Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u Ciebie chodzi ten Galaxy i jak sie kreci ? Bo kosztuje 790 zl, a Leadtek 850zl i imo ma gorsze chlodzenie, ale podobno duzo lepiej sie kreci ...

1269205[/snapback]

Wypowiadałem się już na ten temat wcześniej... ale cóż, zrobie jeszcze raz powtórkę z histori tego tematu.

 

1. Chodzi chyba dobrze... jako jedyny miałem 20 fps na pewnym torze w NFS-U2 (inni średnio jakoś koło 15-16 fps - polecam poszukać wcześniej). Ponadto bez żadnego OC na dzieńdobry w 03 wyskoczyło mi ponad 8200 punktów, zaś na 05 obdarowało mnie wynikiem ponad 3300. Po OC na "Nowym Chłodzeniu" w 03 - 9288, 05 - 4113 (uważam to za raczej dobry wynik zważywszy na moją płytę i pamięć - oczywiście wszystko bez artów).

 

2. Wbrew obiegowej opinii... karta ma pamiątki 1,6ns (sprawdzałem dwa razy), a nie 2,0ns. Słyszałem, że u nas w sprzedaży są podobno z tą drugą, ale na to już nic poradzę ^_^

 

3. Temperatura w pokoju 20'C, w obudowe dawa wentyle 80mm (front/back) ustawione na całe 1800 obrotów i magiczny zasilacz, którego standartowa temp pracy to 50'C. W tych warunkach na standartowym chłodzeniu w trybie 2D stale 42'C, w 3D po marku 05 49/50'C. Radiator miedziany (prawie że idealnie przywiera do pamięci, ale w tym przypadku problem do rozwiązania - w poprzednich modelach było gorzej), dobrze oddaje ciepełko. ale wentyl na nim to klasyczna suszarka (połowa tego co jest przy 5900xt). Mała modyfikacja i banalny montaż 80mm załatwił sprawę... jest o wiele ciszej, a temp ten sam, a nawet o jakieś 2'C niższy ^_^

 

4. Jak się kręci... Moje maksymalne ustawienia to 618/1280... ale żeby nie było artów, to się cicho nie da <_< Na firmowym chłodzieniu spokojnie chodzi przy ustawieniach 580/1180 (u mnie chodzi na 565/1140), a nawet wyżej, ale trzeba mieć dobry termoobieg, bo arty pojawiają po paru minutach.]

 

 

Mam nadzieję, że odpowiedź zadawala ^_^

 

 

P.S. Odnośnie wypowiedzi, że GB 6600GT z pasywym chłodzeniem posiadało temp do 100'C -> Fakt, ale porównajcie jak wygląda zelman a jak chłodzenie GB. Ponadto do zela można dodać wentyl nawet na najniższych obrotach i będzie super cicho... a tak.... chyba jestem za bardzo wymagający <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem Nazir co jest lepsze do podkrecania. Mam 6600GT od MSI i rdzen mi idzie tylko na 559, 2 megaherce wyzej juz artefakty :/ (co prawda w 3d marku 2001se ich nie ma ale w 2k5 to masakra -cały ekran lata w zielone arty) za to pamięci w miare spokojnie mozna do 600 dokrecic... a więc rdzen idze gorzej niz w Winfascie (tam chyba jest w granicy 590-600). ale to moze byc jakis pojedynczy egzemplaz no nie wiem - jak kupisz to sie sam przekonasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem Nazir co jest lepsze do podkrecania. Mam 6600GT od MSI i rdzen mi idzie tylko na 559, 2 megaherce wyzej juz artefakty :/ (co prawda w 3d marku 2001se ich nie ma ale w 2k5 to masakra -cały ekran lata w zielone arty)

1269382[/snapback]

Aj... niezbyt rewelacyjnie. Z tego co pamiętam u mnie sterowniki dla rdzenia ustawiały "bezpieczne" OC na 565. Co do pamięci, o ile MSI ma 1,6, to powinny wytrzymać 1300 o ile mnie pamięć nie myli (oczywiście bez dobrego chłodzenia ani rusz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj... niezbyt rewelacyjnie. Z tego co pamiętam u mnie sterowniki dla rdzenia ustawiały "bezpieczne" OC na 565. Co do pamięci, o ile MSI ma 1,6, to powinny wytrzymać 1300 o ile mnie pamięć nie myli (oczywiście bez dobrego chłodzenia ani rusz).

1269404[/snapback]

no nie zbyt, a te pamięci to raczej sa 2.0 ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem stary duży radiator od procka i teraz karty niesłychać wszystko zimniutkie zresztą radiator zasłania mi jeszcze 4 porty PCI ale i tak były wolne. oczywiście na radiatorku jest coolerek 80x80 i nic się karta niegrzeje dzialając na 550 i pewnie jeszcze ją pokręce ale już chyba nie syn. z pamiątkami i tu jak zwykleproblem co z pamięciami bo mam bez radiatorów niestety i już chyba z nimi niepojade na więcej :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście bez dobrego chłodzenia ani rusz

Będę podkręcał ile się da, ale na standardowym wiatraczku i radiatorze. Nie chce mi się grzebać i modować, poza tym nie znam sie na tym i nie chciałbym czegoś spiepszyć na swojej karcie dlatego eksperymentować nie będę. Ile pójdzie tyle będzie.

 

no ale to chyba bym musal radiatory pozdejmowac, a tego robic nie bede

Nie mamy pewności i mieć nie będziemy jakie to pamięci są na MSI chyba, że ktoś zdejmnie radiator, ale że na stronie MSI nic na ten temat nie ma to aż dziwne. Może by jakieś pismo wystosować :D

 

dvie1 jak ci się ta MSI sprawuje, zadowolony jesteś. Mogę spytać gdzie ją kupiłeś i za ile?

Edytowane przez nazir_black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten temat i juz mnie krewa zalewa... zdecydowalem sie na kupno 6600gt, jednak pytanie brzmi: ktorego? nie potrzebuje zadnych dodatkowych gierek i innych [ciach!]l; karta najlepiej do okolo 800zl; moglbyu mnie ktos poinformowac ktore kreca sie najlepiej? bo jak tak czytam to jednym lepiej kreca sie pameci a innym core; co daje wiekszy wzrost wydajnosci? czy moglby ktos przetestowac ta karte w call of duty (1280x1024 i wszystko na max)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Leadteka 6600GT i moge ci powiedziec ze CoD OU chodzi bez zajakniecia w 1280x1024 wszystko na max. Ps.karta nie krecona.

1270740[/snapback]

A może jakieś szczegóły (chociażby wyniki z fps), bo każdy ma różne spojżenie na termin "bez zajakniecia". Co do wydajności i oc, to cóż... tu Ci polecą Winfasta ^_^ (napewno nie jest zły, ale chłodzenie troszkę do bani, jeżeli lubisz wyciągać siódme poty z GPU). Ja mam Galaxy i nie narzekam. MSI raczej dobrych wyników nie ma (ponadto ostatnia skromna afera z 6600gt na czele troche osłabia wizerunek tejże karty). Gainward stanowczo za drogi i głośniejszy od mojego Galaxy, a to już zgroza <_<. Gigabyte ładnie wygląda, wyniki w OC takie sobie, ale jako jedyny dał pasywne chłodzenie (które jest takie sobie zresztą). Sparkle... nie mam zielonego pojęcia... ale w chinach znęcają się nad tą kartą przeważnie w testach... które są gorsze od Winfasta, czy mojej karty...

 

Ja tam nie wiem nad czym się tu zastanawiać... brać 6800GT i problem z głowy ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Leadteka 6600GT i moge ci powiedziec ze CoD OU chodzi bez zajakniecia w 1280x1024 wszystko na max. Ps.karta nie krecona.

1270740[/snapback]

on mi chadzi bez zajakniecia na radeonie 9500 64 mb; a ma chodzic non stop powzyje 125fps; wpisz sobie w konsoli

/com_maxfps 125

i sprawdz czy kiedykolwiek spada ci wartosc fps ponizej 125;

wyswietlanie fps wlacza sie komenda: /cg_drawfps 1

Edytowane przez birdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten temat i juz mnie krewa zalewa... zdecydowalem sie na kupno 6600gt, jednak pytanie brzmi: ktorego? nie potrzebuje zadnych dodatkowych gierek i innych [ciach!]l; karta najlepiej do okolo 800zl; moglbyu mnie ktos poinformowac ktore kreca sie najlepiej? bo jak tak czytam to jednym lepiej kreca sie pameci a innym core; co daje wiekszy wzrost wydajnosci? czy moglby ktos przetestowac ta karte w call of duty (1280x1024 i wszystko na max)??

1270651[/snapback]

Ja bedę brał kartę firmy Galaxy (chyba że dozbieram do 6800 :) ). Dobre chłodzonko i cena 800zł,poza tym pamięci 1,6ns.Cóż więcej potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI raczej dobrych wyników nie ma (ponadto ostatnia skromna afera z 6600gt na czele troche osłabia wizerunek tejże karty).

1270895[/snapback]

e? jaka afera?

 

Ja bedę brał kartę firmy Galaxy (chyba że dozbieram do 6800 :) ). Dobre chłodzonko i cena 800zł,poza tym pamięci 1,6ns.Cóż więcej potrzeba.

1270960[/snapback]

a gdzie za ta kase mozna kupic? i skad wiesz ze pameici 1.6?

Edytowane przez birdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e? jaka afera?

a gdzie za ta kase mozna kupic? i skad wiesz ze pameici 1.6?

1270966[/snapback]

Jaka afera... żadna. Pomijamy, że MSI zbiera zwroty jak żniwo po urodzaju ^_^ Po więcej informacji zapraszam na stronę www.google.pl

 

Cóż. Galaxy kostuje obecnie w gracach 800 PLN i fakt faktem krew zalewa, że tak szybko staniała, ale cóż to. Chciałem w grudniu 6600GT, to dostałem po odpowiedniej tego czasu cenie. Co do pamiątek.... LUDZIE... czy wy na tym forum coś czytacie, bo śmiem wątpić <_<. Po raz ostatni pisze (dla leniwych), że na karcie która posiadam są pamięci Samsunga 1,6ns. Co wprawdzie nie mam dostępu do cyfrówki, ale chyba rozkręcę swojego GT i wam go zeskanuje, bo mnie krew już zalewa <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TaYU no i na ile ci sie te pamiatki 1,6 ns kręcą ?

Mi moje 2.0 ida na 1160 - jak na razie full stabilnie a testuje dluuuugo grajac :D raczej nie pozwalam na nawet malenkie przeklamania obrazu . Max co odpalilem to 1180 ale po paru h grania juz byly artefakty :D GPU mam na 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sparkla wykręciałm do 585 pamiątki na 570 przy czym niemam niestety radiatoów na pamiątkach bobym pokręcił jeszcze. Fakt że brak artyleri bo jeszcze wszystko po graniu 5h w HL2 jest oki ale już sie z deka boje o pamiątki. oczywiście nieco podkręcony proc i pamiątki efekt w c3mark03 ponad 9000 chyba oki jak na 6600GT i ten proc z tym ramem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e? jaka afera?

a gdzie za ta kase mozna kupic? i skad wiesz ze pameici 1.6?

1270966[/snapback]

Zamierzam kupić w pcprojekcie,a co do pamiątek to przeciez podawał TaYU że ma 1,6ns,zresztą we wszystkich zagranicznych testach jest to podane.

 

P.S A tu podaję dokładny link do karty: http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1424

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten SPARKLE glosny bardzo jest?

1271485[/snapback]

nie no bardzo to może nie ale na standardowym chłodzeniu nie jest cicho. Po wymianie katra jest cicha i spoko się kręci ja zamocowałem stary radiator od proca i tak tylko leżał i rewelacja oc cisza i wydajność, no idea więc polecam zamontowanie starych radiatorów z CPU minus to to że zajmuje kilka protów PCI ale jak ktoś ma i tak wolne i zamocuje to zobaczy ze się opłaciło. hmmm jak narazie kartam jisię wcale niegrzeje ciskawe czy do arade zmienić taktowanie rdzienia do 700!? cyz to juz nie przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ASUSie?

mocna karta sie zapowiada... też pamiątki 1,6 a do tego znana, godna zaufania firma

i na radiatorkach tez nie oszczędzała ;-)

cena co prawda kosmiczna (komputrnik 989zł, a najtaniej 931zł) ale mam znajomka w hurtowni więc za 880 będzie ;-)

 

jak myślicie? brać?

czy tego Galaxy, wszyscy go chwalą...

 

a ja nagrzany byłem na Pine XFX, zobaczcie to:

http://www.nvnews.net/reviews/xfx6600gtagp/page4.shtml

tyle że nikt go w łapie nie miał osobiście ;-(

 

albo to monstrum:

http://www.nvnews.net/reviews/bfg_geforce_..._oc/index.shtml

podobno wypas, ale w Polsce niedostępny... zaścianek ;-(

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, moze dorzuce swoje pare groszy...

Poki co jade na Rage 4MB PCI po spaleniu 9550 i sie woze z zakupem GF6600GT.

 

mysle ze karty Pine tj. XFX sa niezle. tu macie linka ze strony producenta, kroty zdecydowal sie na maly upgrade "fan'a", mysle ze niezle bedzie go schladzal i ze pojawi sie na polskim rynku, to moze sie zdecyduje :)

http://www.xfxforce.com/pinetechnotes/Fan%20Update.pdf

 

yo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam tego SPARKLA co ty GURU i wszystko git tylko jak poleciałem z pamieciami na 1150 to drobne arty po paru h grania ale zainwestuje w chłodzenie i bedzie dobrze

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo konkretne pytanie, ktora karte polecacie z 6600GT? mianowicie chodzi o wysokie OC, dobre chlodzenie i w miare ciche, chodz to akurat moge przebolec...czytalem ten temat i zastanawiam sie bo kazdy pisze ze jego karta najlepsza ;) Galaxy, XFX czy moze Inno3D? za gory dzieki za pomoc bo jestem na dniach od kupienie karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacy ludzie jak soltys to powinni dostawac bana na pisanie na forum. niby juz tyle siedzisz stary na forum i sie tak glupio pytasz..

ehhh :mur:

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...