Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam taki problemik z moim 6600gt gigabyte'a 500\1000: mianowicie karta odkad pamietam grzeje sie niemilosiernie. Na defaulcie potrafi po 3(!) minutach osiagniac 100 st. C...

 

Pozdrawiam

Też mam taką kartę z oryginalnym wentylatorem gigabyte

W trybie 2D temperatura 65 stopni

W grach 3D temperatura 90 stopni - 95 stopni

Jak narazie działa bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak na razie działa bezproblemowo ale takie temperatury mogą nieźle dać karcie w kość. Dopóki ma się gwarancję nie ma się co martwić, potem albo sprzedać albo zmienić chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie działa bezproblemowo ale takie temperatury mogą nieźle dać karcie w kość. Dopóki ma się gwarancję nie ma się co martwić, potem albo sprzedać albo zmienić chłodzenie.

I to jest wlasciwe podejscie do sprzetu...:)niech sie jeszcze pogrzeje...bedzie kasa w najblizszych 2 miesiacach to sie pomysli nad wymiana kaloryfera na klimatyzator :)

Widze, ze nie jestem jedyna osoba, ktora ma tak wysokie temperatury rdzenia na tym geforce'ie. Cóż, chyba taka uroda tych nieszczesnych kart, na szczescie to juz zabytek.

Pozdrawiam

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

I to jest wlasciwe podejscie do sprzetu...:)

Heheheheh. Częściowy przykład szkodliwego działania temperatury na karcie macie w moim sigu :D max. temperatura jakiej doświadczyła ta Ś.P. karta to było 88 stopni, niby niewiele bo próg spowolnienia cos ok. 124* a jednak chyba jej zaszkodziło (chociaż padła nieco później i chyba w innych okolicznościach).

 

Ja bym polecał jakiegoś silencera jak znajdziesz dobrego na 6600 albo zalmana/pentagrama nawet w wersjach czysto aluminiowych powinny być dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Low-Power - do tej twojej 6600 ładnie wejdzie pentagram Q80Al, Q80AlCu... tak tak - ten dedykowany pod CPU ;)

W kwocie ~30zł za chłodzenie powinieneś się zmieścić sopkojnie, a temperatury muszą spaśc - nie ma ch*ja ;D

 

Edytka:

Dokładnie Taki ;)

 

Kilka slotów pci ci zabierze, ale... masz tam coś ciekawego ? ;P

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Sprawdz Nibitor'em napiecie na rdzeniu.

Heh, jak to się stało że nikt nie zwrócił uwagi na tą bzdurę?

Niby jakim cudem Nibitor ma pokazać napięcie na rdzeniu? :lol2:

 

Jeśli karta się przegrzewa, to poza sprawdzeniem/wymianą chłodzenia (co jest oczywiste) trzeba zmierzyć napięcie na rdzeniu - jeśli jest coś nie tak z przetwornicą, to może być ono znacznie zawyżone. Póki co żaden program nie może pokazać napięcia rdzenia na żadnej karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak to się stało że nikt nie zwrócił uwagi na tą bzdurę?

Niby jakim cudem Nibitor ma pokazać napięcie na rdzeniu? :lol2:

 

Jeśli karta się przegrzewa, to poza sprawdzeniem/wymianą chłodzenia (co jest oczywiste) trzeba zmierzyć napięcie na rdzeniu - jeśli jest coś nie tak z przetwornicą, to może być ono znacznie zawyżone. Póki co żaden program nie może pokazać napięcia rdzenia na żadnej karcie graficznej.

Kolego @tomazzi chodzilo mi o ta zakladke w Nibitor'ze, ktora pokazuje ustawione w biosie poziomy napiec GPU :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @tomazzi chodzilo mi o ta zakladke w Nibitor'ze, ktora pokazuje ustawione w biosie poziomy napiec GPU :)

 

No wlasnie chodzilo mi o te napiecia, bo zawyzone w tym miejscu, przelozyly(najprawdopodobniej :wink:, zalezy od wersji karty) ) by sie na zwiekszenie tegoz napiecia i na rdzeniu.

 

Ale zakonczym juz ten temat.

 

Zatrwazajace sa dla mnie temperatury na tych gigabyte'ach:

65' idle

90-95' stress

chlodzone sa wieczkiem od konserwy czy co :blink: ??? Na dluzsza mete to zabujstwo dla karty.

Na koniec dodam tylko ze na Zalman'ie AL w stersie mam temperature ~60'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

No wlasnie chodzilo mi o te napiecia, bo zawyzone w tym miejscu, przelozyly(najprawdopodobniej :wink:, zalezy od wersji karty) ) by sie na zwiekszenie tegoz napiecia i na rdzeniu.

CoreVid moesz ustawić nawet na 12V - nic to nie zmieni, będzie i tak 1.4V (wyjątkiem jest ASUS N6600GT - 1.5V ;) To napięcie nie może wywołać takiego wzrostu temp. Rzeczywiste napięcie praktycznie zawsze jest inne niż wynikałoby to z VID, a w przypadku gdy jest zawyżone będzie powodować nadmierne nagrzewanie rdzenia.

 

A co do chłodzenia i temperatur - dobrze byłoby sprwdzić je jakimś miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda ci się trafić kartę Leadteka z pamiątkami samsunga to jest ją warto brać ze względu na wysokie oc, jeżeli natrafisz na wersje z pamiątkami infeona to chyba będzie różnicy czy weźmiesz Asusa czy Leadteka. Obie powinny się podkręcać na podobnym poziomie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja miałem Leadteka na samsungach i nie narzekałem - ok. 1250 Mhz chodziły bezproblemowo ;)

 

Problem małego napięcia też można na leadteku wyeliminować, modujesz bios nibitorem ale dajesz nie 1.5V (bo to nie zadziała) tylko 1.49V ;) Sprawdzałem i rdzeń zamiast maks. 565 Mhz chodził ok na 625, więcej nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli za umiarkowaną cenę to tak, wiem że różni się na bank kolorem laminatu (czarny zamiast zielonego), o innych zmianach nic nie wiem ale podejrzewam że może mieć VIVO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam takiego Leadteka i na AC rdzeń idzie słabiutko (Pentagram Xc 80 Cu)

Chyba prosi się o wyższe napięcie... u mnie 570 Mhz i więcej już musiał mieć "dokładkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu std. chłodzenia z karty i zamontowaniu na niej Penntagrama XC-70 Cu+ pamiątki pozostały „gołe”, gdyż nie da się zamatować radiatorów z zestawu. Na fabrycznych taktach chodzą ok. ale co będzie po oc ?. Tak więc pytam czy szukać jakiegoś sposobu by schłodzić te pamiątki czy też sam nawiew z pentaka wystarczy do oc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eno bez jaj panowie. Mam GF 6600GT (Prolink) i temperaturka na standardowym chłodzeniu oraz przetaktowynym wynosi max 50 stopni więc coś chyba nie tak z tymi waszym gigabajtami:). Gdy nie jest przetaktowana w stresie 45 stopni (bez stresu 39). A gdy jest przetaktowana z (mem 900@1011 procek 500@591) 44-50 stopni. Ogólnie nawet nie bardzo odczuwalne jest ciepło radiatorka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesiadłem sie na PixelView GF6600GT AGP 128MB z Radeona 9700Pro i szukam jakis najlepszych sterów do tej karty przeglądnałem troche forum i nie moge nic konkretnego znalesc mozna prosic o jakas pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...