Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z Gigabyte GF6600GT AGP,mianowicie od niedawna pojawily mi sie kropki w lewym górnym rogu ekranu to jest dziwne ze zauwazylem to dopiero tu na forum jak skroluje strony to te okolo 6-7 pikseli ,kropek zostawia slad widoczny na ekranie nie mam pojecie co to maze byc bo sprzet nie podkrecany ,wsztsko dzialalo do wymiany plyty i procesora na A64 3000Venice i K8N Neo2 Platinum, zasilacz mam Chiefteca 420 DFwiec mysle ze to nie zasilanie. nie wiem jak wkleja sie tu picture bo zobaczylibyscie jak to wyglada i co dziwne zawsze czy to film czy stronki sa te kropki na swoim miejscu.Zmienialem bios plyty zmienilem bios karty i nic , jesli chodzi o wydajnosc to wszystko ok, gierki ok , system bez zawieszen, moze ktos cos wie jak jest przyczyna ??? w tej chwili mysle jeszcze ze monitor zwykly koneskopowy moze sie przepala?? ale jak otworze np. moje dokumenty to widac na bialym tle jesli ponownie otworze to sie kasuja te punkty aby przy nastepnym ruchu myszki pojawily sie.... sam nie wiem juz czego sie doczepic i mam dylemat co to jest choc nie przeszkadza zbyt to jednak nie moge tego rozgrysc???

 

Moze ktos mial podobny problem,

p.s

co do ustawien i driverow to zmienialem w biosie fast writes, side band adressing ale nic nie pomaga ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie sowje pytanie, bo jakos przeszlo bez echa: czy ktos posiadajacy na karcie chlodzenie Pentagrama moglby zrobic fotke wnetrza kompa?

 

Interesuje mnie, ile to chlodzenie miejsca zajmuje.

1720725[/snapback]

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/surmacz/f..._gpu/free6a.jpg

prosze bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny, co za wieza... musialbym karty w kompie przekladac, bo nie chce zeby mi sie kawal metalu o Audigy 2 opieral :?

 

Sieciowke mam na tyle waska, ze radiator od Pentagrama powinien wejsc obok.

 

Z innej beczki - po tym zdjeciu widac, ze rzeczywiscie moga sie tam bez problmu zmiescic radiatorki na pamieci, jak juz ktos tu pisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przeglądałem topic kilkanaście stron wstecz, lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Moje pytanie brzmi:

 

który 6600GT kręci się najlepiej?? mam do wyboru: galaxy zalman/leadtek/msi/gigabyte/gainward wszystkie na agp, ten który najlepiej sie kręci, lub ma najlepsze parametry, kupie(chodzi o czas dostepu pamieci, chłodzenie itp), może ktoś podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przeglądałem topic kilkanaście stron wstecz, lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Moje pytanie brzmi:

 

który 6600GT kręci się najlepiej?? mam do wyboru: galaxy zalman/leadtek/msi/gigabyte/gainward wszystkie na agp, ten który najlepiej sie kręci, lub ma najlepsze parametry, kupie(chodzi o czas dostepu pamieci, chłodzenie itp), może ktoś podpowie??

1722595[/snapback]

RivaTuner i tam musisz sprawdzic revision jak a2 to ogolnie wszystkie sie kreca do ok 600 jak a4 tu raczej bedzie sie wiecej grzac i podkrecalnosc spadnie takie sa moje doswiadczenia marka nie gra roli

a pamieci wszystkie maja tej samej marki czyli samsung tu niema reguly masz do wyboru 1.6ns i 2.0ns

Edytowane przez Umbrella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RivaTuner i tam musisz sprawdzic revision jak a2 to ogolnie wszystkie sie kreca do ok 600 jak a4 tu raczej bedzie sie wiecej grzac i podkrecalnosc spadnie takie sa moje doswiadczenia marka nie gra roli

a pamieci wszystkie maja tej samej marki czyli samsung tu niema reguly masz do wyboru 1.6ns i 2.0ns

1722740[/snapback]

tak !! Umbrella ma rację !! sam mam SPARKLE GF6600GT ver. A4 i się kiepsko kręci :(

A Tobie UMBRELLA jak sie kreci twoj WINFAST ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak !! Umbrella ma rację !! sam mam SPARKLE GF6600GT ver. A4 i się kiepsko kręci :(

A Tobie UMBRELLA jak sie kreci twoj WINFAST ? :D

1722943[/snapback]

no teraz mam 550/1050 a kreci sie gpu 570 mem 1150 to jest takie stabilne

ale z tego co wiem to rev2 z tym chlodzonkiem co ja mam gpu ponad 600 spoko leci

kolega ma gigabyte rev2 na orginalnym wiatraczku podkrecilem mu gpu na 640 i testa przeszedl a u mnie przy 600 zwis by byl totalny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz mam 550/1050 a kreci sie gpu 570 mem 1150 to jest takie stabilne

ale z tego co wiem to rev2 z tym chlodzonkiem co ja mam gpu ponad 600 spoko leci

kolega ma gigabyte rev2 na orginalnym wiatraczku podkrecilem mu gpu na 640 i testa przeszedl a u mnie przy 600 zwis by byl totalny :D

1723011[/snapback]

heh u mnie karta przy 575/1140 w połowie 3dmarka03 zaliczyła zwisa, nie wiem czy gpu czy mem nie wytrzymało ....

w sumie temperatura była przyzwoita na gpu mimo seryjnego chłodzenia ale test robiłem przy otwartym oknie a powietrze na zewnatrz nie za ciepłe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludziska ! Za parę dni planuje przesiadkę z FX5900XT na GALAXY GF6600GT... Interesuje mnie to czy różnica będzie mocno odczuwalna i ile można wycisnąć z tej karty... Jakies obowiązkowe posty lub texty do przeczytania ? 134 strony to troche dużo... Ma ktoś spis najważniejszych postów ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludziska ! Za parę dni planuje przesiadkę z FX5900XT na GALAXY GF6600GT... Interesuje mnie to czy różnica będzie mocno odczuwalna i ile można wycisnąć z tej karty... Jakies obowiązkowe posty lub texty do przeczytania ? 134 strony to troche dużo... Ma ktoś spis najważniejszych postów ? ;]

1723314[/snapback]

roznice odczujesz przedewszystkim w nowych grach , apropo tej karty to tak jak w kazdej GF6600GT zalezy od tego jaka wersja Ci sie trafi !! Czy A2 czy A4

A4 kreci sie slabo (bardzo slabo)

A2 dobrze sie kreci !!

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludziska ! Za parę dni planuje przesiadkę z FX5900XT na GALAXY GF6600GT... Interesuje mnie to czy różnica będzie mocno odczuwalna i ile można wycisnąć z tej karty... Jakies obowiązkowe posty lub texty do przeczytania ? 134 strony to troche dużo... Ma ktoś spis najważniejszych postów ? ;]

1723314[/snapback]

no i oczywiscie sprawdz jakosc obrazu na monitorku bo czesto sie zdarza ze bedzie maloostry

a to wszystko przez zastosowanie kiepskich filtrow dolnoprzepustowych

ja wybieralem z 4 winfastow i kazdy mial inny obraz i filtry w nich zastosowane czyli te kolo wyjscia crt albo dvi byle albo biale albo szare

wybralem z filterkami bialymi bo obraz byl ostry ale niestety wszystkie co mialem wtedy do wyboru byly w wersji a4 czyli kiepsko sie krecily ale i tak smigam w gierki i powiem ze bez aa wszystki smigaja jak talala jak na tak szajsowatego proca i plyte

 

sorka za pisownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz zasiegnac pomocy brata co pracuje w sklepie komp? :):)

 

z tego co wiem, to CHYBA zadne 6600gt nie maja 1.6ns...tzn juz nie. kiedys NAPEWNO pierwsze modele galaxy mialy 1.6ns....

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedz :) Więc jeżeli będe brał 6600gt to wezme GALAXY GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI AGP (ZAL), zobaczymy co wersja z zalmanem pokaże :> (miejmy nadzieje ze nie bedzie takiego samego "czegoś" co w wersji 6600 ze 6600 +zalman +hynix 3.6ns= brak mozliwosci kręcenia pamieci...nawet o 5mhz! ->arty. Pewnie jakas blokada w BIOSie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiscie sprawdz jakosc obrazu na monitorku bo czesto sie zdarza ze bedzie maloostry

a to wszystko przez zastosowanie kiepskich filtrow dolnoprzepustowych

ja wybieralem z 4 winfastow i kazdy mial inny obraz i filtry w nich zastosowane czyli te kolo wyjscia crt albo dvi byle albo biale albo szare

wybralem z filterkami bialymi bo obraz byl ostry ale niestety wszystkie co mialem wtedy do wyboru byly w wersji a4 czyli kiepsko sie krecily ale i tak smigam w gierki i powiem ze bez aa wszystki smigaja jak talala jak na tak szajsowatego proca i plyte

 

sorka za pisownie

1723348[/snapback]

jak myslisz dlaczego wszystko bez AA chodzi dobrze a z AA slabo ??

odpowiedz : 128bitowa szyna niestety sie dlawi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa Karty GALAXY 6600GT z taktowaniem rdzenia 450Mhz ??

w jednym sklepie wiedzialem ale nic niepisalo na temat pamieci a w necie nieznalazlem takiego modelu . wie ktos moze o co chodzi ? czy moze sie pomylili i zle dane mi podali w sklepie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA TM

 

tak tez myslalem :D

ale tak szczeze znajomy z bloku ma 6800 tego 12 potokowego i wiesz fear i aa u niego to tragedia a jak wylaczy aa czyli tak jak ja gram to roznicy wielkiej nie widac i jaki on ma sprzecik w porownaniu do mojego

1723909[/snapback]

fear to nowa gra wymagajaca mocnej jednostki !! zapewne zeby dobrze grac w FEAR z AA trzeba miec przynajmniej 1GB ramu , mocnego procka , plyte + grafe klasy GF6800GT w zwyz moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice odczujesz przedewszystkim w nowych grach , apropo tej karty to tak jak w kazdej GF6600GT zalezy od tego jaka wersja Ci sie trafi !! Czy A2 czy A4

A4 kreci sie slabo (bardzo slabo)

A2 dobrze sie kreci !!

POZDRO

1723322[/snapback]

no nie wiem czy tak slabo ja bym sie z toba nie zgodzil .. :/ zobacz moja karte jest to asus na pamieciach 2,0 ns aa rdzen ma A4 wiedz albbo ja jestem slepy albo ty nie doinformowany .. wszytstko chodzi na standardowym chlosdzeniu .. teraz czekam na bloczek i wyciagne wiecej z karty .. jest bez zadnych modow ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...