Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

kosiarz nom powinninismy ICe zabic wystarczy pocyztac chociaz dwie 4 stronki!!! duzo to hcyba czaus nie zajmuje! a tak jak juz udzielam odpowiedzi to ja zdecydowanie bralbym ASUSA i nie patrzylbym na GALAXY chyba czytales moje posty (tyle chyba przeczytales)

 

pipanol nom wc daje o sobie znac nop i nie tylko to bo firma ASUS to juz jest jak kiedys plyty ABIT'a, a tak nie na temat to na howbocie musisz dac i nnego sc reena bo chyba CI nie zaliczyli wyniku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec do 3dmarka 2001: 66,93 oraz 77,72 choc mi przypadly do gustu rowniez 71,84

do 3dmarka 2003: 77,72 tez dobrze spisuja sie w 3dmarku 2k1 jak i 2k3

do 3dmarka 2k5: 81,95

a o grana to jak zwylke najnowsze choc 83 jescze nei testowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy czat o sterach to proszę.

Dołączona grafika

obrazek ze stronki XG

 

Dodam od siebie, ze u każdego może być inaczej - szczególnie jesli chodzi o smarka 2k3 (dla mnie rządzą tu 56.72 - do grania się oczywiście nie nadają).

Sterowniki XG mają zazwyczaj LOD ustawione na -0,3, więc jeśli komuś mało pointów to może sobie kilka dorzucić. IMHO na +0,5 można jeszcze popatrzeć, dalej to już tragedia ale znam hardcore`owców którzy grają na +1,5 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki XG mają zazwyczaj LOD ustawione na -0,3, więc jeśli komuś mało pointów to może sobie kilka dorzucić. IMHO na +0,5 można jeszcze popatrzeć, dalej to już tragedia ale znam hardcore`owców którzy grają na +1,5 B)

Ujemny LOD daje wyrażniejszy/ładniejszy obraz ale bardziej postrzępiony(aliasing).Dodatni wplywa na wynik w markach,poziom mip-map jest po prostu mniej szczegółowy.Ale do gier, to albo standartowy LOD albo ujemny(1,5 to akurat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiemy, wiemy :D

Wiem ,że wiecie-po prostu zauważylem drobną nieścisłość,dlatego odpowiedzialem.Są już nowe stery v83.40 WHQL-link w topicu 6800GS.Własnie zasysam w celu sprawdzenia.Sprawdze jeszcze "relase notes".Pozdrawiam.

 

"Sterowniki XG mają zazwyczaj LOD ustawione na -0,3, więc jeśli komuś mało pointów to może sobie kilka dorzucić"-chodziło mi o to,że z tego zdania wynika, że ujemny LOD w tych sterach powoduje wzrost wydajności w 3dmarkach.Zapewne chodziło Ci ogólnie o wzrost wydajności a nie o związek z ujemnym LOD jako taki. Nie czepiam sie :),tylko zwrociłem na to uwage,bo pozniej jakijś małolat to przeczyta i będzie może na innych forach rozgłaszał ,czego to on się nie dowiedział na Tweaku itp..

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że zawracam gitarę, ale jaką nieścisłość chodzi?

 

"[...Sterowniki XG mają zazwyczaj LOD ustawione na -0,3, więc jeśli komuś mało pointów to może sobie kilka dorzucić"-chodziło mi o to,że z tego zdania wynika, że ujemny LOD w tych sterach powoduje wzrost wydajności w 3dmarkach.Zapewne chodziło Ci ogólnie o wzrost wydajności a nie o związek z ujemnym LOD jako taki..... ....]"

 

:) Chodziło mi o to, że jak komuś mało pkt. w smarkach to może sobie kilka dorzucić zmieniając wartość LOD na dodatnią.

Też się nie czepiam, tylko myślałem że walnąłem jakiegoś kwacha...

 

Pozdro...

 

P.S.

 

Bezbronny, jak już się bawisz ze sterami to sprawdż przy okazji 83.60 @ CoD2, FEAR, BF2.

http://www.3dchipset.com/drivers/nvidia/beta/nt5/8360.php

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś kto założył Zalmana na Galaxy 6600GE mógłby mi powiedzieć czy te radiatorki na pamięci dołączone do zestawu z zalmanem VF700, mieszczą się pod nim bez piłowania. Chce w pełni wykręcić te 1.6ns pamięci, narazie zrobiłem nawiew wiatrakiem 120x120mm i troszke pomogło. Teraz przydałyby się radiatory, jednak pamięci są tak blisko rdzenia że nachodzi na nie standardowe chłodzenie. Patrząc na profil tego Zalmana wydaje mi się że pomimo tej bliskości rdzenia takie małe radiatory powinny się zmieścić, jednak jeśli by miały tam nie wejść to wole zostać przy obecnym chłodzeniu.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie jak u Ciebie sie spisuja te pamiatki 1.6ns Hedroxie bo u umnie to kiskza byla

No właśnie tak niezbyt. Bez nawiewu chodziły na 1150 i parzyły. Z nawiewem już nie parzą (ale i tak są gorące). Więcej niż 1200 nie ciągną, a nawet przy tych 1200 czasami widać jakieś małe arty. Łudze się jeszcze że radiatorki na pamięciach plus ten nawiew dadzą chociaż te teoretyczne 1250MHz. Tylko żeby te radiatorki całe się mieściły a nie jakieś przypiłowane kadłubki bo inaczej to będzie kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co widze i udzie co tak wychwalaja ponad niebiosa te galaxy to sa oni w bledzie! mi rowniez cienko szedl galaxy ale przyznam GPU maja nawet dopracowany ale asus to nie mowie ale moj leadtek tez ni ejest zly majac paiatki 2ns samsunga lece na 1250mhz:) a na gpu dochodze jakos do 590mhz:) tak wiec co wolicie??

 

GALAXY: 615/1160

czy

LEADTEK: 590/1250

 

Moja odpowiedz każdy jzu zapewne zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co widze i udzie co tak wychwalaja ponad niebiosa te galaxy to sa oni w bledzie! mi rowniez cienko szedl galaxy ale przyznam GPU maja nawet dopracowany ale asus to nie mowie ale moj leadtek tez ni ejest zly majac paiatki 2ns samsunga lece na 1250mhz:) a na gpu dochodze jakos do 590mhz:) tak wiec co wolicie??

 

GALAXY: 615/1160

czy

LEADTEK: 590/1250

 

Moja odpowiedz każdy jzu zapewne zna

moje galaxy na slabej zasilce doszlo do 600/1235, bez zadnego nawiewu. w likend pewnie pokatuje jeszcze, na lepszej zasilce i wentylacje budy zrobie.

 

 

a taktowanie rdzenia moim zdaniem daje wiekszego kopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafila CI sie chyba lepsza sztuka! chlodzonko na pamietki pewnie na nci sie nie zda poniewaz one raczejsie tak starsnzi enie grezhja ale voltarz maja za maly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupilem dzis kabel S-Video+jack 3.5mm ---> SCART (eurozlacze) i podlaczylem nim TV z moim Leadtekiem A6600GT TDH...obraz na TV jest tyle ze czarno-bialy :mur: Kombinowalem z opcajmi i ustawieniami (PAL/NTSC itd.) i [gluteus maximus]...nic to nie daje obraz calyczas jest czarno-bialy :( Da sie to jakos zrobic zeby obraz byl w kolorze ???

TV to jakis ELEMIS...ale eurozlacze ma ;) Program TV-Tool tez nie pomaga :(

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz ustawic televizor jaki uzytkujesz tez tak keidys mialem na radeonku 9500 cos mieszalem chyb awlasnie z telewizorami ustawiaiach jzu nie pamietam gdzie to bylo i jak zmienilem cos to mialem kolorki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka temperatura rdzenia na karcie jest niebezpieczna i lepiej jej nie przekraczać? :)

Ja mysle ze temperatury z przedzialu 70-80'C sa w normie dla GF6600GT na chlodzeniu od producenta :P

 

Moj Leadtek A6600GT TDH chodzil mi z normalnie przy temperaturze 90-95'C bo zrobilem eksperyment i wylaczylem wiatrak na karcie...czyli chodzila na pasywnym chlodzeniu ;)

 

Mysle ze jak jest na rdzeniu powyzej 100'C to mozna zaczac sie martwic...chociaz GPU i tak sie nie spali...co najwyzej zwolni swoje dzialanie :)

 

W sterownikach dla GF6600GT prog jest ustawiony na 145'C wiec teoretycznie tyle GPU tez powinno wytrzymac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów 6600GT i zwracam się z pytaniem która z tych kart zakupić:

 

GeForce 6600GT Microstar NX6600GT-VTD128 128MB VIVO/DVI BOX (AGP)

 

GeForce 6600GT Leadtek 128MB TV/DVI BOX (AGP)

 

GeForce 6600GT Asus 128MB TV/DVI BOX (AGP)

 

i od rzu pytanie z której więcej wycisnę dzięki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie ma.

 

Czy na waszych kartach Galaxy GE/GT z pamieciami 1.6ns widnieje taki numer: K4J55323QF-GC16? Ja niestety przed założeniem radiatorów na pamięci nie zapisałem se go dokładnie, a teraz nie chce już ich ściągać. Pamiętam tylko, że końcówka była 16. Pisze to wszystko bo po odczytaniu moich timingów ustawionych w biosie i porównaniu do tych podanych przez Samsunga okazało się że Galaxy ustawiła je według kości 2.0ns o numerze: K4J55323QF-GC20 a nie tych 1.6ns.

 

Informacje o timingach wziąłem z oficjalnego Data Sheet dla kości z serii K4J55323QF-GC (strona 48):

http://www.samsung.com/Products/Semiconduc...323qf_rev18.pdf

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - bo oddałem kartę na gwarancji (PixelView 6600GT AGP), a na reversie mam napisane Gainward GF 6600GT :) To jak mi oddadzą Gainwarda zamiast PixelView to lepiej będę miał?

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomeczylem troche grafe, wynik w 3dmarku03 to 9.8pktow - wiec calkiem przywoicie. aha - takty to 600/1200. przy 615 cos mi troche artyami sypalo, czego wczesniej nei bylo. ale to chyba przez to, ze duzo cieplej mam w mieszkaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

jestem zdecydowany na AUSA lub Leadtka 6600GT mam płyte gł. ASUS A7N8X-E Deluxe czy spotkał sie ktoś żeby występowały z nią problemy na której z tych grafik, bo nie chce kupic grafy a potem sie użerać.

 

Z góry za wszelkie info dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc o lipnych pamiątkach na Winfaście? Grzeją się, nie kręcą?

Miałem ta kartę i pamięci nigdy nie chodziły poniżej 1134 (567MHz DDR) bez żadnych hard/soft/bios-modów i artów nie uświadczyłem.

Po zablokowaniu testowania zegarów bez problemu osiągałem 1180. Sprzedałem karte tylko dlatego, że trafiła się okazja.

Dołączona grafika

 

@DarkShadowPL

Problemy kompatybilności/kłopotów to kwestia dobrania "własciwej" kombinacji sterowników do MoBo i grafy, "odpowiedniej" kolejności ich instalacji, "czystości" systemu itp. niuansów - nie ma na to recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kvaz! ma racje :)

Ja mam Leadteka A6600GT TDH na Infineonach i max z nich wycisnalem 1075MHz.Powyzej tej wartosci karta dziala ale nastepuje spadek wydajnosci.Przy okolo 1100MHz karta sie zawiesza.Te Infineony sa do [gluteus maximus] jesli chodzi i OC.Jedynym ich plusem jest to ze maja ostrzejsze timingi niz Samsungi i powiedzmy przy 1050MHz bede wydajniejsze od Samsungow...tylko co z tego jak Samsungi lataja po 1150-1200MHz i wtedy juz timingi Infineonom nie pomagaja :mur:

 

Jakbym teraz mial brac karte to bym kupil ASUSa bo same pochlebne opinie o nim czytalem :) Chyba ze nie masz zamiaru podkrecac to wtedy niewazne co sie wezmie...ASUS i LEADTEK beda tak samo dobre :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...