche i stabilne.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na zdjęciach mam już inne radiatory zamiast revolteków, które opyliłem :lol:.

Edytowane przez Leprechaun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie działają bo źle wpisałeś adres :)

 

Działają jeśli wpiszesz tak:

http://elitepimps.republika.pl/4.jpg
Jeśli Ci sie chce to popraw :)

 

Taki niebieski radiator mam na NB :) Jaka temp. na GPU po podniesieniu na 600 ?

Edytowane przez _piXel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

czy co poniektórzy tu sa nie teges? sugerowana cena detaliczna x800 256ddr3 to jest 199$ :blink: w niemczech karcty mozna dostac juz za 800, a nawet mniej, a róznica tam iedzy tyi x800 a 6600gt wynosi cos ok 20-30ojro, w polsce jest narazie jeden x800 z powercolora za 1230, po wejsciu sapphire, hisa, gigabyte, asusa, abita cluby i inne stanieja pewnie to ok 900-1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...