Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobil bym jakies testy OC, ale puki tych zwiech niwe wyeliminuje i PSU nie wymienie dam se na wstrzymanie.

Wytlumaczcie mi jedna kwestje. Cz Bloom i HDR to to samo? W opcjach Aoe3 znalazlem tylko Bloom. Po jej aktywacji wszystko pieknie sie odbija i mieni.

 

@V1rU$® Luknij na skrzynke :)

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na Everest

+3.3V skacze do 3V, a +5V do 4.5V, na +12V caly czas 12V i do 12.5V.

Czy tak male wachania napiec moga byc przyczyna resow i wywalania z gier, karta graficzna z Molexa pobiera glownie +5V, czy +12V? Bo to drugie mam w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na Everest

+3.3V skacze do 3V, a +5V do 4.5V, na +12V caly czas 12V i do 12.5V.

Czy tak male wachania napiec moga byc przyczyna resow i wywalania z gier, karta graficzna z Molexa pobiera glownie +5V, czy +12V? Bo to drugie mam w normie.

Hm...z tego co widze to nie sa male wahania :) Mozliwe ze sa przyczyna resetow i wywalania z gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zmienic zasilacz ale chyba nie sprowales mojej metody i nie sprawdzile czy wtedy bylyby resety bo bylbys pewniejszy!

 

jzu sie chwale: dziaaj z krakowa wylatuje do mnie paczuszka z tym psrzetem: http://allegro.pl/show_item.php?item=84203425 bede ja mial na testy przez jakis tydzien:) woiec zobaczymy na co stac galaxy z zalmankiem nbo i dodam ze jzu nowy porcek lezy obok mnie venice 0517 epaw wiec 3dmarki niech drza:) postaram sie uzyskac wysokie taktowania i wejsc w 2k3 powyzej 10k w 2k5 na 4,5k a jezeli chodzi o 2k1 to 24 hce uzyskac!!!!!!!

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zmienic zasilacz ale chyba nie sprowales mojej metody i nie sprawdzile czy wtedy bylyby resety bo bylbys pewniejszy!

 

jzu sie chwale: dziaaj z krakowa wylatuje do mnie paczuszka z tym psrzetem: http://allegro.pl/show_item.php?item=84203425 bede ja mial na testy przez jakis tydzien:) woiec zobaczymy na co stac galaxy z zalmankiem nbo i dodam ze jzu nowy porcek lezy obok mnie venice 0517 epaw wiec 3dmarki niech drza:) postaram sie uzyskac wysokie taktowania i wejsc w 2k3 powyzej 10k w 2k5 na 4,5k a jezeli chodzi o 2k1 to 24 hce uzyskac!!!!!!!

No obnizylem te taktowania, i zwiech nie bylo.

Ale sek w tym ze raz komp pochodzi pol godziny i reset/wywala z gry/marka, a czasem po 3-4 godzinach sie to dzieje. Wczoraj na obnizonych zegarach, chodzila sie ze 3 godz. resa nie bylo.

Wczesniej z RivaTNT resow nie bylo w ogole.

 

Edit: ta karta ma 525/1100Mhz :D nie 500/1000Mhz

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No obnizylem te taktowania, i zwiech nie bylo.

Ale sek w tym ze raz komp pochodzi pol godziny i reset/wywala z gry/marka, a czasem po 3-4 godzinach sie to dzieje. Wczoraj na obnizonych zegarach, chodzila sie ze 3 godz. resa nie bylo.

Wczesniej z RivaTNT resow nie bylo w ogole.

 

Edit: ta karta ma 525/1100Mhz :D nie 500/1000Mhz

Hm...jak na obnizonych taktach dziala a na defaultowych nie to znaczy ze albo masz za slaby zasilacz (sprawdz kompa na jakims porzadnym) albo karta powinna powedrowac do serwisu :P (moze sie przegrzewa albo po prostu jest zepusta) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo ... moze spotkał sie ktos z podobnym problemem ... przewertowałem "pare" stron z tego topicu itd ...

mianowicie mam grafe z podpisu ... jak kupiłem zapusciłem (wiadoma rzecz) 3dmark'a; wszystko cacy na default qpa sie zaczeła przy nizszych rozdzielczosciach np. 640x480 .. artefakty ... :huh: na wyzyszch smiga jak gupia ...

zmieniałem stery ... nie krecilem jej ... w sumie to nie problem bo w grach idzie jak przecinak ... dzis zassałem jakies UNKNOW stery do niej ... moze cos da .. :blink:

 

sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze wlasie wida sterownikow davidzie a i mam pyranko po co ci 640x480 kurcze stary nie poto masz taka dobra grafe nawet zeby na 800x600 pochodzic minimum to 1024x768:) hehe taki myx

 

Xan02 dla pewnosci mozesz obnizyc taktowanie grafy i prca jednoczesnie to bedziesz bardziej pewny:0 ale moim zdaniem to zasilacz i nie zmieniam swojego zdania

 

pipanol-pl nom ambitne musza byc:) bede sie staral jakies dobre wyniki porobic:) jak to na tweaka przystało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo ... moze spotkał sie ktos z podobnym problemem ... przewertowałem "pare" stron z tego topicu itd ...

mianowicie mam grafe z podpisu ... jak kupiłem zapusciłem (wiadoma rzecz) 3dmark'a; wszystko cacy na default qpa sie zaczeła przy nizszych rozdzielczosciach np. 640x480 .. artefakty ... :huh: na wyzyszch smiga jak gupia ...

zmieniałem stery ... nie krecilem jej ... w sumie to nie problem bo w grach idzie jak przecinak ... dzis zassałem jakies UNKNOW stery do niej ... moze cos da .. :blink:

 

sugestie mile widziane

Nie mam pojęcia co sie tam dzieje w tej karcie u ciebie, ale mam pytanko jakie masz temperaturki w idle i stresie, bo u mnie to ona ma w stresie czasem nawet ponad 80 st. a w idle (az wstyd sie przyznać <_< ) 60 st.

Edytowane przez grischnak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedfan.... to chyba jeden z manjmnij warygodnych programow juz lepiej niech użyje EVEREST

powiem szczerze, że sam go nigdy w życiu nie odpalałem bo nie miałęm potrzeby ale masa osób poleca ten program bo co najważniejsze zapisuje on napięcia do loga W CZASIE GRY. Jak odpalisz everesta to masz napięcia w idlu i tak naprawdę to duzo z nich się nie dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze wlasie wida sterownikow davidzie a i mam pyranko po co ci 640x480 kurcze stary nie poto masz taka dobra grafe nawet zeby na 800x600 pochodzic minimum to 1024x768:) hehe taki myx

wiem, wiem ... jestem tzn lubie miec wszystko na "zicher" :lol2:

 

Nie mam pojęcia co sie tam dzieje w tej karcie u ciebie, ale mam pytanko jakie masz temperaturki w idle i stresie, bo u mnie to ona ma w stresie czasem nawet ponad 80 st. a w idle (az wstyd sie przyznać <_< ) 60 st.

no ja mam ciut mniej w idle (55-57 zalezy jak mamusia ogrzewanie przykreci), ale w stresie to juz wiecej tak z 90 poleci :/

a tak chlodze:

klik me :)

mam max brudnego Pentagrama Q80AlCu i nie kce mi sie czyscic (nie mam czasu) dlatego tak to chlodze :)

 

na tej grafie jest taki mały radiatorek "obok" gpu, nie przygladałem sie mu po zdjeciu ale tego ssie dotknac nie dawało na poczatku:

klik me :)

 

dzis jak na złośc nie da sie grac w NFS:MW na max detalach ... nawet nie mam 1 klatki na sek :lol2: :blink:

gdyby nie jutrzejszy exam bym posiedział nad grafa

Edytowane przez David_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregoreq@ na bierzaco bede was informowal o mich poczynaniach ze wspomniana karta:) i dodatkowo napisze artykuł porownanie Leadteka i galaxy chciałbym jescze miec Asusa ale nikt zapewne mi nie wysle do testu ale spytac mozna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze szukać okazji i nie przepłacać za grafike. Choć nie chciałem kupować tej karty trafiła się okazja i mam to co mam. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83954699 . Po zmianie biosu kreci sie tak jak w opisie. Choć wyniki nie są rewelacyjne to jednak polecam tą karte.

Eh...jak kupowalem swojego Leadteka A6600GT to tez go kupilem bo kosztowal 555zl :P (nie mialem wiecej kaski niestety bo jakbym mial to bym kupil Galaxy 1.6ns) Chociaz teraz pluje sobie troche w brode bo moglem wziac Asusa 6600GT ktory kosztowal tyle samo co Leadtek a podejrzewam ze lepiej by sie krecil od Leadteka ktory jest na gownianych Infineonach :mur:

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zmienic zasilacz ale chyba nie sprowales mojej metody i nie sprawdzile czy wtedy bylyby resety bo bylbys pewniejszy!

 

jzu sie chwale: dziaaj z krakowa wylatuje do mnie paczuszka z tym psrzetem: http://allegro.pl/show_item.php?item=84203425 bede ja mial na testy przez jakis tydzien:) woiec zobaczymy na co stac galaxy z zalmankiem nbo i dodam ze jzu nowy porcek lezy obok mnie venice 0517 epaw wiec 3dmarki niech drza:) postaram sie uzyskac wysokie taktowania i wejsc w 2k3 powyzej 10k w 2k5 na 4,5k a jezeli chodzi o 2k1 to 24 hce uzyskac!!!!!!!

co to leadteka zdradzasz?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh...jak kupowalem swojego Leadteka A6600GT to tez go kupilem bo kosztowal 555zl :P

Kurcze dużo, ja za swojego dałem 550zł no i jeszcze gratisowe PoP i SC w sumie dobre kilkadziesiąt zł do przodu - główne kryterium wyboru karty ;) Zresztą kiepskie oc mi wisi i tak na moim zdechlaku rekordów bić się nie da, grunt że po przesiadce z R9500 gierki dostały pożądnego, dwukrotnego kopa, za w sumie niewielkie pieniądze :D

 

druga sprawa to coś mi się widzi że mimo niskich taktowań te infineony są dość wydajne, aż mi szczena opadła jak smark03 u qmpla z A64@2500, nf3... wypluł sporo ponad 9k na mojej karcie na dzieńdobry, myślę że po pokombinowaniu ze sterami 9,5K padło by jak nic B)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dużo, ja za swojego dałem 550zł no i jeszcze gratisowe PoP i SC w sumie dobre kilkadziesiąt zł do przodu - główne kryterium wyboru karty ;) Zresztą kiepskie oc mi wisi i tak na moim zdechlaku rekordów bić się nie da, grunt że po przesiadce z R9500 gierki dostały pożądnego, dwukrotnego kopa, za w sumie niewielkie pieniądze :D

 

druga sprawa to coś mi się widzi że mimo niskich taktowań te infineony są dość wydajne, aż mi szczena opadła jak smark03 u qmpla z A64@2500, nf3... wypluł sporo ponad 9k na mojej karcie na dzieńdobry, myślę że po pokombinowaniu ze sterami 9,5K padło by jak nic B)

szkoda tylko ze wydajnosc w smarkach nijak sie ma do wydajnosci w grach :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no naprawde klosiak masz pecha tyle kombinowania i nic z tego nic nie dalo

No niestety...juz sie przestalem bawic w OC pamieci...ustawilem je na 1025MHz i sobie chodza ;) Jeszcze zastanawiam sie nad Vmodem olowkowym na rdzen zeby do 600MHz dobic ale nie wiem czy to zrobie bo sie sredni na takich rzeczach znam i nie mam miernika :P

 

Kurcze dużo, ja za swojego dałem 550zł no i jeszcze gratisowe PoP i SC w sumie dobre kilkadziesiąt zł do przodu - główne kryterium wyboru karty ;) Zresztą kiepskie oc mi wisi i tak na moim zdechlaku rekordów bić się nie da, grunt że po przesiadce z R9500 gierki dostały pożądnego, dwukrotnego kopa, za w sumie niewielkie pieniądze :D

 

druga sprawa to coś mi się widzi że mimo niskich taktowań te infineony są dość wydajne, aż mi szczena opadła jak smark03 u qmpla z A64@2500, nf3... wypluł sporo ponad 9k na mojej karcie na dzieńdobry, myślę że po pokombinowaniu ze sterami 9,5K padło by jak nic B)

No faktycznie...dalem cale 5zl wiecej niz Ty...ja tez mam BOXowa wersje tego Leadteka wiec mam te dwie gry o ktorych piszesz czyli Prince Of Persia Warrior Within i Splinter Cell Chaos Theory oraz wszystkie kabelki i przejsciowki.Nawet pudelko do karty mi dali ;)

 

Co do wydajnosci Infineonow to juz ustalilem jakis czas temu ze maja ostrzejsze timingi niz pamieci ktore byly montowane na innych wersjach tych kart.Chyba montowali Samsungi.Dlatego powiedzmy na ustawieniu 500/1000 Leadtek z Infineonami bedzie szybszy od Leadteka z Samsungami.Tylko co z tego jak te Infineony sie kreca do max 1050-1080MHz a Samsungi dochodza do 1150-1200MHz a przepustowosc jaka oferuja przy takich taktowaniach daje kopa GPU ze hej i wtedy zadne timingi juz nie pomoga dupiasto krecacym sie Infineonom :P

 

Ogolnie to dla mnie karta tez jest bardzo wydajna bo sie przesiadlem z GF3Ti500 od Elsy (265/595MHz) :P Tylko troche mnie boli ze nie moge sie pobawic ostrzej w OC bo lubie to robic :) Zreszta zamierzalem i tak kupic GF6600 ale jak zobaczylem tego Leadteka za 555zl to wzialem go bez zastanowaienia i nie zaluje bo na zadnym GF6600 nie mialbym wydajnosci jak na tym Leadteku (pomijam niektore wersje GF6600 na PCI-E ktore sa na kosciach DDR3 bo akurat te mozna podkrecic do poziomu GT ale na AGP nie ma juz tak dobrze krecacych sie GF6600 ;) )

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdradzam leadteka heheh hcoc w sumie zobacze co potrafi komkurencja z lepszym chlodzonkiem:)

 

klosiak nom olowikiem jak chesz sie bawic musisz miec miernik i dobre chlodzonko na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w zwiazku z tym że niedługo bede zmieniał grafe na LEADTEK WinFast GF6600GT AGPx8 128MB ma takie pytanie: Czy musze podłaczać do niej dodatkowe zasilanie???

 

To zasilanie chyba bedzie "szło" z molexa, a ja mam fortrona który tych moleksów ma mało w związku z tym czy dysk i zasilanie grafy + wiatrak HDD i wiatrak wyciągajacy może byc brane z tego molexa???

 

dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz goi zasilac dodatkowo dostaniesz kabelek pod ktory masz sie wpiac pod inny kabelek od plyty glownej zobaczysz nie ebdzie zadnego problemu jak zobaczysz karte i kabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem 6600 GT od galaxy z chlodzonkiem zalmana i musze powiedziec ze jest naprawde cichutki . Przy standardowych ustawieniach karty i sprzecie z podpisu 7700 pkt w 3d mark'u 03 . Po lekkim podkreceniu na 550/1150 8000 pkt . Polecam ta karte ! :D

 

PS: Jest szansa przekroczyc na tym sprzecie 9k ?

Edytowane przez Gudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest duza szansa aby przekroczyc 9k ale do tego trzeba wiecej pracy mnziz malutki oveclocking samej karty trzeba pobawic sie w optymalizacje systemu ale i powdyzszenie wydajnosci calego sperzetu mowa tu o procesorze i pamieci RAM

co wy ta wszyscy napalacie sie na te 9k i zadajecie pytan cyz da rade najlpeiej samemu sprobowac i pwoeidzec UDAŁO SIE albo NIESTETY

 

to jest tak samo jak napisalem kiedys tutaj ze mam plany wskoczyc na graniece 24k w 2k1 a czy napisalemn czu uda mi sie>? hmm chyba nie bo bede sie staral jka mogl i zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz goi zasilac dodatkowo dostaniesz kabelek pod ktory masz sie wpiac pod inny kabelek od plyty glownej zobaczysz nie ebdzie zadnego problemu jak zobaczysz karte i kabelek

to mnie troche uspokoiłeś :)

nie wiem czy dobrze zrozumiełem tzn. to zasilenie dodatkowe nie bedzie brane z molexa tylko z płyty głównej (z miejsca gdzie sie podłacza np. wiatraczki)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...