Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JestemNoobem

cholera gwarancji nie mam :-| wiec nie wiem czy niedopłacić 50 zł i kupić Galaxy 6600GT Ultimate ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak sam zamieżam w marcu kupić tego galaxy i też myślałem nad 6800xt ale jak wspomniałem jeżeli nie mam napisane, że działa na 100% po modowaniu to ja za taki interes dziękuje bo jestem pewien, że na tych 8 potokach sie skończy. Jeżeli bardzio ci zależy to poszukan na allegro albo w sklepach 6800LE ale też koniecznie musi być 100% pewności na odblokowanie potoków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

no ja wlasnie w sklepie tego 6800Xt za 499 zł widziałem a na allegro 660 :blink: hmm nie wiem wlasnie o co chodzi z tym winfastem bo narazie wszedzie co widziałem to kazdy mowi ze bez problemu odblokowuje te potoki. Więc może to nie tylko seria jedna ale wszystkie modele tak mają? Ale sie nie znam tak jak powiedziałem ;/.

No bo bez odblokowania potoków to XT odpada a właśnie nad Galaxy też myśle w sklepie za 555 zł jest wersja ultimate. No i tu wszystko działa. Wiec kombinuj kombinuj i daj znać jak coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokować się da te potoki a jakże, ale czy będą sprawne tzn. czy nie będzie artów to już inna sprawa.

Więc się zastanów, tak jak wyżej ktoś napisał bez gwarancji na modowalność bym nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może mi ktoś powiedzieć - bo słyszałem że to nie działa - czy darady przestawić na mojej grafice poprzez BIOS napiecie w 3D na 1.5V? Przestawiałem już na 1.49V ale to ni cie daje :/ (no prawie nic, jak przedtem na 585 miałem arty w FEAR to na 1.49V i 610 artów nie ma ale FEAR działał 20min po czym zwis kompa :/). Chłodzenie na pewno jest dobre - tak sterowniki jak everest pokazuja w idle na karcie 35-36 stopni a w stresie max. 43. Pamiątki działają (fakt że w Q3 ale działają ;)) nawet na 1300 (bardzo niewielkie arfetakty), za to na 1200 lub 1250 nie ma już żadnych problemów.

 

Teraz może drugie pytanie - które sterowniki sa do tej karty wg. was najlepsze? Chodzi mi oczywiście o wydajnośc :D Jka narazie to zauważyłem coś takiego - stery od leadteka 77.77 - najsłabsze, oficjalne 81.89 - nawet, nawet, i wreszcie zer0pointy z Guru3D (wyśmienite, FEAR dostał kopa na 10 FPS - tylko wydaje mi się że przedtem krew nie znikała nawet po pewnym czasie [?]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem asusa 6600gt po przesiadce z leciwego juz GC9550xt Mam pare pytan

1 ma ktos moze bios do asusa 6600gt na 1.5 ?

2 jak sprawdzic jakie pamiatki ma ta karta ?

3 I jeszcze co do riva tuner co to za opcja "low power 3d" i dlaczego niemoge jej zmienic?

4 Jest jakis program do overclockingu ktory by mial zintegrowanego testera tzn zeby automatycznie wykrywal artefakty tak jak jest w Ati Tray Tools ?

Edytowane przez losdamianos123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie mam :P

2. dwie ostatnie cyferki naisane na kostcie oznaczaja szybkosc (ns) masz do wybory 16 (1,6ns) 20 (2,0ns)

3. opcja low power 3d jest do wyswietlania w grach 3d elemetow 2d (np. menu w cs :P)

4. ati tools działa na nvidiz przynajmnij arty wykrywa :) ale przeciesz jest riva i smarki :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...sproboj jak mozesz zmienic taktowanie AGP na 67MHz i wylacz FastWrites :) Mi pomoglo przy podobnym problemie jak Ty masz z ta karta a mam identyczna...tyle ze moj chipset to nForce3 250GB ale mysle ze warto sprobowac ;) Moze zacznie chodzic normalnie :)

Witam.W zakładce od sterowników nie mogę wyłączyć FastWrites tzn.mogę ale jak dam zastosuj to znów odchaczona :zonk:

Karta wiesza mi kompa dalej już odkręciłem wszystko co podkręcone wyłącze FastWrites w RivaTuner może pomoże :mur:

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W zakładce od sterowników nie mogę wyłączyć FastWrites tzn.mogę ale jak dam zastosuj to znów odchaczona :zonk:

Karta wiesza mi kompa dalej już odkręciłem wszystko co podkręcone wyłącze FastWrites w RivaTuner może pomoże :mur:

Hm...lepiej pogrzeb w BIOSie plyty glownej :) i przestaw tez czestotliwosc AGP jak mozesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...lepiej pogrzeb w BIOSie plyty glownej :) i przestaw tez czestotliwosc AGP jak mozesz :P

Witam.Mam możliwość przestawienia AGP w BIOSie alę chcę jeszcze zobaczyć starsze stery byłem u qumpla i dał mi jakieś starsze sterowniki na nich sprawdzaliśmy i działało.Jak nie pomogą to ustawię 67 dla AGP.

Mały edit:

Po ustawieniu w BIOSie AGP na 67MHz komp niestety nie widzi dysku(mam Samsunga SATAII),natomiast jest program od Gigabyta do podkręcania w windowsie ale po przestawieniu na 67MHz zawias kompa.Czy ktoś ma płytę Gigabyte 8I865 i kartę WinFast A6600 GT TDH 20th Anniversary Limited i niema kłopotów bo już sam niewiem czy oddać do naprawy.

Kolejny edit:

Karta działa tylko na sterach 71.89 na innych powoduje zawias kompa.Ma ktoś pomysł dlaczego?

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może mi ktoś powiedzieć na ile należy ustawić w Leadtek A6600 GT napiecie na rdzeniu (BIOSem oczywiście) aby nie mieć arfetaktów przy 600 Mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Hmm a ja sie zastanawiam nad takim czymś o tóż znalazłem Galaxy GF 6600GE z pamięciami 1.6ns za 480 zł i Geforca Ultimate 6600GT za 550zł. Czym różnią sie te karty oprócz niższego taktowania GE. Jakie chłodzenie ma GE, takie jak GT ultimate czy gorsze? Pozatym czy ultimate ma radiatory na pamięciach? No i jak wam sie zdaje warto wydać te 70 zł więcej?

 

hmm znalazłem na internecie że Ultimate ma 4 jednostki vertex a GE 3 :/ Jest przez to jakaś różnica w wydajności? Czy da sie odblokować w GE 4 potoki?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie: Posiadam GF 6600GT winfasta 128MB pod AGP i przy obciążeniu Winfox wskazuje 67 stopni. Mam zasilacz Chiefteca 350W. Czy taka tempa może powodować totalny zwis kompa?? Ufać temu prog??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

E to może mi ktos wreszcie pwoeidzieć czy jak poprzez bios dam napięcie 1.5V to, to zadziała???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie: Posiadam GF 6600GT winfasta 128MB pod AGP i przy obciążeniu Winfox wskazuje 67 stopni. Mam zasilacz Chiefteca 350W. Czy taka tempa może powodować totalny zwis kompa?? Ufać temu prog??

Taka temp. jest w normie :) Moj Leadtek ma w stress ~75'C(...GPU@550MHz...Mem@1025MHz)wiec Ty nie masz co sie przejmowac :P Kiedys nawet mi karta normalnie pracowala przy 90'C bo sprawdzalem co sie stanie jak wylacze wiatrak na karcie ;)

 

@LukasAMD

Raczej modowanie BIOSu Ci nic nie da ;) Zeby miec 1.5V na GPU to potrzebny jest HARDmod :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Raczej modowanie BIOSu Ci nic nie da ;) Zeby miec 1.5V na GPU to potrzebny jest HARDmod :P

Dzięki bo teraz w końcu wiem ;) a w vmody się nie bawię - nie znam się na elektronice.

 

Zauważyłem że gry lepiej chodzą na 560/1100 niż 560/1175 tylko nie wiem dlaczego (???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem Gigabyte GF6600GT GV-N66T128VP-E 128MB VIVO/DVI BOX (AGP)

 

Jest tam wejście na dodatkowe zasilanie. Proszę o info :

 

- Jakie napiecie powinno tam być 5V czy 12V ?

 

- Czy wystarczy, że wezmę je z mobo, czy powinno być bezpośrednio z zasilacza ?

 

 

 

Z góry dzięki i sory jeśli pytania zbyt naiwne :o) ale to moja pierwsza porządna karta.

 

Pozdrówy

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem Gigabyte GF6600GT GV-N66T128VP-E 128MB VIVO/DVI BOX (AGP)

 

Jest tam wejście na dodatkowe zasilanie. Proszę o info :

 

- Jakie napiecie powinno tam być 5V czy 12V ?

 

- Czy wystarczy, że wezmę je z mobo, czy powinno być bezpośrednio z zasilacza ?

Z góry dzięki i sory jeśli pytania zbyt naiwne :o) ale to moja pierwsza porządna karta.

 

Pozdrówy

Napiecie to 12V :) i nalezy je podawac z molexa z zasilacza.Molex to ta wtyczka do zasilania np. dysku twardego :P

 

Zauważyłem że gry lepiej chodzą na 560/1100 niż 560/1175 tylko nie wiem dlaczego (???)

Dlatego ze na GF6600GT jak sie za mocno przekreci pamieci to czasem karta nie sypie artami tylko po prostu dziala z mniejsza wydajnoscia :P Mam na swojej to samo...1075MHz jest wydajniejsze od 1100MHz ;) :P Najlepiej to zauwazyc na wynikach w 3DMarku2003 bo wynik spada znacznie jak sie przesadzi z taktowaniem pamieci :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie to 12V :) i nalezy je podawac z molexa z zasilacza.Molex to ta wtyczka do zasilania np. dysku twardego :P

 

 

 

Dzięki za info :icon_exclaim:

 

Teraz mogę już spokojnie instalować :smile2:

 

Pozdrówka

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Hmm a ja sie zastanawiam nad takim czymś o tóż znalazłem Galaxy GF 6600GE z pamięciami 1.6ns za 480 zł i Geforca Ultimate 6600GT za 550zł. Czym różnią sie te karty oprócz niższego taktowania GE. Jakie chłodzenie ma GE, takie jak GT ultimate czy gorsze? Pozatym czy ultimate ma radiatory na pamięciach? No i jak wam sie zdaje warto wydać te 70 zł więcej?

 

hmm znalazłem na internecie że Ultimate ma 4 jednostki vertex a GE 3 :/ Jest przez to jakaś różnica w wydajności? Czy da sie odblokować w GE 4 potoki?

A ja powtarzam swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powtarzam swoje pytanie.

Hm...nie wydaje mi sie zeby jedna z tych kart miala wiecej Vertexow bo rodzina GF6600/6600GT ma 3 Vertexy i tyle ;) Wydaje mi sie ze Twoje zrodlo zle podaje ;)

 

Co do chlodzenia to proponuje w googlach w wyszukiwrce grafiki wpisac nazwy obu kart i wyskocza Ci obrazki to sobie poogladasz ktore chlodzenie sie lepiej prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Hm...nie wydaje mi sie zeby jedna z tych kart miala wiecej Vertexow bo rodzina GF6600/6600GT ma 3 Vertexy i tyle ;) Wydaje mi sie ze Twoje zrodlo zle podaje ;)

 

Co do chlodzenia to proponuje w googlach w wyszukiwrce grafiki wpisac nazwy obu kart i wyskocza Ci obrazki to sobie poogladasz ktore chlodzenie sie lepiej prezentuje :)

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17495.html

4 jednostki vertex jest napisane

a o GE wyczytałem że ma 3 ale niemoge teraz znaleść

 

Dobra już przeczytałem gdzieś że wszytkie mają 6600 mają 3 vertexy i niema bata więc chyba na benchmarku się pomylili.

 

Obrazki no to z obrazkami jest problem bo każdy sklep wkleja co innego ale znalazłem real photo GE

http://img5.pcpop.com/ProductImages/Origin...8/000128508.jpg wiec GE ma takie chłodzenie?

A GT takie jak na tym linku do sklepu co dałem? To w GT Ultimate wydaje mi się że jest lepsze, a jest lepsze? Czy może po prostu <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wresje z Zalmanem?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17495.html

4 jednostki vertex jest napisane

a o GE wyczytałem że ma 3 ale niemoge teraz znaleść

 

Dobra już przeczytałem gdzieś że wszytkie mają 6600 mają 3 vertexy i niema bata więc chyba na benchmarku się pomylili.

 

Obrazki no to z obrazkami jest problem bo każdy sklep wkleja co innego ale znalazłem real photo GE

http://img5.pcpop.com/ProductImages/Origin...8/000128508.jpg wiec GE ma takie chłodzenie?

A GT takie jak na tym linku do sklepu co dałem? To w GT Ultimate wydaje mi się że jest lepsze, a jest lepsze? Czy może po prostu ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Zalmana?

Ja bym bral GT Ultimate i tyle ;) Jak masz na nia kase to sie nie zastanawiaj :P

 

MIalem podobny problem jak Ty...na poczatku chcialem kupic jakies dobre GF6600 ale potem stwierdzilem ze wole doplacic 70-100zl i kupic GF6600GT i nie zaluje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Skoro nie moge bawić się napięciem to może timingi pamięci ;) Może mi ktoś napsiać lub podać linka do wytłumaczenia o co chodzi ze zmianą timingów (wiem tylko tyle że im mniej tym szybciej mogą pamięci pracować - teoria często)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...