Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

wyniki z marka sa ok - masz nie za mocny niewykrcony procek i dlatego tylko 7300 pkt.

taktowania podwojne sa dlatego ze w 2d karta pracuje 300mhz i sie mniej grzeje wiatrak moze chodzic wolniej itd a w 3d automatycznie sie przelacza na 500mhz

w doom3 w timedemo powinien wyciagac mniej wiecej tyle w 1024 wiec upewnij sie ze w doomie albo w sterach nie masz wlaczonego AA

a jesli nie to upewnij sie czy na pewno dobrze wyczysciles stery po radku i najlepiej postaw system od nowa i stery od nowa bo stery nv i ati sie czesto gryza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam gf 6600 Gt ten model 1541849[/snapback]

Typowy objaw źle założonego wiatraka, ewentualnie pasty. Miałem tak na moim Leadtec'u 6600GT Ex - RealTime HDR do 82-83 stopini i zwiech. Teraz przeszedłem na wodę i nie przekracza 52 stopni przy zegarach 588/1277. Najprostrzym rozwiązaniem kupić dobrą paste i założyć witraka jak trzeba - tym bardziej że GB maja niezgorsze w standardzie.

Napisz jak Ci sie ten Zalman zprawuje.

 

niewiem czy już ktoś o tym spomniał, ale można do każdego gf6600 gt ( a nawet non-gt ) zainstalować oprogramowanie EXPERTool ze strony Gainwarda i regulować predkość wiatraczka na grafie :D

1553346[/snapback]

Hmmm... mnie sie wydawało że Gainwarda'y maja wiatraki na trzech kabelkach (z sensorem znaczy sie) ale skoro piszecie, że działa i na dwóch. Jak jest z monitoringiem obrotów - chyba, że GW coś wymyślił na podstawie serwowanego wiatrakowi napięcia. Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała prośba . .. Mógłby ktoś mi wysłąć na mail biosa 1.4V z odblokowanym Monitorkiem ?? . .. Z góry THX . .. .

 

A przy standardowym biosie na mojej karcie (patrz podpis) na monitorku wyświetla mi ok 43 stopnie !! Jest to możliwe ?? . .. ..

 

A jeszcze jedno . .. . Jakie można dokupić chłodzenie na tą kartę . .. . Bo ma jednak nietypowe ustawienie kostek pamięci . .. :)

Edytowane przez SouL_666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi expert tool normalnie mogl regulowac oborty na moim leadteku chociaz z drugiej strony ten expert tool powodowal zacinki w niektorych grach wiec go wywalilem :] A co do temp na karcie to ja na standardowym wiatraku i pascie mam w spoczynku 41-42 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po zalozeniu na karte (GIGABYTE) Zalman'a VF700Cu pamieci gorzej sie podkrecaja :mur: GPU wczesniej na 570mhz mial arty a teraz dopiero na 595, czyli z osiagów GPU jestem zadowolony! A pamieci wczesniej na 1275mhz bez artów, a teraz przy 1230mhz wiesza albo zaniza wyniki w 3D Marku 03! :mur:

Co to moze byc? Moze zeszlifowac radiatorki i wcisnac je na pamieci?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po zalozeniu na karte (GIGABYTE) Zalman'a VF700Cu pamieci gorzej sie podkrecaja :mur: GPU wczesniej na 570mhz mial arty a teraz dopiero na 595, czyli z osiagów GPU jestem zadowolony! A pamieci wczesniej na 1275mhz bez artów, a teraz przy 1230mhz wiesza albo zaniza wyniki w 3D Marku 03! :mur:

Co to moze byc? Moze zeszlifowac radiatorki i wcisnac je na pamieci?!

1585099[/snapback]

A sprobuj obnizyc taktowanie GPU i zobacz czy wtedy pamieci pojda wyzej.

 

Niby nie powinno miec to zwiazku, ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki z marka sa ok - masz nie za mocny niewykrcony procek i dlatego tylko 7300 pkt.

taktowania podwojne sa dlatego ze w 2d karta pracuje 300mhz i sie mniej grzeje wiatrak moze chodzic wolniej itd a w 3d automatycznie sie przelacza na 500mhz

w doom3 w timedemo powinien wyciagac mniej wiecej tyle w 1024 wiec upewnij sie ze w doomie albo w sterach nie masz wlaczonego AA

a jesli nie to upewnij sie czy na pewno dobrze wyczysciles stery po radku i najlepiej postaw system od nowa i stery od nowa bo stery nv i ati sie czesto gryza

1584445[/snapback]

 

Dzieki za pomoc.zrobilem jak mowiles.Po samym zainstalowaniu i wyczyszczeniem drive cleanerem wynik w doomie skoczyl z 37.7 fps na 48 wiec naprawde duzo a co do 3dmarkow to w 03 - 7415 wiec nieco lepiej a w 05- 3378 wiec tez ciute lepiej.Ale zaczolem kombinowac i wyczytalem na forum ze stery g extreme robia niezla przypalke.Zainstalowalem i [gluteus maximus] wynik w doomie spadl do 31 fps wiec nawet 3dmarka nie sprawdzam.Wiec stad moje pytanie czy sa jakies stery do gf ktore by robily przypalke jak omegi dla radkow??

Edytowane przez Boko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe mogę sobie dać rady z pozbyciem się testów zegara z RT. Nieby wiem co i gdzie odzanczyć, ale zaznaczam i nic. Dalej aby ustawić jakiekolwiek wartości doprasza sie o test. Mało tego - mimo, że zegary przeszły test i są zapisane jako startup to dla pamięci w 3D zostają wartości z 2D.

Może ktoś pomoże i podpowie co robię źle? Czy samo zaznaczenie/wyłączenie testu wystarczy czy może trzeba gdzieś w profilu zapisać.

 

PS Riva to 15.5

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boko zrob format postaw nowy system i zainstaluj stery 71.84 z guru3d.com

 

rozy w rivatuner nic sie nie odznacza tylko tam gdzie jest ta wartosc "czy robic test" musisz zmienic z 1 na 0 i wtedy na 100% nie zrobi ci testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boko zrob format postaw nowy system i zainstaluj stery 71.84 z guru3d.com

Zrobilem tylko 2 czesc twojej rady i w sumie spoko jest.Jak odpalam dooma to za pierwszym razem jak robie timedemo jest kolo 37 fps ale to przez ram gdyz jak robie po chwili 2 raz wychodzi mi 61 fps :) Bawilem sie w 3dmarki i obecnie na podkreconym procku do 2 ghz 7600 wyciagam w 03 natomiast w 05 bez zmian 3411.W sumie jestem zadowolony.Thx za rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem Gigabyte 6600gt, karta fajnie sie kręci, ale denerwuje mnie głosny wiatraczek, zna ktoś może jakieś oprogramowanie do tej karty, które reguluje obroty wiatraka?

Prosze o odpowiedz!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozy w rivatuner nic sie nie odznacza tylko tam gdzie jest ta wartosc "czy robic test" musisz zmienic z 1 na 0 i wtedy na 100% nie zrobi ci testu

1586348[/snapback]

BIG THX o to właśnie chodził - znaczy to robiłem źle :)

Teraz pokojnie sprawdziłem kartę w RealTime HDR Demo. Rdzeń bez artów leci do 593-598 - potem pojawiają się pojedyńcze. Ponad 600 też jeszcze idzie :) Pmięci (na TweakMonsterach) dochodą do 1302 i też zaczynają dawać pojedyńcze arty. Można powiedzieć, że mnie to satysfakcjonyje, tym bardziej że 3D Marki bedzie robił przy wyższych zegarach pewnie :) (albo i nie :? )

Teraz kręce proca i pamięci więc wyniki będą dopiero jak skończe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwe ze mozliwosci O/C karty zalezna sa od programu ktorym sie podkreca.Bo uzywalem zakladki w sterownikach do geforca i rdzen mi sie przekrecil 500/530 a pamiec 1000/1090.Wydaje mi sie ze jest to troche malo jak na mozliwosci tej karty.W radkach byl ati tray tools ktorym spokojnie sie patrzylo podczas krecenia czy sa arty czy nie.W rivatunerze nie probowalem krecic ale w sumie nawet jak sprobuje to czy jakos mozna na zywo patrzec czy wychodza arty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam All wracam po długim czasie niebytu(mój radek 9500@pro za cholere nie przekroczyl 4938 w 3D 2k3:[) Teraz dostałem w prezencie urodzinowym od Szwagra 6600GT. Wszystko było by Ok gdyby nie to że jest to Prolink(PixelViev) i nigdzie nie moge znalesc recki tej karty. Może ktos z Was ma taka i moz emi podpowiedziec pare slow o niej. Chcialbym wiedziec gdyz pierwsze testy przeprowadze najwczesniej za tydznien(jestem na wczasach :mur: ) a jak to kazdego overclockera ciekawosc drazy moje mysli :lol:

Z góry dzieki za HELP i mam nadzieje że pomożeta staremu TWEAKowcowi :razz:

Pozdro All.............

Edytowane przez yakoob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po bardzo dlugiej przerwie tak ogladam ten teamt i zauwazam ze 6600GT robi szął na rynku kazdy teraz ma albo chce miec 6600GT:) heheh i przez to jest bardzo duzo pytan kurcze troskze pewnie to irytuje tak wiec zachecam do czestego szukania i jescze raz szukana a nie isc na łatfizne i spytac sie beszczelnie na taki pieknym forum ja niedlugo szykuje sie na recke mojej karty ale narazie bede tetsowal fx 5500 bo za parenascie minut ma przyjechac paczka na testy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po bardzo dlugiej przerwie tak ogladam ten teamt i zauwazam ze 6600GT robi szął na rynku kazdy teraz ma albo chce miec 6600GT:) heheh i przez to jest bardzo duzo pytan kurcze troskze pewnie to irytuje tak wiec zachecam do czestego szukania i jescze raz szukana a nie isc na łatfizne i spytac sie beszczelnie na taki pieknym forum ja niedlugo szykuje sie na recke mojej karty ale narazie bede tetsowal fx 5500 bo za parenascie minut ma przyjechac paczka na testy:)

1592542[/snapback]

Nie bardzo wiem czy pisałeś to do mnie , jeżeli tak to mógłbyś wstawić pare przecinków , a było by to bardziej zrozumiałe

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pixel unit to jest pixel shader a pipeline to jest caly potok renderujacy na ktory sklada sie rop i pixel shader, tak ?

bo jak tak to pisze do gigabyte'a ze wprowadzili mnie w blad (na pudelku mojego 6600gt pci-e pisze 8 pipeline) i zadam karty ktora ma pelne 8x1 :D

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze 6600 gt ma 8 jednostek pixel shader a tylko 4 jednostki rop ale mi chodzi o to ze na pudelku od 6600gt pisze 8 pipeline co oznacza ze powinien miec pelnych 8 pelnych potokow (8 pixel shader, 8 ROP). Jesli wiec tak to mozna zrobic jakas jazde i pisac do gigabyte'a ze jako zadosc uczynienie zazadac np. 7800 gtx od gigabyte'a (troche jak maly szantazyk) albo dac znac UOKiK'owi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi coś ten mój 6600GT słabo sie kręci :| Jak wziołem na 580 to 3demark się wieszał :| Na 575 to samo na 570 przechodził. Więc ustawiłem na 550 i przeszedł pamięci max 1174 dalej już się takie sople wielkie na ekranie pojawiały :|

Więc ustawiłem 550/1100 żeby wsio dobrze działało. Jak grałem w flatout to zwiecha kompa czarny ekran i w głośnikach piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Mówie zagorąco obniżyłem taktowanie rdzenia do 540 a pamięci nadal 1100 i narazie lata. Więc niewiem czemu tak słabo kręci się ta karta :| Może ktoś umie pomóc?? Może trzeba ją jakoś wygrzać?? :?

 

P.S Jak będę miał najbliższa okazje zmiany na 6600GT innej firmy to chyba się przewalam :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie szalu nie robisz z podkrecaniem majac tego zalmana. ja na stockowym ustawieniu mam 568/1125 i przechodzi 3dmarka 05, co innego w grach (pojawiaja sie juz arty). nacodzien (na codzien?) jak gram ustawiam 568/1100. do tego jeszcze dochodzi kwestia sterownikow, systemu.

 

na Win XP Pro mam obecnie NGO 77.76 - chyba najlepsze jakie dotad mialem - na ustawieniach standardowych 500/900 mam 3343 w marku05, po podkreceniu do 568/1100 mam 3887. ustawiajac 568/1125 pojawiaja sie arty zarowno w marku jak i w grach.

 

na Win XP Pro x64 obecnie mam Forceware 77.77 i tutaj na 568/1125 nie ma artow w marku za to sa w grach :blink: wiec obnizam do 564/1100

 

musisz potestowac sterowniki rozne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo dociska :|

O już chyba przykręciłem dobrze. Niewiem co jeszcze mam zrobić :| Raczej dociska dobrze :) Temp jest w normie nieprzkracza nawet 60 stopni gdzie kiedyś 55 to miałem jak uruchomiłem :) Raczej dociska tylko wydaje mi się że albo stery są słabe albo grafika ma zamało V albo poprostu program mieżący temp oszukuje i masz racje. A ostateczny wariant to grafika jest poje**** i więcej niemoże się kręcić :| Raczej jakby niedociskało to by się nagle niewieszała tylko by jakie arty się pojawiały :|

 

NO opisz co ty zrobiłes żęby lepiej dociskała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie te części męskie co się z obu stron karty skręca nie są do kańca nagwintowane, podłożyłem podkładki papierowe co się dostaje nieraz z obudową i śrubkami pomiędzy gumową podkładkę a kartę (po tej stronie co nie ma chipu) i mocno skręciłem za sobą.

Ło matko ale namąciłem ale mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi, ale po tym zabiegu karta zaczęła się dopiero ładnie kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc niewiem o co chodzi :|

Położyłes jakies podkładki i to Ci tyle dało :| Ale wcześniej miałeś jakieś wysokie temparatury czy niskie?? Aż wierzyc mi się niechce że po takiej głupocie możesz więcej kręcić. No raczej to u mnie niezadziała. Bo zobacz na zdrowy rozum. Temp mam niezawyskie a komp się zawiesz to pododem musi być jakas blokada w sterach albo zamały voltarz na GPU :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...