Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nie moge bawić się napięciem to może timingi pamięci ;) Może mi ktoś napsiać lub podać linka do wytłumaczenia o co chodzi ze zmianą timingów (wiem tylko tyle że im mniej tym szybciej mogą pamięci pracować - teoria często)?

Dokladnie tyle trzeba wiedziec :) To juz jest kwestia zabawy zeby znalezc lepsze timingi :)

Uzywaj nibitor'a...tam mozna testowac ustawienia bez flashowania BIOSu ;)

Poszperaj w tym watku bo juz o tym pisalem jak sie sam bawilem z zmiane timingow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dokladnie tyle trzeba wiedziec :) To juz jest kwestia zabawy zeby znalezc lepsze timingi :)

Uzywaj nibitor'a...tam mozna testowac ustawienia bez flashowania BIOSu ;)

Poszperaj w tym watku bo juz o tym pisalem jak sie sam bawilem z zmiane timingow ;)

Aha czyli ma walić na chama ;) z tego co czytałem kilka stron wcześniej to:

 

1) Mam pamięci na samsungach (działają na 1350! ;) )

 

2) Czym sprawdzac temperature? Jak sprawdzam sterami to temp. max przy ALT+TAB i FEAR po 3h to było 44 stopnie - możliwe to jest (przy o/c!)

 

3) To może wiesz jak na samsungach ustawic te timingi? ;)

 

4) Masz taką samą kartę i mam pytnko bo pewny nie jestem - ona ma to VIVO czy nie?

 

Z góry dzienX za wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli ma walić na chama ;) z tego co czytałem kilka stron wcześniej to:

 

1) Mam pamięci na samsungach (działają na 1350! ;) )

 

2) Czym sprawdzac temperature? Jak sprawdzam sterami to temp. max przy ALT+TAB i FEAR po 3h to było 44 stopnie - możliwe to jest (przy o/c!)

 

3) To może wiesz jak na samsungach ustawic te timingi? ;)

 

4) Masz taką samą kartę i mam pytnko bo pewny nie jestem - ona ma to VIVO czy nie?

 

Z góry dzienX za wszystko.

1.Ja mam karte na Infineonach i ustalilem ze Infineony sie duzo slabiej kreca ale maja troszke ostrzejsze timingi ale wolalbym miec Samsungi bo jednak przepustowosc pamieci duzo daje a moje sie kreca tylko do 1075MHz i nawet ostrzejsze timingi im nie pomagaja :/

 

2.Temperature sprawdzaj RivaTuner'em bo jak wychodzisz do 2D to karta automatycznie sie przestawia na tryb GPU@300MHz i jej temp. szybko spada wiec taki odczyt jak Twoj jest bez sensu.W RivaTuner mozna zrobic tak zeby Ci wyswiatlalo w rogu ekranu temperature podczas grania w 3D :P

 

3.Nie wiem bo mam karte na Infineonach ;)

 

4.Karta nie ma VIVO :) Tak jest napisane na sledziu ale to nieprawda :) Karta ma wyjscie TV w standardzie HDTV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

No to mam juz upolowanego 6600GT Ultimate z zalmanem za 565 zł

Tylko ciekawi mnie jak to będzie chodzić na takim kompie

 

P4 2.4Ghz z HT

2x256MB ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

1.Ja mam karte na Infineonach i ustalilem ze Infineony sie duzo slabiej kreca ale maja troszke ostrzejsze timingi ale wolalbym miec Samsungi bo jednak przepustowosc pamieci duzo daje a moje sie kreca tylko do 1075MHz i nawet ostrzejsze timingi im nie pomagaja :/

 

2.Temperature sprawdzaj RivaTuner'em bo jak wychodzisz do 2D to karta automatycznie sie przestawia na tryb GPU@300MHz i jej temp. szybko spada wiec taki odczyt jak Twoj jest bez sensu.W RivaTuner mozna zrobic tak zeby Ci wyswiatlalo w rogu ekranu temperature podczas grania w 3D :P

 

4.Karta nie ma VIVO :) Tak jest napisane na sledziu ale to nieprawda :) Karta ma wyjscie TV w standardzie HDTV :)

1 - no tak te moje samsungi to sam się dziwię że dają radę :D

 

2 - no dobra zrobię tak i dam znać

 

4 - KUR*DE a pisali że ma vivo ;) a co mi tam i tak z takich bajerków nie kożystam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Co to za herezje?

6600 z 4VS?!

Kazde 6600 (nie wiem czy LE :) ) ma 3 Vertex Shadery

No takie głupoty niestety wyczytałem ale już sie nawróciłem na bóstwo 3VS

 

A tak pzoatym to kolega ma podobnej klasy sprzęt więc ktoś tam pisał że taki słaby sprzet może być wązkim gardłem... czy tak jest u ciebie :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Sprawdziłem rivą i cała naga prawda (tylko bez skojarzeń ;)) wyszła na jaw - temp max 71 w czasie gry w FEAR (oczywiście o/c na 560). Chyba w normie no nie? Może jak dałem 1.49V to komp sie zawiesił bo była za wysoka? Sprubuję chyba jeszcze raz ale tym razme sprawdę temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waskim gardlem dla mnie jest 512MB RAM, i moj Athlon

Co do karty, dla mnie ta karta ma dwie bolaczki, 128MB RAM i 128bit szyna :-| .

X700 ma 6 vertexow, a ich wyzszos nad 6600, widac tylko w testach na VS w 3DMARK :wink:

4 ROP'y tez nie stanowia dla mnie zadnej ulomnosci tej karty--> nowe gry korzystaja coraz bardziej z PS, a z tekstur coraz mniej.

8 PS 6600GT, wraz z wysokim taktowaniem daja rade :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

a moze zasilacz nie wyrabia a nie temperatura?

Zasilacz spokonie wyrabia, chodizł pod 6800 i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem rivą i cała naga prawda (tylko bez skojarzeń ;)) wyszła na jaw - temp max 71 w czasie gry w FEAR (oczywiście o/c na 560). Chyba w normie no nie? Może jak dałem 1.49V to komp sie zawiesił bo była za wysoka? Sprubuję chyba jeszcze raz ale tym razme sprawdę temperaturę.

Hm...mysle ze w normie :P Moj Leadtek GF6600GT na chlodzeniu od producenta przy GPU@550MHz i Mem@1025MHz przy graniu w FarCry i NFSMW ma ~75'C :P

 

mozecie mi powiedziec jak wlasnie zrobic to zeby ta temp sie pokazywala z tego riva tunera w rogu ekranu w 3d ??

Help do RivaTuner i szukamy :)

Dam podpowiedz...trzeba odpalic RivaTuner Statistic Server i skonfigurowac Hardware Monitoring a dokadnie opcje odnosnie temperatury pracy GPU ;) :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Tylko taki problem jeden bo nie wiem jaki ja mam zasilacz ;/ Jak sie dowiedzieć jaki to ja mam ? Bo papiery nie wiem gdzie są ;/

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki problem jeden bo nie wiem jaki ja mam zasilacz ;/ Jak sie dowiedzieć jaki to ja mam ? Bo papiery nie wiem gdzie są ;/

Faktycznie swój nick dobrałeś odpowiedni :D Otwórz obudowę kompa i na zasilaczu powinieneś mieć tabliczkę znamionową z nazwą i parametrami zasilacza. Na wspomnianej tabliczce jest podana "moc" zasilacza w jednostce Watt (W). Jeżeli nie ma nazwy to zasilacz jest typowy "no name" i lepiej się go pozbyć. Takie nazwy jak Codegen, Tracer czy inne wynalazki również nie są zbyt dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Faktycznie swój nick dobrałeś odpowiedni :D Otwórz obudowę kompa i na zasilaczu powinieneś mieć tabliczkę znamionową z nazwą i parametrami zasilacza. Na wspomnianej tabliczce jest podana "moc" zasilacza w jednostce Watt (W). Jeżeli nie ma nazwy to zasilacz jest typowy "no name" i lepiej się go pozbyć. Takie nazwy jak Codegen, Tracer czy inne wynalazki również nie są zbyt dobre.

Obudowe to ja mam non stop otwartą :razz: a tabliczki właśnie nie ma ;/ Podajże to jest zasilacz darmowy do obudowy :/ No i znalzłem na internecie taką obudowe ( mam obudowe modecoma wiec zasilacz pewnie też) i jest napisane że ma zasilacz 300W :/

 

BTW w ESC niema już 6600GT ultimate z zalmanem :/ Zna ktoś jakiś inny sklep gdzie można za 560 zł dostać z pamięciami 1.6?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowe to ja mam non stop otwartą :razz: a tabliczki właśnie nie ma ;/ Podajże to jest zasilacz darmowy do obudowy :/ No i znalzłem na internecie taką obudowe ( mam obudowe modecoma wiec zasilacz pewnie też) i jest napisane że ma zasilacz 300W :/

 

BTW w ESC niema już 6600GT ultimate z zalmanem :/ Zna ktoś jakiś inny sklep gdzie można za 560 zł dostać z pamięciami 1.6?

Hmmm... Modecom 300W jest jednym z zasilaczy z najniższej półki. 300W to on ma tylko w nazwie - prawdopodobnie nie ma więcej jak 240W (jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi). Warto go wymienić. Poczytaj w dziale o zasilaczach, jest tam wiele interesujących wypowiedzi. Znajdziesz tam opisy zasilaczy, zarówno niedrogich a dobrych, jak również tych z górnej półki.

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowie mi ktos jak zrobic z ta temp w riva tunerze ??????????

Na drugi raz zadaj sobie troche trudu i poszukaj-bo zaczyna byc irytujący fakt ,że wszystko należy podawać "na talerzu" tylko dlatego że komuś się nie chce .

->Klik

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tak sobie myślę - czy możliwe jest że jak mam na 1.4V i 560Mhz i temp. 71 stopni to na 1.49V i 610Mhz byłaby tak duża żeby kompa zawiesić? Jeżeli tak (bo nie chce mi sie jeszcze raz biosu wgrywac i tak nie mam już na hdd) to może kupie sobie pentagrama (tego pół-na-pół powiedzmy) może bedzie lepiej sie kręcić (tak do 700 MHZ :lol2: (no wał oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - czy możliwe jest że jak mam na 1.4V i 560Mhz i temp. 71 stopni to na 1.49V i 610Mhz byłaby tak duża żeby kompa zawiesić? Jeżeli tak (bo nie chce mi sie jeszcze raz biosu wgrywac i tak nie mam już na hdd) to może kupie sobie pentagrama (tego pół-na-pół powiedzmy) może bedzie lepiej sie kręcić (tak do 700 MHZ :lol2: (no wał oczywiście).

Hm...nie wydaje mi sie zeby dalo sie ustawic napiecie na GPU na poziomie modyfikacji BIOSu w tym Leadteku ;) Napiecie > 1.4V mozna uzyskac tylko przy pomocy hardmoda wiec chyba cos krecisz albo ja glupoty opowiadam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

a co sie stanie jak dalbym gfa 6600gt na moj zasilcz prawie 300 w ?

tak pozatym na Esc.pl jest znow zalman ale nie ultimate i ma pamieci 2ns ;/

 

Bylbym bardzo wdzieczny jakby ktos wiedzial gdzie mozna dorwac wesje ultimate zalman z pamieciami 1.6ns za mniej niz 570 zl

 

btw na googlach szukalem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Hm...nie wydaje mi sie zeby dalo sie ustawic napiecie na GPU na poziomie modyfikacji BIOSu w tym Leadteku ;) Napiecie > 1.4V mozna uzyskac tylko przy pomocy hardmoda wiec chyba cos krecisz albo ja glupoty opowiadam ;)

No sory ale o ile dobrze pamiętam to standardowo 66GT mają 1.4V właśnie. 1.5V ponoc trzeba na hardmoda już ale 1.49 i odziwo arfów nie było (tylko że się komp po 20-25min zawiesił ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sory ale o ile dobrze pamiętam to standardowo 66GT mają 1.4V właśnie. 1.5V ponoc trzeba na hardmoda już ale 1.49 i odziwo arfów nie było (tylko że się komp po 20-25min zawiesił ;) )

No tak...a mierzyles jakims miernikiem ze masz 1.49V na GPU bo na slowo to ciezko uwierzyc ;)

Bo jesli faktycznie udalo Ci sie tak zmienic napiecie na GPU to ja z checia bym podniosl na swoim tak do 1.45V :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie stanie jak dalbym gfa 6600gt na moj zasilcz prawie 300 w ?

tak pozatym na Esc.pl jest znow zalman ale nie ultimate i ma pamieci 2ns ;/

 

Bylbym bardzo wdzieczny jakby ktos wiedzial gdzie mozna dorwac wesje ultimate zalman z pamieciami 1.6ns za mniej niz 570 zl

 

btw na googlach szukalem :razz:

300W do gf 6600gt to musi być minimum.Prosze oto fragment mojej instrukcji obsługi(mam gf 6600gt)

Geforce 6200-minimum 250W

Geforce 6600/6600gt-minimum 300W

Geforce 6800/6800gt-minimum 300W

Geforce 6800 ultra-minimum 350W

Geforce 7800-minimum 400W(na obciązenie na lini 12V zaleca się 26A)

2xGeforce 7800 w trybie SLI-minimum 500W(na obciązenie na lini 12V zaleca się 34A)

 

 

Sorry przy dwóch ostatnich kartach obciążenia wyrażone w amperach "A" nie są minimum tylko są zalecane.Mały błąd:)już poprawiłem

Edytowane przez Ogród

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No tak...a mierzyles jakims miernikiem ze masz 1.49V na GPU bo na slowo to ciezko uwierzyc ;)

Bo jesli faktycznie udalo Ci sie tak zmienic napiecie na GPU to ja z checia bym podniosl na swoim tak do 1.45V :P

No dowodem jest np. to że jak normalnie to na 590 arfetaktów sporo pzaraz po włączeniu FEAR to na 610 i 1.49V NIE BYŁO NIC (przez te 20-25min ;) bo potem komp zawiesił sie). Może uda się dać zamiast 1.5V 1.51 V :D Ale ja głupi jestem.... Nie no ale te 1.49V raczej na pewno było (podkreśleam raczej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dowodem jest np. to że jak normalnie to na 590 arfetaktów sporo pzaraz po włączeniu FEAR to na 610 i 1.49V NIE BYŁO NIC (przez te 20-25min ;) bo potem komp zawiesił sie). Może uda się dać zamiast 1.5V 1.51 V :D Ale ja głupi jestem.... Nie no ale te 1.49V raczej na pewno było (podkreśleam raczej).

Hm...to jeszcze mi powiedz jakim programem modowales BIOS ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Hm...to jeszcze mi powiedz jakim programem modowales BIOS ???

 

nVidia BIOS Modifier w wersji 3.2

Link do downloadu z guru3D:

modyfikator

 

Jeżeli to naprawdę działa (u mnie zadziałało) to jest to dobry sposób dla nielubiących/nieumiejących (w tym ja) bawić się w hardmody.

 

Dzisiaj chyba wgram jeszcze raz i sprawdę czy ten zwiech to rzeczywiście wina temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...