Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myśłałem że nie będziesz wiedział.

Dzięki tym podkładkom zeszły trochę niżej te części do których przykręcasz zalmana a co za tym idzie radiator lepiej dociska do rdzenia. Temperatury też miałem w normie a co do sterów to jade cały czas na 77.72. Ja ciebie do niczego nie zmuszam a czy karta się przez to lepiej kręci czy nie to chyba ja wiem najlepiej tzn. moja karta.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładki zostały mi po obudowie, są to podkładki papierowe które podkłda się pod śróbki do przykręcenia płyty głównej. Nie pamiętam już co to za obudowa była ale podkładki zostały. Podłożyłem je TYLKO z jednej strony tam gdzie nie ma chipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam 6600 gt ale niestety od gigabyte'a, oczywiscie ze wolalbym od leadteka czy msi ale ze te byly po cos pod 700 zl a to kupilem za 600 zl w vobisie (wersja pci-e) i mam obawy czy jakies glupiutkie kondensatorki nie umozliwia mi montazu pentagrama xc-80 lub tego dientycznego zalmana. ma ktos tę karte i ma na niej cos z tych rzeczy ? bo nie chce kupic i nie miec co z tym zrobic,a co do karty bo ludzie maja watpliwosci - karta jest git wszystko wypas w pudelku to co ma byc - nie jest to jakies suepr extra wyposazenie jak w leadtekach, gainwardach i microstarach, ale gigabyte jakiegos ogromniastego wyposazenia do zadntch kart nie dodaje wiec ta nie odbiega od innych a tak dla gwoli scislosci to ta karta jest z tym aktywnym systemem chlozdenia i moze dlatego tak tanio kosztuje? i ponawiam pytanie czy slowo pipeline oznacza jeden pelny potok (1 pixel shader i 1 rop)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy kogos kto dobrze sie zna na kartach... poniewaz chcem sobie kupic karte GF Gigabyte 6600 moze byc na PCI-E lub AGP i wlasnie pierwsze moje obawy porownywalem cenowo tego tupu karty i nie wiem dlaczego ale karty te same typu PCI-E sa tansze do 60 zl-70zl (roznia sie glownie typem chlodzenia, ale czy to ma tak duze naczenie w cenie i czy lepiej bedzie kupic ta z AGP jesli posiada lepsze chlodzenie???) myslelem ze te nowe standardy zlaca beda drozsze tu tansze i to o tyle??? podam przyklad:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15143

VS

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17340

 

No i druga watpliwosc... jesli zdecydowalbym sie na kupno karty z PC-E to lepiej bylo by wybrac (juz nie koniecznie patrzac na wielkosc pamieci bo z tego co wiem to i tak jeszcze nie wykorzystuje sie calego 128MB)

 

karte ta:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18306

 

czy moze ta:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20662

 

bede bardzo wdzieczny za POMOC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka właśnie wczoraj zakupiłem kartę Galaxy 6600GT AGP8X, chodzi 500\1000 w 3D mark 2003 mam 7000 pkt, w 2001 mam 10000pkt, niby dobrze jak na Durona 1800Mhz i 512MB(2x256) bez duala. Ale gry chodzą po prostu fatalnie, Doom3 na High 1024 ma 28fps w timedemo demo1 to samo w Medium 800x600, Włączyłem Xpand Rally demo i też chodzi jakby chciał a nie mógł. Prubowałem na sterach 77.72 i 71.84 i winda jest świeża Fast Write mam wyłączone w biosie. Jak dostałem miała lekkos skrzywiony śledż w miejscu gdzie się wkręca śrubkę więc go wyprostowałem, zaświadczam że nie naruszyłem na karcie nic żadnego kondensatora i nic innego. :mur:

 

Zasilacz to Chieftec 350W GPS EB-101A, obciążenie jesgo to około 260W a napięcia stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo wyniki ze smarka w porzadku ale doom3 chodzi nie w porzadku. Zainstalowales odpowiednie stery do plyty glownej? Nie przypdkiem jakies z obsluga pci-ex?

1598557[/snapback]

Stery do płyty to tylko Agp oraz Ide się instaluje. A sterowniki ze strony nvidi ściągałem. Może to przez Durona on ma tylko FSB 133, sam nie wiem. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie - ciagle o tym zapominam!

jak puscisz tylko raz timedemo to wyniki sa zanizone z powodu niedoczytania sie tekstur i tego ze dysk w trakcie timedemo doczytuje je z dysku. dopiero jak drugi raz puscisz timedemo to wyniki sa dobre bo tekstury sa juz wczytane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie - ciagle o tym zapominam!

jak puscisz tylko raz timedemo to wyniki sa zanizone z powodu niedoczytania sie tekstur i tego ze dysk w trakcie timedemo doczytuje je z dysku. dopiero jak drugi raz puscisz timedemo to wyniki sa dobre bo tekstury sa juz wczytane

1599635[/snapback]

No zobaczę odpalę 2 albo 3 razy z rzędu i wtedy zobaczymy. Odpiszę czy coś to dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polepszyła się za drugim i trzecim razem było 33,9Fps :lol: Trochę śmieszny wynik jak na tę kartę i ustawienie High 1024x768 ale cóż chyba zmienię procka na jakiegoś Semprona 2500 przynajmniej ma szynę 166Mhz i powinny się poprawić wyniki we wszystkich grach, co o tym myślicie. Ten Sempron lub Athlon aby był na szynie 166, 200 nie mogę bo mi zasilacz nie pozwoli, bo w prawie wszystkich grach które wymagają silnego procka mam takie wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj chociaz troche podkrecic durona, jezeli wynik wzrosnie to bedziesz pewien ze to procesor. Ale faktycznie wynik smieszny... No i powiedz jaki masz zasilacz? I jeszcze sprawdz czy jest roznica w ilosci klatek miedzy 1024x768 high a 1024 low jezeli jest bardzo mala to znaczy ze winny jest procek/pamiec itp. No i powiedz jaki masz zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj chociaz troche podkrecic durona, jezeli wynik wzrosnie to bedziesz pewien ze to procesor. Ale faktycznie wynik smieszny... No i powiedz jaki masz zasilacz? I jeszcze sprawdz czy jest roznica w ilosci klatek miedzy 1024x768 high a 1024 low jezeli jest bardzo mala to znaczy ze winny jest procek/pamiec itp. No i powiedz jaki masz zasilacz

1599926[/snapback]

Zasilacz mam słaby Chieftec GPS EB101A 350W sprubuję podkręcić procka ale się boję bo napięcia mieżyłem miernikiem to są bardzo słabe, nie chcę by mi zasilacz strzelił. Jak już pisałem wcześniej w 800x600 medium miałem tyle samo klatek co na 1024x768 High. Moim zdaniem procesor FSB 133Mhz, czy na FSB 166Mhz czyli tak jak ma Sempron powinno być lepiej czy nie warto tracić 250zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artik16

A tak w ogóle to byś napisał jaką masz płytę główną , jakie pamięci, czy proc chodzi sunchro z ramem czy asynchro. Niestety ale to wszystko ma wpływ na wydajność a samą kartą za dużo nie zwojujesz jeżeli musi czekać na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artik16

A tak w ogóle to byś napisał jaką masz płytę główną , jakie pamięci, czy proc chodzi sunchro z ramem czy asynchro. Niestety ale to wszystko ma wpływ na wydajność a samą kartą za dużo nie zwojujesz jeżeli musi czekać na procesor.

1600106[/snapback]

Bardzo dobrze o tym wiem, mam 512MB Ramu DDR400 Elixir, chodzą na synchro z procem. Płytę mam na Sis746FX Asrock K7S8X rev3.01 z wgranym biosem 2.20a, . Teraz ustawiłem pamięci na Normal a nie na Ultra i miałem 25,9FPS a jak dałem procka 140Mhz fsb to miałem 27,9Fps. CZyli procek jest winny reszta kompa również ale jakbym zmienił procek to wydajnośćpowinna wzrosnąć teraz tylko pytanie czy jakbym kupił Semprona 2600+ to czy by mi zasilacz wytrzymał. Skoro już teraz napięcia nie są zbyt fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś miernikem czy po odczytach z softu tak sądzisz?

1600447[/snapback]

Miernikiem, chociaż on może przekłamywać bo to jakiś tani za 15zł.

 

Aha, w everest napięcia są idealne. I ostatnio nawet komp mi się zresetował bez powodu, podczas przeglądaniasieci.

Edytowane przez Artik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zasilacz na gwarancji a wiesz że nie trzyma napięć to go oddaj do sklepu niech ci wymienią chyba że te chiefy tak mają.

1600922[/snapback]

Nie lubię łazić do sklepu, oni powiedzą żebym przyniósł zasilacz dam im powiedzą że nie jest zepsuty napięcia trzyma dobrze i spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dooma 3 właśnie mi się przypomniało, jeżeli w opcjach ustawiasz wszystko na High to domyślnie w tym trybie włącza się filtrowanie anizotropowe x8 wyłącz sobie albo zmniejsz i wtedy zapuść timedemo. Chyba że już to zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HIGH potrzeba ok. 1 GB ramu ;) Na własnej skórze to zauważyłem co do sterów na dzikich zrobiłem test ok. 6 sterowników dział wszystko o ... , najlepiej wypadły najnowsze 80.40 i nie z Xtreme G. Testy przeprowadziłem na 3Dmark03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HIGH potrzeba ok. 1 GB ramu ;) Na własnej skórze to zauważyłem co do sterów na dzikich zrobiłem test ok. 6 sterowników dział wszystko o ... , najlepiej wypadły najnowsze 80.40 i nie z Xtreme G. Testy przeprowadziłem na 3Dmark03.

1602259[/snapback]

Ale w testach internetowych zazwyczaj są 77.72 lub 77.77 więc nie ma co się bawić w to. Tylko że testy są wykonywane zazwyczaj na PIV 3.0Ghz lub Athlon 64 3000+ a nie na powiedzmy Athlonie 2000+. Chyba że macie jakiś test na słabym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...