Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym teraz mial brac karte to bym kupil ASUSa bo same pochlebne opinie o nim czytalem :) Chyba ze nie masz zamiaru podkrecac to wtedy niewazne co sie wezmie...ASUS i LEADTEK beda tak samo dobre :P

Chodzi o to ze chciałbym ją podkrecić, na tym mi troche zalezy. Tylko nie wiem czy zdecyduje sie na wymiane chłodzenia na gpu np na penta czy zalmana bo nie mam w tym polu dobrych osiagnięc.

 

Ile mógłbym wyciągnąć na standardowym, po ewentualnym dolozeniu radiatorków i nadmuchu z boku 80x80, choc z tego co widziałem na zdjęciach z leadka to raczej cięzko bo radiator zaslania pamieci z przodu ale sa chyba jeszcze z tyłu ??

 

A z tych zdjec co widzialem w necie nie moge wywnioskować jaka jest dostepność do kości pamieci aby je schłodzic radiatorkami na ASUS'ie.

 

No i chodzi tez zeby nie chodził jak suszarka, jak głośny jest leadtek bo o asusie słyszałem same złe opinie odnosnie poziomu chłodzenia, czy one mają regulacje obrotów wetyla ??

 

Aha czy udzwignie mi go zasilka 350WMegabajt :oops: , płyta jak w podpisie, procek, dysk 80WDJB,DVD-RW, obecnie grafa jak w podpisie??

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze chciałbym ją podkrecić, na tym mi troche zalezy. Tylko nie wiem czy zdecyduje sie na wymiane chłodzenia na gpu np na penta czy zalmana bo nie mam w tym polu dobrych osiagnięc.

 

Ile mógłbym wyciągnąć na standardowym, po ewentualnym dolozeniu radiatorków i nadmuchu z boku 80x80, choc z tego co widziałem na zdjęciach z leadka to raczej cięzko bo radiator zaslania pamieci z przodu ale sa chyba jeszcze z tyłu ??

 

A z tych zdjec co widzialem w necie nie moge wywnioskować jaka jest dostepność do kości pamieci aby je schłodzic radiatorkami na ASUS'ie.

 

No i chodzi tez zeby nie chodził jak suszarka, jak głośny jest leadtek bo o asusie słyszałem same złe opinie odnosnie poziomu chłodzenia, czy one mają regulacje obrotów wetyla ??

 

Aha czy udzwignie mi go zasilka 350WMegabajt :oops: , płyta jak w podpisie, procek, dysk 80WDJB,DVD-RW, obecnie grafa jak w podpisie??

Hm...chlodzenie na moim Leadteku jest ciche ale nie nieslyszalne :) Na 100% obrotow wiatraczka slychac go ale jak sie zmniejszy do 80% to juz jest cicho :) Wlasnie takie ustawienie stosuje w trybie 2D i mam w idlu kolo 40'C (temperatura w stosunku do obrotow 100% podskoczyla mi o 1-2'C czyli prawie nic ;) )

 

Mojegoe Leadtek'a i reszte systemu ciagnie Chieftec 360W PFC z jednym wentylkiem ale to lepszejszy zasilacz niz Megabajt.Mysle ze Twoj powinien jednak dac rade przy zaopatrywaniu karty GF6600GT w prad ;)

 

Ja na standardowym chlodzeniu (wymienilem tylko paste termoprzewodzaca) na swoim Leadtek'u osiagnalem wartosci 565/1075MHz czyli slabiutko ;) Doadtkowy nawiew wentylkiem 80x80 tez stosowalem ale nic nie dal :)

 

Do krecenia lepszy ASUS bo jak trafisz na Leadtek'a na Infineonach to sobie nie pokrecisz za duzo ;) Wiem bo sam takiego mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na standardowym chlodzeniu (wymienilem tylko paste termoprzewodzaca) na swoim Leadtek'u osiagnalem wartosci 565/1075MHz czyli slabiutko ;) Doadtkowy nawiew wentylkiem 80x80 tez stosowalem ale nic nie dal :)

 

Do krecenia lepszy ASUS bo jak trafisz na Leadtek'a na Infineonach to sobie nie pokrecisz za duzo ;) Wiem bo sam takiego mam :P

nie narzekaj i tak masz lepsze oc na pamięciach niż reszta posiadaczy infineonów, 1050MHz jest na nich traktowane jaki b.dobry wynik, ale i zdarzają się przypadki że 990MHz to wszystko co potrafią, ja tam ci zazdroszczę, te 40MHz spędza mi sen z oczu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to mi sie chyba trafil dobry egzemplarz... pamiatki przy 1200 mi nie robia artow w gierach no moze w marku jakis tam arcik przeleci malutki... przy 1100 nie ma takowych wogole... rdzen 560... czekam na chlodzenie i odrazu vmod zeby chociaz te 600 na rdzeniu bylo ;]... jak na teraz to bierz asusa ;)

Edytowane przez ki3x3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj i tak masz lepsze oc na pamięciach niż reszta posiadaczy infineonów, 1050MHz jest na nich traktowane jaki b.dobry wynik, ale i zdarzają się przypadki że 990MHz to wszystko co potrafią, ja tam ci zazdroszczę, te 40MHz spędza mi sen z oczu :P

Loozik ;) Ja tam na tego Leadtek'a nie narzekam bo i tak na codzien chodzi mi na ustawieniach 525/1025MHz i wydajnosc jaka prezentuje na tych ustawieniach w zupelnosci mi wystarcza :) A ze troche sobie pogadam o tym niskim OC to moje male zboczenie bo lubie sie bawic w OC a moj Leadtek odbiera mi ta przyjemnosc ;))

 

Tak czy siak Leadtek A6600GT TDH to tez dobra karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ASUSa nikt nie ma zeby sie wypowiedzieć, Leadtka znam jako firme od lat i uważam jej karty za bdb nie ma w ich wygladzie przepych lecz liczy się funkcjonalność i potencjał, zachęciliście mnie do 6600GT od Leadkta i na niego sie zdecyduję.

 

jeszcze małe pytanie na zdj z neta widziałaem ze pamieci po zdronie przedniej gdzie jest chłodzenie gpu sa zakryte przez radiator z GPU czy mozna sie do nich jakoś dostac zeby założyc na nie radiatory i czy z drugiej strony karty tez sa 4 kośći tzn. czy to jest 4x32MB czy 8x16MB układ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 4x32mb i z radiatorami jest problemy, trzeba je odrobine spiłowac bo sie poprostu nie mieszcza i nie bierz leadtek bo tafisz na lipie i sobie nie pokrecisz asus jest pewny i mam 1,6ns pamieci

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze chciałbym ją podkrecić, na tym mi troche zalezy. Tylko nie wiem czy zdecyduje sie na wymiane chłodzenia na gpu np na penta czy zalmana bo nie mam w tym polu dobrych osiagnięc.

 

Ile mógłbym wyciągnąć na standardowym, po ewentualnym dolozeniu radiatorków i nadmuchu z boku 80x80, choc z tego co widziałem na zdjęciach z leadka to raczej cięzko bo radiator zaslania pamieci z przodu ale sa chyba jeszcze z tyłu ??

 

A z tych zdjec co widzialem w necie nie moge wywnioskować jaka jest dostepność do kości pamieci aby je schłodzic radiatorkami na ASUS'ie.

 

No i chodzi tez zeby nie chodził jak suszarka, jak głośny jest leadtek bo o asusie słyszałem same złe opinie odnosnie poziomu chłodzenia, czy one mają regulacje obrotów wetyla ??

 

Aha czy udzwignie mi go zasilka 350WMegabajt :oops: , płyta jak w podpisie, procek, dysk 80WDJB,DVD-RW, obecnie grafa jak w podpisie??

Rozwine temat: Jak pracuje Galaxy 6600GT Zalman na zasilce Megabajt 350Watt :-P

Otoz gdy nabylem moje udane Galaxy przystopilem niezwlocznie do pierwszej obowiazkowej lektory.. 3DMARK03. Po uzyskaniu przyzwoitego wyniku jak na moj config(8000ptk) zapuscilem do AoE3, ladnie sie laduje, juz pokazalo miasto w menu i... RES. Niezrazony tym, po zaladowaniu winda odpalam go znowu pochodzil 10 min i... obraz zamarl, to nie mogl byc przypadek :angry:

Uzywajac sowtu(MBM, Everest, ASUS Probe) oraz miernika odkrylem ze po odpaleniu gierek napiecie na +5V i na +3,3V spada na 4,5V i 3V :blink: .

Ale majac szczescie w nieszczesciu, mam w domu drugiego Megabajta 350Watt i ma jakies lepsze prady, i komp chodzi ok, ale wystarczy ze prad w sieci lekko bujnie i lapie resa.

Zbieram na Modecoma 350Watt, A to czy bedzie chodzil na twoim Megusiu :rolleyes: DarkShadowPL zalezy od sztuki na jaka trafiles :lol:

 

PS ASUS ma pamieci jakiej firmy (czasem nie samsung?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LooooL stary, chcesz mieć boom widzę :) i chcesz stracić PC. Ostro, taką kartę na takim shicie katować. Rotfl. Jak masz trochu kasy, to polecam Fortrona 350 60 MDN z Allegro albo Fortrona 400 W. Tani i dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan02 respect hardcorowiec z ciebie jest :D na takim magasmieciu 66gt trzymac :P

Wiem ,wiem. Moje Galaxy nie ma lekko :D .

Ale spokojnie planuje w najblizszym czasiem wymiane mojego Megusia :-P na Modecoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ASUSa nikt nie ma zeby sie wypowiedzieć, Leadtka znam jako firme od lat i uważam jej karty za bdb nie ma w ich wygladzie przepych lecz liczy się funkcjonalność i potencjał, zachęciliście mnie do 6600GT od Leadkta i na niego sie zdecyduję.

 

jeszcze małe pytanie na zdj z neta widziałaem ze pamieci po zdronie przedniej gdzie jest chłodzenie gpu sa zakryte przez radiator z GPU czy mozna sie do nich jakoś dostac zeby założyc na nie radiatory i czy z drugiej strony karty tez sa 4 kośći tzn. czy to jest 4x32MB czy 8x16MB układ??

 

no jak to nikt nie ma ??:> nie czytales chyba tego tematu uwaznie ;] hehe . .ja mam i zobacz sobie jakie mam wyniki w sigu ;] ja bym bral asusa i to bez gadania.. teraz bede zmienial na pci-e i tesh bede bral asusa ;] 6600GT oczywiscie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to nikt nie ma ??:> nie czytales chyba tego tematu uwaznie ;] hehe . .ja mam i zobacz sobie jakie mam wyniki w sigu ;] ja bym bral asusa i to bez gadania.. teraz bede zmienial na pci-e i tesh bede bral asusa ;] 6600GT oczywiscie ;]

A czy te taktowania uzyskałeś na standardowym biosie?? Czy wgrywałeś już jakiś modowany. Jak głośne jest standardowe chłodzienie na asusie??

 

Ps. Ja dziś zamówiłem ASUSA i myślę ze się nie zawiodę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te taktowania uzyskałeś na standardowym biosie?? Czy wgrywałeś już jakiś modowany. Jak głośne jest standardowe chłodzienie na asusie??

 

Ps. Ja dziś zamówiłem ASUSA i myślę ze się nie zawiodę :rolleyes:

Te Jego taktowania to sa przy zastosowaniu WC i o ile pamietam robil tez vmoda na gpu :)

Takze bez zabawy z karta takich taktowan na Asusie i przy standardowym chlodzeniu raczej nie osiagniesz... ale mysle ze rdzen w granicach 570-600 a pamieci 1150-1250 powinny poleciec. Zalezy jaki Ci sie model trafi.

 

 

@pipanol-pl

 

Widze ze proca zmieniles i do tego na niezla sztuke :) A co z tymi wynikami w markach ze ciagle takie niskie ? Bo Cie jeszcze przegonie na moim starym poczciwym durniu w 2005 i co wtedy ? :P :P hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem Leadtek A6600GT TDH i mam kłopot w grach i markach komp się zawiesza.Komp to celek 2.66/3.3,płyta Gigabyte 8I865 p-g,zasiłka to szef 410,stery z płyty 77.77 to raczej nie ich wina gdyż wgrałem 82.65 i też qupa.Winda dziś postawiona,na poprzedniej karcie radek 9800se żadnych kłopotów :mur: Ktoś ma pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

MAm maly problem. Otoz o czym mi wiadomo to 6600gt potrafia sie dokrecic do gpu 590 i ram 1300. Z gpu wyciskam 592 bez artow a z pamieci max 1240:( jak biore 1245 i wciskam test to czasem laduje a czasem nie i wyskakuje ze sterownik nie mogl zastosowac tych czestotliwosci jakos tak. I tu jest pytanie co mam zrobic zeby podkrecic pamieci wyzej niz 1245??Program riva tuner:) A stery mam najnowsze. Moze nowe stery wladowac od guru??

Edytowane przez h2opolomatti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

ciesz sie tym co masz , :D

 

ewentualnie pokombinuj z dodatkowym nawiewem powietrza na kosci pamieci

MAM wentylatro od zasilki skierowany na karte. Jest bardzo wydajny pamiatki nawet jak sie je dotyka to sie czuje ze maja nizsza temp. A ze sterownikami ? ? BO to on wsumie nie pozwala wyzej moze zassac z guru3d??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh widze ze piszesz w dwóch tematach ten samo post :/

 

to ze pamieci nie sa gorące nic nie znaczy, napisz jakie tą sa pamiątki bo galaxy ma i 2ns i 1.6 a te 1.6 sa duuzo lepsze :]

ze niby wentyl od zasiłki? ciekawy zasilacz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

heh widze ze piszesz w dwóch tematach ten samo post :/

 

to ze pamieci nie sa gorące nic nie znaczy, napisz jakie tą sa pamiątki bo galaxy ma i 2ns i 1.6 a te 1.6 sa duuzo lepsze :]

ze niby wentyl od zasiłki? ciekawy zasilacz :blink:

Wentyl od starego zasilacza. No jade na 2 bo wczesniej nikt nie odp to zalozylem next . Wersja ultimate jak widac nadole czyli 1,6 samsung moze cos w rivie pokabinowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A ja mam takie pytanie jak sie ma wydajność 6600GT do 6800XT ? co jest lepsze ? chodzi mi o karty na AGP oczywiscie wiec żeby ktoś czasem nie wyskoczył z kartami na PCIe ;p

 

No i jeszcze pytanie czy znacie jakieś sklepy gdzie są tanie karty graficzne np 6600GT galaxy ( jak coś to piszcie na PW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

A ja mam takie pytanie jak sie ma wydajność 6600GT do 6800XT ? co jest lepsze ? chodzi mi o karty na AGP oczywiscie wiec żeby ktoś czasem nie wyskoczył z kartami na PCIe ;p

 

No i jeszcze pytanie czy znacie jakieś sklepy gdzie są tanie karty graficzne np 6600GT galaxy ( jak coś to piszcie na PW)

Lepszy 6600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem Leadtek A6600GT TDH i mam kłopot w grach i markach komp się zawiesza.Komp to celek 2.66/3.3,płyta Gigabyte 8I865 p-g,zasiłka to szef 410,stery z płyty 77.77 to raczej nie ich wina gdyż wgrałem 82.65 i też qupa.Winda dziś postawiona,na poprzedniej karcie radek 9800se żadnych kłopotów :mur: Ktoś ma pomysł?

Hm...sproboj jak mozesz zmienic taktowanie AGP na 67MHz i wylacz FastWrites :) Mi pomoglo przy podobnym problemie jak Ty masz z ta karta a mam identyczna...tyle ze moj chipset to nForce3 250GB ale mysle ze warto sprobowac ;) Moze zacznie chodzic normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Lepszy 6600gt

a zapomniałem że chodzi mi oczywiscie o Winfasta6800 XT troche podkrecony i z odblokowanymi 16potokami bo ktoś mi mówił że 6800Xt 16/6v 128 MB 256 Bit bije 6600 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem że chodzi mi oczywiscie o Winfasta6800 XT troche podkrecony i z odblokowanymi 16potokami bo ktoś mi mówił że 6800Xt 16/6v 128 MB 256 Bit bije 6600 GT

No jak ma odblokowane potoki to GF6600GT przegrywa...zwlaszcza jak sie trafi egzemplarz ze mozna odblokowac 16/6v :) Przy 12/5v tez juz bije GF6600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

No jak ma odblokowane potoki to GF6600GT przegrywa...zwlaszcza jak sie trafi egzemplarz ze mozna odblokowac 16/6v :) Przy 12/5v tez juz bije GF6600GT

To właśnie ma być taki egzemptlarz, ale zawsze jest to kilka % że sie nieuda ;/

tak pozatym to mam możliwość wziąć tego 6800Xt z przesyłką za mniej niż GT6600 Ultimate Galaxy. Jak sie uda odblokować to będzie super ale własnie nie znam sie i nie wiem czy wszystkie te modele sie odblokowują a dokładnie to chodzi o taki model WinFast A6800XT 128MB 256bit AGP HDTV ( Chodzi oczywiście o wersje na AGP! ). Czy mógłby sie ktoś kto zna na temacie wypowiedzieć?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tego co wiem, jeżeli chodzi o takei modowalen karty to zazwyczaj jak wchodzą pierwsze partie do sklepó to wtedy jest największe prawdopodobieństwo ze trafisz na w 100% modowalny i sprawny czym później tym gorzej. W tym momencie bałbym się bracw ciemno taki chyab że sprzedawca zapewnia, że jest on np selekcjonowany sprawdzany czy rzeczywiście działa na tych 16/6 to wtedy loozik można brać śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...