Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko:

Czy ten Galaxy 6600gt ma serio pamiątki 1.6ns bo mi sie niechce wierzyć? <_< wszędzie czytałem to wszystkie galaxiaki tego pokroju mają pamiątki 2ns :? czy koleś oszukuje i ludzie dokładają kase zeby miec lepsze pamiątki a tu suprise? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.guru3d.com/article/Videocards/169/12/

pewnie czytaliście to już ale moze ktoś to przegapił,

lekturka głównie o 6600GT (ale inne karty np x600 6800gt czy 5750 też się trafiły)

miłego czytaia 17 stroniczek... ;)

 

PS wiadać lekką przewagę galaxy nad innymi markami... taktowanie robi swoje :]

Edytowane przez ghost_mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko: czy to prawda, że jeśli ma się słabszy procek niż P4HT 3.0Ghz (np. P4HT 2.6 Ghz) to nie opłaca się montować GeForce 6800 bo wycisnie się z niego jedynie moc 6600gt? Jeszcze jedno pytanko: czy jest sens jescze kupować karty 128MB skoro np. Battlefield 2 już wymaga tego jako minimum?

Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi [czas to pieniądz :) ].

KrisJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem ostro na różnych sterach sformatowałem dysk, sprawdzałem grafę na innym kompie z bardziej markową mobo i zasilaczem i nic, pamięci więcej nie idą niż 990MHz bez wspomnianych artów w teście nature z 2k3 (pionowe kreski pojawiające się pod liśćmi, niby nieprzeszkadza bo pojawia się ich trzy-cztery i tylko w jednym momencie, ale jednak wkurzają) i ~1030MHz w innych markach i grach.

jesli wszystko juz przerabiales ,to zostalo ci sciagniecie radiatora z wentylem i zdjecie starej pasty zalozonej fabrycznie, najlepiej zalozenie artic silver 5, ja jak kupilem swoja karte to sie nadawala do zwrotu, ale sklep byl w weekend zamkniety i niechcialo mi sie czekac ,wiec wkoncu doszedlem z czym problem i zalozylem nowe pasty na miejsce fabrycznego shitu ktory tam byl i niepozwalal przywrzec cala powierzchnia radiatorowi,po tym karta ruszyla jak przecinak:), u ciebie sama karta chodzi ,jednak wydajnosc oc pamienci jest prawie na standarcie producenta,wiec sprobuj zamienic paste ,a jak bedziesz robil oc to zmiejsz rdzen do 550 -560 bo to co ty dawales moze wlasnie powodowac ograniczenie oc pamienci i arty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wszystko juz przerabiales ,to zostalo ci sciagniecie radiatora z wentylem i zdjecie starej pasty zalozonej fabrycznie, najlepiej zalozenie artic silver 5, ja jak kupilem swoja karte to sie nadawala do zwrotu, ale sklep byl w weekend zamkniety i niechcialo mi sie czekac ,wiec wkoncu doszedlem z czym problem i zalozylem nowe pasty na miejsce fabrycznego shitu ktory tam byl i niepozwalal przywrzec cala powierzchnia radiatorowi,po tym karta ruszyla jak przecinak:), u ciebie sama karta chodzi ,jednak wydajnosc oc pamienci jest prawie na standarcie producenta,wiec sprobuj zamienic paste ,a jak bedziesz robil oc to zmiejsz rdzen do 550 -560 bo to co ty dawales moze wlasnie powodowac ograniczenie oc pamienci i arty,

1695780[/snapback]

Z chłodzeniem rdzenia nie mam problemu, w idle karta ma 38* riva tuner po dwugodzinnym graniu pokazał max 65* przy 575MHz na rdzeniu. Żeby wykluczyć wpływ GPU robiłem też testy pamięci przy rdzeniu underclockniętym do 300MHz i g... to dało.

 

Co do przyczyny złego oc to jest tylko jedna: zwyczajnie leadtek zaczoł pakować syfiaste infineony na swoje karty, zamiast dobrze kręcących się samsungów :x

 

Trudno się mówi i się kombinuje, podkręcałem palomino na K7S5A to i z tym shitem dojdę kiedyś do porozumienia, ważne że mało za niego dałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie po wynikach twojego oc masz powiedzmy taki standart w 03 i prawie w 05, ale przeciez byli tu tacy co ledwo 7000 w marku 03 mieli,wiem ze to malo pocieszajace ale napewno to co masz do grania wystarcza a same 3dmarki nie sa wazne bo to raczej aspekt psychologiczny:), ostatnie co mi przychodzi do glowy to zostawienie rdzenia na standartowym ustawieniu i krecenie pamieci,a wogole to czym krecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole to czym krecisz?

1696112[/snapback]

WinFox 2.0

 

W grach grafa śmiga, w markach też uważam że wyniczki jak na resztę sprzętu są OK tym bardziej że z 2k5 jeszcze nie walczyłem na serio, zresztą widać to w ORB, to oc pamięci fakt wnerwia mnie, bo liczyłem chociaż na 1050MHz (ustawienia gainwarda).

 

Przynajmniej rdzeń poszedł bardzo ładnie, a karta jest naprawdę bardzo cicha, co dla mnie jest równie ważne jak wydajność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery 77.77

na niekręconym Sempronie 2400+ (10x166)

pamiątkach elixir 2x256 = 512 dual

mój Leadtek też nie kręcony 6600GT (chyba 500/900)

wyciagnął w 3dmarku 2003

5458 pkt - 1) to dobry wynik ?

po oc podzielę sie później....

 

--

dając proca na 2800+ (10x200)

i kartę na 550/1000

uzyskałem 6272 pkt

 

ale to nie jest jeszcze max oc karty

 

2)

PS odnistalowałem starego geforce 2ti

i 3d i prawie wszystko inne działa

ale gdy uruchamiam filmy to zwiecha, co jest grane ?????

(dzieje sie to tylko na sterach nv 77.77, a na oryginalnych leadteka 66.93 jest ok)

 

pyt 3) dlaczego po zainstalowaniu na xp AGP pokazuje mi na disabled (supported x4, x8) aktywny tryb PCI x0

 

a na 2003 na tych samych sterach pokazuje normalnie agp x8 a nie jakieś cuda ?

Edytowane przez ghost_mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy są sterowniki nv bez blokady OC??

Moja karte wykrecilem na max 560/1220 z malymi artami(std chlodzenie), dzis bawilem sie i krecilem sam ram, dojechalem do 1,3 GHZ na 2ns (niby) wlaczylem aa i af z poziomu 3dmarka 2k3 na maxymalne ustawienia 3 petle testow i nic. Zdziwilem sie wiec mowie to teraz zobacze ile dojdzie GPU ale to juz mam problem bo nawet przy 505 sterowniki uniemozliwiaja podkrecenie. Jak ktos wie ktore stery mi pomoga w lepszym OC prosze o umieszczenei info w topicu. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba więcej niż 15k z celerona nie wycisne w 3d marku 2k1se

 

14687 : http://service.futuremark.com/compare?2k1=8750577

 

Widać, że proco kuleje i to ostro, z każdym mhz na procku więcej wynik skacze w górę znacznie, więc dla porządnych wyników trzeba procka zmienić najsampierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedziec jakie sa najlepsze dostepne w chwili obecnej stery???

uzywalem NGO i wydajnosc jest na nich extra ,ale ciagle cos zle wyswietlaja...

najnowsze NGO extra pracowaly w D3, natomiast w Fahrenheicie wszystko bylo spier.....e...Prosze o rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko: czy to prawda, że jeśli ma się słabszy procek niż P4HT 3.0Ghz (np. P4HT 2.6 Ghz) to nie opłaca się montować GeForce 6800 bo wycisnie się z niego jedynie moc 6600gt? Jeszcze jedno pytanko: czy jest sens jescze kupować karty 128MB skoro np. Battlefield 2 już wymaga tego jako minimum?

Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi [czas to pieniądz :) ].

KrisJ

1695672[/snapback]

bierz raczej x800 GT lub GTO a najlepiej GTO2

we wyższych rozdziałkach i full powoli nie wyrabia (oczywiście ram jest najważniejszy)

 

jak zapuścić pętle w smarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W smarku 2k1 jest taka opcja (gdzieś tam zagrzebana), w innych chyba tylko w full wersji.

 

Mam pytanko, właśnie odkryłem że kontrola wiatraka w riva tuner działa i już przy 70% mojego leadteka wogule nie słychać a temperatura wzrosła tylko o 2 stopnie w 2d :D

Jest tylko jedno ale, wystarczy odpalić jakąkolwiek grę (3d mam na 100%) i wiatrak się rozkęca to rozumiem tylko dlaczego franca nie chce zpowrotem zwolnić po wyłączeniu gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Mam problem - już sobie poradziłem z BIOS-em, podniosłem napięcie w 2D do 1.4V i w 3D do 1.5V, ale zero efektów. Dalej (bez arfetaktów - opierałem się na standardowym teście w 3Dmark05) mam max. 585MHz/1.17GHz - czy bezpiecznie jest podniesć napięcie do 1.6V? Mam kartę chłodzoną standardowym coolerem od MSI.

 

2.W sterownikach zarówno dla trybu 2D i 3D mam tylko jedną częstotliwość dla pamięci. Czy jeśli wgram BIOS, w któym będę 2 różne częstotliwości dla pamięci (w trybie 2D i 3D) obejdzie się bez komplikacji?

 

3.Czy wymiana chłodzenia podniesie efekty O/C? Bo jak narazie 0.1V wzwyż nic nie dało (temperatura w IDLE wzrosła z 46*C na 52*C). Prosiłbym o jakieś tanie propozycje.

 

4.Jaka jest najwyższa bezpieczna temperatura karty? I jak ją monitorować? Czy da się ustawić tak, aby przy przekroczeniu granicy był jakiś sygnał, a po (powiedzmy...) 30 sekundach działania restart?

 

5.Jakie sterowniki są najlepsze (mile widziana wersja :))?

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE! MAM PYTANIE!!:

 

JAKIE SĄ NAJLEPSZE / NAJWYDAJNIEJSZE STEROWNIKI DO GEFORCE 6600GT GALAXY 128/128 na AGP ?

 

Mam teraz 71.89 i nie jestem pewnien czy są dobre.

Ja co prawda posiadam 6600 na PCI-E i nie GT, tylko GE ale tez Galaxy 128MB. Z moich obserwacji wynika ze najlepsze wyniki karta ma na najnowszych forceware 81.84.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanko odnośnie tych kart (660GT na AGP). Npisałem to w innym temacie to mnie kazali tu sie pytać :lol:

 

Zamierzam zmienić z GF 4Ti 4800SE Gainwarda na 6600GT, tylko nie wiem czy Gigabyte czy Gainward. Chodzi o modele: Gigabyte - GeForce 6600GT Gigabyte GV-N66T128VP 128MB VIVO/DVI BOX (AGP) i Gainward - GeForce 6600GT Gainward Ultra/1960 XP "GS" (AGP).

 

Pytanie moje:

1. Jak to jest z trybami 2D/3D - w Gigabycie w 2D jest częstotliwość nie 500 ale 300 - czy tak jest wszędzie, czy w u innych producentów jest "nomarlni"?

2. jest różnica w wydajności i cenie, ale czy znaczna?

3. Którą wybrać? (argument ciszy nieważny ) - w sumie najważniejsze pytanie, a może Galaxy, czy inny lub wogóle jakąś podstawową wersje 6800 (bez GT)

 

Kiedys chciałem 4Ti GS ale zbrakło kasy. Obecnie przychylniej patrze również na GS, ale proszę o poradę, bo to nie wydanie 300 zeta tylko sumka już poważniejsza i szkoda utopić, a szykuje cos właśnie do 900PLNów.

 

Dodam, że zmieniam zasiłke na jakąś 400W bo chce rozbudować kompa.

dzieki za odpowied.

 

pozdro

Qvasiu

Edytowane przez Qvasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Qvasiu

 

Ad 1. Wszystkie 6600 w trybie 2D chodza 300MHz, taktowanie w 3D jest zalezne od producenta.

 

Ad 2. W cenie jest spora roznica - najdrozszy Gainward, do ktorego nie warto chyba tyle doplacac... W przypadku dwoch pozostalych producentow to kwestia gustu. Sam zastanawialem sie czy brac Gigabyte czy Galaxy - Gx wyszlo mnie taniej i ponoc lepiej sie kreci.

 

Ad 3. Jesli masz na grafike 9 stow to warto byloby sie rozejrzec za 6800, choc wiadomo ze im drozsza karte zakupisz, tym szybciej straci ona na wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...