Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że wpadłem ten topic, bo widzę, że niektórzy sobie na zbyt wiele pozwalają. Ostrzegam wszystkich, że posypią sie % za jakies kolejne głupawe posty, czy informacje które nie są związane z GF 6600GT.

 

Dyskusja NIE JEST o:

  • Radeonach
  • Radeonach X800
  • Jakichkolwiek innych Radeonach ;)
NIE jest to także:
  • przepychanka
  • bezsensowna wymiana zdań
  • głupia i bezwartościowa rozmowa
Trzy razy następnym razem zastanówcię się co piszecie, jak i do kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh a dawniej nvidia obudowywała rdzeń ..... schodzą na psy :wink:

Nvidia ostatni raz obudowywala rdzenie w FX'ach, teraz niewiem dlaczego przestala. Dawniej poprostu nie dalo sie niechcacy uszkodzic rdzen, a teraz co chwila kazdy narzeka na pokruszone rogi, przy zmianie chlodzenia.

Najgorzsze sa chlodzenia na wkretach, tak jak moj Zalman :-| , za mocno dokrecisz i koniec, na sprezynakach bylo bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa rdzenia to dodatkowe koszta i mniejsza ilośc sprzedanych GPU. Nvidii lepiej się kalkuluje niestety tylko na niekorzyść użytkowników.

 

Przykładowo wymiana GPU 6600/6600GT na nowy kosztuje we Wrocławiu 120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko do posiadaczy kart gainwarda 6600gt chłodzenie oryginalne mi nawala zaciera się chyba łożysko w wiatraku smarowanie nie pomaga.Mam oczywiście inne ale będe chciał sprzedać karte czy serwis multimediavision wymienia karte na nową czy tylko wymieniają chłodzenie i ile trzeba czekać ?Miał ktoś z nimi do czynienia?

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis trwa ok. tydzien :) Mowie, od momentu odbioru przez firme wysylkowa, do odebrania nowej karty przez wlasciciela.

Mam już numer od nich ale nie wiem czy kuriera sam mam dodatkowo zamawiać czy oni już wszystko załatwiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo wymiana GPU 6600/6600GT na nowy kosztuje we Wrocławiu 120zł. p

Łuuu, to w ogóle można zrobić coś takiego? Nie wiedziałem! Jak ukruszyłem, to myślałem, że 580zł w plecy.

A tak przy okazji... To ja nie ukruszyłem go chłodzeniem, tylko myślałem, że dam radę wyczyścić bez uszkodzenia filtrem do kawy, heh. Źle myśałem, jest dużo bardziej kruchy niż rdzeń mojego procka. Czym czyścicie z pasty? Bo ja do tej pory używałem filtry do kawy + aceton... [Chyba niezbyt mądrze, co?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji... To ja nie ukruszyłem go chłodzeniem, tylko myślałem, że dam radę wyczyścić bez uszkodzenia filtrem do kawy, heh. Źle myśałem, jest dużo bardziej kruchy niż rdzeń mojego procka. Czym czyścicie z pasty? Bo ja do tej pory używałem filtry do kawy + aceton... [Chyba niezbyt mądrze, co?]

Ja zbierałem pastę, oraz czyszciłem do czysta wacikami do uszu oraz spirytusem. Pasta Arctik ceramique, w porównaniu do seryjnego gluta temp. poszła w dół o 3-4 stopnie na fabrycznym qlerku leadteka, który zostawiłem bo nie jest aż taki zły i po zmniejszeniu obrotów wiatraka już do 80% jest bardzo cichy (SG barracuda go przekrzykuje) a i temperatury jakieś straszne nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już numer od nich ale nie wiem czy kuriera sam mam dodatkowo zamawiać czy oni już wszystko załatwiają?

Dzwonisz na numer podany na karcie gwarancyjnej, konsultanci podadza ci adres firmy kurierskiej i wszystko wytlumacza.

Do firmy kurierskiej, jeszcze rok temu, trzeba bylo samemu zadzwonic.

Po odebraniu paczki przez kuriera, pozostaje czekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakiś ten wiatrak dziwny mam juz kod do serwisu a on kurcze sie chyba naprawił bo podczas startu już nie warczy.Dobrze bo karta w domu zostanie na gf3 to bym za wiele nie pograł.

Tam na karcie gwarnacyjnej pisze ile dni jest wazny ten kod.

 

@kurczak80 rada dal ciebie- Gainward to juz nie jest ta firma co kiedys, zepsul sie niemilosiernie(gdzie podzila sie ta niezrownana jakosc?). Jak kiedys znowu bedziesz bral grafe zapomnij o Gainwardzie.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co sie dzieje moj orginalny collerek SPARKLE'a dzis wyprawił mnie w niezły stres po krotkiej grze w q4 (~1h) temperatura wynosiła 114*C a nigdy 100 nie przekraczało, a teraz w idle mam 62-63*C (małem max 50) co znim zrobic, oczywiscie czysciłem i nic nie pomogło cały czas temperatura jest +60*C :< moje pytanie jest nastepujace czy wstawic zalmana/pentaka czy evercoolera (chyba dobrze napisałem) chodzi mi o ten wielki radiator z HP i czy on moze działac passywnie, przegladałem temat o nim i opinij sa rozne, jestem ciekawy waszego zdania:). A moze byscie jakies inne chłodziwo polecili? a mam wersje AGP. :)

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na karcie gwarnacyjnej pisze ile dni jest wazny ten kod.

 

@kurczak80 rada dal ciebie- Gainward to juz nie jest ta firma co kiedys, zepsul sie niemilosiernie(gdzie podzila sie ta niezrownana jakosc?). Jak kiedys znowu bedziesz bral grafe zapomnij o Gainwardzie.

Wiem że to już nie to samo co kiedyś miałem wcześniej galaxy 6600gt na pamięciach 2.0ns byłem z niej zadowolony ale padł kolor przez svideo na niej na amen nic nie pomogło tylko serwis.I wymienili na gainwarda z vivo nie protestowałem troche lepiej się kręci jak poprzednie galaxy i trafiłem na wersje z 1.6ns pamięciami i to nie jest golden sample no i mam 3 lata gwarancji.Sam gainwarda bym nie kupił bo cena dużo droższa co wcale nie znaczy że to super jakość.A kod jest ważny 14 dni ale chyba na razie nie skorzystam :) Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pobawilem sie troszke moim asusikiem i jak narazie wyciaglem z niego tyle, narazie bo na standardowych chlodzonku, w najblizszym czasie postaram sie wrzucic na niego jakies chlodzonko z prawdziwego zdarzenia i zobacze czy cos wiecej da sie z niego wyciagnac

post-134624-1150971349_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pobawilem sie troszke moim asusikiem i jak narazie wyciaglem z niego tyle, narazie bo na standardowych chlodzonku, w najblizszym czasie postaram sie wrzucic na niego jakies chlodzonko z prawdziwego zdarzenia i zobacze czy cos wiecej da sie z niego wyciagnac

Ja na boxowym chłodzeniu mojego Ledteka robie ponad 9500 pkt w smarku 03 :D

ORB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka. Czy opłaca sie kupywać karte Galaxy 6600 GT AGP za 360zł, i czy odczuje przyrost wydajności przy przesiadce z Radeona 9550 :?:

Nieduzy, 2-3 krotny wzrost :D

 

Galaxy 6600 GT AGP za 360zł- jak sprawny, to bierz.

 

@Kvaz! Ja opierajac sie na tym co mam i opiniach innych uzytkownikow polecam Ci ZALMAN VF700-AlCu Chlodzi tak samo jak wersja Cu, a tanszy :-P

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka. Czy opłaca sie kupywać karte Galaxy 6600 GT AGP za 360zł, i czy odczuje przyrost wydajności przy przesiadce z Radeona 9550 :?:

no jasne ze sie oplaca i jasne ze odczujesz duzy wzrost w wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tego Galaxy 6600 GT i natknąłem się na problem. Chłodzenie na tej karcie jest trochę głośne co dotkliwie odczuwam nocą. Zamierzam je wymienić na jakieś inne i tu pytanie jakie ?. I tu mam problem bo prócz tego że ma być wydajne i ciche to ma pozwolić na zamontowanie niebieskiego Zalmana na K8NS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tego Galaxy 6600 GT i natknąłem się na problem. Chłodzenie na tej karcie jest trochę głośne co dotkliwie odczuwam nocą. Zamierzam je wymienić na jakieś inne i tu pytanie jakie ?. I tu mam problem bo prócz tego że ma być wydajne i ciche to ma pozwolić na zamontowanie niebieskiego Zalmana na K8NS.

To co zaproponowalem kilka postow wyzej :wink: + RT

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...