Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje, ze to co mi powiedzieli przez telefon to nie slowa rzucone na wiatr.

 

Wyglada na nowa no nie?? Zadnych zadrapan ani rysek. Coprawda ja swojego radoena mialem 1,5 roku i tez wygladal jak nowy bo to ju zalezy od osoby, ktora to uzytkuje :-P .

post-104560-1148657596_thumb.jpg

post-104560-1148657624_thumb.jpg

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No graficzka widocznie fabrycznie walnieta niestety znajomemu taki gainward padl po 2ch tygodniach dzialania ... nowy egzemplarz dzala do dzisiaj.

A jak tak w 3d smarkach tez masz błędy, blue screeny ile wyciaga ci ta karta jesli przejdzie smark ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No graficzka widocznie fabrycznie walnieta niestety znajomemu taki gainward padl po 2ch tygodniach dzialania ... nowy egzemplarz dzala do dzisiaj.

A jak tak w 3d smarkach tez masz błędy, blue screeny ile wyciaga ci ta karta jesli przejdzie smark ?

Po podkreceniu na 550/1100 wyciaga ponad 8600 pkt.

Smarka przechodzi i sie nie wali bo bluescreeny wywala czasem po 10 minutach czasem po 30 minutach.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Po podkreceniu na 550/1100 wyciaga ponad 8600 pkt.

Smarka przechodzi i sie nie wali bo bluescreeny wywala czasem po 10 minutach czasem po 30 minutach.

Sproboj jeszcze z modyfikowanymi sterownikami. JEsli nie pojdzie to znowu reklamacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czas do poniedzialku bo stwierdzili, ze jak karta padla po tak krotkim czasie to mi wymienia w 48h-musza ja tylko sprawdzic

 

EDIT>>Ojojoj. Smarkulca 03 nie przechodzi na defaultowych ustawieniach :blink: Cos jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, co to sie porobilo :angry:

Gainward sie zepsol razem z FX'ami, mialem 5600 od niego- totalna porazka!

Nie dosc ze 5600 slaby sam z siebie, to jeszcze dobity pamiecia 400Mhz :?

 

Na szczescie teraz jest Galaxy :D Jet taki (moze poza gwarancja, tylko 2 lata) jak Gainward sprzed lat- podkercony, z lepszymi pamieciami, z poprawionym chlodzeniem(Zalman)

 

Mam teraz w kompie Gf3 Ti z standardowym chlodzeniem- a myslalem ze moj zasilacz i cooler na CPU jest glosny :) ?!

Nie wyobrazam sobie po doswiadzeniu z Zalmanem, miec karty z referencynym chlodzeniem. W grach odglos da sie przezyc, ale pod Win MASAKRA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ten pentagran xc-70 al+ to az takiu szal nie jest hmm zamontowalem owszem temp spadla na niskich obrotach mam 46 z 55 wczesniej. Ale ... ale zaraz po wlaczeniu wiatrak slychac bylo niemilosiernie potem sie jakby dotarl by po 2 godzinach znowu sie ujawnic ... hmmm spodziewalem sie wiekszej ciszy po tym , no i niepotzrebnie kupilem radiatory na pamieci, cos tu ktos kiedys pisal ze sie przypiluje i wejda a tu lipa- pentagram skutecznie zaslania pamieci a odleglosc od kosci do chlodzenia to jakies 4 mm wiec nic sie tam juz wciskac nie oplaca, a tak z innej beczki to wczoraj postawilem od nowa system na dysku na sata z wczesniejszego 30 gb maxtora na ata 133, i wlaczam everetsta robie test zapis / odczyt z pamieci i mi wyniki wyskakuja ponizej jakis qfa celeronow i w wyniku wskazuje mi pamiecim pc2100 ??? chociaz w zakladce spd ma normlanie 412 pc 3200 / 400 wtf? wczesniej mialem normalne wyniki i podawalo pc3200 w tej tabelce wynikow , a teraz niziutko spadlem w tym "rankingu" ... zawsze musza pchac pod gorke .... Jedynie z modecoma jestem zadowolony tego 350w "ALE" w biosie odczyt napiecia i 3.3v wskazuje 3.41 v ,

hmmm 3.41 ?

Ja mam 39 na niskich i ciszę od samego początku. Co do radiatorów to racja ja na swoim mam własnej roboty bo jak oryginalne miałbym piłować to by chyba tylko cienka blaszka pozostała.post-139279-1148736598_thumb.jpgpost-139279-1148736625_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie jakas ingerencja w biosie karty zeby podniesc napiecie i wyciagnac wiecej na rdzeniu i przy okazji moze na pamieciach (czy ma ktos jakies namiary na stronke z opisem jak podniesc napiecie dla GPU oraz MEM-kow???) , dzis zainstalowalem najnowsze stery ForceWare 84.21 i wylaczylem AGP Fast Write w biosie plyty i pamiatki poszly na wyzszych ustawieniach bo z 1090 na 1140Mhz :) a to spory skok, za to rdzen nic dalej max 570Mhz :) (oczywiscie bez zadnych artow :P)

 

w markach skok ten wyniosl z 8121 do 8211 smarkow nie wiele ale zawsze cos :) :P zapewne w grach to kilka fpsow zysku... Temp jaka grafa osiaga podczas tesow to 61 stopni :) w spoczynku przy OC 49 stopni bez oc 45-46stopni

 

Ps. z tego co zauwazylem najwiekszy skok w markach jest w marku05 z 3383 na 3523smarkow, calkiem niezle :P

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie jakas ingerencja w biosie karty zeby podniesc napiecie i wyciagnac wiecej na rdzeniu i przy okazji moze na pamieciach (czy ma ktos jakies namiary na stronke z opisem jak podniesc napiecie dla GPU oraz MEM-kow???) , dzis zainstalowalem najnowsze stery ForceWare 84.21 i wylaczylem AGP Fast Write w biosie plyty i pamiatki poszly na wyzszych ustawieniach bo z 1090 na 1140Mhz :) a to spory skok, za to rdzen nic dalej max 570Mhz :) (oczywiscie bez zadnych artow :P)

 

w markach skok ten wyniosl z 8121 do 8211 smarkow nie wiele ale zawsze cos :) :P zapewne w grach to kilka fpsow zysku... Temp jaka grafa osiaga podczas tesow to 61 stopni :) w spoczynku przy OC 49 stopni bez oc 45-46stopni

 

Ps. z tego co zauwazylem najwiekszy skok w markach jest w marku05 z 3383 na 3523smarkow, calkiem niezle :P

Gdzie jest ta funkcja FAST WRITE w biosie i czy ma ona może inne określenia? Ja Fast Write u siebie nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta funkcja FAST WRITE w biosie i czy ma ona może inne określenia? Ja Fast Write u siebie nie znalazłem.

z racji ze posiadam plyte Gigabyte najpierw musze uaktywnic ukryte opcje za pomoca kombinacji klawiszy CRTL +F1 nastepnie wchodze do zakladki Advanced Chipset Features i opcja AGP Fast Write u mnie znajduje sie pod opcja AGP Mode ktore jest ustawione na 8x czyli predkosc AGP :) i opscje AGP Fast Write ustawiam na Disabled :) i to tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji ze posiadam plyte Gigabyte najpierw musze uaktywnic ukryte opcje za pomoca kombinacji klawiszy CRTL +F1 nastepnie wchodze do zakladki Advanced Chipset Features i opcja AGP Fast Write u mnie znajduje sie pod opcja AGP Mode ktore jest ustawione na 8x czyli predkosc AGP :) i opscje AGP Fast Write ustawiam na Disabled :) i to tyle :P

Niestety u mnie nie ma takiej opcji. W tej zakładce związane z grafiką mam tylko: Graphic Adapter Priority, Graphics Aperture Size, Spread Spectrum. Może to ta ostatnia funkcja? Tylko ją można włączyć lub wyłączyć (ja mam włączoną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupio się przyznawać, ale co tam... Korzystając z obecności mojej płyty głównej poza moim domem - w serwisie, postanowiłem posmarować kartę graficzną AS5... Przy okazji ukruszyłem trochę jądro podczas czyszczenia... Troszkę na samych dwóch rogach (te wystające poza podstawę jądra). Na dodatek czyściłem to acetonem i zmazały się trochę napisy... Jak myślicie, czy ta karta będzie jakoś działać?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na axp robilem 1700markow w 06 wiec 1,2k to troche mało ;)

No właśni tez mysle ze malo a na dodatek w innych smarkach wyniki w normie :\

3dm03 - 7800pkt

3dm05 - 3150 pkt

Kurcze no niewiem co sprawdzić jakieś pomysły ?!

 

@pwlj

Nikt na 100% nie powie ci czy będzie działać czy nie... Musisz sprawdzić. Wszystko zalezy jak te rózki sie ukruszyły... Może byc tak za na def. bedzie dzialac okey, na o/c juz nie tak jak powinno, karta może wcale sie nie uruchomić lub bedzie wyświetlać krzaki.

Także sam musisz to sprawdzić....

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pwlj Wszystko zalezy jak duze to ukruszenie.

Nie wiem czy masz ta karcioszke na gwarancji, ale boje sie ze juz z serwisu nici. Zdejma cooler zabacza ukruszony rdzen/starte napisy i po frytkach :?

Miejmy nadzieje ze wszystko bedzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zwracam honor - pentagramek sie juz"dotarl" i chodzi cicho temp mam w winie na 2000 rpm - 45 stopni, w 3d na ustawieniach 590 / 1160 po godzinie grania w FEAR - 65 stopni, Mikadarek jak zes te radiatory na pamieci sklecil ?bo moje leca 1160 na golych , ja zapodalem jeszcze jeden radiator na ta cewke kwadratowa pozauwazylem ze dostaje nie zle tez temperatury w 3d no i ten radiator na hsi na zalmana bo tamten byl nic niewart ciekawe czy krecici dalej ta karte ale mam wrazenie ze jakby gora karty sie beradziej grzala na tym pentagramie ale to moze juz moja schizka , puki co karta dziala superstabilnie i nic sie nie dzieje

Edytowane przez k0v4l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśni tez mysle ze malo a na dodatek w innych smarkach wyniki w normie :\

3dm03 - 7800pkt

3dm05 - 3150 pkt

Kurcze no niewiem co sprawdzić jakieś pomysły ?!

to tez raczej mało ;| pytanie czy grafe kreciłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zwracam honor - pentagramek sie juz"dotarl" i chodzi cicho temp mam w winie na 2000 rpm - 45 stopni, w 3d na ustawieniach 590 / 1160 po godzinie grania w FEAR - 65 stopni, Mikadarek jak zes te radiatory na pamieci sklecil ?bo moje leca 1160 na golych , ja zapodalem jeszcze jeden radiator na ta cewke kwadratowa pozauwazylem ze dostaje nie zle tez temperatury w 3d no i ten radiator na hsi na zalmana bo tamten byl nic niewart ciekawe czy krecici dalej ta karte ale mam wrazenie ze jakby gora karty sie beradziej grzala na tym pentagramie ale to moze juz moja schizka , puki co karta dziala superstabilnie i nic sie nie dzieje

Radiatorki zrobiłem z jednego radiatora który znalazłem w starym zasilaczu 230 W. Pociąłem na paski szerokości pamięci i powyginałem w coś takiegopost-139279-1148821366_thumb.jpg. Grubość w miejscu bez żeberek jest idealna by w mieścić się pomiędzy pamięcią, a pentkiem. Trzyma się to na taśmie termo bo kleju wolę na razie nie używać ze względu na gwarancję.

Ja na gołych miałem 590/1100 i dalej nie jechałem. Teraz mam 590/1200 i to już jest chyba max dla tej karty bez podnoszenia napięcia, powyżej tego pojawiają się arty.

Właśnie wgrałem modyfikowane stery z guru3d.com i poszło w 3DMark03 9572 i jestem zadowolony z takiego wyniku biorąc pod uwagę że nie modowałem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się do robienia moda ołówkowego i mam problem. Standardowo karta jest zasilana 2D 1.3, 3D 1.4 i BIOS ma właśnie takie ustawienia (BIOS nie jest modowany). Zacząłem od pomiaru napięcia (miernikiem) bez moda i szok 2D 1.34 (ok wszystko sie zgadza z tym czego do tej pory się dowiedziałem), następnie 3D 1.55!!! . Sprawdzałem kilka razy. Czy ktoś potrafi to wyjaśnić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się do robienia moda ołówkowego i mam problem. Standardowo karta jest zasilana 2D 1.3, 3D 1.4 i BIOS ma właśnie takie ustawienia (BIOS nie jest modowany). Zacząłem od pomiaru napięcia (miernikiem) bez moda i szok 2D 1.34 (ok wszystko sie zgadza z tym czego do tej pory się dowiedziałem), następnie 3D 1.55!!! . Sprawdzałem kilka razy. Czy ktoś potrafi to wyjaśnić??

Taaa to trochę naciągana ta moja teoria ale może .... tolerancja miernika? :] :wink:

 

Sprawdź co się dzieje z napięciami zasilacza w trybie 3D ( czy jest istotna zmiana wzgl. 2D ) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa to trochę naciągana ta moja teoria ale może .... tolerancja miernika? :] :wink:

 

Sprawdź co się dzieje z napięciami zasilacza w trybie 3D ( czy jest istotna zmiana wzgl. 2D ) .

O kyóre napięcia dokładnie chodzi?

12 - 2D 11.79 do 11.85, 3D 11.73 do 11.67

5 - 2D/3D 5.97 raczej stałe

3.3 - 2D 3.37, 3D 3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie ile powinienem bezpieczne podkręcić tą karte przy takim kompie

 

Athlon 64 3200+

Kingston 1GB DDR 400 MHZ

Asrock DualSata II

 

Aha, model karty to Winfast

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kyóre napięcia dokładnie chodzi?

12 - 2D 11.79 do 11.85, 3D 11.73 do 11.67

5 - 2D/3D 5.97 raczej stałe

3.3 - 2D 3.37, 3D 3.6

3,6 V na mierniku ? to bardzo dużo ( ponad normę ) .... jedyna nadzieja że miernik zawyża .... jeśli nie to ... zasilacz nie wyrabia.

 

ps. 5 - 2D/3D 5.97 raczej stałe - tutaj chyba się pomyliłeś ... miało być 4.97 ... tak ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,6 V na mierniku ? to bardzo dużo ( ponad normę ) .... jedyna nadzieja że miernik zawyża .... jeśli nie to ... zasilacz nie wyrabia.

 

ps. 5 - 2D/3D 5.97 raczej stałe - tutaj chyba się pomyliłeś ... miało być 4.97 ... tak ?

Zgadza się miało być 4.97, a przy 3.3 miało być 3.36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pozbylem tego gowna 6600gt. Dogadalem sie i otrzymalem(bez doplat) nowiutkiego x800GTO 256/256 PCI-express :D :D .Teraz tylko zmiana platformy i jazda B).

Oczywiscie dzieki chlopakom z komputronika. Uff czasem mozna sie z nim dogadac :D

 

 

ps. Na sama nazwe GF niedobrze mi sie robi... :-P

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...