Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opłaca mi sie brać takie coś 1605062[/snapback]

Zegary w normie można by ją jeszcze podkręcić tylko po co?? Jeżeli karta ma gwarancję to chyba nie ma ryzyka czy coś tam. Tylko uważaj z tym zasilaczem, po włożeniu 6600GT napięcia spadną bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie załamałeś Artik16, ile ona prądu potrzebuje. Serio mi zasiłka nie wytrzyma. Gdzieś czytałem ze zalecany zasilacz to 300W dla tej karty.

 

PS:Sprawdziłem sobie na tej stronce co pokazuje pobór w W (wat) i wyszło mi że 285 W. Tyle że nie było tam 6600GT, więc wybrałem FX5950 Ultra (475/500) z 79 W bo było najwięcej.

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie załamałeś Artik16, ile ona prądu potrzebuje. Serio mi zasiłka nie wytrzyma. Gdzieś czytałem ze zalecany zasilacz to 300W dla tej karty.

 

PS:Sprawdziłem sobie na tej stronce co pokazuje pobór w W (wat) i wyszło mi że 285 W. Tyle że nie było tam 6600GT, więc wybrałem FX5950 Ultra (475/500) z 79 W bo było najwięcej.

1605591[/snapback]

Hmm ,ja mam Asrocka Durnia 1800, 6600gt galaxy tylko na agp, jeden naped i dysk i 2x256DDR i napięcia nic nie podkręcone w Prime 95 w stresie mam:

 

3.3V - 3.05V

12V - 10,45V

5V- 4,65V

 

Mierzyłem miernikiem chociaż w Everest mam idealne napięcia. A mój zasilacz to Chieftec GPS 350 EB-101A dałem za niego 169zł. I Benito twierdzi że jest lepszy od Chieftec HPC 360 202DF. Więc ta karta potrzebuje chyba markowego 400W takie odnoszę wrażenie chociaż możesz sprubować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta próba bedzie mnie kosztować 650 za karte a jak mi zasilacz nie wydoli to kolejne 350 za nowy dobry. To chyba nie dla mnie.

 

Wskazania Everesta

 

Napięcie rdzenia procesora 1.81 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 5.16 V

+12 V 11.73 V

-12 V -11.87 V

-5 V -5.10 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.99 V

3.3V Dual 3.62 V

DIMM 2.96 V

A tak pozatym to ile ta karta prądu bierze??

 

Pozatym w tym roku wydałem juz 1200zł na tego złoma i jeszcze 1000zł to wychodzi że robię tylko na niego

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta próba bedzie mnie kosztować 650 za karte a jak mi zasilacz nie wydoli to kolejne 350 za nowy dobry. To chyba nie dla mnie.

1605685[/snapback]

Sam przymierzam się by kupić procka na szynie 166Mhz i się dygam bo to też może mnie kosztować kilkaset zlotych chociaż nie wiem czy chiefteki ciągną ze sobą coś oprócz siebie. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

 

na tym sprzecie z podpisu, mialem wpierw chieftec 360-202-df 360W i komp nie bootowal z podlaczona nagrywarka :) po wymianie na zasilacz z podpisu, podlaczeniu kilku nowych wentylatorow wszystko smiga :)

 

odpowiedz sobie sami znajdzcie :)

 

UPDATE: zapomnialem dodac, ze oprocz nagrywarki dvd mam jeszcze czytnik dvd :) ktorego nie wymienilem w podpisie.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć że moja zasiłka nie da rady chyba ze coś odłącze

1605989[/snapback]

Różnie to bywa wejdż na sklep.benchmark.pl poczytaj sobie opinie na temat twego zasilacza lub podobnego i stwierdzisz czy masz sznase że nic ci nie pujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie czy zasilacz Tracera MGB-400ATX(wiem że lipny ale lepszego nie posiadam) udźwignie taki zestawik:

 

Pentium 4 2.4

Abit IC7

GF 6600gt Leadteka

2x512 DDR400 Elixir

Dwie nagrywarki (w tym jedna dvd)

i dyski 40gb i 120gb ?

 

Bo przymierzam sie do kupna tej karty i nie wiem czy nie bedzie mi do niej potrzebny nowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie czy zasilacz Tracera MGB-400ATX(wiem że lipny ale lepszego nie posiadam) udźwignie taki zestawik:

 

Pentium 4 2.4

Abit IC7

GF 6600gt Leadteka

2x512 DDR400 Elixir

Dwie nagrywarki (w tym jedna dvd)

i dyski 40gb i 120gb ?

 

Bo przymierzam sie do kupna tej karty i nie wiem czy nie bedzie  mi do niej potrzebny nowy zasilacz.

1606217[/snapback]

Nie ma szans, ten zasilacz jest do kitu mój znajomy zmienił ten zasilacz jak kupywał FX 5900XT. Raz dasz 200zł za zasilacz albo jak ci się uda jakiegoś Fortrona za 50zł i masz spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię że napięcia są jakie są ponieważta karta wymaga minimum 350W, dlatego nie bedę łazić żeby robić z siebie błazna. Ale git dzięki za pomoc.

1601693[/snapback]

Czyli jak szukać zasilacza to czegoś mocnego, jakies 400W było by odpowiednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak szukać zasilacza to czegoś mocnego, jakies 400W było by odpowiednie?

1606856[/snapback]

Zależy, Megabajt czy Codegen napewno nie bedzie odpowiedni ale Chieftec lub Antec tak. Są dobre zasilacze Fortron za 50zł co ciągną 6600gt z Athlonem 64 tylko dalej nie wiem jaki model. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował może ktoś tego moda do kart na PCI-E ??mod

nie bardzo mogę wyczytać , jakiego użyć potencjometru

musze musze spróbować czegoś „mocniejszego” bo moja karta powyżej 560 na GPU

wali artami aż miło , a nie jest to na pewno wina chłodzenia

mam założony radiator od VOLCANO 12 + 80x80 AC pro tc ,który świetnie się spisywał na r9500 puszczonej z 1,4v na 1,7 i 420 na GPU

Edytowane przez RobGee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam Galaxy 6600GT Agp i Durnia 1800Mhz. CZy jak go zmienię na Sempa 2500+ lub 2600+ to mi coś udżwignie tę kartę, czy ten procesor jest dużo lepszy od tego Durona i czy pozwoli karcie więcej rozwinąć skrzydła.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was ma GIGABYTE 6600GT N66T128VP VIVO AGP? To jest wersja silent pipe z dwoma radiatorami dużymi. Musze przyznać, że na razie chodzi to całkiem przyzwoicie, standardowo ma 500/1120, ale V-tuner dorzucony przez gigabyte pokazuje że ma spory zapas. Próbował ktoś to kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam Galaxy 6600GT Agp i Durnia 1800Mhz. CZy jak go zmienię na Sempa 2500+ lub 2600+ to mi coś udżwignie tę kartę, czy ten procesor jest dużo lepszy od tego Durona i czy pozwoli karcie więcej rozwinąć skrzydła.??

1612554[/snapback]

Witam,

Ja mam tą karte i kręci się tak jak w podpisie, tylko ze teraz testuje pamięci na 1210 i z rdzeniem zjechałem do 544.

Teraz reszta kompa tak jak w podpisie i 3dmark 2005 karta ustawiona 544/1210 ma 3989 pkt a temperatura w stresie siega do 81-86 stopni z podłączonym z boku do obudowy wentylatorem 120mm.

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam tą karte i kręci się tak jak w podpisie, tylko ze teraz testuje pamięci na 1210 i z rdzeniem zjechałem do 544.

Teraz reszta kompa tak jak w podpisie i 3dmark 2005 karta ustawiona 544/1210 ma 3989 pkt a temperatura w stresie siega do 81-86 stopni z podłączonym z boku do obudowy wentylatorem 120mm.

 

pzdr,

ROB

1613434[/snapback]

 

I co? Czyli mam odrazu kupić 64 bity? Teraz nie mam kasy a pozatym narazie nie chcę zmieniać płyty tylko procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Czyli mam odrazu kupić 64 bity? Teraz nie mam kasy a pozatym narazie nie chcę zmieniać płyty tylko procesor.

1613451[/snapback]

Witam,

Sorry pomyliłem się ten post miał być do "MARTY" Posiadam Gigabyte 6600GT VP z Vivo i miała być odpowiedz właśnie do tego użytkownika.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował może ktoś tego moda do kart na PCI-E ??1611975[/snapback]

 

HALO , wystarczy jak ktoś bardziej angielskojęzyczny podszepnie mi jakiego uzyli tam PRka :) :mur:

Edytowane przez RobGee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalozylem GIGABYTE 6600GT i zaobserwowalem rzeczy ktore miejsca miec nie powinny :

 

- Intro od Dooma 3 strasznie tnie i pokazuja sie jakies paski [ale dalej gra dziala normalnie]

 

-gdy wlaczam Boiling Point widac pasek loadingu ale pozniej juz tylko caly czas czarny ekran [ ale gra dziala, uruchamia sie menu, tylko ze tego nie widac, jedynie slychac]

 

Co moze byc przyczyna i co z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako noobek zapytam:

 

Czemu na niektórych stronach pisze że Leadtek 6600GT ma:

 

Taktowanie rdzenia

500 Mhz

Taktowanie pamięci

900 Mhz

 

A na stronie producenta że:

 

GPU/Memory Clock 500/450MHz

 

Coś mi się tu nie zgadza. Ale wy na pewno wiecie czemu tak jest. Czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam tą karte i kręci się tak jak w podpisie, tylko ze teraz testuje pamięci na 1210 i z rdzeniem zjechałem do 544.

Teraz reszta kompa tak jak w podpisie i 3dmark 2005 karta ustawiona 544/1210 ma 3989 pkt a temperatura w stresie siega do 81-86 stopni z podłączonym z boku do obudowy wentylatorem 120mm.

Hmm.., rozumiem. A jak masz w innych 3dmarkach? Bo znajomy ma 6600 i różnice z GT są dosyć nieduże. Na jakich sterownikach hulasz? Na forum guru3d znalazłem wpis kolesia, który twierdzi, że gadał z gośćmi z nVidii na targach i powiedzieli mu, że najnowsze sterowniki sa przede wszystkim pod karty 7xxx, i stwierdził, że to normalne, że będą na nich gorzej działać starsze karty.

 

Próbował ktoś może instalować sterowniki 78.01/78.11? Niektórzy twierdzą, że wszystko się robi ładniejsze ciut, ale jest spadek nawet do 700 smarków 2k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

orientujecie sie w jaki sposob odblokowac blokade na sterownikach nvidi ?

jak ustwie duzo mh to pisze mi po tescie ze jest za duzo i trzba zmniejszyc mh na np gpu zmniejszam o 2 mh i nie ma zadnych artefaktow. jak to ominac ? slyszalem ze w rivatuner sie da ale nie moglem tego znalezc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem Gigabyte GF 6600GT ;] no i mam pytanie, jakie polecacie sterowniki ;] Najlepiej tak:

do 3D Marków ;P i do gier ;] no chyba że sa takie kompromisowe w co wątpie ;P

1618790[/snapback]

Witam,

Ja polecam sterowniki 77.72 umnie śmigają elegancko gry. tzn. Battlefield 2, NFS:U2.

Miałem przez chwile 77.77 ale jakieś takie dziwne były po około 3 dniach wydajność spadła z 9354 do 6000 pkt w 3DMarku 2003 8-/ , więc sie spowrotem przesiadłem do 77.72 i rivatuner również sprawuje się dobrze na tych sterach a na 77.77 zapisywać zmian nie chciało.

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zainstaluje ten stuff ;] Hmm a właśnie jak chodzi NFSU:2, chodzi mi o mniej wiecej ilość klatek w max detalach tj. AA i te filtrowanie tekstur i 1024x768 ;] Bo mi coś niezbyt... smigał ;]

By the way, jak uaktywniłeś monitoring temp ? Wgrywajac nowy BIOSik ? ;]

Edytowane przez pavełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...